Medaus nauda sveikatai

Medus jau seniai buvo pripažintas natūraliu vaistu ir naudojamas medicinoje tūkstančius metų. Jei to nežinote, tai matyt tėvai, kalbėdami su jumis apie paukščius ir bites, pamiršo paminėti, kad medus seniai buvo žinomas kaip turintis daugybe gydančių savybių natūralus gamtos produktas.
 

Juo malšinamas gerklės skausmas, kai kurios alergijos, medus tinka žaizdų gydymui ir t.t. Jis puikiai gydo kartu su žemės riešutų sviestu. Nauji moksliniai tyrimai atskleidė naują – antioksidacinį medaus poveikį. Antioksidantai saugo organizmą nuo laisvųjų radikalų ląsteles žalojančio poveikio.
Priklausomai nuo gėlių rūšies, nuo kurių bitės renka nektarą, priklauso medaus skonis ir spalva. Grikių medus būna tamsus ir ypatingo skonio. Yra tikima, kad tamsaus atspalvio medus turi daugiau antioksidantų.
Tyrimai parodė, kad saikingai vartojant medų nepriaugama svorio. Taip pat žinoma, kad šaukštelis medaus per pusryčius padeda jaustis sotesniais ir laimingesniais. Medus pagerina kalcio įsisavinimą organizme.
Cukrus yra kristalinis angliavandenis išgautas iš cukranendrių ir cukrinių runkelių. Tai yra nemaistingos tuščios kalorijos, kurios grobia kūno vitaminus ir mineralus. Prie jo yra priprantama. Didžiausias kaltininkas – saldūs gėrimai, kurie turi vieną trečiąją viso cukraus vartojamo kiekio.
Jei jūs turite alergijų, medus gali būti naudingas. Vartodami vietinį jūsų regiono medų, galite apsaugoti nuo sezoninių alergijų. Bitės naudoja žiedadulkes iš vietinių augalų ir galiausiai jos atsiduria meduje.
Meduje yra vitaminų, mineralų ir amino rūgščių naudingų ne tik sveikatai, bet ir grožiui. Medus yra nuostabi grožio priemonė, kuri maitina plaukus ir odą. Jis veikia kaip antibakterinis ir priešgrybinis veiksnys ir padeda dezinfekuoti ir pagreitinti žaizdų, nudegimų gijimo procesus.


Keletas medaus receptų, skirtų grožio procedūroms:
• Medų, sumaišytą su žemės migdolais, galima panaudoti kaip puikų, natūralų valomąjį veido šveitiklį.
• Medaus kaukei pasigaminti reikalingas šaukštas medaus suplakto su kiaušinio baltymu, 1 šaukštelis glicerino ir ¼ puodelis miltų. Gautą masę užtepkite ant veido, palaikykite 15min. ir nuplaukite šiltu vandeniu. Jūs būsite patenkinti rezultatais.
• Medus taip pat duoda ir drėkinantį efektą. Tereikia sumaišyti 2 šaukštus medaus su 2 šaukšteliais pieno, patepti veidą ir kaklą. Tokią drėkinančią kaukę reikia laikyti apie 15min. Po to nuplauti šiltu vandeniu ir procedūrą baikti apšlakstant veidą šaltu vandeniu.
• Be to, medus yra puikus losjonas sausoms odos vietoms – rankoms, alkūnėms ar kitoms kūno dalims. Sumaišykite 1 šaukštelį medaus su 1 šaukšteliu alyvų aliejaus bei ½ šaukšteliu citrinų sulčių. Užtepę ant problematiškų vietų, palaikykite 15min ir nuplaukite.
• Medus puikiai gydo suskilinėjusias lūpas bei, turėdamas antibakterinių savybių, spuogus.
• Norėdami, kad plaukai prabangiai žvilgėtų, ištirpinkite 1 šaukštelį medaus šiltame vandenyje. Naudokite kaip plaukų skalavimo priemonę. Jei jūsų plaukai šviesūs, įspauskite dar ir 1 citriną.
• Vieną šaukštą medaus ištirpinkite puodelyje šilto vandens. Naudokite tai kaip burnos skalavimo skystį. Medus dezinfekuoja burnos ertmę ir naikina nemalonų burnos kvapą.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai