„Bičių pikis atitolina senatvę“

Nors šiuolaikinė farmacijos pramonė pajėgi sukurti naujos kartos ypač stiprius ir veiksmingus sintetinius vaistus, tačiau jie yra daug brangesni ir dažnai sukelia nepageidaujamų poveikių. Nepalankių aplinkos veiksnių sukelti sveikatos sutrikimai verčia prisiminti nestandartinius, tačiau veiksmingus ir palyginti pigius ligų gydymo bei profilaktikos būdus.
 

Apiterapija – gydymas bičių produktais – šiuo metu išgyvena renesansą visose išsivysčiusiose valstybėse. Gydymas bičių produktais, kaip ir vaistažolėmis, Lietuvoje turi senas tradicijas.
Iki šiol pikio preparatai dažniausiai vartoti kaip natūralūs antibiotikai. Jau seniai nustatytas propolio baktericidinis ir bakteriostatinis veikimas. Be to, propolis pasižymi ir antivirusiniu, anestezuojamuoju, uždegimą mažinančiu poveikiu.
Pastaruoju metu bičių pikio preparatai vis dažniau vartojami aterosklerozės profilaktikai, vartojant pikį, mažėja cholesterolio koncentracija kraujyje, kraujo spaudimas.


Taigi propolio preparatai pasižymi plačiu antimikrobinio veikimo spektru. Ypač svarbu tai, kad, jų vartojant, neatsiranda atsparių mikroorganizmų formų, kaip tai atsitinka vartojant antibiotikų. Be to, propolis sustiprina penicilino, streptomicino, neomicino, monomicino ir kitų antibiotikų poveikį, pailgina jų veikimą.
Propolis – senėjimo priešas. Įrodyta, kad viena iš organizmo senėjimo priežasčių yra jame vykstantys oksidacijos procesai. Juos gali sustabdyti antioksidantai. Antioksidacinį bičių pikio poveikį nulemia viena iš jo sudėtyje esančių nesočiųjų riebalų rūgščių – oksideceno rūgštis. Be to, pikis stimuliuoja trofines ir regeneracines organizmo funkcijas, stabilizuoja ląstelių membranas.
Be jau minėtų savybių, propolis pasižymi imuninę sistemą aktyvinančiu poveikiu.
Pastaruoju metu literatūroje vis dažniau randama duomenų, kad propolis stabdo vėžinių ląstelių vystymąsi. Įrodyta, kad jis efektyvus vartojant kartu su kitais cheminiais vaistais. Kartu jis sumažina nepageidaujamą jų poveikį, pasižymi radioprotekcinėmis savybėmis.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai