Ir kūnui, ir sielai

Tikriausiai jau baigėte arba artimiausiu metu ketinate baigti maudymosi sezoną ir ilgėliau „plaukioti” galėsite tik vonios platybėse. Bet ir joje galima puikiausiai palepinti savo kūną ir sielą. Tam pravers keletas kvapiosios magijos paslapčių, su kuriomis jus tuoj supažindinsime. Norėdami pasiekti tobulą poveikį, uždekite žvakes, pasirūpinkite mėgstama muzika, prisipilkite vandens į vonią ir… mėgaukitės.
 

Kas lentynoje sudėta?


Daugybė įvairiausių vonios priemonių galima suskirstyti į šias kategorijas:
Putos – viena dažniausiai naudojamų priemonių. Putos ne tik aromatizuotos, pasižymi raminamosiomis arba tonizuojamosiomis savybėmis, bet ir valo odą. Tiesa, dušo želė arba muilo ilgam nepamirškite.
Druska – turi daugybę odai ir visam organizmui naudingų mikroelementų. Kai kurių druskų sudėtyje yra vaistingųjų augalų ekstraktų. Vonios su druska naudingos sergant peršalimo, odos ir sąnarių ligomis.
Aliejus – turi aromatinių medžiagų, veikiančių raminamai ar tonizuojamai. Drėkina odą, todėl, išsimaudžius tokioje vonioje, nereikia naudoti kremų.
Tabletės – jų sudėtyje būna vaistinių ir kvapiųjų augalų ekstraktų. Patogu naudoti. Pakanka ištirpinti 1–2 tabletes.
Nuovirai – dažniausiai ruošiami savarankiškai iš reikiamomis savybėmis pasižyminčių augalų. Pasirinktas augalas užpilamas reikiamu verdančio vandens kiekiu, paliekamas pritraukti 15 minučių ir supilamas į vonią. Kad nuoviras būtų kokybiškas, augalai turi būti atitinkamai susmulkinti (1 lentelė).
 

Karšta–šalta


Siekiant maksimalaus šių priemonių poveikio, reikia atkreipti dėmesį ne tik į priemonių paskirtį, bet ir į vonios vandens temperatūrą.
Vėsus vanduo – ne šiltesnis kaip 20 °C. Tokia vonia pasižymi tonizuojamuoju, imunitetą stiprinančiu, organizmą grūdinančiu poveikiu. Nerekomenduojama joje būti ilgiau kaip 5 minutes. Jei nesate pripratę prie tokios temperatūros vandens, pradžioje pilkite 30 °C vandenį ir po truputį, kitų maudynių metu, mažinkite vandens temperatūrą.


Neutralus vanduo – 36–37°C temperatūros. Pasižymi raminamuoju poveikiu, puikiai tinka įtampai mažinti bei miego kokybei pagerinti.
Karštas vanduo – iki 40° C temperatūros. Tinka peršalus, kosint. Nerekomenduojama tokioje vonioje būti ilgiau kaip 10 minučių.
 

Nepaprastos vonios galios


Vonia gali suteikti žvalumo, raminti nervų sistemą arba veikti stiprinamai.
Žvalumo suteiks neutrali vonia, įlašinus į vandenį kelis lašus pušų, eukalipto ar rozmarino eterinio aliejaus, kiečio nuoviro arba jūros druskos.
Raminamuoju poveikiu pasižymi vonia su levandų ar rožių eteriniu aliejumi, liepžiedžių ar apynių nuoviru.
Stiprinamuoju – ramunėlių, dilgelių, beržų lapų ar pumpurų, varnalėšų šaknų nuovirai.
 

Kelios taisyklės pradedantiesiems


Bene dažniausiai daroma klaida – pagulėjus kosmetinėje ar gydomojoje vonioje, pradedama praustis muilu, kempine. Reikėtų daryti priešingai, t.y. išsiprausti, o tada gulėti gydomojoje vonioje – medžiagų poveikis odai ir visam organizmui bus stipresnis.
Jei nusprendėte surengti aromaterapijos seansą – eterinių aliejų lašinkite į jau pripiltą vonią. Įlašinus aliejaus pradžioje jis paprasčiausiai išgaruos.
 

SŽ siūlo


Grožio paslaptys
Kleopatra garsėjo ir sa­vo švelnia oda. Žinoma, kad ji mėgo maudytis pieno vonioje. Tikrai ne­siū­­lome jums pirkti 40 l pie­no, pakaks ir 0,5 l šio gėrio. Dar geriau, jei toje pačioje vonioje ištirpdytumėte 3 valgomuosius šaukštus medaus. Dabar jau galėsite džiaugtis švelnia ir lygia oda.
Maždaug 38 °C vonioje ištirpinkite 200 g sodos. Ši gudrybė puikiai padės, kai oda sausa, šerpetoja.
Jei rengiatės romantiškam vakarui, ištirpinkite vonioje porą šaukštų medaus ir suberkite stiklinę džiovintų rožės žiedlapių.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai