Saugios žiemos atostogos

Nors visiems įprasta, kad atostogauti smagiausia vasarą, vis daugėja žmonių, kurie renkasi aktyvų poilsį snieguotose Alpėse ar kituose kalnuose. Lietuvos klimatas šiluma taip pat nelepina, todėl svarbu tinkamai pasiruošti artėjančioms žiemos atostogoms.
 

Besirenkantiems aktyvų gyvenimo būdą, slidinėjimo, kopimo į kalnus ir panašaus žiemos sporto mėgėjams atostogas dažnai apkartina nuo ilgo keliavimo pavargusios bei skaudamos kojos. Nepatartina laukti, kol skausmas praeis savaime, verčiau pasidaryti vonelę: į dubenį pripilti karšto vandens ir įlašinti keliolika lašų arbatmedžio eterinio aliejaus. Dešimt minučių palaikyti kojas vandenyje, paskui pusvalandį pagulėti, pakėlus jas 45 laipsnių kampu.
Naminės priemonės padeda ne visuomet, todėl vaistinėlėje verta turėti tepalo (pavyzdžiui, Lioton 1000 gel), kuris greitai „pastato ant kojų”, sumažina kojų sunkumą ir nuovargį. Lioton 1000 gel puikiai tinka ir „mėlynėms “ gydyti. Jį naudojant kraujosruvos išnyksta daug greičiau.

 

Traumoms gydyti


Kojoms sveikiau, jei avalynė bus laisva, pasiūta iš natūralių medžiagų, kojinės turėtų būti medvilninės ar vilnonės.
Žiemą padaugėja smulkių traumų, nes nugriuvus ant ledo ar sniego dažnai patempiami raumenys, raiščiai. Skausmą puikiai malšina greitai veikiantis tepalas Fastum Gel. Šis tepalas išoriškai pro odą veiksmingai gydo skausmingus sąnarių, sausgyslių, raiščių ir raumenų uždegimo arba traumų sukeltus pažeidimus. Reikia įsidėmėti, kad tepalo negalima tepti ant atvirų žaizdų ir gleivinių.
Ruošiantis į kelionę, vertėtų pasiimti geriamųjų ibuprofeno preparatų nuo uždegimo (pvz., Ibuprom, Ibumetin, Pfeil, Dex Optifen ir kt.). Jie malšina skausmą uždegimo židinyje, jų galima gerti kai skauda gerklę, karščiuojant.


 

Odos apsaugai


Planuojant atostogas ten, kur temperatūra gerokai žemiau nulio, reikėtų prisiminti, kad ypač jautri šalčiui yra oda, todėl reikėtų imtis atitinkamų priemonių, norint išvengti nuožvarbų. Prieš išeinant į lauką nerekomenduojama plauti veido ir rankų vandeniu. Rytais galima apsitrinti ir pamasažuoti linkusias nušalti vietas kamparo aliejumi. Siūloma vartoti daugiau vitamino A ir C.
Odą švelnina krakmolo vonelės. Rankos nenužvarbs mūvint kumštines natūralaus kailio ar vilnos pirštines.
Prieš einant į lauką veidą, ausis, rankas vertėtų patepti riebiais tepalais.
 

Nuo peršalimo ligų


Dažnai atostogomis džiaugtis neleidžia tokie, atrodytų, paprasti dalykai kaip sloga, kosulys ar gerklės skausmas. Tad išvažiuojant vertėtų pasiimti priemonių, kurių tokiais atvejais gali prisireikti.
Naudinga turėti preparatų nuo slogos. Įveikti slogą taip pat padeda vitaminai A ir C, kurie spartina nosies gleivinės atsinaujinimą, mairūnų tepalas, kuriuo reikia tepti šnerves ir nosies sparnelius. Į nosį galima lašinti kraujagysles sutraukiančių vaistų, mažinančių gleivinės paburkimą ir palengvinančių kvėpavimą pro nosį. Svarbu nepamiršti, kad jie gali būti vartojami tik pirmąsias 2–3 dienas prasidėjus slogai.
Kosulio priepuoliai mažinami geriant daug skysčių – mažiausiai du litrus per dieną. Ypač tinka mėtų, tūbių, šalpusnių, gysločių arbata. Be to, galima gerti karšto pieno su sviestu ir medumi, čiulpti ledinukų su eukalipto aliejumi, įtrinti nugarą kamparo spiritu.
Kai skauda gerklę, rekomenduojami šilti kompresai ant kaklo, šiltas, minkštas maistas, kuris neerzina gerklės gleivinės (pertrintos daržovių sriubos, virta žuvis, įvairios košės, varškė, grietinėlė, jogurtas ir t.t.), sveika gerti daug šiltų skysčių, vaistažolių arbatų, reguliariai skalauti gerklę ramunėlių, medetkų nuoviru, druskos tirpalu ir kt. Vaistinėse gausus priemonių nuo gerklės skausmo pasirinkimas (tablečių, pastilių, ledinukų) – ruošiantis į kelionę vertėtų jų įsigyti.
Yra sudėtinių geriamųjų preparatų, į kurių sudėtį įeina vaistai nuo skausmo, karščiavimą mažinantys, nosies gleivinės kraujagysles sutraukiantys vaistai, vitaminas C.
Mėgautis žiema ir jos teikiamais malonumais galima kasdien, svarbu patiems saugoti savo sveikatą, o, esant reikalui, pasinaudoti medicinos pasiektais laimėjimais.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai