Jo didenybė čiulptukas

Abejoju, ar atsiras nors viena moteris, nesutinkanti su sena kaip pasaulis išmintimi: maži vaikai - maži vargai.… Ir viena iš šių “mažų” problemų yra čiulptukas. Ar reikia jo? Pateikiame keletą nuomonių šiuo prieštaringu klausimu.
 

Psichologo nuomonė


Rytis Orintas (turi dvi dukras)
Čiulptukas vaikui reikalingas, nes poreikis čiulpti yra fiziologinis. Mano praktikoje pasitaikė atvejis, kai žmonai buvo labai malonu pačiulpti vyro pirštus. Paaiškėjo, kad vaikystėje, jai būnant 6 mėnesių, buvo atimtas čiulptukas. Čiulptuko atėmimas - tai psichologinė trauma vaikui. Vėliau tai bandoma pakeisti kuo nors kitu, pavyzdžiui, rūkymu ir t.t. Iki kelių metų vaikui nereikėtų drausti čiulpti čiulptuką. Tik jei ketverių penkerių metų vaikas dar neatsisako čiulptuko, reikėtų pasidomėti, kokios to reiškinio priežastys. Čia, žinoma, galėtų padėti psichologas.
O kaipgi tada ortodontinės problemos?
Čia stomotologų kompetencija. Mes už viską gyvenime mokame. Jei vienur laimime, tai kur nors kitur pralaimime.
Kada Jūsų vaikai baigė čiulpti čiulptuką?
Net neatmenu, kiek pirmagimei buvo metų, nes aš per daug neakcentavau, kada būtina atsisveikinti su čiulptuku. Tiesiog mes su ja pakalbėjome, ir ji pati nusprendė, kada nebereikia čiulptuko.
 

Vaikų stomatologės nuomonė


Eglė Slapšinskaitė
Vaikų, kurie yra maitinami natūraliai, t.y. krūtimi, nereiktų prie jo pratinti. Dirbtiniu būdu maitinamiems vaikams čiulptukas ne pro šalį, nes jei čiulpimo poreikis gan stiprus, jis pradeda čiulpti pirštą, o tai daug žalingiau nei geras čiulptukas. Vystosi įvairios anomalijos, aukštas gomurys, blogas sąkandis ir pan. Visai nesvarbu, kokia firma čiulptuką pagamino, svarbu, kad jis atitiktų vaiko gomurį ir būtų iš pakankamai minkštos gumos. O čiulpti jį turėtų ne ilgiau kaip iki dvejų metų.
Nenaudojamas čiulptukas turėtų būti laikomas švariame inde. Po panaudojimo nuplaunamas karštu vandeniu ir vėl įdedamas į indą.
Labai noriu pabrėžti, kad mama jokiu būdu neimtų į burną čiulptuko, jei jis nukrito ar kaip kitaip susitepė, nes visi mikroorganizmai, sukeliantys dantų gedimus, patenka iš motinos burnos.
 

Mamų nuomonė


Vaiva (turi dvi dukras). Mano vyresnioji čiulptuką baigė čiulpti ketverių. Važiavom į Nidą ir prie kelto jį išmetėm - nuo to laiko nebereikia. O mažoji nuo pat gimimo visai nepripažįsta čiulptuko. Mano nuomone, geriausi yra rudi, įprastos neanatominės formos. Ir ortodontinė forma ne visiems vaikams patinka.
Dalia (turi du sūnus ir dukrą). Manau, kad vaiko prie čiulptuko pratinti nereikia, ypač naktį. Mano patirtis sako, kad jeigu vaikas užmigo su čiulptuku - naktį bus neramus. Nes kai čiulptukas iškrenta, vaikui kažko pradeda trūkti. O jei pavyko užmigdyti be jo, naktį vaikas miegos ramiai. Dėl čiulptuko formos galiu pasakyti, kad mano vaikai labiau mėgo paprastus, apvalius. Turbūt viena iš priežasčių, dėl kurių jie atprato čiulpti, buvo ta, kad pradėjau duoti ortodontinės formos čiulptukus.
 

KĄ SIŪLO ČIULPTUKUS IMPORTUOJANČIOS FIRMOS?


UAB “Novomeda” direktorė Lina Šikšnelytė Firmos “Avent”
gaminami čiulptukai yra aukštesnės kokybės, brangesni, pagaminti Anglijoje. Šių čiulptukų siauroji dalis yra minkšta, todėl vaikutis gali sukąsti dantis. Be to, jie yra su gaubteliais. Dar vienas privalumas, kad naktinių čiulptukų rankenėlė naktį šviečia. Ši firma dar gamina čiulptukus su Disnėjaus herojais. Jie niekuo nesiskiria nuo minėtų, tik piešinėliu. Čiulptukai yra dviejų rūšių: nuo 0 iki 3 mėn. ir nuo 3mėn., supakuoti po du, dieniniai kainuoja 13-15 Lt, naktiniai - 16-18 Lt. Du čiulptukai su Disnėjaus herojais kainuoja apie 19-20 Lt.
Dar turime “Babysafe” čiulptukų. Jie išskirtini tuo, kad plastmasiniame žiedelyje (ne rankenėlėje) yra daug skylučių, tuo tarpu kituose yra tik keletas; šios skylutės neleidžia šusti vaiko burnytei. Taip pat yra ir apvalūs bei ortodontiniai. Galima pasirinkti pagal amžių: nuo 0 iki
6 mėn. ir po 6 mėn. Kaina apie 5-7 Lt už vienetą.
Violeta Jacevičienė, “VILANDROS” produktų ir marketingo vadovė
Mes jau penkeri metai importuojame “Pussycat” čiulptukus iš Danijos. Čiulptukai yra dviejų rūšių: lateksiniai ir silikoniniai. Silikoniniai čiulptukai yra labai higieniški ir ilgaamžiai. “Pussycat” čiulptukai yra įvairaus dydžio ir skirtingų formų: tradiciniai apvalūs ir vaiko gomurį atitinkantys ortodontiniai. Dėl patrauklaus bet neįmantraus dizaino “Pussycat” čiulptukus lengva švariai nuplauti. Čiulptukai yra pakuojami po vieną, du ar tris (taip pakuoti yra ekonomiškiausia).
Dar importuojame ir JAV firmos “Disney Babies” čiulptukus. Jie yra itin puošnūs ir dekoruoti įvairiais Disnėjaus personažais. Taip pat labai kokybiški įvairių formų silikoniniai ir lateksiniai čiulptukai. Jų didmeninė kaina – 6-9 litai.
UAB “MIEČYS” farmacinės veiklos ir marketingo skyriaus vadovas Artūras Perveneckas
Mes importuojame dviejų firmų čiulptukus. Čekų firmos “VULKAN” čiulptukų niekuo negalime išskirti iš kitų - jie yra tiesiog pigesni (nuo 1 Lt.), skirti platesniam vartotojų ratui. Jų yra silikoninių ir lateksinių, taip pat dviejų formų - ortodontinių ir paprastų. Nors čiulptukų kaina maža, tačiau nereiškia, kad jie prastesni - kompanija paprasčiausia mažiau pinigų išleidžia reklamai.
Netrukus prekyboje pasirodys vokiečių firmos Wima GmbH čiulptukai “Numi-med”, skirti gydymui (gaminama tik ortodontinė forma). Tai inhaliaciniai čiulptukai, skirti vartoti vaistus pro kvėpavimo takus garų forma ir vaistų gėrimui. Čiulptukai skirti vaikams iki pusės metų, kadangi iki tokio amžiaus yra labai stiprus čiulpimo refleksas ir sugirdyti vaistus iš šaukštelio labai sunku. Specialiuose čiulptukuose yra talpa vaistui (graduota iki arbatinio šaukštelio) ir maža skylutė, pro kurią vaikas, čiulpdamas čiulptuką, po truputį įtraukia ir vaisto. Yra vožtuvėlis, reguliuojantis vaisto sugirdymo greitį. Jis pagamintas taip, kad vaikas, čiulpdamas čiulptuką, nepritrauktų oro.
Į inhaliacijoms skirtą čiulptuką dedama vata su eteriniu aliejumi. Vaistas nuolatos garuoja, todėl vaikas visą laiką juo kvėpuoja. Čiulptukų paviršius labai lygus, todėl nesusikaupia bakterijos. Inhaliacijoms skirtų gydomųjų aliejų ar specialių preparatų galima gauti bet kurioje vaistinėje. Visus čiulptukus galima virinti.
Be to, ši firma gamina ir paprastus čiulptukus, tokios pat formos kaip ir gydomieji. Motinoms rekomenduočiau pirkti visų trijų čiulptukų komplektą, kad ateityje neiškiltų problemų naudojant kitokių formų čiulptukus.
Jų kaina – 5-10 Lt.
Savaime suprantama, čia pateikta tik labai mažai nuomonių ir išvardinti ne visi prekyboje esantys čiulptukai. Mes įsitikinę, kad yra ir visai kitaip galvojančių žmonių, todėl nesiūlome vadovautis tik šiame straipsnyje pateiktomis nuomonėmis. Bet, kaip sakoma, dar viena nuomonė niekam nepakenkė.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Aistė
2011-09-10 01:34
Bandžiau siūlyti savajai mergytei čiulptuką nuo gimimo, bet kažkaip "neprilipo" tas reikalas. Visaip žiaugčiojo, tai ir nekišau. Džiaugiausi, kad vaikui to "brudo" nereikia. Buvau prisikaičiusi apie netaisyklingus sukandimus dėl čiulptukų ir panašiai. Maitinau pati, ilgai. Ir ką? Jei kas būtų pasakęs, kokie manęs vargai lauks vėliau, kai vaikas bus neramus (pvz. dantų augimas), būčiau nepatikėjusi ir ranka numojusi. Vėliau man teko būti tuo čiulptuku, nes kai vaikui nusiraminti reikia, tai turi duoti krūtį, nes visokie pačiučiavimai negali išgelbėti. Čiulpimas vaikui natūralus ir reikalingas. O miego taip naktį norisi... Antrajį vėl maitinsiu, bet ir čiulptuką tikrai duosiu. Kas per daug - tas nesveika. Jei vaikas laksto su čiulptuku dieną ir jam jau pakankamai daug laiko, kad turėtų čiulptuką - tai yra negerai. Tada ir atsiranda visokie netaisyklingi dantų sukandimai ir kiti negerumai. Atpratinti nuo krūties lygiai taip pat skausminga, kaip ir nuo čiulptuko.
p.s. straipnis nėra labai išsamus, padrikokas. Bet ačiū ir už tai.
Sekmės!
GRAVIDĖJA
2011-08-10 14:11
Sveikos mamytės, galbūt Jums bus įdomu graviruotas mažylio vardas ant čiulptuko, o gal kitokia informacija ar vaizdelis? Jeigu taip, tai maloniai prašom apsilankyti pas mus: http://www.gravideja.lt/graviravimas/graviravimo-lazeriu-galerija/lazerinis-graviravimas/ galėsi Jums padėti. Taip pat graviruojame medinius žaisliukus ir visa kita.
Nikita
2008-03-11 01:52
Istikruju net neskaiciau iki galo...visi labai geros nuomones apie ciulptukus..ka gi..nekeisiu niekeno nuomones,bet savo pakomentuosiu..kuom blogai ciulptukas..o gi tuom kad nuo ciulptuko vaikui deformuojasi dantukai,ypatingai jeigu mamytes nori greiciau nuraminti savo mazyli dar pamirko ciulptuka i cukru...kuom gerai pirstukas o gi tuom ,kad mazylis ji jau pradeda ciulpti jusu viduje...pasekmes mano brangieji yra vienodos jei vaikas nori ciulpti iki 5 metu tai gali buti ir ciulptukas ir pirstukas, bet skirtumas tikrai yra..geriau pirstukas negu gumos gabalas...

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai