Dažnai suabejojame, ar tinkamai kvėpinamės. Ar gerai elgiamės pirkdamos madingus, tačiau ne itin tinkamus kvepalus? Kvapų pasaulyje egzistuoja kvepalų rūšių klasifikacija. Kvepalai pasirenkami subjektyviai, pasitelkiant jutimus, nes parfumerija nėra tikslusis mokslas. Kiekviena skirtingai užuodžiame ir suvokiame vieną ar kitą kvapą. Ir tai natūralu. Pagal Prancūzijos parfumerių sąjungos technologijos komisijos klasifikaciją yra skiriamos septynios kvepalų rūšys: citrusiniai, gėlių, papartiniai, šipriniai, rytietiški, su medžio ir odos kvapais.
Rita Pauliukienė:
Visų pirma, konsultantui privalu parodyti ir išbandyti kvepalus. Specialistai teigia, jog vienu metu mūsų nosis gali atskirti tik 3 kvapus. Kvepalų užpurškime 15-20 cm atstumu ant vidinės riešo dalies, kur juntamas pulsas.
Nustatant kvapą yra skiriami trys etapai, t.y. kvapų piramidė. Pirmasis - viršutinė nata: užuodžiamas lelijos, jūros gaivumo, apelsino žiedų kvapas. Antrasis - širdies nata: po 10-20 min. pamažu išryškėja jūrinio sandalmedžio, muskuso, gintaro, smilkalų, vanilės aromatas. Trečiasis - pagrindinė nata: po 20-30 min. užuodžiame tikrąjį galutinį aromatą, kuris išlieka ilgą laiką. Perkant kvepalus reikėtų atsižvelgti į metų laikus. Šaltuoju metu laiku rekomenduojami šiltesni, aštresni kvapai, primenantys vasaros nuotaiką ir įspūdžius, tokie kaip “Sonia Rykiel” ar “L’or de Torrente”. O šiltuoju metu laiku kvėpinkimės gaiviais “Feraud’ ar “L’Eau de Sonia Rykiel” kvapais.
Prie klasikinio stiliaus rūbų tinka klasikiniai kvepalai, prie sportinio stiliaus - gaivūs citrusiniai aromatai. Veiklios, energingos moterys renkasi ryškesnį, nepriklausomos - stiprų, aštrų aromatą, o romantikės, trokštančios meilės - šiltą, erotišką kvapą, simbolizuojantį aistrą.
Esmira Valaišienė:
Kvepalai - jausmas, todėl nesvarbu, kokios firmos produktas, svarbiausia, kad jums patiktų kvapas, pakeltų nuotaiką, dovanotų gerų emocijų. Tik nebijokite tartis su konsultantėmis. Jums patinka vanilės, migdolo ar šokolado kvapas? Tuomet rinkitės saldžius kvepalus. Štai sportiniai kvepalai yra gaivūs, lengvi, spinduliuojantys energija. Romantiškai asmenybei patiks gėlių dvelksmas... O gal jus žavi rytietiški ar prabangūs aromatai?
Svarbu išsirinkti kvapą, kuris jus jaudintų nuo pirmos pasikvėpinimo akimirkos...
Esmira Valaišienė:
Kadangi kvepalai yra skirtingos koncentracijos, jie skirstomi: į tualetinį vandenį, kuris yra lengviausias, parfumuotą vandenį, ryškesnį ir prabangesnį, bei kvepalus - didžiausią kvapiųjų medžiagų koncentraciją. Įdomu tai, kad šleifą palieka būtent tualetinis ar parfumuotas vanduo, o ne kvepalai. Pastaraisiais kvėpinama tik oda, pulso taškai, dekoltė, žodžiu, ten, kur norime būti pabučiuotos...
Tualetinis vanduo purškiamas debesiu aplink save. Tuomet kvepia plaukai, drabužiai ir oda. Kvapas išliks ilgiau, jie naudosite tos pačios linijos dušo želė ir kūno pienelį.
Esmira Valaišienė:
Nereikia kvėpintis:
• Einant į paplūdimį saulėtą dieną, nes kvepaluose ar tualetiniame vandenyje esantis alkoholis, veikiamas saulės spindulių, gali sukelti odos pigmentaciją. Tokiam poilsiui tinka specialūs plaukų kvėpikliai ar vasarai skirti tualetiniai vandenys, neturintys alkoholio.
• Vasarą geriau kvėpintis tik lengvu tualetiniu vandeniu. Taip pat pakanka ryte nusiprausti jūsų mėgstamos aromato linijos dušo želė, sudrėkinti odą kvapniuoju pieneliu, ir jūs - gaivi ir kvapni. Vakarui rinkitės parfumuotą vandenį ar kvepalus.
• Nesikvėpinkite eidami į pirtį ar sauną.
• Einant į restoraną kvepalai gali užgožti maisto kvapą, todėl švelniai kvėpinkite kulkšnis, kelius ar... sijono apačią.
Rita Pauliukienė:
Taip, be abejo, mylimo žmogaus kvapas yra labai svarbus, bet tinkami kvepalai dar labiau sustiprina emocijas, atpalaiduoja kūną ir jausmus. Patrauklus aromatas tik sustiprina glamones. Parfumerijos gamintojai kuria aromatus, skatinančius lytinį potraukį. Norėčiau paminėti neseniai Lietuvoje pristatytą naują provokuojantį moterišką aromatą “Rykiel Woman”, kuris laikomas afrodiziaku (šių kvepalų sudėtyje yra augalas Agaras iš Šiaurės Indijos). Intymaus bendravimo metu aromatas neturi būti per daug įkyrus (sunkus, saldus ar aštrus). Labiausiai tinka kvapniosios kūno priemonės, kurios suteikia odai švelnumo bei geidulingo aromato.
Rita Pauliukienė:
Keičiasi laikai, ir vyrai vis rečiau kvepia prakaitu ir tabaku, vis dažniau naudoja kosmetiką ir parfumeriją. Gera išvaizda suteikia didesnį pasitikėjimą savimi, lengviau bendrauti su žmonėmis. Ką reiškia šiuolaikiniam vyrui prižiūrėti save? Jokiu būdu ne ryte paskubomis apsipurkšti losjonu po skutimosi ir lėkti į darbą! Rytinis tualetas kasdieniškai paprastas: odos kremas, losjonas ir būtinai kvepalai.
Vyrui privalu žinoti:
• Rytinio tualeto kvapas turi būti kuklus, neįkyrus, bet išsiskiriantis.
• Kai vyras nori save išreikšti, vakarui, šventinei progai, einant į pasimatymą daugiau tinka sunkesni kvepalai ir kiek didesnėmis dozėmis.
• Nepurkškite didelio kiekio tualetinio vandens, tai gali suerzinti jūsų moterį...
Rita Pauliukienė:
Tarp vyriškų ir moteriškų aromatų yra daug panašumų. Dažnai garsios parfumerijos firmos gamina to paties pavadinimo kvepalus ir vyrams, ir moterims, kurie būna labai artimi.
Esmira Valaišienė:
Beje, vyriški ir moteriški kvapai prekybininkų buvo atskirti Amerikoje tik XX amžiaus pabaigoje. Iki tol vyrai galėjo kvepintis rožių, jazminų aliejumi, o moterys bergamotės aromatu. Įdomu ir tai, kad tik 10 proc. kvepalų ingredientų yra grynai moteriški, o 90 proc. - tinka kurti tiek vyriškiems, tiek moteriškiems kvapams. Moteriškuose kvapuose yra daugiau išreikštos gėlių natos, o vyriškuose - vaisių bei medžio. Yra kvapai, kuriais puikiai gali kvėpintis ir vyrai, ir moterys, - tai citrusiniai, jūros gaivumo kvepalai, pavyzdžiui, Davidoff “Cool water”, Kenzo “Peau par Kenzo”, “CK one”.
Esmira Valaišienė:
Madingi gaivūs, romantiški kvapai, dvelkiantys uogomis ir gėlėmis. Jie jaunatviški ir žaismingi, tarkim, YSL “Baby Doll”. Būsite žavi pasikvėpinusi sentimentaliu baltų gėlių aromatu Van Cleef Arpels “Marmure”. Madingi gundantys ir šilti salstelėję kvapai. Pabandykime į tvankią darbo aplinką atsinešti gaivų žydinčios žalumos ir jūros kvapo gūsį...
Vyriškoje linijoje vyrauja šalti ir gaivūs kvapai, pulsuojantys energija ir vyriškumu. Prie klasikinio kostiumo tiks Jil Sauder “Sauder for men”, o atostogoms - romantiškasis Burberry “Weekend” ...
Rita Pauliukienė:
Rinkimės gaivius aromatus, papildomai naudokime to paties aromato dezodorantą, dušo žele bei kvepiantį kūno losjoną. Šio pavasario naujiena - prancūzų aromatas “Feraud”. Tai žymaus prancūzų dailininko ir dizainerio Luis Feraud kūrinys, vadinamas saulės aromatu. “Feraud” aromatas - tai lyg lengvas pavasario vėjelis, švelniai glamonėjantis ir kvepiantis pirmųjų vyšnių žiedais, sniego baltumo migdolais ir gardenijomis. Naudojant to pačio kvapo kūno priežiūros priemones kvapas išliks ilgiau, o kūnas pasisavins daugiau natūralių gaivumo sudedamųjų dalių, vitaminų, mineralų.
Manau, kad kvepalų nereikia atsisakyti, bet stengtis tinkamai juos pasirinkti. Garsioji Coco Chanel sakydavo: “Nepasikvėpinusi moteris lyg iki galo neapsirengusi, neturinti šarmo”. Paprastai žymūs pasaulio dizaineriai, dirbantys mados pasaulyje, kuria drabužius, kosmetiką ir parfumeriją. Visa tai sukuria žmogaus stilių, padaro jį tokį, koks jis yra ar norėtų būti...
Prižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug....
Skaityti daugiauGausus prakaitavimas, atrodo, vargina daugelį. Ir ne tik karštą vasarą, kaip būtų galima tikėtis. Ir dabar sulaukiame nerimastingų skaitytojų klausimų – kodėl aš taip gausiai prakaituoju? gal tai kokios nors ligos požymis? kaip sumažinti prakaitavimą? kokia turėtų būti kasdieninė higiena? kokias kosmetikos priemones pasirinkti? Norėdami atsakyti į visus šiuos ir panašius klausimus, kalbėjome su Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos ir veneros ligų poliklinikos vedėja Daiva STANIENE ir Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja endokrinologe Lina RADZEVIČIENE. ...
Skaityti daugiauDidysis keliautojas kapitonas Kukas arbatmedį pirmą kartą pastebėjo 1770 metais, kai išsilaipinęs Botaniko paplūdimyje iš jo kvapnių lapelių išvirė arbatos savo jūreiviams. Pastarieji, išvarginti ilgos kelionės bei ligų, išgėrę arbatos, pajuto, kad sveikata labai pagerėjo. Botanikas J.Bankas tyrė šio augalo gydomąsias savybes. O 1920 metais Australijos chemikas dr. Penfordas, atlikęs klinikinius tyrimus su žmonėmis, įrodė unikalias arbatmedžio aliejaus profilaktines bei gydomąsias savybes. 1930 m. Australijoje arbatmedis pradėtas vartoti klinikinėje praktikoje kaip antiseptinė priemonė. 1937 m. buvo aprašyta nemažai ligų, kurios sėkmingai gydomos arbatmedžio aliejumi....
Skaityti daugiauMūsų šalyje iš šimto tūkstančio gyventojų net 9 proc. nustatomas augimo hormono trūkumas. Kas daro įtaką vaiko augimui? Koks ūgis yra normalus? Kada mažas ūgis informuoja apie ligos priežastį? Daugiau nei trisdešimt metų šiai problemai - žmogaus augimo hormono ištyrimui, gamybai, gydymo metodams paskyrė Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto Vaikų endokrinologijos laboratorijos vadovė, profesorė, habilituota daktarė Danutė Lašienė ir Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto bei Respublikinio endokrinologijos centro direktorius, Hormonologijos laboratorijos vadovas, profesorius, habilituotas daktaras Liudvikas Lašas. Tad žodis specialistams. ...
Skaityti daugiauĮsipjovėte, patekote į avariją, susižeidėte krisdami, nusideginote ar esate po operacijos – dažniausiai visais šiais atvejais apie traumą primena ne tik atmintyje išlikusi nelaimė, bet ir likęs randas. Ant kūno jis ne visada matomas, slepiame po drabužiais, ant veido jis pastebimas kasdien ir yra didelė kosmetinė problema. Ką daryti? Kaip panaikinti ar bent kiek sumažinti šį odos darinį? Tam yra keletas būdų. ...
Skaityti daugiauArtėjant vasarai, paplūdimių sezonui, prisiminkime, kaip galime šalinti nepageidaujamus plaukelius bikinio srityje namuose. O gal verčiau apsilankyti kosmetikos salone? Kodėl vis populiarėja depiliacija karštu vašku? Kaip apsaugoti odą nuo paraudimo ir sudirginimo po procedūros? Apie tai kalbamės su Grožio instituto “Femina Bona” kosmetike Gerda Gedžiūte....
Skaityti daugiauVaikui reikia išrauti pieninius danukus tam, kad jų netyčia neprarytų. Suaugusiam kartais tenka pašalinti nuolatinius. Kodėl? Kaip atliekama ši atsakinga procedūra? Šiais ir kitais klausimais apie dantų traukimą konsultavo odontologijos klinikos „Neodenta“ burnos chirurgas Gvidas Jankauskas. ...
Skaityti daugiauNosis – centrinė veido figūra. Jos neįmanoma paslėpti kaip akių (akiniais ar „šešėliais“) ar taisyti kontūrus kaip lūpų (dažais). Kartu nosis yra veido bruožas, kuriuo vienas asmuo skiriasi nuo kito. Pastebėta, kad nosies forma dažnai atspindi netgi žmogaus charakterio bruožus. Taip, pvz., sangviniko, choleriko, flegmatiko ir melancholiko veidas, ypač nosis kartais labai skiriasi .Šiuolaikinė kompiuterinė technologija leidžia nosį modeliuoti. Į Cezario veidą „implantavus“ naują nosį – mažą ir riestą – nejučiomis kilo klausimas, ar tokio veido karvedys galėtų patraukti paskui save minią narsių kovotojų (ir Kleopatrą). Minėtos aplinkybės sudaro pagrindą kiekvienam individui kritiškai vertinti savo nosį ir prisiminti apie plastinės chirurgijos galimybes, nes kosmetologinės priemonės čia mažai gelbsti. ...
Skaityti daugiauKo gero, nei vienas žmogus prieš svarbų susitikimą ar pasimatymą nevalgys česnako. Nuomonę apie žmogų formuoti gali ne tik jo išvaizda, kalbėjimo manieros, bet ir kvapas. Nemalonus iš burnos sklindantis kvapas nepatogiai jaustis priverčia ne tik pašnekovą – „savininkui“ tai gali tapti netgi bendravimo nesklandumų priežastimi. ...
Skaityti daugiaukodĖl plinkama? vyrų plikimo priežastys jau nėra paslaptis. tyrimai parodė, kad ...
Skaityti daugiauAuskarai įvairiose kūno vietose – mados klausimas. Vienu metu jie tampa itin populiarūs, vėliau populiarumas kiek apslopsta ir vėlei laukia naujos bangos. Pasirinkimo galimybės, kur galima verti auskarus, kur kas platesnės nei mūsų močiučių jaunystėje. Šiandien neapsiribojama vien ausimis, nosimi, antakiais, bamba ir t.t.. Sąrašą, kur auskarų vėrimo meistrai ir gerbėjai gali sugalvoti vertis auskarus, be galo ilgas, verčiau sakyti – kur tik fantazija leidžia....
Skaityti daugiauSutrikimas, kai be priežasties nuolat gausiai prakaituojama, vadinamas hiperhidroze. Jis vargina apie 3 proc. pasaulio gyventojų. Dažniausiai prakaituoja veidas, pažastys arba pėdos. Apie gausų prakaitavimą kalbamės su Vilniaus Šeškinės poliklinikos gydytoja dermatovenerologe Gabija TIJŪNELIENE. ...
Skaityti daugiauKodėl atsiranda strijos? Kaip išvengti šių randus primenančių odos pakitimų? Kokie naujausi strijų gydymo metodai nėštumo metu? Apie tai kalbamės su Sabonio sporto klubo grožio salono kosmetologe Jolanta Babravičiene ir 2-osios Kauno klinikinės ligoninės dermatovenerologe Daiva Staniene....
Skaityti daugiauDaugelis suaugusių žmonių, ypač moterų, skundžiasi kojų tinimu. Kojos vakare po didesnio krūvio gali tinti net visai sveikiems žmonėms, ypač jei karštas oras, nepatogūs batai. Tačiau bet kokie didesni kasdieniniai kojų patinimai yra nenormalus reiškinys, todėl būtina kreiptis į gydytoją, kad nustatytų priežastį ir imtų gydyti. Laiku pasitelkus tinkamas profilaktikos priemones, nemalonių kojų tinimų galima išvengti....
Skaityti daugiauVasarą dažniau apsinuoginame, todėl daugiau dėmesio skiriame kūno priežiūrai, taip pat nepageidaujamų plaukelių pažastų, kojų, bikinio zonoje šalinimui. Apie depiliacijos būdo pasirinkimo kriterijus ir tinkamą atlikimo techniką kalbamės su kosmetike Gerda GEDŽIŪTE....
Skaityti daugiauŽiemą mūsų kojos buvo saugiai „paslėptos“ batuose, ir nemalonų jų kvapą jausdavo tik namiškiai, kai nusiaudavote po darbo dienos. Vasarą kojos atviruose batuose skleidžia kvapą. Nemalonus kvapas atsiranda dėl to, kad kojos prakaituoja. ...
Skaityti daugiau
Lankytojų komentarai
Parašykite savo nuomonę