Teisingiausias sanatorijos vertintojas yra klientas

Besiveržianti diržus valstybė jau ima siutinti medikus. Taupymas ligonių sąskaita prie gero neprives. O artima ateitis irgi nieko gero nežada. Sanatorijose ir reabilitacijos centruose jau vasaros pabaigoje gali prasidėti ligonių tuštėjimo metas. Mat, sumažinus privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą, nebeliks lėšų reabilitaciniam gydymui finansuoti.
 

Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas Antanas ŠATAS sako, kad artėjame prie ribos, kai už reabilitaciją žmonės bus priversti susimokėti iš savo kišenės. „Juk sunkiai besiverčiantys ligoniai tikrai nebeatvažiuos į sanatoriją reabilitaciniam gydymui. Žmonės tiesiog liks namuose laukti mirties arba pablogėjimo, arba tikėsis pasveikti savaime ”, – įsitikinęs A. Šatas.
Tuo metu turtingųjų klientų šiuo metu laukia visos sanatorijos išskėstomis rankomis. Tačiau ir turtingieji pastaruoju metu ėmė akyliau skaičiuoti pinigus ir svarsto, kur juos kokybiškiau investuoti. Tad finansinio sunkmečio metu tikėtina, kad iš beveik šešiasdešimties Lietuvoje esančių sanatorijų ir reabilitacijos centrų išliks tik kokybiškiausias paslaugas už prieinamą kainą teikiančios įstaigos.
Lietuvos sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos prezidentas tiesiai į klausimą, kurios reabilitacijos įstaigos yra pačios geriausios, neatsakė. O ir tokių tyrimų Lietuvoje dar niekas nebuvo atlikęs. Tačiau pats A. Šatas sako žinąs, jog visoje Lietuvoje galima būtų įvardinti bent dešimt reabilitacijos įstaigų, dirbančių tikrai kokybiškai. „Ir tokių gerų sanatorijų yra beveik kiekviename regione, tačiau man būtų neetiška išvardinti jų pavadinimus”, – šypsosi A. Šatas.


 

Geriausia – savireklama


Sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų asociacijos vadovo teigimu, sanatorijos jau beveik penkiolika metų dirba rinkos sąlygomis. Tad ne paslaptis, kad sanatorijų populiarumas priklauso ir nuo rinkodaros. Tačiau vis dėlto renkantis pačią tinkamiausią gydymo įstaigą vertėtų, pirmiausia pasikonsultuoti su savo gydytoju. „Gydytojai žino, kurios įstaigos teikia tikrai kokybiškas paslaugas, kurios stengiasi tik užsidirbti pinigų, o kurios tiesiog vegetuoja”, – sako A. Šatas.
Gydytojas ne siunčia ir ne nukreipia privalomai, o tik rekomenduoja, pataria kur vykti. Žmogus pats renkasi, priima sprendimą, įvertinęs daug kriterijų. Ir būtent renkantis reabilitacijos įstaigą labai naudinga išgirsti kitų žmonių, jau apsilankiusių ten, nuomonę. Juk čia panašiai kaip turguje perkant skanų kumpį: reikia apžiūrėti, pauostyti, paragauti, kad įsitikintum, jog prekė tikrai kokybiška. Sanatorijoje pabuvę žmonės yra pati geriausia reklama, jei jie iš ten grįžta pailsėję, atgavę sveikatą ir su šypsena veiduose. Rinkodaros specialistai seniai atrado teoriją, jog vienas prarastas klientas paskui save nusiveda dar septynis.
 

Svarbiausia – motyvacija


Šiuo metu žmones kankina įvairiausi negalavimai ir ligos. O išvažiuoti į sanatorijas ryžtasi anaiptol ne kiekvienas. Nors dabar vis dažniau girdisi nuomonė, kad reabilitacija šalia namų esančioje gydymo įstaigoje gali turėti daugiau pliusų nei sanatorinis gydymas, tačiau specialistai lyg sutarę tvirtina, kad stacionarus gydymas veikia kur kas efektyviau. Poliklinika niekada nepakeis sanatorijos, daugelio medikų nuomone, tai tik lėšų švaistymas.
Antanas Šatas įsitikinęs, kad prieš vykdamas į sanatoriją kiekvienas žmogus turi būti labai motyvuotas ir žinoti, kokių tikslų nori pasiekti. Reabilitacija sanatorijoje yra ne tik ligos padarinių panaikinimas, bet ir pasiruošimas toliau saugoti savo sveikatą ir žinoti jos silpnąsias vietas. „Kiekvienas žmogus prieš vykdamas į sanatoriją turėtų pasiruošti intensyviam reabilitaciniam darbui, o medikai visada pasiryžę pagelbėti motyvuotam ir norinčiam keisti požiūrį į savo sveikatą”, – sako A. Šatas. O rinktis tikrai yra iš ko. Lietuvoje šiuo metu registruota apie 60 sanatorijų ir reabilitacijos įstaigų. Lietuvos kurortuose para reabilitacinio gydymo esančiose sanatorijose vidutiniškai siekia apie 150-170 litų. Į kainą įeina apgyvendinimas vienviečiame ar dviviečiame kambaryje, maitinimas bei gydymas. Kai kuriose reabilitacijos įstaigose apgyvendinimą ir sanatorinį gydymą už parą galima rasti ir nuo 75 iki 140 litų.
 

Kaip patekti į sanatoriją?


Stacionarinė reabilitacija pacientams skiriama po gydymo stacionare.
Sunkiausiems ligoniams šis gydymas skiriamas ligoninių specializuotuose stacionarinės reabilitacijos skyriuose, įsteigtuose daugiaprofilinėse ar reabilitacijos ligoninėse, sanatorijose.
Lengvesniems ligoniams po persirgtos ligos ar patirtos traumos gydantysis gydytojas gali skirti ambulatorinę reabilitaciją.
Jei gydantis gydytojas siunčia pacientą ambulatorinei reabilitacijai, o ligonis nori vykti į kitame mieste esančią stacionarinę reabilitacinę įstaigą (sanatoriją), už vadinamąsias „viešbučio paslaugas“ – nakvynę ir maitinimą (jei pacientas apsistos minėtoje sveikatos priežiūros įstaigoje) – teks susimokėti pačiam. Ligonių kasos sumoka tik už įstaigos sutektas gydymo procedūras.
Vaikai iki 7 metų turi teisę vykti į medicininės reabilitacijos įstaigas lydimi slaugančio asmens. Vyresni vaikai, kuriems būtina slauga, taip pat turi tokią galimybę, jei taip nusprendžia gydytojų konsultacinė komisija. Tiesa, ligonį lydimiems asmenims sanatorijoje tenka susimokėti už maitinimą.
Gydytojas, paskyręs medicininės reabilitacijos ar sanatorinio gydymo paslaugas, pildo medicininių dokumentų išrašą ir išduoda nustatytos formos pažymą. Šiuos dokumentus reikia pateikti teritorinei ligonių kasai, išduodančiai pažymą, patvirtinančią teisę į kompensaciją už minėtą gydymą.
Išrašą būtina pristatyti į pasirinktą reabilitacijos įstaigą. Beje, gavęs siuntimą, į tą įstaigą pacientas turi nuvykti ne vėliau kaip per 3 darbo dienas. Dėl atvykimo ir datos su pageidaujamos reabilitacijos įstaigos administracija iš anksto turėtų susitarti gydantysis gydytojas, o ne pacientas.
Valstybinės ligonių kasos prie SAM
Ryšių su visuomene skyriaus informacija

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

XXXL
2009-08-04 17:34
Grizau is sanatorijos, buvau gaves pilna aprupinima, viskas gerai kolektyvas paslaugus, geras, bet maistas - tragedija, as suprantu uz tiek pinigu daug ko nesukursi,bet jei vireja moka tik isvirti kiausini, pasildyti desrele, o kitas ju paruostas maistas nevalgomas, tai kam metyti valstybes pinigus ir serti kazkieno kiaules, kazkoki kukuli pasiuliau parnesti i namus pamaitinti vyra, atsisake matyt bijojo buti primusta. Juokai juokais, bet reikia tikrinti vireju kvalifikacija, sanatorijos direktorius PRIVALO valgyti ju paruosta maista, tada nors mazesnes porcijos bet bus valgomos. Pagarbiai, P.S.sanatorijos nerasau nes nenoriu pakenkti kolektyvui

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai