Kosmetikos krepšelis atostogoms

Kas būtina, o be ko galima apseiti? Su šiuo nelengvu klausimu susiduria kiekviena atostogauti besiruošianti moteris. Kosmetikos krepšelis, krepšys, o gal lagaminas? Atrodo prireikti gali visko, o vietos deja, mažoka. Apsauga nuo saulės... kremas tam atvejui, jei vis tiktai apsisaugoti nepasisekė... šampūnas, balzamas ir kitos priemonės plaukams... drėkinamosios kaukės... raminamosios regeneruojamosios kaukės... apsauginis pieštukas lūpoms... manikiūro ir pedikiūro priemonės... patikima priemonė nuo prakaitavimo (geriau bekvapė ir ta, kurios sudėtyje nėra alkoholio)... na, ir truputėlis dekoratyvinės kosmetikos... atsparios vandeniui ir, žinoma, su saulės filtru... na, o jeigu širdies draugui pasirodys, kad visa tai užima gerokai per daug vietos... padėkokite ir mielai priimkite subtilų pasiūlymą pasidaryti permanentinį - ilgalaikį makiažą (kitos progos gali ilgai nebepasitaikyti).
 

Grožio terapijos ir chirurgijos klinikos kosmetologė Ramutė SKREBŪNIENĖ sutiko pasidalyti mintimis, kokių kosmetikos priemonių nedera užmiršti namie leidžiantis į vasaros ir atostogų siautulį.
 

Apsaugoti odą yra itin svarbu


Dauguma moterų žavisi išpuoselėta, saulėje įdegusia oda, trykštančia sveikata bei grožiu. Nereta iš mūsų stengiasi atrodyti lyg nuo žurnalo viršelio nužengusi pietietiško kraujo turinti gražuolė. Deja, mes gyvename ne pietuose, o mūsų oda yra šviesesnė, plonesnė, jautresnė, kraujagyslės yra arčiau odos paviršiaus ir mes negalime sau leisti itin daug piktnaudžiauti saulės voniomis. Neretai besaikis mėgavimasis saule jaunystėje palieka pėdsakus, išryškėjančius vyresniame amžiuje: odoje atsiranda įvairių pigmentinių dėmių, ji sausėja, daugėja raukšlių, neretai vystosi net odos vėžys. Todėl vis dažniau kalbama apie apsaugos nuo saulės priemones, kurios turėtų būti kiekvienos atostogauti išsiruošusios moters kosmetikos krepšelyje.


Šiuo metu gaminamos apsaugos priemonės turi labai įvairų SPF (angl. Sun Protection Factor): nuo 4-6 (neutrali apsauga, kuri paprastai ant kosmetikos priemonės net nerašoma) iki 50-60 (visiškai atspindinčių visus saulės spindulius apsaugos priemonių). Mūsų klimato juostoje rekomenduojama naudoti mažiausiai 15-20 SPF ultravioletinių spindulių filtrus turinčias kosmetikos priemones. Saulės spindulių filtrai gali būti cheminiai, kombinuoti bei natūralūs (dažniausiai cinko oksidas, titano dioksidas), pastarieji būtent ir įeina į Avene kosmetinius kremus, skirtus jautriai ir labai jautriai odai. Anot kosmetologės, nėra gerai naudoti tą patį apsauginį kremą kelerius metus, geriau rinktis mažesnę pakuotę bei universalesnį apsauginį kremą ir naudoti jį tik vieną sezoną. Net nuo vasario mėnesio patariama atkreipti dėmesį į odos apsaugą, nes būtent nuo to laiko dažniau atsiranda pigmentinių dėmių. Jau atsiradusioms pigmentinėms dėmėms balinti vasara nėra tinkamas laikas. Balinimo procedūras reikėtų atlikti rudenį, žiemą ar ankstyvą pavasarį, kartu naudojamos apsauginės priemonės. Vasarą dėl itin aktyvaus saulės poveikio balinimas nebus veiksmingas. SPF dydis pasirenkamas pagal individualų odos tipą bei ultravioletinių spindulių intensyvumą. Jei įprastai oda parausta per 15 min., tai minučių skaičių padauginus iš apsauginio kremo SPF skaičiaus, gausime laiką, kurį šis kremas apsaugos nuo žalingo saulės poveikio. Šviesesnei, į pigmentaciją linkusiai odai bei jautriai vaikų odelei reikalingas didesnis apsaugos koeficientas. Vaikams rekomenduojamas apsaugos koeficientas turi būti ne mažesnis nei 30-35.
Neretai daug problemų dėl pigmentinių dėmių iškyla riebią odą turintiems žmonėms. Jų odoje neretai būna dėl uždegimo atsiradusių bėrimų, sukeliančių potraumines dėmeles, kurių vietoje, veikiant saulei, vystosi pigmentinės dėmės. Riebią odą turintiems žmonėms vasarą rekomenduojama naudoti bent 15 SPF apsauginį kremą be riebalų. Vis tik vasarą riebios odos būklė linkusi pagerėti, nes dėl antiseptinio saulės poveikio sumažėja uždegimo elementų, todėl mažiau dėmesio gali būti skiriama odos gydymui ir daugiau - apsaugai bei drėkinimui.
Geras pasirinkimas yra 50-60 SPF apsauginis pieštukas, kuriuo galima pasitepti problemines, pigmentuotas odos vietas (pvz., melazmas, apgamus) saugant jas nuo saulės poveikio ir odos vėžio vystymosi galimybės.
 

Mėgaudamiesi saule neužmirškite drėkinti odos


Vasaros saulėtos dienos bei šilti vakarai užtikrina gerą nuotaiką, teigiamai veikia bendrą sveikatą, stiprina imuninę būklę. Tačiau saulė ne tik suteikia odai gražią rusvą spalvą, lygina odos reljefą, bet ir džiovina odos paviršių, o dėl drėgmės stokos paprastai atsiranda daug smulkių raukšlelių. Todėl greta apsauginės priemonės nederėtų užmiršti į kelionę pasiimti ir regeneruojamojo kremo po saulės vonių, kuris ne tik drėkina bei gaivina, bet ir ramina, padeda atsigauti odai. Gerai yra ir drėkinamoji kaukė, kuri puikiai normalizuoja drėgmės kiekį bei tinka visiems žmonėms - tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems. Tiems, kurie užsimiršta saulės atokaitoje ir nudega odą iki raudonumo, odą drėkinti nėra rekomenduojama. Tuomet geriau raminti odą raminamosiomis kaukėmis, o geriausia kreiptis į specialistą - kosmetologą ar dermatologą.
 

Dekoratyvinė kosmetika vasarai


Vasarą patariama rinktis dekoratyvinę kosmetiką, turinčią apsaugą nuo saulės: ar tai būtų kompaktinė pudra, ar lūpų dažai, ar plaukų priežiūros priemonės. Pvz., galima rinktis kompaktinę pudrą, turinčią bent 15 SPF apsaugą, ypač kai ji atspari vandeniui ir mėgaujantis vandens procedūromis nenubėga. Kosmetologė pataria išbandyti ilgalaikį makiažą, kuris niekada neišsitepa ir nenubėga, netrukdo laisvai mėgautis saulės bei vandens voniomis, o svarbiausia - atrodyti nepriekaištingai. Senėjimo procesams stabdyti puikios pagalbininkės, ypač vasarą, yra kosmetikos salonuose atliekamos drėkinamosios procedūros (pvz., hidrooptimal, kuri aktyviai drėkina bei turi apsaugantį, raukšles mažinantį poveikį).
 

Ar odos drėkinimo bei apsaugos pakaks?


Vasarą itin tinka purškiamas vanduo, ypač tiems, kurie daugiau prakaituoja ar atostogauja prie jūros bei Pietuose. Šią priemonę galima naudoti neribotą kiekį kartų per dieną. Purškiamas vanduo drėkina, nuramina odą bei pašalina dalį išsiskyrusių su prakaitu riebalų. Prausti odą vasarą reiktų švelnesniu, jautriai odai skirtu prausikliu.
 

Vasara yra laikas, kai visas dėmesys turėtų būti skiriamas odos apsaugai bei drėkinimui.


Neužmirškite, jog saulė yra būtent tas veiksnys, kuris skatina odos senėjimą, o saulės spinduliai, taip mėgti jaunystėje, po keleto metų gali sukelti didelių kosmetinių problemų. Tad įsimetusios į kosmetikos krepšelį apsauginį kremą, jautrios odos prausiklį, purškiamą vandenį, drėkinamąjį kaukę ar kremą, regeneruojamąjį kremą po saulės vonių bei dekoratyvinės kosmetikos galėsite atsipalaiduoti ir nevaržomai džiaugtis atostogomis.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai