Estetinis plombavimas: ne svajonė, o reali galimybė

Daugeliui didelį rūpestį kelia priekiniai dantys. Juk visi norime, kad jie būtų kuo baltesni, kuo sveikesni ir lygesni. Kaip to pasiekti? Ką siūlo gydytojai odontologai? Plačiau apie tai kalbamės su estetinės odontologijos klinikos „Pro Dentas“ gydytoja odontologe Sigita MORKUVIENE.
 

Estetinis plombavimas yra naujovė Lietuvoje. Kokiais atvejais jis gali būti atliekamas?


Yra kelios pacientų kategorijos. Vieni pageidauja greito rezultato išlyginant sveikus dantis. Jie atsisako ilgai trunkančio (nuo 2 iki 2,5 metų) gydymo breketais, vietoj to jiems atliekamas estetinis plombavimas. Tai daroma tik atsižvelgiant į žmogaus norą, panašiai kaip ir plastinės operacijos: estetinis plombavimas yra atliekamas ne dėl sveikatos, o dėl grožio.
Kitiems reikia tvarkytis ne kartą gydytus, pakeitusius spalvą, nuskeltus ar susigrūdusius dantis. Šiuo atveju estetinis plombavimas yra geriausias pasirinkimas. Tai yra maksimaliai dantis tausojantis metodas (palyginti su dantų protezavimu). Jei dantį galima atnaujinti estetinio plombavimo būdu, neverta skubėti protezuoti. Tai, jei reikės, visada galima bus atlikti ateityje.
Dar viena nedidelė grupė besigydančiųjų – tai jauni žmonės, kuriems yra įvairių dantų anomalijų. Pavyzdžiui, dantis yra spyglio formos arba yra aiškiai matomų dantų audinių defektų, kuriuos, suprantama, norisi kuo skubiau ištaisyti. Jiems taip pat atliekamas estetinis dantų plombavimas.
 

Kokios estetinio plombavimo galimybės?


Estetinio plombavimo metu galima pakeisti dantų spalvą, formą, padidinti arba sumažinti tarpus tarp dantų, atlikti sąkandžio korekcijas ir pan. Estetinio plombavimo metu maksimaliai tausojami danties audiniai ir, naudojant pažangius darbo metodus bei kūrybiškumą, yra pasiekiamas pageidaujamas rezultatas. Tai kruopštus ir atsakingas darbas, trunkantis ne vieną valandą.
 

Ar po tokių procedūrų reikalinga specifinė dantų priežiūra?


Priežiūra turėtų būti kaip ir sveikų dantų. Būtina kruopšti burnos higiena, aišku, negalima kąsti kietų daiktų, atidarinėti dantimis butelių. Net nuo dažno saulėgrąžų gliaudymo ant danties krašto gali atsirasti įdubimas.
Renkantis dantų pastą patarčiau vengti tokių, kurių sudėtyje yra abrazyvinių dalelių, nes jos gal subraižyti dantų paviršių, ir jie praras natūralų blizgesį. Taip pat rinkitės minkštesnį dantų šepetėlį. Žodžiu, su dantimis reikia elgtis švelniai. Praėjus metams po estetinio plombavimo, būtina atvykti į odontologijos kliniką apžiūrai ir restauruotus dantis nupoliruoti.
 

Teko girdėti, kad negalima vartoti ir maisto produktų, turinčių dažančių medžiagų. Ar tai tiesa?


Tiesa yra ta, kad negalima vartoti spalvotų maisto produktų dieną po estetinio plombavimo.
Nuo dažno stiprios kavos, arbatos, raudonojo vyno gėrimo, rūkymo tamsėja tiek natūralūs, tiek restauruoti dantys. Norite gražių dantų? Tuomet to reikėtų vengti ir dažniau valytis dantis.


 

Ar estetinis plombavimas turi įtakos dantų jautrumui? Ar visiems žmonėms jį galima atlikti?


Estetinis plombavimas neturi įtakos dantų jautrumui ar jį net sumažina. Mat plombavimo metu yra uždengiamos kariozinės ertmės, emalio įtrūkimai, priekakleliniai defektai ir pan.
Estetinis plombavimas tinka praktiškai visiems, bet konkretūs sprendimai galimi tik po individualios apžiūros ir konsultacijos.
 

Sakėte, kad keturių dantų plombavimas trunka apie 6 valandas. Prašome plačiau papasakoti apie šią procedūrą.


Estetinio plombavimo metu yra atkuriama danties anatomine forma. Dantis plombuojamas 3–4 sluoksniais vienas ant kito, kol sukuriama norima danties forma ir spalva. Dantys turi būti ne tik estetiški, bet ir funkcionalūs, – tai labai svarbu.
Pirmiausia prieš dantų plombavimą padaroma nuotrauka. Po to nuskausminama, apskaičiuojami reikalingi dantų pločiai, kad jie atrodytų natūralūs bei proporcingi, ir dantys preparuojami (paruošiami). Visa tai trunka apie 1–1,5 val.
Antroji dalis – dantų restauravimas, kuris užima daugiausia laiko ir trunka apie 3 val. Paskutinis etapas – apdaila, įvertinant sukandimą, kramtymo funkcijas ir pan.
Atlikus estetinį plombavimą, kai kurie pacientai dėl pasikeitusios situacijos burnoje jaučiasi neįprastai, todėl adaptacijai skiriamos kelios savaitės. Po šio laikotarpio pacientai labai džiaugiasi pasiektu rezultatu.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Lina
2015-01-19 23:34
Aš tai rekomenduoju gyd. Rasą Jasūdienę - www.muk.lt - man tiesiog pasakiškai akūrė dantis, gyvenu tarsi naujai gimusi :)
klientė
2012-09-19 20:49
Tik nesikreipkite pas šia odontologę, kuri davė interviu. O tai pridirbs nepramoninių ir dar patys kalti būsite...Ji net savo personalą keikia ir stumdo :)
*
2010-01-30 21:00
Kiek žinau, vieno danties estetinis plombavimas kainuoja nuo 200lt.o iki kiek, tai čia priklauso nuo klinikos, kurią pasirinksit.
Deimante
2010-01-04 15:13
noreciau suzinoti ar si procedura kenkia dantims?
Dalia
2009-04-20 22:34
Kokia klinika pasiulytumete?Radau labai daug kliniku,visos save aisku giria,kainos visur ir skirtingos...Gal kas turi parekomenduoti koki gera specialista uz normalia kaina?
AISTE
2009-01-26 00:33
man yra du priekiniai dantys nelygus tokios mazos duobutes,kiek mazdaug kainuotu ju nudildinimas?
zazx
2009-01-18 01:00
Nuo kiek metų atliekama i procedūra?
Rasele
2008-09-23 17:49
labai noreciau paklausk kiek vieno dantuko estetinis plombavimas kainuoja???
pabandziau
2008-08-20 17:00
Buvau nuskelus priekini danti. Bet po puikaus stomatologes darbo negaliu atisgeret.tik reikejo iprast saugot ji nuo kieto maisto, saulegrazu.
susidomejusi
2007-11-24 14:44
butu labai idomu suzinoti kiek kainuoja sitas procesas? bent apytiksliai...
ernestas
2007-11-09 19:24
Na tikrai tai puiki procedura.Tiesa reikalaujanti daug laiko ir pastangu ir kantrybes:)Ypac kaip daroma ”apdaila”:)
Na, bet po 6 valandu dantukai ”ledas”.Nepalyginsi kokie buvo pries tai.Ypac kaip daro puiki speceliste:)
Jai kas noretumete ko paklausti tikrai atsakysiu:)
iewa
2007-10-28 12:45
as norejau suzinoti ar si procedura tinka jeigu po breketu nesiojimo, dantys pakeicia spalva ar atsiranda demiu?
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai