Kojų priežiūra

Mūsų kojoms atitenka sunkus uždavinys - nešti mus per gyvenimą, ir bėgantys metai gali būti joms negailestingi. Mūsų kojų nepasigaili ne tik skriejantis laikas, bet ir ligos, prasta kraujotaka, neteisingai karpomi kojų pirštų nagai ir netinkama avalynė. Tad bent jau mes patys būkime joms gailestingesni. Rūpinkimės savo kojomis.
 


Dažniausiai pasitaikančios pėdų problemos
Kaip pagerinti kraujotaką ir padėti pėdoms:
o Sėdėdami ar gulėdami laikykite kojas šiek tiek pakeltas.
o Jei ilgą laiką turite praleisti sėdimoje padėtyje, retkarčiais prasimankštinkite.
o Daugiau vaikščiokite.
o Pasilepinkite kojų masažu.
o Darykite drungnas voneles kojoms.
Kodėl moterims su kojomis susiję negalavimai kelia daug daugiau problemų nei vyrams?
Moterys yra daug jautresnės mados įgeidžiams, todėl besirinkdamos avalynę dažnai vadovaujasi ne vien patogumo, bet ir grožio kriterijais. Be to, tai lemia ir paveldėjimo faktorius: didžiojo piršto skauduliai ir iškrypę kojų pirštai joms persiduoda iš kartos į kartą.
Ką daryti, jei ilgai tenka stovėti darbo vietoje?
Ilgai stovėti yra dar sunkiau nei ilgai vaikščioti dėl to, kad žmogus stovi vienoje padėtyje. Jei jums tenka ilgai stovėti, avėkite gerai smūgius amortizuojančius batus. Stovėti jums bus lengviau, jei retkarčiais pritūpsite, šiek tiek sulenkdami kelius ir ištiesdami nugarą.
Kuri pėdos vieta kelia daugiausia rūpesčių?
Ko gera, dažniausiai pasitaikanti tiek vyrų, tiek moterų problema yra kulno ir pėdos skliauto skausmai. Ši problema paaštrėja, įdubus skliautui nėštumo metu, staiga priaugus svorio bei dėl gyvenimo būdo pasikeitimo. Senstant pėdos skliauto raumenys silpsta, ir tai sukelia didelį skausmą. Plokštėjant pėdos skliautui, papildomai tempiami kulkšnies raiščiai ir raumenys. Susidūrusiems su šia bėda patartina kreiptis į podiatrą.


Ar pėdų prakaitavimas yra pavojingas?
Reikia stengtis, kad jūsų pėdos būtų kiek įmanoma sausesnės. Prakaitavimo sumažinimas yra pageidautinas ne tik dėl jo sukeliamo nemalonaus kvapo. Drėgna pėda yra puiki terpė pėdų grybeliui. Jei jūsų pėdos stipriai prakaituoja, kas rytą po dušo naudokite antiperspirantą (geriausia rutulinį). Atkreipkite dėmesį, kad kai kurių antiperspirantų sudėtyje yra antibiotikų, galinčių suerzinti jūsų odą.
Kaip palepinti kojas po sunkios dienos?
Besibaigiant dienai, kai jūsų kojos yra tikrai sukaitusios, patinusios ir pavargusios, jas atgaivins Lioton 1000 gelis, kuris ne tik mažina patinimą, bet ir atpalaiduoja bei vėsina kojas. Jei jūsų kojos patinusios, apie 10 minučių pamirkykite jas vėsiame vandenyje.
Kokios yra pėdų higienos priemonės siekiant išvengti infekcijų?
Tegul jūsų pėdos būna sausos. Daugelis žmonių išlipę iš vonios nenusausina pėdų. Drėgmė tarp pirštų yra puiki terpė grybeliui. Infekcija gali patekti net pro mažytį odos įbrėžimą. Karpos yra užkrečiamos. Asmenys, besigydantys kojos padų karpas, net ir namuose turi avėti dušo šlepetes, o jei ne - dezinfekuoti dušą germicidais, vos juo pasinaudoję. Tikrai neišmintinga vaikščioti basam viešuose baseinuose ar panašiose vietose.
Nuospaudos
Dažniausia nuospaudų atsiradimo priežastis - netinkama avalynė. Jei sergate cukralige ar yra kraujotakos sutrikimų, savarankiškas nuospaudų gydymas gali atnešti daugiau žalos nei naudos. Be recepto parduodami vaistai nuo nuospaudų kartais gali atitolinti operaciją, juose esančios rūgštys ardo nuospaudas, bet nepašalina priežasties.
Sausa oda gali sukelti niežulį, kojų karštį. Prausdamiesi mažais kiekiais naudokite švelnų muilą ir kasdien kojas bei pėdas tepkite specialiu drėkinamuoju kremu ar losjonu.
Įaugę nagai
Gali padėti operacija, tačiau šios problemos galima išvengti tinkamai prižiūrint kojų nagus. Juos kirpti reikėtų tiesia linija, nekerpant nagų kampučių.
Kreivi kojų pirštai
Šią problemą sukelia sutrumpėjusios kojų pirštų judesius kontroliuojančios sausgyslės. Kojų pirštų krumpliai paprastai būna padidėję. Laikui bėgant dėl nuolatinės trinties sąnariai sukietėja. Tai gali daryti įtaką jūsų lygsvarai. Išeitis - nešioti erdvius batus. Kraštutiniu atveju jums gali prireikti operacijos

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Odorex - issivadavimas is varg
2010-03-21 15:19
ODOREX Extra Dry Lotion 50 ml
Priemonė nuo gausaus prakaitavimo ir nemalonaus prakaito kvapo.

Daug žmonių kenčia nuo pernelyg gausaus prakaitavimo. Bet ne visi
žinome šios problemos sprendimo būdą – ODOREX. ODOREX tai apsauga
nuo prakaitavimo ir nemalonaus prakaito kvapo darbo ar interviu metu,
naktimis ar papraščiausiai karštą dieną..
Unikali ODOREX formulė – kad prakaitas Jūsų niekada nebevargintų.

Norėdami įsigyti šio losjono, skambinkite telefonu:
+370 607 33897.
El. paštas:losijonas@gmail.com

Prekės originalios ir vežamos tiesiogiai iš gamintojo!


1 buteliukas - 50 Lt
2 buteliukai - 2x40 Lt
3 buteliukai - 3x35 LtGaliu atsiusti i bet kuri miesta. Pasto islaidos i kaina iskaiciuotos.
egiska
2009-07-25 13:29
ka man daryti nes mano pirstai lbai kreivi :(
Laima
2009-04-16 14:49
as anksciau tik masazuodavau, o dabar dar ir su fastum tepu, tai poveikis labai geras, skausmo kaip nebuta, kojas atpalaiduoja.
egle
2008-09-18 14:34
padeda :D

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai