„Aukso vertės“ aliejai – Jūsų odai, nagams ir plaukams

Parduotuvių lentynose ir žiniasklaidos priemonėse mirga įvairūs viliojantys užrašai: „Plaukų šampūnas su argano aliejumi“, „Plaukų balzamas su makadamijos riešutų aliejumi“, „Nagų stipriklis su alyvuogių aliejumi“, „Kūno kremas su kokosų aliejumi“, „Rankų kremas su sviestmedžio aliejumi“. Tai tik keletas skambių pavadinimų pavyzdžių – jų juk yra tūkstančiai. Mes taip žavimės tokiomis antraštėmis, kad kartais net nesusimąstom, kad minimo aliejaus kosmetikoje gali būti tik pėdsakai. Kodėl gi nenaudojus grynų produktų ir nepasimėgavus ypatingomis jų teikiamomis odos, plaukų ir nagų puoselėjimo galiomis? Pateiksime šiek tiek naudingos informacijos apie kai kuriuos „aukso vertės“ aliejus – Jūsų teisė rinktis, kuriuos iš jų norėtumėte turėti savo kosmetikos krepšelyje. 

 

 

Argano aliejus 

 

Argano aliejus kilęs iš Maroko. Šis aliejus spaudžiamas iš labai vertinamo medžio (lot. Argania spinosa) vaisių kauliukų branduolėlių. Yra keletas spaudimo būdų, tačiau labiausiai vertinamas rankomis spaustas aliejus.

Maroke argano aliejus nuo seno naudojamas maistui ir įvardijamas kaip tikras sveikatos šaltinis, mat didžiąją dalį sudaro polinesočiosios riebalų rūgštys. Visame pasaulyje žinoma ir jo teikiama nauda odai, plaukams ir nagams.

Argano aliejus išsiskiria unikalia sudėtimi – jame gausu antioksidantų ir tomis pačiomis savybėmis pasižyminčio vitamino E. Teigiama, kad argano aliejus sugeba lėtinti audinių senėjimą, apsaugoti juos nuo žalingo aplinkos poveikio, skatinti ląstelių atsikūrimą. Reguliariai naudojant šį aliejų pastebima, kad oda tampa stangresnė ir elastingesnė, o plaukai tampa stipresni ir mažiau lūžinėja. Tepant argano aliejumi nagų plokšteles, jos greičiau auga ir mažiau sluoksniuojasi, o odelės aplink nagus tampa minkštesnės ir nustoja šerpetoti. 

 

 

Kokosų aliejus 

 

Kokosų aliejus naudojamas nuo senų senovės. Žmonės juo saugojo odą nuo žalingų aplinkos sąlygų – saulės, vėjo, sūraus vandens ir dulkių.

Naudingesnis iš šviežių kokosų riešutų spaustas nerafinuotas kokosų aliejus. Žinoma, kad pats geriausias spaudimo būdas – šaltasis. Kokosų aliejus naudojamas ir maisto gamyboje – jis ypač tinka kepimui, nes suteikia maistui švelnų ir malonų skonį. Dėl jo naudos mitybai yra įvairiausių nuomonių, tačiau jis vis tiek mėgstamas daugybės savo sveikata besirūpinančių asmenų.

Kokosų aliejaus pasirinkimas labai gausus, tačiau geriau šiuo atveju netaupyti ir rinktis brangesnį aliejų su visa informacija, kaip ir kur jis spaustas. Juo tepamas kūnas, nagai ir plaukai. Kambario temperatūroje aliejus suminkštėja, o kietas kokosų aliejus greitai tirpsta delnuose ir netrukus tampa labai lengvai tepamas. Jis pasižymi odą drėkinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Kokosų aliejus padeda išlaikyti drėgmę audiniuose, todėl jį geriausia tepti dar ant šlapios odos – vos tik išlipus iš dušo ar vonios. Kokosų aliejus puikiai tinka plaukų puoselėjimui – juo ištepama galvos oda ir plaukai bei palaikoma per visą naktį. 

 

 

Sviestmedžių aliejus 

 

Sviestmedžių aliejus dažnai vadinamas ir kitaip – taukmedžių sviestu. Pats naudingiausias nerafinuotas šalto spaudimo aliejus, kuriame nėra jokių priedų.  

Sviestmedžių aliejus pasižymi stipriomis odą nuo žalingo aplinkos poveikio apsaugančiomis savybėmis. Ypatingai tinkamas apsaugoti jautrią rankų ir veido odą nuo šalčio. Jis sugeba išlaikyti odos drėgmę, veiksmingai ją maitina. Reguliariai naudojant ši aliejų oda tampa sveikesnė ir lygesnė, plaukai – paslankesni ir švelnesni, o nagai mažiau lūžinėja. Taukmedžių sviesto sudėtyje gausu riebaluose tirpių vitaminų (A ir E). 

 

 

Alyvuogių aliejus 

 

Reikėtų nepamiršti vertingojo alyvuogių aliejaus – jis puikiai tinka ne tik maistui, bet ir kūno priežiūrai. Alyvuogių aliejumi rekomenduojama papildyti namines veido ir plaukų kaukes, tik reikia rinktis nerafinuotą ir kokybišką aliejų iš patikimų tiekėjų. 

 

 

Makadamijų riešutų aliejus 

 

Paskutiniu metu dažnai minimas makadamijų riešutų aliejus – jis išgaunamas iš šių riešutų branduolių. Jame gausu odai naudingų riebalų rūgščių, vitaminų ir mineralų. Sugeba sureguliuoti odos, plaukų ir nagų drėgmę, pasižymi raminančiu poveikiu. Išskirtinis bruožas – dėl unikalios sudėties gana veiksmingai pasiekia gilesnius audinių sluoksnius. Ypatingai dažnai šiuo aliejumi papildoma plaukų kosmetika, tačiau tikrai naudinga namuose turėti visiškai gryno aliejaus. 

 

 

Ką dar galima pabandyti?

Verta išmėginti saldžiųjų migdolų aliejų, sezamų aliejų, vynuogių kauliukų aliejų, simondsijų aliejų – kiekvienas gali atrasti sau tinkamiausią. Svarbiausia rinktis kokybišką produktą ir vengti rafinuotų aliejų – tik tada bus galima džiaugtis puikiais ir akį džiuginančiais rezultatais. 

 

 

Parengė: farmacininkė Rūtelė Foktienė

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai