Toliau tęsiame patarimus, ką ir kaip, norėdamos būti gražios, be profesionalų pagalbos galime atlikti pačios namuose. Ir šį kartą kalbėsime apie makiažą. Tinkamai atliktas makiažas padės mums gerai ir pasitikinčiai jaustis visą dieną, o į mūsų klausimus, kaip taisyklingai jį atlikti ir kokias priemones geriau pasirinkti, atsakys kirpėja stilistė ir visažistė Džiuljeta Petrulienė.
Taigi pirmiausia norėčiau paklausti, ar yra kokių nors bendrų makiažo taisyklių.
Be abejo, yra ryškesnis vakarinis ir dieninis makiažas. Dieninis makiažas tinka kiekvienai merginai ar moteriai, nes čia dominuoja natūralios spalvos pudra ir šiek tiek tamsesni rusvi bei šviesesni dramblio kaulo šešėliai akių vokams paryškinti, natūralių lūpų atspalvių blizgesiai ar rausvi arba bespalviai lūpų dažai.
O kuo skiriasi vakarinis makiažas?
Dieninis makiažas yra subtilus, neryškus, natūralių spalvų, šiek tiek paryškinantis gražiausius veido bruožus ir maskuojantis trūkumus. Vakarui naudojami ryškesni blizgūs, perlamutriniai vokų šešėliai, derinama kontrastingos spalvos žvilgsniui išryškinti ir optiškai akims padidinti. Taip pat naudojamas juodas pieštukas ar vadinamasis laineris, juodas ilginantis ir storinantis blakstienas tušas. Taigi vakarinis makiažas gali būti kur žaismingesnis, blizgesnis ar net seksualesnis.
Kasdien kiekvienai mūsų svarbesnis dieninis makiažas. Kokių priemonių reikia turėti?
Dieniniam makiažui reikia labai nedaug priemonių – tai biri pudra, skysta pudra, jei reikia užmaskuoti nepageidaujamas pigmentines dėmes ar paraudimus. Taip pat reikia rudo arba juodo blakstienų tušo, tamsesnio rusvo šešėlio akių kampučiams ir antakiams paryškinti, neryškaus lūpų blizgesio.
Kokie makiažo, jei taip galime sakyti, žingsniai, t.y. ką po ko?
Pradžioje, padengiame veidą skysta pudra (ir vokus), po to dengiami vokų šešėliai, vėliau paryškinamas akių kontūras, patušuojamos blakstienos, lieka skaistalai ir lūpos.
Pradėkime nuo makiažo pagrindo. Ar jo apskritai reikia?
Makiažą vertėtų pradėti nuo pagrindo padengimo. Pagrindas reikalingas ne tik tam, kad tolygiai padengtume odą, bet kad ją pamaitintume ir apsaugotume nuo žalingo aplinkos poveikio. Makiažo pagrindas būna įvairių rūšių – praturtintas vitaminais, aliejais, naudingaisiais ekstraktais ir spalvos pigmentais. Vieni būna šiek tiek rausvi, kiti persiko atspalvio ar rusvi. Pasirinkti reikia kuo artimesnį atspalvį savo odos spalvai. Ant pagrindo tepama skysta pudra. Ji būna taip pat skirtingų atspalvių ir struktūros. Viena labiau (storiau) padengia, kita vos vos suteikia atspalvį, dar būna ir su blizgesiu. Jaunoms moterims geriau rinktis skystesnę pudrą, kuri mažiau padengia, o tik suteikia veidui skaistumo, gaivumo. O vyresnio amžiaus moterims patartina rinktis tirštesnę pudrą, ji labiau padengia ir maskuoja nepageidautinas dėmes, nelygumus, raukšleles. Pasirinkusios dviejų spalvų (tamsią ir šviesią), galime jas maišyti tarpusavy ir išgauti norimus atspalvius, užmaskuoti, pakoreguoti veido formą, atsikišimus (didelę nosį, atsikišusį smakrą, žandikaulius).
Dar apie birią pudrą, kada jos reikia?
Padengusios veidą pagrindu ir skysta pudra, naudodamos didelį šepetėlį, pudruojame biria pudra. Jų taip pat yra įvairios sudėties, taip pat ir su mineralais, vitaminais, įvairių tonų – šviesių, tamsesnių ir visai tamsių. Rinktis vėlgi derėtų pagal savo veido odos spalvą. Galima kur ne kur paryškinti tamsesne rusva pudra – po skruostikauliais, žandikaulių zonoje. Kaktos sričiai, po akimis panaudoti šviesią pudrą. Toks pudravimas suteikia veidui išraiškingumo ir gaivumo. Pudra taip pat atlieka makiažo sutvirtinimo funkciją, paslepia veido blizgėjimą.
Turbūt labiausiai į akis krinta akys ir lūpos. Taigi pradėkime nuo akių. Ar reikia akių šešėlius derinti pagal akių spalvą?
Pagal akių spalvą derinama ne visada, tik atsižvelgiama į kai kurias rekomendacijas, pavyzdžiui, žaliaakėms ar rudakėms labiau tinka šiltų atspalvių (rusvos, auksinės, oranžinės, kreminės) šešėliai, o prie pilkų ir žydrų akių geriau derinti šaltų atspalvių šešėlius – pilkus, žydrus, mėlynus, balkšvus. Reikia atsižvelgti ir į amžių: kuo moteris vyresnė, tuo reikėtų mažiau naudoti vokų šešėlių, o perlamutrinių, blizgių geriau visai atsisakyti, nes jie išryškina nepageidautinas raukšles.
Merginos gali sau leisti įvairių spalvų ir net nesuderinamų kontrastų akių šešėlius, ypač vakariniam makiažui.
Kaip taisyklingai dengti šešėlius, į ką atkreipti dėmesį juos renkantis?
Yra daugybė rekomendacijų, kaip naudoti, ar apskritai jų reikia, kokie šešėliai geresni. Vis dėlto pagrindas yra pasirinkti kelias tamsesnes ir šviesesnę spalvą ir dengti atsižvelgiant į akių vokų formą, atstumą tarp akių, akių dydį. Bendros taisyklės yra kelios. Pirmiausia šviesiais šešėliais padengiame voką per visą akies obuolį ir plona linija po antakio linija, tamsiu šešėliu paryškiname išorinius akių vokų kampučius ir paties antakio liniją. Šalia tamsaus kampučio galime užtepti norimą kitą spalvą, derančią prie akių spalvos ar kaip akcentą derindami pagal rūbų, aksesuarų spalvas.
Ar nuo tušo šepetėlių priklauso akių makiažo kokybė? Kuo jie skiriasi? Kokie būna pieštukai kontūrui paryškinti?
Taip, šepetėliai pasirenkami individualiai norimam efektui išgauti – blakstienoms pailginti, pastorinti, užriesti ir t.t. Kuo tankesni šepetėlio šereliai, tuo tankesnės atrodys blakstienos. Lenkti šepetėliai naudojami blakstienoms pariesti. Reti šepetėliai blakstienas pailgina.
Pieštukai akių kontūrui paryškinti būna įprasti mediniai, plastikiniai, išsukami ir šlapio efekto, vadinamieji laineriai. Pieštukai ir laineriai naudojami labiau vakariniam makiažui, dienai tai nebūtina.
Ar visiems tinka apvadas kontūriniu pieštuku?
Akių kontūro apvadas netinka, jei yra akys mažos, siauros, tokiu atveju optiškai jos dar labiau susiaurės. Nederėtų apvesti vidinių akies kampučių, jei akys yra pernelyg arti viena kitos – optiškai jos dar labiau suartės.
Kokios spalvos reikėtų rinktis tušo spalvą?
Tušo spalvą dažniausiai renkamės pagal prigimtį: jei esame šviesaus gymio ir natūrali blakstienų spalva šviesi, tad ir tušo spalva rekomenduojama šviesesnė ruda, jei prigimtis tamsi (tamsi oda, tamsūs plaukai), tai ir tušą renkamės tamsesnį ar juodą. Kai kuriais atvejais vakarui renkamės ryškesnį – mėlyną, žalią, violetinį tušą. Toks tušas suteikia akims žaismingumo, linksmumo, paslaptingumo ir išskirtinumo.
Kartais tenka slėpti tamsius ratilus po akimis. Kaip tai padaryti geriausiai?
Tamsiems paakiams maskuoti yra specialių įvairių spalvų (žalios, rausvos, melsvos) maskuojamųjų priemonių. Jomis reikia mokėti naudotis, kitaip, užsitepusios per daug, atrodysime kaip su mėlynėmis po akimis. Verčiau ratilams pamaskuoti panaudoti šiek tiek šviesesnę skystą ir birią pudrą.
Na ir pabaigoje pereikime prie lūpų. Ką reikia žinoti?
Norint lūpas optiškai paputlinti, pakoreguoti jų formą, derėtų naudoti lūpų pieštuką ir blizgesį ar lūpų dažus. Dienai užtenka ir natūralios lūpų spalvos blizgesio, vakarui galima rinktis ryškesnį pieštuką ir dažus. Jei norime atrodyti harmoningai, vėlgi turime atsižvelgti į savo prigimtį: jei esate šviesiaplaukė, pilkų ar žydrų akių, rekomenduojamos šviesesnės spalvos, tamsiaplaukėms, rudakėms, žaliaakėms – tamsesnių spalvų pieštukai ir lūpų dažai. Norint, kad lūpos atrodytų putlesnės, galima patepus lūpų dažais ant viršaus užtepti bespalvio blizgio ar net uždėti blizgalų.
Ir dar noriu visoms priminti, kad lūpas visada reikia prižiūrėti ir puoselėti. Juk išsausėjusios, dar blogiau – suskerdėjusios lūpos grožio tikrai neprideda. Tad kasdienai, ypač karštuoju ir šaltuoju metų laiku, lūpas vertėtų patepti lūpų apsauginiu gydomuoju balzamu (su įvairiais augalų ekstraktais, aliejais ir vitaminais).
Gal pabaigoje dar norėtumėte ką nors patarti mūsų moterims?
Norėčiau patarti pirmiausia, kaip minėjau, atsižvelgti į savo prigimtį – juk net ir gražiausias moters ant žurnalo viršelio makiažas gali jums visiškai netikti. Ir, be abejo, nepersistengti, ypač dieną, antraip galite atrodyti ne tik netinkamai, bet ir juokingai.
Mokslininkai atliko tyrimą, norėdami įsiaiškinti, kiek laiko moteris nedrįsta pasirodyti savo partneriui be makiažo.
Pasirodė, kad 17 proc. laukia mėnesį, 16 proc. – iki pusmečio, 8 proc. nedrįsta nepasidažiusios pasirodyti visus metus, o 3 proc. apskritai niekada „neapnuogina“ veido prieš vyrą.
Dar daugiau, trečdalis apklaustų moterų sakė keliasi anksčiau už sutuoktinį, kad spėtų pasigražinti. 60 proc. apskritai nenusivalo makiažo, jei kartu su parneriu praleidžia naktį. 58 proc. moterų buvo įsitikinusios, kad makiažas jas puošia, 28 proc. nepasidažiusios jautėsi nevisavertiškai, 12 proc. bijojo prarasti partnerį.
Miegas užima trečdalį mūsų gyvenimo, tačiau atnaujina jėgas ir padeda pasiruošti kitai dienai. Žinoma, tik ne tada, kai vartaisi lovoje negalėdamas užmigti. Apie tai, kaip žinoti, ar kelios bemiegės naktys – tik laikina, ar tai jau nemiga, ir kaip pagerinti miego kokybę, kalbėjomės su Vilniaus Sapiegos ligoninės miego sutrikimų laboratorijos konsultantu gydytoju neurologu Olegu ROUDA. ...
Skaityti daugiauPrižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug....
Skaityti daugiauPlaukų struktūros pakeisti negalima, ji yra paveldima, tačiau plaukų kokybė priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio į juos....
Skaityti daugiauGausus prakaitavimas, atrodo, vargina daugelį. Ir ne tik karštą vasarą, kaip būtų galima tikėtis. Ir dabar sulaukiame nerimastingų skaitytojų klausimų – kodėl aš taip gausiai prakaituoju? gal tai kokios nors ligos požymis? kaip sumažinti prakaitavimą? kokia turėtų būti kasdieninė higiena? kokias kosmetikos priemones pasirinkti? Norėdami atsakyti į visus šiuos ir panašius klausimus, kalbėjome su Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos ir veneros ligų poliklinikos vedėja Daiva STANIENE ir Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja endokrinologe Lina RADZEVIČIENE. ...
Skaityti daugiauKalbiname profesionalią kirpėją-modeliuotoją Sigitą BILINSKIENĘ, kad primintų, ką būtina žinoti norint, kad plaukų dažymas būtų sėkmingas....
Skaityti daugiau„Kuo tik negydome spuogų: vaistažolėmis, jūros druskomis, kvapais, akupunktūra, tačiau svarbiausias dalykas buvo ir bus – kruopšti kasdieninė odos priežiūra, kuri užkerta kelią bakterijų plitimui“, – sako kosmetologė Loreta JOVARAUSKIENĖ....
Skaityti daugiauJie turi neįtikėtiną sugebėjimą sugadinti nuotaiką iš pat ryto ir išdygsta visada prieš svarbų susitikimą ir prieš šventes. Be to – jaunatviniai spuogai dažniausiai pradeda pulti pačiu problemiškiausiu periodu – paauglystėje. Bus ir tokių, kurie pasakys, kad su jaunatviniais spuogais nereikia kovoti: savaime atsiradę, po kelerių metų jie savaime ir apleis, tačiau tokia nuomonė neteisinga. Būna atvejų, kai spuogai savaime ir neišnyksta, be to, didėja randų tikimybė. Spuogų liesti negalima (tiesiogine prasme), bet padėti sau ir savo odai – būtina. ...
Skaityti daugiauDidysis keliautojas kapitonas Kukas arbatmedį pirmą kartą pastebėjo 1770 metais, kai išsilaipinęs Botaniko paplūdimyje iš jo kvapnių lapelių išvirė arbatos savo jūreiviams. Pastarieji, išvarginti ilgos kelionės bei ligų, išgėrę arbatos, pajuto, kad sveikata labai pagerėjo. Botanikas J.Bankas tyrė šio augalo gydomąsias savybes. O 1920 metais Australijos chemikas dr. Penfordas, atlikęs klinikinius tyrimus su žmonėmis, įrodė unikalias arbatmedžio aliejaus profilaktines bei gydomąsias savybes. 1930 m. Australijoje arbatmedis pradėtas vartoti klinikinėje praktikoje kaip antiseptinė priemonė. 1937 m. buvo aprašyta nemažai ligų, kurios sėkmingai gydomos arbatmedžio aliejumi....
Skaityti daugiauMūsų šalyje iš šimto tūkstančio gyventojų net 9 proc. nustatomas augimo hormono trūkumas. Kas daro įtaką vaiko augimui? Koks ūgis yra normalus? Kada mažas ūgis informuoja apie ligos priežastį? Daugiau nei trisdešimt metų šiai problemai - žmogaus augimo hormono ištyrimui, gamybai, gydymo metodams paskyrė Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto Vaikų endokrinologijos laboratorijos vadovė, profesorė, habilituota daktarė Danutė Lašienė ir Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto bei Respublikinio endokrinologijos centro direktorius, Hormonologijos laboratorijos vadovas, profesorius, habilituotas daktaras Liudvikas Lašas. Tad žodis specialistams. ...
Skaityti daugiauDrįsčiau nesuabejoti, kad jūs ir jūsų artimieji norite turėti sveiką ir gražią odą. Daugiau ar mažiau, bet vis dėlto stengiatės pasirūpinti tuo, kad į veidrodį pasižiūrėti būtų malonu. Taigi, kaip žarnyno būklė gali paveikti odos sveikatą ir kokios paprastos priemonės gali padėti?...
Skaityti daugiauĮsipjovėte, patekote į avariją, susižeidėte krisdami, nusideginote ar esate po operacijos – dažniausiai visais šiais atvejais apie traumą primena ne tik atmintyje išlikusi nelaimė, bet ir likęs randas. Ant kūno jis ne visada matomas, slepiame po drabužiais, ant veido jis pastebimas kasdien ir yra didelė kosmetinė problema. Ką daryti? Kaip panaikinti ar bent kiek sumažinti šį odos darinį? Tam yra keletas būdų. ...
Skaityti daugiauKūdikių oda – švelni ir neatspari infekcijoms, labai greitai atsiranda įvairių jos pažeidimų. Todėl labai svarbu nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų ją tinkamai prižiūrėti. Apžvelgsime, kokie kūdikių odos pažeidimai dažniausi ir kaip elgtis kiekvienu atveju....
Skaityti daugiauSveiki ir normalūs nagai leidžia rankoms bei kojoms atlikti daugybę funkcijų. Nagai apsaugo pirštus, svarbūs mūsų pojūčiams. Egzistuoja įvairiausios nagų pakitimų formos. Ką rodo nagų pokyčiai klausiame gydytojos dermatovenerologės Eglės AUKŠTUOLIENĖS....
Skaityti daugiauApipjaustymas, arba cirkumcizija (lot. Circumcisio – apskritas pjūvis), – apyvarpės pašalinimas chirurginiu būdu. Išgirdę šį žodį, didžioji dalis vyrų nusipurto, susiraukia, o kartais netgi pradeda tyliai mintyse keiksnoti. Na, šiuo atveju jų storžieviškumu kaltinti nereikėtų, kadangi – sutikime – procedūra ne iš maloniausiųjų. Tačiau, nepaisant jos atgrasumo, apipjaustymas vykdomas visame pasaulyje. Dažniausiai – dėl religinių sumetimų, tačiau yra nemažai atvejų, kai jis grindžiamas higienos ar estetikos sumetimais. Dar visai neseniai JAV apipjaustomi buvo net apie 90 proc. vyrų, kadangi didžiojoje šalyje buvo manoma, kada tai – būtina higienos priemonė. ...
Skaityti daugiauNet jei moteris nesiskundžia stipriais klimakso nulemtais negalavimais ir atlikus tyrimus nenustatyta jokių rimtesnių organizmo sutrikimų, gydytojas gali rekomenduoti išbandyti balneoterapiją, fizioterapiją, nurodyti tam tikrus maisto papildus bei vitaminus. Beje, šios gydymo formos puikiai papildo medikamentinį gydymą. Daugumą jų galima pasirinkti savo nuožiūra, tačiau visuomet pravartu pasitarti su specialistu. Todėl kalbiname gydytoją akušerę-ginekologę Violetą JONAITIENĘ....
Skaityti daugiauArtėjant vasarai, paplūdimių sezonui, prisiminkime, kaip galime šalinti nepageidaujamus plaukelius bikinio srityje namuose. O gal verčiau apsilankyti kosmetikos salone? Kodėl vis populiarėja depiliacija karštu vašku? Kaip apsaugoti odą nuo paraudimo ir sudirginimo po procedūros? Apie tai kalbamės su Grožio instituto “Femina Bona” kosmetike Gerda Gedžiūte....
Skaityti daugiau
http://zinaukaip.lt/category/grozis/sukuosenos/