Raumenų ir griaučių sistemos echoskopija

Echoskopija – puiki priemonė tyrinėti raumenų–skeleto sistemą, ieškant pakitimų raumenyse, sausgyslėse, raiščiuose, sąnariuose ir minkštuosiuose audiniuose. Echoskopijos tyrimas atliekamas realiu laiku. Pakankamai lengva įvertinti minėtus darinius judesyje, jų funkcinę anatomiją. Rasti duomenys leidžia pagalvoti apie pačias įvairiausias būkles po sužeidimų ar ligų.
 

Kada atliekamas raumenų ir griaučių sistemos echoskopijos tyrimas?


Echoskopijos tyrimas atliekamas įtarus sausgyslės, pvz., Achilo sausgyslės ar peties sukamųjų raumenų sausgyslių, plyšimus, kraujavimą į raumenis ar kitokio pobūdžio skysčio kaupimąsi raumenyse, sausgysliniuose maišeliuose ir sąnariuose. Tačiau nėra aiškiai patvirtinta, kad echoskopija leistų vertinti nugaros skausmingus taškus ar kaklo sužalojimus, įvykus avarijai.


 

Kaip aš turėčiau būti jam pasiruošęs?


Echoskopijos tyrimo metu turėtumėte dėvėti patogią ir laisvą aprangą.
 

Kaip tyrimas atliekamas?


Pacientas paguldomas ant specialios kušetės. Ji turi ergonomiška ir funkciška (judinama įvairiomis kryptimis). Ant odos ties tiriamojo raumens ar sausgyslės projekcija užpilama specialios želė. Tarp odos ir daviklio nelieka oro tarpų, todėl ultragarso bangos gana lengvai skverbiasi iki tiriamojo objekto. Gydytojas radiologas lengvai prispaudžia echoskopinį daviklį prie odos ir, lengvais judesiais braukdamas per odos paviršių, vertina matomus vaizdus monitoriuje. Po procedūros pacientas nusivalo želė ir gali apsirengti.
 

Ką aš pajusiu tyrimo metu?


Kai vertinami pakitimai ties sausgyslėmis, galima jausti nedidelį skausmingumą jutiklio spaudimo momentu. Kitais atvejais procedūra neskausminga. Dažniausiai procedūra užtrunka apie 45 minutes ir trumpiau.
 

Kaip jausiuosi po tyrimo?


Jokio diskomforto po tyrimo neturėtumėte jausti.
 

Kokie yra raumenų ir griaučių sistemos echoskopijos tyrimo privalumai?


Echoskopija neskausminga ir neinvazinė procedūra.
Echoskopija lengvai pritaikoma ir naudojama.
Echoskopijos tyrimo metu nėra jonizuojančios radiacijos.
Vaizdas matomas realiu laiku. Galima atlikti minimaliai invazines procedūras, tokias kaip kortizono injekciją į sąnarį, biopsiją adata ar skysčio aspiraciją.
Echoskopija, skirtingai nei magnetinis rezonansas, neveikia implantuotų širdies stimuliatorių ar kitokių feromagnetinių implantų. Tinkamesnis tyrimo metodas žmonėms, sergantiems klaustrofobija.
 

Kokie yra šio tyrimo trūkumai?


Jokių pašalinių reakcijų echoskopijos tyrimo metu nepastebėta.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai