Lytėjimas nugarą gydo

Spartėjant mūsų gyvenimo ritmui, daugėja ligų, kurias lemia įtampa. Tarp jų – nugaros skausmai, kylantys dėl darbo ir nejudraus gyvenimo būdo, kūno raumenų netreniravimo. Dėl to liemens raumenys praranda tvirtumą, kinta stuburo padėtis, ir slanksteliai gauna nevienodą krūvį. Lytėjimo nauda šiais atvejais naudinga. Mes nevalingai triname skaudamą vietą, glostome vienas kitą, norėdami nuraminti. Net trumpalaikis masažas atnaujina organizmą, o išmokti masažuoti kitą žmogų ar patį save gali kiekvienas. Konsultuoja Utenos reabilitacijos centro masažistė Regina NAVADVORSKIENĖ
 

Keletas patarimų


Niekada nemasažuokite žmogaus, jeigu jis karščiuoja, serga odos ar kitokia užkrečiama liga, jei jam yra širdies ir kraujagyslių sutrikimų, pvz., kamuoja trombozė, venų uždegimas (flebitas).
Negalima masažuoti tų vietų, kur yra venų mazgų išsiplėtimas, neseni randai, sumušimai (mėlynės), navikai, gumbai. Nemasažuojami ir uždegimo pažeisti sąnariai.
Jeigu masažuojamasis pradeda skųstis ūmiais nugaros skausmais, kurie sklinda į rankas ar kojas, nedelsdami liaukitės masažuoti.
Labai svarbu jausti kūną, kurį masažuojate, bet kurią įtemptą kūno vietą.
Darant raminamąjį masažą, reikėtų vengti stuksenimo veiksmų.
Jeigu masažuojama viena kūno pusė, kad nebūtų sutrikdyta organizmo pusiausvyra, taip pat ir ta pačia eiga turite masažuoti ir kitą pusę.
Bet koks masažas visada pradedamas lengvais braukymais, po kurių seka vidutinis ir stiprus spaudymas nykščiais, kitais pirštais ir delnu.


 

Aliejai ir tepalai nugaros masažui


Masažo metu patartina naudoti specialiai masažui skirtus aliejus arba gydomuosius tepalus. Gydomasis eterinių aliejų poveikis žinomas jau šimtmečius. Masažo metu naudojami eteriniai aliejai pasisavinami pro odą ir tinkamai veikia organizmą, hormonų pusiausvyrą.
Greitam nugaros, kaklo, pečių srities masažui ypač tinka skausmą malšinantys tepalai, pavyzdžiui Deep Relief. Šis tepalas veiksmingai malšina skausmą ir slopina uždegimą bei patinimą. Jo sudėtyje esantis levomentolis dirgina, suteikdamas greitą skausmą malšinantį poveikį.
 

Kaklo ir nugaros masažas


Prie išorinio pakauškaulio paviršiaus tvirtinasi kai kurie sprando raumenys. Čia glūdi keletas svarbių taškų. Masažuodami kaklą, kai sukinėjate galvą, stenkitės po keletą sekundžių spausti tuos taškus. Tai atpalaiduoja įtampą. Didesne jėga galima masažuoti trapecinį ir galvos sukamąjį raumenis.
Nugaros raumenys masažuojami jų skaidulų kryptimi. Iš pradžių spaudoma lėtai, lengvai. Kai raumenys sušyla, galima po truputį spaudimą didinti. Raumenis, prisitvirtinančius prie mentės (tai daugiausiai pečių lanko raumenys) galima spausti stipriau.
Stuburas yra sudarytas iš slankstelių, tarp kurių yra kremzliniai intarpai – tarpslanksteliniai diskai. Iš nugaros smegenų, esančių stuburo kanale, pro angas tarp slankstelių išeina nervų šaknelės, kurios jungiasi tarpusavyje ir sudaro nugaros nervus. Jie nutįsta į visas kūno dalis. Masažuojant abipus stuburo, tinkamai veiksime visą nervų sistemą. Nereikėtų masažuoti tiesiai virš slankstelių.
Kryžkaulis ir uodegikaulis yra suaugę, nepaslankūs kaulai stuburo apatinėje dalyje. Masažuojant ties kryžkauliu galima spausti stipriau, bet tik tuomet, jei nepažeistas masažuojamojo juosmuo.
Inkstų projekcijoje masažuoti reikia švelniai, vos spaudžiant.
Sėdmenų sritį galima masažuoti stipriau, kad būtų veikiami gilesni audiniai.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai