NETRADICINĖ MEDICINA

2016 sausio 15
Malšinti lėtinį vaikų skausmą – tikras iššūkis, mažai esama įrodymų dėl šiai amžiaus grupei taikomų skausmą mažinančio gydymo būdų veiksmingumo. Tačiau, remiantis naujausio tyrimo duomenimis, akupunktūra gali būti toji saugi ir veiksminga gydymo strategija.


2015 kovo 25
Ajurveda, arba Indijos ilgaamžiškumo menas bei sveikatos stiprinimo sistema, žinoma jau daugiau kaip 5 tūkst. metų. Daugelis Ajurvedos mitybos, kvėpavimo ir kitų organizmo funkcijų reguliavimo metodų puikiai tinka ir mūsų dienomis.

Kauno sporto medicinos centro gydytoja Aurelija Davydavičienė jogos, kvėpavimo, Ajurvedos ir rytietiško masažo žinias, kurių įgijo Tailande, Vietname ir Vokietijoje, taiko asmeniškai bei profesionaliai rekomenduoja pacientams.
2014 lapkričio 25
Tai, kad eteriniai aliejai, tiksliau, jų skleidžiamas kvapas turi įtakos darbingumui, tinkamos atmosferos sukūrimui ir net sveikatai, žinoma seniai. Ar žinote, kad dolerių kvapas padidina darbingumą, o citrinos kvapas pagerina atmintį? Tačiau šiandien pakalbėkime apie ne mažiau aktualias peršalimo ligas bei apie tai, kaip eteriniai aliejai gali pagelbėti jas gydyti.
2014 lapkričio 10
Fitoterapija gydyta ir prieš tūkstančius metų, ir tebegydoma. Dar daugiau – šiandien vaistažolės, augaliniai preparatai tampa vis populiaresni, o žolių terapija pradeda remtis moksliniu pagrindu.

Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokie augaliniai preparatai tinka premenstruaciniam sindromui (PMS) gydyti, kada ir kokių galime pasiskirti sau pačios, o kada būtina kreiptis į gydytoją. Komentuoja Vilniaus Antakalnio poliklinikos gydytoja akušerė-ginekologė Regina Mekienė.
2014 gegužės 19
Ne vien jūra ir saule, ne vien gamta, istorija bei egzotiška virtuve turistus vilioja kelionės į Vietnamą. Tai šalis, kurioje galima pasisemti sveikatos! Vis dažniau nusivylusieji įprastais gydymo būdais, pagalbos ieško Rytuose.
2013 birželio 13
Želmenų sultys, atrodo, yra vienas iš prieštaringai vertinamų produktų, kalbant apie jų vartojimą sergant onkologine liga. Viena pusė, paprastai tai netradicinio gydymo ir mitybos atstovai, kategoriškai teigia, kad grūdų želmenų sultys – tikras išsigelbėjimas tokiems ligoniams. Kita, oficialioji medicina, atvirkščiai, grasina ligos atinaujinimu jų vartojant.
2013 balandžio 19
Šviesusis ir dosnusis metų laikas! Pirmieji pavasario žalumynai, netrukus – vasaros žiedynai ir lapija, vėliau pabirsiančios vidurvasario ir rudenio subrandintos uogos... „Gamta sukūrė žmogui begalę augalų gyduolių, tai ir vartokime į sveikatą“, – linki Lietuvos sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos rūmų Augalų gydomojo poveikio komiteto pirmininkas Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Fitoterapijos laboratorijos vedėjas gydytojas fitoterapeutas Juozas Ruolia.
2013 balandžio 12
Žolelių rinkėjas turėjo 23 žmonas ir užaugino daugiau kaip 200 vaikų
2013 kovo 15
Žmogaus kaukolės milteliai nervų sistemos ligoms gydyti; budelio aukos, tik ką nukirsdintos turgaus aikštėje, kraujo puodelis sveikatai ir gyvybingumui stiprinti; asilo sėklidžių ištrauka nuo skausmo; žvirblio mėšlo miltelių migla į negaluojančias akis; opijus nuo kosulio suaugusiems ir vaikams... Daugelis būdų ir vaistų, kuriais gydyta senovėje, šiandien kelia šiurpą arba šypseną.
2013 vasario 16
Jeigu gyvename, vadinasi, ir kvėpuojame – aksioma, atrodytų, nereikalaujanti papildomų aiškinimų ar įrodymų. Bet kvėpuoti galima ne tik instinktyviai, o sąmoningai, kiek skirtingai, priklauso nuo to, kokia veikla užsiimame, kokio tikslo siekiame. Apie kvėpavimo būdus žiniomis dalinasi Kauno klinikų gydytoja pulmonologė dr. Eglė Vaitkaitienė, ilgametė mankštų specialistė Džilda Valaitienė, Kauno jogo studijos vadovas Vytis Zabulėnas ir kineziterapeutas, kvėpavimo specialistas Ignas Zakarauskas.
2013 sausio 23
Kepenys – pagrindinis organas, valantis mūsų organizmą nuo toksinų, kurie vis labiau mus atakuoja. Toks jau šiuolaikinis pasaulis: užterštas oras ir maistas, infekcijos, stresas. O kur dar riebus maistas, nereguliari mityba, persivalgymas, alkoholis. Visa tai – dažno iš mūsų kasdieniai palydovai ir riziką susirgti kepenų ligomis didinantys veiksniai.
2013 sausio 19
Eglę ir Darių Kauneckus dauguma žino kaip Ajurvedos pradininkus Lietuvoje. Jau prieš daugelį metų jie susidomėjo ezoterika, pradėjo ieškoti atsakymų į klausimus, kas aš esu, iš kur atėjau ir kokia mano paskirtis šiame gyvenime. Tačiau svarbiausia priežastis, paskatinusi ieškoti Ajurvedos žinių, – šeimos sukūrimas. Eglė pasakoja, kad jiems buvo labai svarbu palanki dvasinė ir fizinė aplinka, norėjosi švariai pradėti, nešioti, auginti savo atžalas, rūpintis jų sveikata ir dvasiniu gyvenimu. Kai susikaupė tikrai nemažai žinių ir patirties, atėjo ir natūralus noras dalinti. Taip atsirado Ajurvedos centras SPA Shanti, vienijantis norinčiuosius eiti savęs pažinimo, tobulėjimo, fizinės ir dvasinės sveikatos stiprinimo keliu.
2013 sausio 19
Nors terminai „eteriniai aliejai“, „aromaterapija“ buvo pradėti vartoti tik XX amžiuje, nuo neatmenamų laikų augalų ekstraktai buvo naudojami skausmui mažinti, pirmajai pagalbai, taip pat kaip antibakterinės, aktyvinančios ir savijautą gerinančios medžiagos. „Senovėje žmonės turbūt atsitiktinai sužinojo, kad jų renkami augalų lapai, uogos ir šaknys geba stiprinti sergančiuosius, o šiuolaikinė aromaterapija remiasi naujausiais mokslo pasiekimais bei žiniomis“, – sako vaistininkė provizorė Nijolė Obrikienė.
2012 gruodžio 23
Senais lakais pas gydytoją apsilankęs pacientas pirmiausia išgirsdavo: „Parodykite liežuvį“. Gydytojas iš visų pusių atidžiai apžiūrėdavo šį svarbų organą ir bandydavo nustatyti diagnozę. Senovės gydytojai liežuvį pelnytai laikė organizmo veidrodžiu ir pagal liežuvio paviršiaus pakitimus mokėjo gana tiksliai diagnozuoti vidaus organų sutrikimus dar iki atsirandant pirmiesiems ligos simptomams.

2012 gruodžio 22
Purvo, arba keloido, terapija – unikali gamtos dovana mūsų kūnui. Terapinis purvo poveikis pagrįstas ir šilumos, ir mechaniniu efektu, tačiau svarbiausia yra unikali cheminė purvo sudėtis – gydomajame purve gausu biologiškai veiklių medžiagų. Paskyrus gydytojui, gali būti atliktos purvo vonios, aplikacijos, dedami purvo tamponai. Kaip atliekamos purvo procedūros ir ką svarbu žinoti pasirinkusiems šį gydymo būdą?
2012 lapkričio 26
 Lapkričio vaistiniai augalai   Šlaitinis dirvenis   Kaip rinkti? Vaistams vartojamos dirvenio šaknys kasamos rudenį, iškastos šaknys nuvalomos, nuplaunamos šaltu vandeniu, supjaustomos 8–10 ...
2012 lapkričio 26
Augalai – tikras stebuklas ir šiltuoju, ir šaltuoju metų laiku. Ir atėjus rudeniui, sudžiovinę, numetę savo lapus gydomųjų galių jie nepraranda, tik, tarsi saugodami nuo rudens darganų ar šalnų, paslepia jas kiek giliau, šaknyse. Tad kokių augalų šaknys mums gali labiausiai praversti kaip vaistai?
2012 lapkričio 26
Šaltuoju rudenio metu, kai nieko nesinori, kai nėra energijos ir jėgų, kai vaikštote susigūžę, kai mintys sukasi, kaip greičiau nuo visų atsiriboti, norisi įlįsti į šiltą lovą ar vonią ir apie nieką negalvoti, nes turite daugybę rūpesčių, įvairių darbų ir negalite atsipalaiduoti, susikaupti. Tad šiame straipsnyje pateiksime informaciją apie keletą galimų atsipalaidavimo ar energijos gavimo būdų, kurie tiks ne tik šaltuoju metų periodu, bet ir visus metus, kai bus sunku.
2012 lapkričio 22
Gydomasis purvas yra ne toks, kaip įprastas, jis skiriasi savo išvaizda ir sudėtimi. Gydomasis purvas blizgus, riebus ir daugiau panašus į kremą ar kosmetikos kaukę. Iš tiesų ne bet koks purvas tinka sveikatinimo tikslais, gydomasis turi atitikti specialias normas. Purvas naudojamas vonioms, aplikacijoms, kitoms procedūroms. Tačiau ar žmogus gali savarankiškai nuspręsti, kad jam bus veiksmingos purvo procedūros? Kada, kokioms ligoms ir negalavimams esant šis gydymas rekomenduojamas?

Konsultuoja „Eglės sanatorijos“ direktoriaus pavaduotojas medicinai Arvydas Balčius.
2012 lapkričio 22
Aišku, turime galvoje mūsų gauruotuosius augintinius šunis. Praėjusiame numeryje rašėme apie augintinius mūsų namuose ir tai, kaip jie atspindi mūsų vidinį pasaulį bei gyvenimo būdą. Šį mėnesį tęsdami temą kalbamės apie vienų iš mylimiausių augintinių – šunų – ypatingas savybes, padedančias pasveikti ir kūnui, ir sielai.
 
1558029131080824
Sveikas žmogus
Rubrikos
Naudinga informacija
Neradote ko ieškote?
Pabandykite pasinaudoti paieška:
© Sveikas žmogus 2016. Visos teisės saugomos