Osteopatija

Osteopatija - tai metodas, kai rankų judesiais ir masažu atstatomi pažeisti sąnariai ir raumenys, ar bent jau pagerinamas jų funkcionavimas. Osteopatinio gydymo principas remiasi suvokimu, kad daugelį ligų sukelia struktūriniai pokyčiai. Juos pašalinus, organizmas turi galimybę pasveikti pats, nenaudojant vaistų.
 

Ši metodika atsirado daugiau nei prieš šimtą metų. Jos pradininkas amerikiečių gydytojas A. T. Stilas. Tuo metu jo pažiūras laikė labai radikaliomis, nes jis nepritarė to meto medicinai, ieškojo būdų, galinčių geriau padėti žmogui. Stilas manė, kad negalima žiūrėti į žmogų, išskiriant jo kūną, protą ir dvasią. Jo nuomone, kūno struktūra yra glaudžiai susijusi su funkcijomis ir jos veikia viena kita. Todėl negalima gydyti vien tik kūno, reikia veikti ir jo funkcijas. Ypatingą reikšmę jis teikė harmoningai raumenų, kaulų ir sąnarių veiklai. Jis ne tik sėkmingai rankų judesiais gražindavo lankstumą ir judrumą raumenims bei sąnariams, bet taip pat sėkmingai susitvarkydavo ir kiti negalavimai.
 

Osteopatijos rūšys


Struktūrinė osteopatija
Nukreipta atramos-judėjimo sistemai stiprinti ir gydyti. Koreguojami stuburo slankstelių iškrypimai, šalinamas skausmas.
Visceralinė osteopatija
Skirta vidaus organų funkcionavimo gerinimui, sureguliuoja medžiagų apykaitą, limfos tekėjimą. Veikiami visi vidaus organai.
Kranialinė osteopatija
Gali veikti netgi psichoemocinę paciento būklę, ypač veiksminga šalinant galvos skausmus. Šios technikos esmė- švelniais judesiais masažuojama galva, atpalaiduojama įtampa. Yra klaidingai manoma, kad kaukolės kaulai nejudrūs. Iš tiesų kaukolė sudaryta iš daugelio kaulų, tarpusavyje sujungtų siūlėmis. Būtent šiose vietose kaulai yra paslankūs. Todėl šiuo specifiniu metodu galima mažinti ir intrakranijinį spaudimą, galvos skausmą, stimuliuoti ir atpalaiduoti smegenų struktūras.


Terapijos principas:
Osteopatas rankomis čiuopia raumenis, vertina jų tonusą, įsitempimą ir atsipalaidavimą. Kadangi vertinama visuma, osteopatas gali paprašyti jūsų pasilenkti, pasiekti pirštais kojas, pavaikščioti ir pan. Todėl gydytojų osteopatų rankos turi būti labai išlavintos, jos turi pajusti menkiausius pokyčius, kurie rodo nukrypimą nuo normos. Tiek diagnostika, tiek ir gydymas yra švelnus, neskausmingas. Minkštieji audiniai koreguojami masažu. Masažu galima atpalaiduoti įsitempusius raumenis, sustiprinti nusilpusius. Sąnarių problemos koreguojamos tempimu ir specifiniais ritmingais judesiais. Osteopatijoje naudojama ir stumtelėjimo technika, kai staigiu judesiu yra koreguojama sąnario padėtis. Tai neskausminga, tačiau daugelį gąsdina šios procedūros metu pasigirstantis trakštelėjimas, kai sąnarys grįžta į vietą. Tačiau vieno tokio stumtelėjimo kartais visiškai pakanka nuimti sąnarį supančių raumenų skausmus, nes juose dingsta įtampa. Stumtelėjimo technika dažniausiai atliekama stuburo ir stambiųjų sąnarių korekcijai.
Osteopatai gali rekomenduoti ir papildomus pratimus, patarti dėl taisyklingos eisenos ir stovėsenos.
 

Kokias ligas gydo:


Osteopatų pacientai – sportininkai, moterys po gimdymo, taip pat daug stresų patiriantys asmenys, nes streso poveikyje išsiskyręs adrenalinas verčia susitraukti raumenis. Nugaros skausmo priežasčių yra daug, tačiau osteopatai siekia atstatyti struktūrą, tuomet praeina ir skausmai. Kadangi stuburas glaudžiai susijęs su vidaus organais (nuo stuburo eina daugelis nervų) atstačius taisyklingą stuburo padėtį, galima žymiai pagerinti kitų organų veiklą. Kartais įvairių susirgimų nesėkmingo gydymo priežastimi gali būti iškrypęs stuburas.
Suaugusiesiems dažniausiai taikoma po traumų, esant radikulitinio tipo skausmams juosmens srityje, stuburo ir sąnarių skausmams, reumatui. Tačiau ne mažiau sėkmingas gali būti ir visų kitų lydinčių ligų gydymas.
Vaikams gali būti taikoma nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Osteopatai teigia, kad kuo anksčiau pradedamas struktūros atstatymas, tuo greičiau išsprendžiama problema. Kiek galima padėti naujagimiui praėjus trims minutėms po gimimo, po trijų dienų reikės jau trijų mėnesių, o praėjus trims mėnesiams jau gali reikėti net trejų metų. Tačiau jokiu būdu tai nereiškia, kad vėliau šio metodo taikyti negalima ar jis bus ne toks efektyvus.
Vaikams osteopatija taikoma esant pogimdyminėms traumoms, elgesio ir dėmesio sutrikimams, sutrikus vystymuisi, taip pat esant skoliozei, plokščiapadystei.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai