Kova su venų varikoze per pietų pertrauką

Kas devintas vyras ir net kas trečia moteris – maždaug tiek yra sergančių venų varikoze. Vis daugiau atvejų, kai priežasčių nustatyti nepavyksta. Venų komplikacijos – tikra kančia ir diskomfortas. Moterys nenori net pagalvoti apie trumpus sijonus, nustoja vaikščioti į pliažą ar mėgautis pirtyje.
 

Pirmieji venų varikozės požymiai – kojų niežėjimas ir nuovargis. Prasideda patinimai čiurnos sąnario srityje, kankina naktinis mėšlungis, blauzdų skausmai. Šie simptomai ypač sustiprėja sėdint, stovint, kelionių metu, sušilus, vakare ir prieš menstruacijas. Negalavimai savaime neišnyks. Nesikreipus į gydytoją, laukia dar baisesnės komplikacijos – opos, dermatitai, celiulitas, rožė. Jų gydymas trunka ilgai, yra brangus ir varginantis.
 

 

Vietoj skalpelio – lazeris


Dar prieš dešimtmetį medikai galėjo pasiūlyti vienintelę išeitį – skalpelį su neišvengiama ilga ir skausminga reabilitacija. Šių dienų medicina turi daug modernesnę galimybę – išsiplėtusias venas operuoti lazeriu. „Iki šiol vyravo nuomonė, kad gydymas lazeriu galimas tik, kai liga nedaug progresavusi – matyti tik kapiliarai, kelios šakelės. Tačiau moderniosios technologijos leidžia gydyti iki pat paskutinių stadijų, net kai jau susiformavusi trofinė opa“, – sako GK klinikos kraujagyslių chirurgas Dr. Rolandas Dagilaitis.
GK Klinika išsiplėtusias venas pažangiausiomis pasaulyje technologijomis gydyti pradėjo pirmoji Lietuvoje.
 

Pirmos kartos venų lazeriai – atgyvena


Lietuvoje atsiranda vis daugiau naujausių ir moderniausių endovaskulinių venų varikozės gydymo metodų. Siūlomų paslaugų įvairovėje gana sunku susigaudyti ir patyrusiems specialistams, o ką jau kalbėti apie nieko bendra su medicina neturinčius žmones.
Lazerinis endovaskulinis kojų varikozinių venų gydymas – tai pats moderniausias pasaulyje sudėtingų lazerinių technologijų panaudojimu paremtas kojų venų varikozės gydymas. Šio operacinio gydymo metu lazerinė energija unikalaus šviesolaidžio dėka iš vidaus suardo venos sieneles. Pasaulyje ši progresyvi technologija pradėta naudoti prieš 10 metų.
Operacijų lazeriu sėkmė priklauso ne tik nuo specialisto, atliekančio šias operacijas, bet ir nuo įrangos, kuria jos atliekamos. Negalima skirstyti gydymo į klasikinę operaciją ir gydymą lazeriu. Venų lazerių yra labai daug rūšių ir tipų, taip pat kelių tipų šviesolaidžių, nuo kurių labai smarkiai priklauso operacijos rezultatai ir paciento savijauta po operacijos.
Pirmos kartos venų lazeriai buvo pradėti naudoti prieš dešimtmetį, tačiau jie neužtikrino ilgalaikių gerų rezultatų. Tobulėjant technologijoms, buvo sukurtas naujas žiedinis šviesolaidis, kuris leido iki minimumo sumažinti paciento pooperacinį diskomfortą. Pacientas, kuriam atlikta lazerinė venų operacija su žiediniu šviesolaidžiu, po operacijos jaučiasi keliolika kartų geriau nei pacientas, kuriam atlikta ta pati operacija su tuo pačiu lazeriu, bet naudojant paprastą šviesolaidį. GK klinika pirmoji Lietuvoje pradėjo naudoti žiedinį šviesolaidį.
Operacijas šiuo moderniu lazeriu atlieka medicinos mokslų daktaras lazerinio endovaskulinio venų gydymo pradininkas Lietuvoje gydytojas kraujagyslių chirurgas Rolandas Dagilaitis. „Aš dirbau daugiau kaip pusę metų su linijiniu šviesolaidžiu ir jau daugiau kaip metus dirbu su žiediniu. Nenorėčiau grįžti prie linijinio šviesolaidžio, nes nebegalėčiau teigti savo pacientams, kad siūlome aukščiausią kokybę, kokią tik galima pasiūlyti gydant išsiplėtusias kraujagysles”, – sako R. Dagilaitis. Anot kraujagyslių chirurgo, toks venų gydymas gali būti vadinamas „operacija pietų pertraukos metu“, ir ji puikiai tinka neturintiems laiko sirgti.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai

Mūsų draugai