Vaistažolės nuo nemigos, kurių galima įsigyti vaistinėse

Nemiga trukdo gyventi, dirbti, blogina atmintį, santykius tarp žmonių. Ne visada nemigą reikia gydyti migdomaisiais. Pirmiausia reikia pasiaiškinti ir pabandyti pašalinti jos priežastį (pervargimą, stresą). Jeigu miego sureguliuoti nepasiseka nemedikamentinėmis priemonėmis, galima pabandyti be recepto parduodamus vaistus, visų pirma vaistažoles. Vaistažolės nesukelia priklausomybės rizikos, stiprių nepageidaujamų poveikių. Tačiau nereikėtų pamiršti, kad ir vaistažolės turi būti vartojamos tik pagal instrukciją. Nevenkite dėl jų vartojimo pasitarti su gydytoju ar farmacininku.
 

Norėdami padėti pasirinkti tinkamiausią preparatą, pateikiame laisvai parduodamų vaistinėse vaistų aprašymą su trumpu komentaru. Aprašomus preparatus gali vartoti įvairaus amžiaus žmonės (taip pat paaugliai ir seni), daugumą iš jų saugiai galima skirti vaikams, tačiau gydant vaikus reikia būti dar atidesniems, o gydytojo konsultacija praktiškai yra būtina kiekvienu atveju.
Perspėjame mėgstančius vaistažoles, kad pavojinga jas pirkti turguje. Šiuo metu vaistinėse yra nemažai įvairių vaistažolių ir jų mišinių, kurių kokybė tikrinama ir garantuojama. Pirkdami žoles turguje, tikrai negalite žinoti, kokioje vietoje jos augo, kokiais teršalais gali būti užterštos, kokiomis sąlygomis džiovintos. Nuo laikymo ir paruošimo sąlygų labai priklauso vaistinio preparato stiprumas ir efektyvumas. Saugokime savo sveikatą ir pasitikėkime tik patikrintais produktais. Juo labiau kad jie nėra brangūs. Kita alternatyva - pasikonsultavę su specialistais, bandykite vaistažoles rinkti patys.
Tačiau nepamirškite - jeigu sutrikimas pasireiškia stipriai arba užsitęsia ir nepasiduoda gydymui paprastomis priemonėmis, nedelsdami kreipkitės į specialistą. Tai gali būti rimtos ligos pradžia. Ligoniui gali padėti tik kruopštus ištyrimas ir tinkamas gydymas.


MELISOS ŽOLĖ(Herba Melisae).


Dėžutėje 25 pakeliai arbatos po 1,5 g.
Vartojimo būdas: 1-2 pakelius arbatžolių užpilti stikline verdančio vandens. Uždengus palaikyti 10 min. Gerti kelis kartus per dieną.
Gamintojas: “Acorus calamus”, Lietuva. Kaina: 5,07 Lt.
Verta rinktis, jei padeda melisa. Graži pakuotė. Išsami vartojimo instrukcija lietuvių kalba, net pastaba, kad arbata pagaminta iš ekologiškai švarios žaliavos. Norėtųsi tik platesnių paaiškinimų kaip melisos žolė gali veikti herpes virusus.


NERVUS RAMINANTIS VAISTAŽOLIŲ MIŠINYS (Species sedative).


Dėžutėje 25 pakeliai arbatos po 2 g. Sudėtis: Pipirmėtės lapų - 33,3 g, pupalaiškio lapų - 33,3 g, valerijono šakniastiebių su šaknimis - 16,7 g, apynio spurgų - 16,7 g.
Vartojimo būdas: 1-2 pakelius arbatžolių užpilti stikline verdančio vandens. Uždengus palaikyti 30 min. Gerti po ½ stiklinės ryte ir vakare.
Gamintojas: UAB “Švenčionių vaistažolės”, Lietuva. Kaina - 4,69 Lt.
Mišinys paruoštas iš kelių dažniausiai nervų sistemai raminti vartojamų žolių, išskyrus melisą.


SMULKINTI VALERIJONO ŠAKNIASTIEBIAI SU ŠAKNIMIS (Rhizomata cum radicibus valerianae conc.).


Dėžutėje 24 pakeliai arbatos po 2 g.
Vartojimo būdas: 3 pakelius šakniastiebių su šaknimis užpilti stikline verdančio vandens, palikti uždarame inde 20 min. Gerti 2 kartus per dieną po 2 valg. šaukštus arba, pvz., sergant nemiga - po ½ stiklinės užpilo einant gulti.
Gamintojas: UAB “Švenčionių vaistažolės”, Lietuva. Kaina - 4,19 Lt.
Skirtas žmonėms, kuriems padeda valerijonas ir kurie nemėgsta gerti tablečių. Paaugliams ir natūralią mediciną vertinantiems žmonėms arbata gali būti priimtinesnė.


APYNIO SPURGAI (Strobuli lupuli).


Dėžutėje 25 pakeliai arbatos po 1,5 g.
Vartojimo būdas: 1-2 pakelius žaliavos užpilti stikline verdančio vandens. Uždengus palaikyti 15 min. Gerti prieš valgį po 1 arbatos stiklinę 2-3 kartus per dieną.
Gamintojas: “Acorus calamus”. Kaina - 4,37 Lt.
Apynio spurgų nervų sistemos raminamasis poveikis žinomas jau labai senai. Jie buvo vartojami įvairiais būdais - net apynio spurgų pagalvės. Dar tai palyginti mažai žinoma ir pernelyg retai naudojama priemonė. Papildomas poveikis - veikia kaip kartumynas, gerina virškinimą.


NOVO-PASSIT, 100 ml.


Sudėtis: 100 ml yra 4,5 g paprastosios gudobelės, paprastojo apynio, jonažolės, vaistinės melisos, juodojo šeivamedžio, vaistinio valerijono ekstrakto, 4 g gvaifenezino.
Vartojimo būdas (suaugusiesiems ir vaikams iki 12 metų): 1 arbatinis šaukštelis (5 ml) 3 kartus per dieną.
Gamintojas: “Galena, A.S.”, Čekija. Kaina - 6,91 Lt.
Tai jau daugelį metų Lietuvoje vartojamas vaistas. Gaila, instrukcijoje nenurodyta, kiek kurios sudedamosios dalies yra tirpale. Tirpale yra etilo spirito. Kadangi neaiškus jo kiekis, tai gali sukelti problemų skiriant vaistą vaikams ir paaugliams.


PERSEN (raminamosios tabletės).


Pakuotėje 40 tablečių.
Sudėtis: 50 mg valerijono ekstrakto, po 25 mg pipirinės ir citrininės mėtos ekstrakto.
Vartojimo būdas: po 1 tabletę 1-3 kartus per dieną.
Gamintojas: “Lek”, Slovėnija. Kaina - 9,52 Lt.
Vaistinėje pirktoje dėžutėje buvo anotacija tik rusų kalba. Gana brangus vaistas, palyginti su kitais vaistažolių preparatais. Siūlomas kaip raminamasis vaistas. Įdomu, kad ant pakuotės pažymėta, jog atlikta produkcijos radiacinė kontrolė.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai