Dailus ir sveikas kūnas įkūnija pagarbą sau

Kiekvienas save gerbiantis žmogus neleis ant juosmens nugulti riebalų sluoksniui. Juolab, kad antsvoris yra daugelio lėtinių ligų priežastis. Ką daryti, kai prasta išvaizda neleidžia ramiai gyventi, gerai jaustis ir būti patenkintam savimi, o, atrodo, storėjama sulig kiekvienu maisto gabalėliu? Svarbu pasirinkti tinkamas, nuoseklias, mokslo įrodymais pagrįstas lieknėjimo priemones, – teigia „Jaunatvės namuose“ dirbantys specialistai.

Daugelis žmonių nori būti ne tik sveikesni, bet ir gražesni. Ar tiesa, kad kaip atrodome – taip ir jaučiamės? Ne vienas (a) turbūt esame išbandę įvairias dietas ar darę specialius mankštos pratimus ir žinome, kad „paploninti“ kai kurias kūno vietas yra labai sunku ir tai reikalauja ypatingai didelių valios pastangų. Todėl po eilinės nesėkmės tik numojame ranka ir vėl svajojame…

 

Nuo ko pradėti teisingai lieknėti?

 

„Pirmasis žingsnis – objektyviai įvertinti savo padėtį ir nusistatyti tikslus. Pirmiausiai reikia atidžiai apžiūrėti save veidrodyje (kartais tai nėra malonus užsiėmimas, bet jis būtinas), pamatuoti kaklo, liemens, klubų, šlaunų, blauzdų apimtis, odos storį svarbiose mums vietose. Svarbu įvertinti esamus pakitimus, pavyzdžiui, celiulito požymius (patariu pasidaryti keletą nuotraukų, kurios vėliau leis įvertinti keitimosi rezultatus), pasisverti ir paskaičiuoti kūno masės indeksą (jis turi būti ne daugiau kaip 20–25). Dar geriau būtų įvertinti riebalų bei raumenų kiekį procentais –  tai galima padaryti kūno kompoziciją tiriančiomis svarstyklėmis“, – teigia estetinės medicinos klinikos „Jaunatvės namai“ konsultantas med. dr. Julius Neverauskas. Šiuos duomenis ir nuotraukas reikia išsaugoti vėlesniems palyginimams.

Kai bus objektyvūs duomenys, galima nusistatyti norimus tikslus. Jie gali būti bendresni (pavyzdžiui, atsikratyti antsvorio, padidinti kūno bendrą raumeningumą, sustangrinti kūną) arba specifiški (sumažinti ar padidinti kai kurias apimtis, pašalinti ar sumažinti celiulito požymius ar pan.).

Kitas žingsnis – susidaryti konkretų planą, kaip siekti tikslų. Atrodo, kad tobulėjant technologijoms tai padaryti nesunku – grožio pramonė siūlo begalę įvairių intervencijų ir kosmetikos priemonių. Tačiau gan dažnai jos neduoda kainą atitinkančios praktinės vertės ir būna skiriamos daugiau rinkodaros bei psichologijos tikslais. Teisingai pasirinkti padeda žinojimas, kaip veikia vienas ar kitas metodas ir kad reikia ne vienos priemonės, o jų komplekso.

 

Svarbu priemonių kompleksas

 

Laimei, kad šiuo neramiu ir ekonomiškai sunkesniu metu tobulinti ir gražinti savo kūną lėšų, viršijančių vidutines galimybes, dažniausiai nereikia. Jau atsiranda estetinės medicinos centrų, atsisakančių prašmatnių interjerų, tačiau teikiančių veiksmingas ir būtinas konkrečiam tikslui įgyvendinti procedūras. Svarbiausios jų:

·         kūno svoris turi būti mažinamas individualiai sudarytu mitybos režimu, o ne labai griežta dieta, kuri dažnai baigiasi svorio padidėjimu. Taip pat skiriamas specialus riebalus „deginantis“ fizinis krūvis;

·         kūno formos gražinamos ir kūnas stangrinamas specialiais fiziniais pratimais, kuriuos parenka patyrę specialistai;

·         procedūrų kompleksas: neinvazinės aparatinės estetinės medicinos procedūros, pavyzdžiui, lipokavitacija t.y. perteklinio riebalinio audinio naikinimas specialiu žemo dažnio ultragarsu, vakuuminis masažas arba limfodrenažas, kurių efektyvumas dar labiau padidėja derinant jas su specialiomis kosmetinėmis procedūromis, pavyzdžiui, įvyniojimais, kurių metu naudojamos priemonės, turinčios biostimuliuojantį, lipotonizuojantį ir riebalų deginimą skatinantį poveikį.

Pasak med.dr. J.Neverausko, visas išvardytas priemones reikia taikyti kompleksiškai, nes vienas kuris nors metodas norimo rezultato gali ir neduoti. „Pavyzdžiui, net ir labai intensyvios fizinės pratybos gali nepakankamai sumažinti celiulitą ar riebalų sankaupas ant šlaunų, sėdmenų, pilvo. Kita vertus, jokia intervencinė terapija nebus efektyvi, jei nemažės antsvoris, nebus sveikiau matinamasi ar bus per mažai fizinio aktyvumo. Itin svarbu logiška ir moksliškai pagrįsta procedūrų seka“, – pabrėžia specialistas.

{banner-25}

 

Procedūros saugios ir itin efektyvios

 

Lipokavitacijos terminas kilęs iš lotyniško žodžio cavitas, reiškiančio „ertmė“. Gydomąjį poveikį sukelia žemo dažnio (25-50 kHz) ultragarso bangos, riebaliniame audinyje suformuojančios „sprogstančias“ ir jo ląsteles naikinančias mikropūsleles. Vis didėjančios ir dėl to „sprogstančios“ pūslelės išlaisvina milžinišką kiekį energijos (iki 100 kg/cm2), suplėšo riebalinių ląstelių sienelę ir išlaisvina joje esančius riebalus, kurių 90 proc. pasišalina į limfą ir 10 proc. į kraują. Kavitacinis poveikis dėl specifinės jų sandaros pasireiškia tik riebalinėse ląstelėse, tuo tarpu kiti audiniai (raumenų fibrilės, odos epidermio ląstelės, kraujagyslių sienelės endotelio ląstelės) yra atsparesni, elastingesni ir išlieka visiškai nepažeisti.

Pasak med.dr. J.Neverausko, lipokavitacijos efektyvumas ir saugumas įrodytas daugeliu mokslinių tyrimų. Šio proceso gydomąjį poveikį sukelia ne pats ultragarsas, bet jo riebaliniame audinyje sukeltos vis didėjančios ir didelį energijos kiekį išskiriančios mikropūslelės. Suardytos riebalų ląstelės paprastai neatsinaujina (tuo tarpu laikantis tik dietos riebalinės ląstelės sumažėja, tačiau vėl pradėjus persivalgyti, jos greitai didėja).

Procedūra yra saugi, neskausminga ir paprastai trunka apie 20-40 minučių (kai kuriais atvejais 60 minučių, tai priklauso nuo kūno ploto). Tai yra vienas populiariausių neinvazinių kūno formos korekcijos metodų visame pasaulyje. Lipokavitacijos procedūra paprastai yra taikoma kartu su vakuuminiu masažu arba presoterapija.

Vakuminis masažas – tai metodas, leidžiantis riebalus iš riebalinio audinio išstumti (pašalinti) į limfą ir taip pagreitinti jų pasišalinimą iš organizmo (ypač efektyvu po lipokavitacijos procedūros). Iš limfos riebalai patenka į kraują, kur jie perdirbami ir sudeginami. Vakuuminis masažas daromas naudojant specialias taures ir volelį, kuris „išspaudžia“ riebalus į tarpląstelinį skystį ir limfą. Šis metodas ypač tinka, kai norima paveikti tam tikrą, pavyzdžiui, sėdmenų sritį.

Jeigu vakuuminio masažo negalima atlikti, pavyzdžiui, dėl venų problemų, naudojama presoterapija. Jos metu specialūs aplikatoriai sukelia vibruojančias slėgio bangas. Jie itin aktyvina limfos apytaką probleminėje kūno srityje (kojų, rankų arba pilvo) ir išstumia limfą iš periferijos į stambiąsias limfagysles bei kraujagysles. Limfos drenažo, taikomo estetinės medicinos tikslais, efektyvumą padidina prieš tai atlikta lipokavitacija, nes daug riebalinių ląstelių yra suardytos ir išsilaisvinusius riebalus pašalinti tada daug lengviau.

Presoterapija taip pat labai tinka gydyti pabrinkusias, patinusias kojas, ji veiksminga atsiradus limfos sąstoviui rankose ar kojose po traumų, operacijų, įvairių ligų. Poveikis paprastai pastebimas jau iš karto po procedūros.

 

Sveikas požiūris į grožį

 

Tad svarbiausia yra kompleksinis gydymas, susidedantis iš eilės viena kitą papildančių procedūrų. Pradedama nuo žemo dažnio ultragarso lipokavitacijos, vėliau atliekamas vakuuminis masažas ir/arba presoterapija. Siekiant papildomo efekto visa tai galima derinti su specialiais masažais rankomis ir procedūromis su anticeliulitine kosmetika.

Gydant kompleksiškai vienos procedūros metu galima pašalinti keliasdešimt kubinių centimetrų riebalinio audinio iš vienos vietos, – tai tikrai daug. Riebalai galutinai pasišalina tik per 2–3 dienas, todėl tuo metu rekomenduojamas griežtesnis mitybos režimas ir fizinis aktyvumas. Po procedūros valgant netinkamą maistą, ypač pyragaičių, ledų, kepinių, riebių padažų ar kitokio riebaus maisto, gali atsirasti rizika, kad riebalai, esantys kraujyje, vėl gali „nusėsti“ nepageidaujamose vietose.

Po lipokavitacijos procedūros labai rekomenduojamas fizinis aktyvumas, nes tada tikrai būsime garantuoti, kad procedūrų metu išlaisvinti riebalai bus „sudeginti“. Na, o dabar gera žinia tiems, kam neužtenka laiko ar kantrybės plušėti sporto salėje – jau greitai į kūno korekcijos centrą „Jaunatvės namai“ atkeliaus speciali medicinos įstaigose naudojama vibroplokštė, ant kurios teužteks pastovėti tik 10 min, o efektyvumas prilygs gerai valandai prakaito sporto salėje.

Kiekvienam, šiandien siekiančiam tapti gražesniu ir sveikesniu, estetinė medicina gali tikrai padėti. Būkite protingi, atkaklūs ir tikrai pasieksite tai, ko norite.

Tikriausiai jus domina kiek gali kainuoti šios grožio ir sveikatos procedūros? Kainos labai lanksčios ir nesikandžioja net šiais nelengvais laikais. „Jaunatvės namuose“ atsisakyta visko, kas nepagrįsta mokslo tyrimais, tačiau vikriai plonina piniginę. Specialistai siūlo tik tai, kas reikalinga, įrodyta ir patvirtinta.

Tai ne svajonės – tai sveikas požiūris į grožį.

 

Veido ir kūno estetikos klinika „Jaunatvės namai“

 

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai