Išnaudokite žiemą grožiui

Žiema – toks metas, kai norisi susivynioti į šiltą antklodę, ramiai gurkšnoti arbatą krėsle ir skaityti mėgstamą knygą. Tačiau nereikėtų užsisėdėti. Geriau išnaudoti šį metų laiką savo odai atšviežinti, padailinti ir tam tikriems jos problemoms pašalinti. Kokias procedūras dabar atlikti pats metas? Pataria „Jaunatvės namų“ kosmetikė Indrė Buslienė.
 

Kodėl kai kurias procedūras reikėtų atlikti žiemą?


Pagrindinės žiemą atliekamos procedūros, tai – cheminis odos šveitimas, dermabrazija, lazerio procedūros. Jos nusluoksniuoja odą, plonina jos viršutinį sluoksnį. Oda tampa jautresnė, plonesnė, nebeturi tiek daug apsaugos. Todėl jeigu ji dar ir būtų veikiama kitų išorės aplinkos veiksnių, tokių kaip saulė ar sūrus vanduo, jau ir taip smarkiai paveiktai odai tai sukeltų dar daugiau streso. Odai yra per didelė trauma tuo pačiu metu regeneruotis ir gintis nuo išorinių poveikių. Atliekant „žiemines“ procedūras vasarą ir tinkamai nesisaugant, oda gali greičiau nudegti, atsirasti pigmentinių dėmių, netgi alergija saulei. Procedūros nėra draudžiamos atlikti vasarą, tačiau patartina nerizikuoti savo sveikata ir jas atlikti vėsiuoju metu. Nusprendęs atlikti sluoksniavimo procedūras vasarą, žmogus turi prisiimti sau atsakomybę ir būtinai pasirūpinti itin stipria apsaugos priemone nuo saule su dideliu SPF kiekiu, visai nesideginti, vengti tiesioginių saulės spindulių ir sūraus vandens.
 

Kokias procedūras geriausia atlikti šaltuoju metu?


 

Cheminis odos šveitimas


Cheminis odos šveitimas – procedūra, kai, pašalinant viršutinį odos sluoksnį, po truputį atidengiama gyvesnė, sveikesnė, greičiau atsinaujinanti oda. Cheminį odos šveitimą galima atlikti paviršinių negilių raukšlelių, odos paviršiaus sausėjimo, aknės, riebios odos problemoms, pigmentinėms dėmėms šalinti ar tiesiog odai atnaujinti. Ta pati procedūra yra tinkama daugeliu atvejų, tačiau skiriasi jos taikymo būdas ir kiekis. Pavyzdžiui, odai atnaujinti pakaktų dviejų procedūrų silpniausios rūgšties, o jei yra aknė, gali prireikti netgi dešimties su stipriausia koncentracija.
Procedūrai atlikti naudojamos alfahidroksido ir glikolio rūgštys, kurių stiprumas gali svyruoti nuo 20 iki 70 procentų. Kaip minėta, parenkamas atsižvelgiant į žmogaus odos poreikius, jos būklę, storį, riebumą ir pan. Pirmiausia oda švariai nuvaloma. Tuomet tepama parinkta rūgštis, ji palaikoma ant veido 2–5 minutes. Galimas diskomforto, tempimo, dilgčiojimo, graužimo pojūtis, oda gali parausti, tačiau to nereikia bijoti, kadangi tai – procedūros dalis, o kosmetologas kiekvieną sekundę stebi žmogaus odos reakciją į rūgštį. Rūgštis degina ragines ląsteles, bakterijas, gyvenančias ant odos paviršiaus, tirpdo kamštukus, skverbiasi gilyn, slopina riebalinių liaukų uždegimus.
Po 2–5 minučių visas veidas nupurškiamas neutralizatoriumi – šarmu. Po procedūros užtepama kaukė. Dažniausiai – raminamoji. Ji palaikoma 10–15 minučių, kad oda nusiramintų. Po procedūros gali būti jaučiamas niežėjimas, oda gali luptis, atsirasti šašelių, tačiau tai – tik natūralūs dalykai, kadangi rūgštis – medicininis gydomasis produktas, turintis savo poveikį.
Procedūra nėra viena iš maloniausių, tačiau rezultatas to vertas. Oda tampa daug skaistesnė, gražesnė, sumažėja aknė, labai sumažėja smulkios raukšlelės, pigmentinės dėmės, oda labiau švyti ir atrodo daug jaunesnė.
Po procedūros negalima eiti į soliariumą, degintis saulėje, reikėtų vengti karštos vonios, saunos, kadangi oda ir taip būna streso būsenos, todėl ją varginant ir išoriniais veiksniais norimo rezultato gali tekti laukti ilgiau.
 

Dermabrazija


Dermabrazija – dėl panašių problemų atliekama procedūra, tačiau skiriasi jos metodas. Ją galima taikyti, jei žmogus netoleruoja rūgšties, yra alergiškas cheminiam šveitimui naudojamiems produktams ar tiesiog nenori jo atlikti.
Dermabrazijos nereikėtų painioti su mikrodermabrazija, kuri yra daug švelnesnė procedūra nei pirmoji ir yra skirta paviršiniam sluoksniui gražinti. Jos metu naudojama silpna vaisių rūgštis (iki 10 procentų), ji yra užtepama ant odos ir paliekama 10–15 minučių. Tai iškelia ragines ląsteles į paviršių, vėliau jos mechaniškai nušlifuojamos.
Mikrodermabrazija skirta mažiems pažeidimams šalinti, tinka lengvai atnaujinti odą, pagyvinti.
Dermabrazija – rimtesnė procedūra. Tai gilus mechaninis šlifavimas, atliekamas aparatu deimantiniais antgaliais. Juo galima naikinti randus po aknės, mažinti negilias raukšleles, pigmentines dėmes, atgaivinti pavargusią odą, šalinti riebios odos problemas. Procedūros intensyvumas ir kiekiai parenkami individualiai.
Atliekant dermabraziją, pirmiausia atidaromos poros, tada aparatu su deimantiniu antgaliu atliekamas giluminis odos valymas, nušveičiant negyvas odos ląsteles. Vėliau infraraudonaisiais spinduliais oda atjauninama. Tuomet, atsižvelgiant į odos poreikius, užtepama veido kaukė ir galiausiai užveriamos poros.
Procedūros metu beveik nejaučiama jokio diskomforto, po jos oda nesudirgsta. Be gilios intervencijos oda atjaunėja, pasidaro šviesesnė, lygesnė, sumažėja odos problemos. Po procedūros reikėtų vengti tų pačių dalykų, kaip ir po cheminio šveitimo.
 

Lazerinės procedūros


Lazeriu atliekamos kelios grožio procedūros: kraujagyslių, pigmentinių dėmių, plaukelių šalinimo. Jas galima atlikti ir vasarą, tačiau daug paprasčiau ir mažiau priežiūros po procedūrų odai reikės jas atliekant šaltuoju metų laiku.
Įvairius kraujagyslių darinius ant veido ar išsiplėtusius kapiliarus galima lengvai pašalinti lazeriu. Procedūros metu lazeris skleidžia tam tikrą šviesą, kurios energija yra sugeriama. Ją sugeriant, išskiriamas didelis šilumos kiekis, priverčiantis kraujagysles įkaisti ir susitraukti. Procedūra nesukelia didelio diskomforto, gali būti jaučiamas tik menkas dilgčiojimas. Po procedūros kurį laiką oda toje vietoje būna paraudusi, tačiau vėliau paraudimas išnyksta. Norint pasiekti norimą rezultatą, gali prireikti 2–4 ir daugiau procedūrų, priklauso nuo žmogaus odos būklės.
Pigmentinės dėmės pašalinamos, kai odoje esantis pigmentas absorbuoja lazerio šviesą. Šviesa transformuojama į šilumą, kuri suardo pigmento turinčias dalis. Lazeriu paveikta sritis išbąla per 10–20 minučių. Norint visiškai išbalinti dėmes, prireiks ne vienos procedūros. Po procedūros būtina vengti saulės ir naudoti apsauginį kremą su dideliu SPF.
Šalinant plaukelius lazeriu, pigmentą melaniną, esantį plauko šaknyje, veikia šiluma, kuri suardo po šaknimi esančias ląsteles, ir šis nebeatauga. Procedūra neskausminga, saugi ir greita, kadangi vienu metu gali būti pašalinami keli plaukeliai. Norint pasiekti reikiamą rezultatą, plaukelius reikia šalinti nuosekliai kas kelias savaites, kadangi vienu metu išdygę būna ne visi plaukeliai. Prieš procedūrą negalima naudoti jokių depiliacijos priemonių, tačiau reikia nuskusti plaukelius. Po procedūros oda gali truputį parausti, atsirasti šašelių, jų negalima nudraskyti.
Jei procedūros tiko ir problema pašalinta, tikslas pasiektas, būtina nepamiršti, kad jei oda linkusi į problemą, greičiausiai po kiek laiko ji vėl pasikartos. Todėl radus tinkamą savo odai jos gražinimo variantą ir, norint ją tokią išlaikyt visuomet, rekomenduojama procedūras kartoti kasmet.
 

Kaip pasirinkti tinkamą procedūrą?


Norint visam laikui pašalinti išsiplėtusius kapiliarus ar plaukelius, akivaizdu, kad tam tinkamos procedūros – kapiliarų ir plaukelių šalinimas lazeriu. Siekiant išsirinkt tinkamesnę procedūrą tarp cheminio odos šveitimo ir dermabrazijos, kyla sunkesnis klausimas – kurią gi pasirinkti?
Prieš apsisprendžiant, būtina pasikonsultuoti su kosmetologu, jis įvertins odos būklę, patars, kas jai labiausiai tinka. Geriausias būdas išsirinkti – išbandyti procedūras ir žiūrėti, kaip į jas reagavo oda, pasirinkti efektyvesnį ar labiau priimtinesnį variantą. Procedūros kiekvieną žmogų gali paveikti individualiai. Čia taisyklė tiko draugui, tiks ir man, tikrai negalioja, kadangi draugo odos tekstūra, problema ir odos tipas gali visiškas skirtis.
Geriausias būdas turėti tobulą odą – derinti įvairias procedūras, kadangi nėra vieno tinkamo šablono, kad oda būtų graži visiems.
 

Alternatyvos procedūroms kosmetikos kabinete


Jeigu dėl kokių nors priežasčių nuspręstumėte bandyti atlikti panašias procedūras namuose, siekiant norimo poveikio, galima įsigyti įvairių rūgštinių prausiklių, losjonų, kremų. Galbūt jie problemos visai nepašalins, tačiau bent jau neleis jai plisti. Galima įsigyti įvairių priemonių. Jas reikia tepti reguliariai ir nesitikėti tokio greito poveikio, kaip norisi. Taip pat galima naudoti namines priemones, tačiau reikėtų įvertinti savo sugebėjimus ir nepersistengti su liaudies receptais, nes galima daugiau odai pakenkti nei padėti.
Išeitis nežinant, kaip geriausia pašalinti odos problemas, – pasikonsultuoti su kosmetologais. Dabar jų konsultacijos dažniausia būna nemokamos, atsižvelgę į jūsų odos tipą ir problemą, jie gali rekomenduoti tinkamiausią odos gražinimo būdą.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai