Keistos priežastys, kodėl esame nuolat pavargę.

 

Valgote greitąjį maistą

Maistas, kuriame yra daug cukraus ir paprastų angliavandenių (kuriuos randate greitajame maiste), turi didelį glikemijos indeksą (GI), kuris nurodo, kaip greitai angliavandeniai padidina cukraus kiekį kraujyje. A. Goodson teigimu, nuolatiniai cukraus kraujyje šuoliai ir staigus kritimas per dieną gali sukelti nuovargį. Ji pataria išlaikyti stabilų cukraus kiekį kraujyje kiekvieną dieną valgant liesus baltymus su kietųjų grūdų produktais. Puikus pasirinkimas: vištiena (kepta orkaitėje, o ne keptuvėje) ir rudieji ryžiai, lašišos ir saldžiosios bulvės arba salotos su vištiena ir vaisiais.

 

Jums sunku atsisakyti

Bandymas patenkinti žmonių norus dažnai kainuoja jums daug savos energijos ir laimės. Dar blogiau, galite nuolat jaustis pikti ir greitai įsižeisti. Taigi nesvarbu, ar jūsų vaiko treneris paprašo iškepti sausainių visai futbolo komandai, ar viršininkas pageidauja, kad dirbtumėte šeštadienį, neprivalote sutikti. Knygos „Eat. Q.: Unlock the Weight-Loss Power of Emotional Intelligence“ autorė, Klivlendo klinikos licencijuota klinikinė psichologė Susan Albers pataria mokytis garsiai pasakyti „ne“. Ji teigia: „Pamėginkite tai daryti vairuodami automobilį. Kai išgirsite save sakant šį žodį, prireikus bus lengviau jį ištarti.“

 

Jūsų darbo vieta netvarkinga

Prinstono universitete atliktas tyrimas parodė, kad netvarkinga darbo vieta sekina psichologiškai, apsunkina gebėjimą susitelkti, smegenims pasidaro sunkiau apdoroti informaciją. Lombardo rekomenduoja: „Kiekvienos dienos pabaigoje įsitikinkite, kad jūsų darbo ir asmeniniai daiktai yra tvarkingai sudėti ir padėti į šalį. Kitą rytą pozityviai pradėsite naują darbo dieną.“ Jeigu jūsų darbo vietą reikia sutvarkyti iš pagrindų, pasistenkite viską tvarkyti po truputį: pradėkite nuo to, ką pamatote pirmiausia, tada sutvarkykite stalą ir vieną lentyną po kitos.

 

Dirbate atostogų metu

Lombardo teigia, kad jeigu tikrinatės el. paštą tuo metu, kai turėtumėte ilsėtis, jums gresia rizika pervargti. Leiskite sau visiškai atpalaiduoti kūną ir mintis, kad įgautumėte naujų jėgų ir grįžtumėte į darbą stipresni. Lombardo nurodo: „Iš tiesų padarę pertrauką, tampate kūrybingesni, produktyvesni ir efektyvesni, kai grįžtate į darbą.“

 

Prieš miegą išgeriate vieną (ar dvi) taures vyno

Stiklas alkoholio prieš miegą, atrodo, puikus būdas atsipalaiduoti, tačiau tai gali greitai pakenkti. Profesinės korporacijos „New York Neurology & Sleep Medicine“ Niujorke medicinos direktorius, medicinos daktaras Allenas Towfighas nurodo, kad pirmiausia alkoholis nuramina centrinę nervų sistemą užtikrindamas raminamąjį poveikį, tačiau galiausiai jis pakenkia miego kokybei. Specialistas teigia, kad alkoholis sukuria atgalinį poveikį, jis pagreitina medžiagų apykaitą, kuri sukuria staigią adrenalino bangą. Todėl dažniausiai vakare išgėrę alkoholio viduryje nakties pabundate. Dr. Towfighas rekomenduoja negerti alkoholio tris ar keturias valandas prieš miegą.

 

Prieš eidami miegoti tikrinatės el. paštą

Dr. Towfighas aiškina, kad ryški planšetės, išmaniojo telefono arba kompiuterio ekrano šviesa gali sutrikdyti natūralų organizmo paros ritmą, nes ji slopina melatoniną, hormoną, kuris padeda reguliuoti miegojimo ir nemiegojimo ciklą. Jis teigia, kad įvairių žmonių jautrumas skaitmeninių prietaisų švytėjimui gali skirtis, tačiau pataria bet kuriuo atveju vengti išmaniųjų technologijų vieną ar dvi valandas prieš miegą. Nepavyksta? Tada laikykite prietaisą mažiausiai 35 cm nuo veido, kad sumažėtų rizika sutrikdyti miegą.

 

Tikite, kad kofeinas suteiks energijos visai dienai

Nėra blogai pradėti rytą su puodeliu kavos – iš tiesų, kaip teigia dr. Towfighas, tyrimai parodė, kad išgerti iki trijų puodelių kavos per dieną yra naudinga, tačiau netinkamas kofeino vartojimas gali labai pakenkti miegojimo ir nemiegojimo ciklui. Jis aiškina, kad kofeinas sustabdo adenoziną, aktyviųjų ląstelių šalutinį produktą, kurio padaugėjus lengviau užmiegate. Tyrimas, paskelbtas žurnale „Journal of Clinical Sleep Medicine“, rodo, kad kofeino vartojimas net šešias valandas prieš miegą paveikia miegą, todėl po popietės nebevartokite kofeino ir venkite šalutinio jo poveikio.

 

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai