Dainuojantis pulmonologas

Kauno Romainių tuberkuliozės ligoninės pirmojo skyriaus vedėjas pulmonologas Virginijus Meškinis pasižymi iškalba, linksmu būdu ir aukštu (1,92cm) ūgiu. Tačiau jo laisvalaikis prabėga ne krepšinio aikštelėje, o… repeticijose ir koncertuose.
 

“Per muziką vis nepabaigiu daktaro disertacijos”, - sako 42-ejų metų Virginijus Meškinis. Dar pirmokas jis pradėjo lankyti akordeono klasę vaikų muzikos mokykloje ir dainavo berniukų chore “Varpelis”. Vėliau, studijuodamas Kauno medicinos institute, grojo studentų kaimo kapeloje, kaip muzikantas vakarėliuose pritardavo ne vienam folkloriniam ansambliui. Buvo metas, kai gydytojas grojo Kauno senamiesčio restoranėlyje “Bernelių užeiga”. Ir šiuo metu Virginijus yra Veronikos Povilionienės vadovaujamo folkloro klubo “Blezdinga” narys. O atvykęs į gydytojų simpoziumus, jis iš pradžių būna aktyvus dalyvis, klausytojas, o vakare kartu su draugais linksmina simpoziumo dalyvius vakaronėse. Ne vienas gydytojo draugas pasakytų, kad jų vestuvės be Virginijaus nebūtų tokios linksmos: jis ir liežuviu papliauškia, ir daugybę dainų, liaudies žaidimų žino, groja akordeonu, armonika, sintezatoriumi, lumzdeliais, kanklėmis.…
 

Už atgaivintą korėjietę - prancūziškas šampanas


Muzika padėjo gydytojui daug keliauti. Tolimiausia jo aplankyta šalis - Pietų Korėja. Ten “Blezdinga” buvo pakviesta atstovauti Lietuvos folklorui pasaulinėje parodoje “Expo 93”. Gastrolėse Virginijus ne vien muzikuoja - jis būna ir grupės gydytojas. Kartais jo profesija praverčia ir gelbstint atsitiktinius pakeleivius. “Štai skrendant didžiuoju keleiviniu “Boeingu” lėktuvu į Pietų Korėją, viena korėjietė staiga apalpo, - prisimena Virginijus. - Aišku, tuoj pat suteikiau jai pirmąją pagalbą, ir ji greitai atsigavo. Lėktuvo įgula džiaugėsi, išvengusi problemų. Skrydžio kapitonas atsidėkodamas įteikė prancūziško šampano butelį, o stiuardesės visą skrydžio laiką itin šiltai šypsojosi.”
Atsakingas Virginijui koncertas prieš porą metų buvo Paryžiuje, kur UNESCO organizuotame renginyje vyko ir lietuvių dienos. “Blezdingos” pasirodymą stebėjo apie 180 šalių ambasadoriai, reportažą apie mus keturis kartus rodė CNN kanalas, - pasakoja gydytojas. - Prieš pasirodymą iš susijaudinimo linko kojos, trūko kvapo, bet viskas pavyko kuo puikiausiai.”
Išvykose Virginijus yra grojęs ne vien scenose. Kartu su kitais muzikantais teko linksminti pakeleivius lėktuvuose, metro traukiniuose, laivuose, nekalbant jau apie autobusus. “Pamenu, 1985 metais Maskvoje vykusiame pasauliniame jaunimo ir studentų festivalyje kartu su maždaug dviejų šimtų žmonių minia metro tunelyje traukėme “Pamaskvio vakarai”.


 

Buvo ir kelionės gidas


Vienas Seimo deputatas iš Kauno kartu su rėmėjais surengė našlaičių bei socialiai remtinų vaikų kelionę į Norvegiją. Virginijus buvo tos grupės vadovas. “Buvo labai sunki kelionė, - prisimena Virginijus. - Kuo tik tada neteko būti: vadovu, gydytoju, vertėju, gidu, muzikos vadovu... Vairuotojai važiavo visiškai nepasiruošę tokiai išvykai: neturėjo žemėlapių, nemokėjo kalbos. Dar ir autobusas visai sukiužęs. Važiavome kalnais, kur tvyrojo aukštumų šaltis, todėl atidaviau vaikams savo miegmaišį, megztinius, likau su marškinėliais su trumpomis rankovėmis. Negana to, paryčiais ėmė degti autobuso stabdžiai. Išlipau vos ne pusnuogis pažiūrėti, kas vyksta, o lauke sniegas, žvarbu, todėl kitą dieną stipriai sunegalavau. Tačiau tada našlaičiai sau ir savo broliukams bei sesutėms parvežė daug iš labdaros gautų rūbų, kitų dovanų, pamatė kaimyninę šalį. Gyvenime nesu jautęs kelionėje didesnės atsakomybės ir kartu didžiulio pasitenkinimo”.
 

Šeimoje muzikuoja visi


Su savo būsimąja žmona Virginijus susipažino, vadovaudamas Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto folkloro ansambliui “Uosinta”. Jame dainavo ir lituanistikos studentė Sigita... Beje, ji, Virginijus bei jo sesuo Raimonda vienu laiku buvo susidomėję italų liaudies folkloru. Grupė itališkas dainas dainavo ir Italijoje. “Tada nustebinome italus tuo, kad žinojome jų dainų žodžius geriau nei jie patys, be to, dainavome jų vietiniuVenecijos dialektu”, - šypsosi gydytojas.
Gydytojas su žmona augina tris dukreles: Adelę, kuriai treji su puse metų, ir pusantrų metukų turinčias dvynukes Ievą bei Austėją. “Jos irgi muzikalios, - sako Virginijus, - daužo būgnelį, barškina pianiną, graibsto kanklių stygas, pučia lumzdelį”.
 

Pedagogo gyslelė


Virginijus jau nuo dešimtos klasės žinojo, kad stos į Kauno medicinos institutą (dabar - universitetą). Jį baigęs, dar dvejus metus tęsė mokslus Pirmame Maskvos medicinos institute. “Didelį įspūdį paliko ir daug davė ten vadovavęs gydytojas akademikas Michailas Perilmanas, - sako Virginijus. - Jis - vienas iš geriausių pasaulyje plaučių ligų specialistų, gydęs Kremliaus vadus - Brežnevą, Andropovą, Černenką…”
Grįžęs į Lietuvą, Virginijus dėstė Kauno medicinos universitete (KMU), kol praėjusiais metais, sumažėjus darbo krūviui, universitetą teko palikti. “Pasiilgstu dėstymo, - atskleidžia dar vieną savo aistrą gydytojas, - esu tos srities fanas. Man patinka bendravimas, be to, dėstytojas turi nuolat domėtis savo specialybės naujovėmis, mokėti tai išaiškinti kitiems”. Beje, Virginijus yra skaitęs paskaitas ir tuberkulioze sergantiems kaliniams.
Pedagogo gyslelę gydytojas, matyt, bus paveldėjęs iš tėvų, kurie visą gyvenimą dirbo pedagogais. Tėvas iki šiol tebedirba mokykloje, o anksčiau dėstė būsimiesiems staliams-baldininkams. “Jei dabar tenka pabendrauti su vyresniais baldų gamintojais, daugelis jų, išgirdę mano pavardę, klausia, ar nesu jų buvusio dėstytojo sūnus”, - pasakoja gydytojas.
 

Medicininė praktika


Išėjęs iš KMU Virginijus gavo pasiūlymą dirbti Kauno Romainių tuberkuliozės ligoninės 1-ojo (pakartotinio tuberkuliozės gydymo) skyriaus vedėju ir visiškai pasinėrė į gydymo praktiką. “Čia, deja, tenka rūpintis ne tik gydymu, bet ir socialinėmis problemomis, - apgailestauja Virginijus. – Mūsų skyriuje guli pakartotinai tuberkulioze susirgę ligoniai. Kodėl jie sugrįžta? Todėl, kad negalime jų visiškai išgydyti. Nemaža dalis ligonių - asocialūs, be nuolatinės gyvenamosios vietos, neapsidraudę. Ligoninėje tokius laikyti galima tik tada, kai jie kraujuoja ar stipriai karščiuoja. Kitais atvejais ligonių kasos už juos nemoka. O juk tie ligoniai atkosti daugybę bakterijų!” Labiausiai tokie asmenys apsidžiaugia gavę invalidumą ir dažnai jau kitą dieną pusipusto padus - juk atsirado pajamų šaltinis išgertuvėms. “Nepadeda jokie moralai, kad tokiu būdu jie vagia ir prageria mūsų, mokesčių mokėtojų, pinigus”, - sako gydytojas. Baisiausia tai, kad jie platina tuberkuliozę, ir realiai nėra įstatymo, priverčiančio juos gydytis. Tuo labiau kad, anot gydytojo, pirminė sveikatos priežiūros grandis tuberkuliozei skiria labai mažą dėmesį. Nenuostabu, kad šia liga rimtai suserga vis daugiau jaunų žmonių. “Gaila žiūrėti, kai atvyksta koks jaunuolis ir po trijų mėnesių turi būti išleistas, tuo tarpu visas gydymo kursas kartais privalo trukti aštuoniolika mėnesių. Iš kur jis grįžęs į namus gaus per 40 Lt, kurių reikia kiekvieną dieną vaistams?” Taip, būtent tiek per parą kainuoja šios ligos gydymas. Šiuo metu ligoninės reikiamų vaistų gauna ir jais gydo nemokamai, todėl gydytojas, išsakęs tik kelias iš daugelio problemų, prašė parašyti, kad žmonės patys domėtųsi savo sveikata ir laiku kreiptųsi į specialistus.
“Anksti diagnozuota tuberkuliozė lengvai išgydoma”, - teigia Virginijus, itin atsidavęs savo profesijai specialistas, o laisvalaikiu tampantis pokštaujančiu, dainuojančiu ir kone visais instrumentais grojančiu linksmų “plaučių žmogumi”, kurio kredo - “Nebūti geriausiu muzikantu tarp daktarų ir geriausiu daktaru tarp muzikantų”.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Daiva Dagiliene
2009-06-01 14:33
Jis saunus zmogus, inteligentas, mielas linksmintojas, Lietuvos tradiciju puoseletojas. Grojo mano vestuvese, iki siol nesiojuosi malonius atsiminimus apie ji.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai