Mezoterapija: unikalus sveikatinimo ir gražinimo metodas

Tai vienas efektyviausių ir saugių šiuolaikinės estetinės kosmetologijos ir dermatologijos metodų. Ji gali būti taikoma ir gydant skausmą, reumatologijoje, traumatologijoje ir kt. Tai programa, kuria koreguojami odos ir poodžio amžiaus nulemti pakitimai ir estetiniai trūkumai. Jos metu biologiškai veiklūs preparatai patenka į 0,5–10 mm gylį.
 

Truputis istorijos


Metodo, kai tam tikri preparatai injekuojami į odą, atsiradimo pradžia galima laikyti XVIII a. pradžią, kai gydytojas Šarl Gabriel Pravaz išrado švirkštą su adata. 1893 m. fiziologai Ched ir Makenzi aprašė visceralinį refleksą, dėl kurio atsirado hipotezė, pagal kurią tam tikros odos vietos nuskausminimas gali pašalinti vidinių organų skausmą. Tačiau šiuolaikinės mezoterapijos pradininku laikomas Mišel Pistor, kuris pirmasis ėmė itin aktyviai nagrinėti ir taikyti šią metodiką medicinos ir veterinarijos srityje. 1964 m. įkurta mezoterapijos asociacija, o jau nuo 1968 m. Prancūzijoje mezoterapija dėstoma kaip disciplina.

 

Mezoterapijos pasiekimai


- Mezoterapija leidžia įterpti būtinus vitaminus, aminorūgštis, mineralus į dermą (vidurinį odos sluoksnį), ką sunku pasiekti vartojant preparatus paviršiniu būdu (kosmetika).
- Mezoterapijos preparatai yra netoksiški ir teigiamai veikia ne tik tą odos vietą, kur yra injekuojami, bet ir visą organizmą.
- Mezoterapija teigiamai veikia odos mikrocirkuliaciją.
- Mezoterapija idealiai susiderina su kitomis kosmetinėmis veido ir kūno procedūromis (botulino injekcijos, plastinė chirurgija, cheminiai švitinimai ir pan.)
- Mezoterapija veikia efektyviai, ir jos poveikis išlieka ilgam.


 

Metodo esmė


Koreguojamos vietos zonoje 2–10 mm. gylyje plona adatėle nedidelėmis dozėmis įterpiami veiklūs preparatai.
 

Mezoterapija ypač aktyvi sprendžiant šias problemas


Kūnas:
- celiulitas (1-4 stadija);
- lokalios riebalinės sankaupos, asimetrija.
Veidas:
- suvytusi oda (raukšlės, odos spalvos praradimas, atoniška oda);
- kraujagyslių patologijos (išsiplėtę kapiliarai veide, teleangiektazijos);
- aknė bėrimas, randai po aknės;
- lokalios riebalų sankaupos veido zonoje („antras pagurklis“ ir kiti).
Kita:
- plaukų slinkimas (plikimas, plaukų silpnumas);
- randai;
- veido ir kūno odos atlūrimas po plastinių operacijų, cheminių šveitimų, šlifavimo lazeriu.
Veido, kaklo, dekoltė srityje naudojamos įvairios mezoterapijos technikos: dermalinis ir epidermalinis napažas, mikropapulės. Jos leidžia sugrąžinti odos tonusą, padidinti drėgmės išlaikymą gilesniuose odos sluoksniuose, stimuliuoti metabolizmą ląstelių lygiu, prisotinti odą vertingomis veikliomis maitinamosiomis medžiagomis, stangrinti odą. Linijinių injekcijų technika leidžia koreguoti raukšles ir sukurti palaikomąjį „karkasą“ veidui bei efektyviai kovoti su „antruoju pagurkliu“ ir modeliuoti veido ovalą. Po mezoterapijos procedūrų oda įgauna sveiką spalvą, tampa gaivi, kaip po gerų atostogų.
Mezoterapija taikoma ir visai jauniems žmonėms. Pavyzdžiui, esant itin užterštai odai, bėrimams, mezoterapija leidžia atsisakyti antibiotikų ir greitai pašalinti uždegimo procesus. Esant kuperozei, pasitelkiami tokie preparatai, kurie stiprina kapiliarų sieneles, gerina mikrocirkuliaciją. Po tokių procedūrų kraujagyslių tinklelis veido srityje išnyksta arba tampa mažiau matomas.
Pavyzdžiui, celiulitui gydyti vartojami tokie mezoterapijos preparatai, kurie skaido fibrozę ir riebalines sankaupas, gerina kraujotaką, limfotaką, sugrąžina odos elastingumą. Norint pasiekti maksimalų rezultatą, specialistai rekomenduoja gydymo kursą pradėti nuo limfodrenažinio masažo (aparatu ar rankomis), tada atlikti mezoterapijos kursą, o rezultatams užtvirtinti –kūno įvyniojimus, masažą.
 

Mezoterapijos programos


„Aesthetic Dermal“ produkcija skirstoma į tokias grupes: regeneruojamieji preparatai, lipolitikai, stimuliuojantys epidermį ir dermą vitaminai, imunomoduliatoriai ir kita. Sujungiant kelis preparatus, sukuriamas veiksmingas kokteilis. Yra 4 pagrindinės mezoterapijos programos:
1. MESOLIFT (amžinių pakitimų profilaktika ir korekcija). Naudojami preparatai, kurie reguliuoja odos reparacijos procesus, veikia kaip antioksidantai, skatina odos atsinaujinimą, suteikia liftingo efektą, padidina odos stangrumą. Be to, ši programa veiksmingai sprendžia tokias problemas, kaip aknė, rozacea (rožiniai spuogai), dischromija.
2. MESOFAT (celiulito gydymas, riebalinių sankaupų mažinimas, reabilitacija po liposakcijos). Lokalių riebalinių sankaupų korekcija ir celiulito gydymas mezoterapija yra vienas iš efektyviausių būdų šiuolaikinėje kosmetologijoje.
3. MESOHAIR (trichologinių ligų gydymas – alopecija, seborėja). Galvos oda ir plaukai aprūpinami veikliais komponentais, kurių trūksta organizmui (vitaminais, mikroelementais ir kt.), gerina mikrocirkuliaciją.
4. MESOHEALTH (bendras sveikatinimas). Nauja kryptis, kuri leidžia sujungti estetinių problemų sprendimą ir paties organizmo sveikatos būklės gerinimą. Naudojant šią metodiką efektyviai kovojama su stresu.
Mezoterapinių kokteilių sudarymas
Estetikos centro „Kosmedija“ mezoterapijos specialistės naudoja ispanų kompanijos „Aesthetic Dermal“ preparatus. Plataus asortimento dėka galima sudaryti įvairius kokteilius estetiniams trūkumams koreguoti. Kokteilius individualiai sudaro specialistas.
Kokteilis sudaromas iš 2–3, kartais ir daugiau farmacinių preparatų. Tai gali būti ląstelių aktyvatoriai, vitaminai ir vitaminų kompleksai, kraujotakos ir limfotakos stimuliatoriai, lipolitikai, melaninio gamybos reguliatoriai.
 

Kursas


Mezoterapijos procedūrų kursas dalinamas į du periodus: intensyvų ir palaikomąjį. Intensyvų periodą dažniausiai sudaro 7–10 seansų, 1–2 kartai per savaitę. Palaikomojo periodo procedūrų dažnumas – 1–2 kartai per mėnesį.
 

Kontraindikacijos


Absoliučių kontraindikacijų nėra, tačiau būtinai praneškite mezoterapijos specialistui apie savo sveikatos būklę, ypač jei yra:
- kraujo krešėjimo sutrikimas; vartojate antikoaguliantų ir antiagregantų;
- kraujagyslių patologija;
- nėštumas;
- tulžies pūslės akmenys;
- alergijos.
Šalutinis mezoterapijos poveikis priklauso nuo individualių organizmo savybių, preparatų, procedūros atlikimo technikos. Tai gali būti paraudimas, ypač veido ir kaklo srityje, kuris dažniausiai praeina per valandą po procedūros; patinimas, mikrohematomos (mėlynės, ekchimozės), kurios gali atsirasti pirmųjų procedūrų metu, ypač atliekant riebalinių sankaupų korekciją.
 

Rezultatai


Veidas. „Aesthetic Dermal“ preparatais galima pašalinti didelę dalį odos estetinių trūkumų: atsikratyti raukšlelių, sukurti liftingą, pagerinti odos ląstelių būklę, veiklą, pašalinti riebalines sankaupas, atjauninti veidą.
Kūnas. Mezoterapijos kursas pagražins siluetą, figūrą, „ištirpdydamas“ nereikalingas riebalų sankaupas ant pilvo, klubų ir kitose vietose; išgydys celiulitą; pagerins kraujotaką ir limfotaką.
 

Naujausi mezoterapijos pasiekimai


Ilgametė patirtis ir darbas padėjo sukurti alternatyvą klasikinei mezoterapijai – ši procedūra atliekama be adatų, į pagalbą pasitelkiant naujausią elektroporacijos metodą.
Šis elektroporacijos įranga (I.M.R.F. – moduliuotas radijo bangų dažnis) atliekamas metodas nenaudoja adatų ir yra neskausmingas. Mesosense yra ypač efektyvi ir patikima, kadangi ji suteikia mums galimybę taikyti efektyvų gydymą vaistais tokiame gylyje, kaip to reikia kiekvienu atvejis. Ji neturi jokio šalutinio poveikio ir gali būti taikoma įvairiose srityse: veido procedūrose, suglebimo, celiulito, strijų terapijoje.
I.M.R.F. yra pažangi technologija, kuri leidžia padidinti ląstelių medžiagų paėmimo gebą, kadangi atveria tranzitines membranų poras (vandens kanalus ir joninius kanalus) ir leidžia pernešti medžiagas per ląstelės membraną.
Mezoterapija – tai ne paprastas injekcijų kursas. Tai – rimtas medicininis metodas, kuris yra paremtas fundamentaliomis medicininėmis žiniomis, skirtas spręsti daugybei estetinių problemų. Ilgalaikis mezoterapijos poveikis priklauso nuo meistriško technikos panaudojimo ir nuo profesionalaus preparatų parinkimo pagal kiekvieno paciento odos ir viso organizmo individualias savybes.

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai