Metodo, kai tam tikri preparatai injekuojami į odą, atsiradimo pradžia galima laikyti XVIII a. pradžią, kai gydytojas Šarl Gabriel Pravaz išrado švirkštą su adata. 1893 m. fiziologai Ched ir Makenzi aprašė visceralinį refleksą, dėl kurio atsirado hipotezė, pagal kurią tam tikros odos vietos nuskausminimas gali pašalinti vidinių organų skausmą. Tačiau šiuolaikinės mezoterapijos pradininku laikomas Mišel Pistor, kuris pirmasis ėmė itin aktyviai nagrinėti ir taikyti šią metodiką medicinos ir veterinarijos srityje. 1964 m. įkurta mezoterapijos asociacija, o jau nuo 1968 m. Prancūzijoje mezoterapija dėstoma kaip disciplina.
- Mezoterapija leidžia įterpti būtinus vitaminus, aminorūgštis, mineralus į dermą (vidurinį odos sluoksnį), ką sunku pasiekti vartojant preparatus paviršiniu būdu (kosmetika).
- Mezoterapijos preparatai yra netoksiški ir teigiamai veikia ne tik tą odos vietą, kur yra injekuojami, bet ir visą organizmą.
- Mezoterapija teigiamai veikia odos mikrocirkuliaciją.
- Mezoterapija idealiai susiderina su kitomis kosmetinėmis veido ir kūno procedūromis (botulino injekcijos, plastinė chirurgija, cheminiai švitinimai ir pan.)
- Mezoterapija veikia efektyviai, ir jos poveikis išlieka ilgam.
Koreguojamos vietos zonoje 2–10 mm. gylyje plona adatėle nedidelėmis dozėmis įterpiami veiklūs preparatai.
Kūnas:
- celiulitas (1-4 stadija);
- lokalios riebalinės sankaupos, asimetrija.
Veidas:
- suvytusi oda (raukšlės, odos spalvos praradimas, atoniška oda);
- kraujagyslių patologijos (išsiplėtę kapiliarai veide, teleangiektazijos);
- aknė bėrimas, randai po aknės;
- lokalios riebalų sankaupos veido zonoje („antras pagurklis“ ir kiti).
Kita:
- plaukų slinkimas (plikimas, plaukų silpnumas);
- randai;
- veido ir kūno odos atlūrimas po plastinių operacijų, cheminių šveitimų, šlifavimo lazeriu.
Veido, kaklo, dekoltė srityje naudojamos įvairios mezoterapijos technikos: dermalinis ir epidermalinis napažas, mikropapulės. Jos leidžia sugrąžinti odos tonusą, padidinti drėgmės išlaikymą gilesniuose odos sluoksniuose, stimuliuoti metabolizmą ląstelių lygiu, prisotinti odą vertingomis veikliomis maitinamosiomis medžiagomis, stangrinti odą. Linijinių injekcijų technika leidžia koreguoti raukšles ir sukurti palaikomąjį „karkasą“ veidui bei efektyviai kovoti su „antruoju pagurkliu“ ir modeliuoti veido ovalą. Po mezoterapijos procedūrų oda įgauna sveiką spalvą, tampa gaivi, kaip po gerų atostogų.
Mezoterapija taikoma ir visai jauniems žmonėms. Pavyzdžiui, esant itin užterštai odai, bėrimams, mezoterapija leidžia atsisakyti antibiotikų ir greitai pašalinti uždegimo procesus. Esant kuperozei, pasitelkiami tokie preparatai, kurie stiprina kapiliarų sieneles, gerina mikrocirkuliaciją. Po tokių procedūrų kraujagyslių tinklelis veido srityje išnyksta arba tampa mažiau matomas.
Pavyzdžiui, celiulitui gydyti vartojami tokie mezoterapijos preparatai, kurie skaido fibrozę ir riebalines sankaupas, gerina kraujotaką, limfotaką, sugrąžina odos elastingumą. Norint pasiekti maksimalų rezultatą, specialistai rekomenduoja gydymo kursą pradėti nuo limfodrenažinio masažo (aparatu ar rankomis), tada atlikti mezoterapijos kursą, o rezultatams užtvirtinti –kūno įvyniojimus, masažą.
„Aesthetic Dermal“ produkcija skirstoma į tokias grupes: regeneruojamieji preparatai, lipolitikai, stimuliuojantys epidermį ir dermą vitaminai, imunomoduliatoriai ir kita. Sujungiant kelis preparatus, sukuriamas veiksmingas kokteilis. Yra 4 pagrindinės mezoterapijos programos:
1. MESOLIFT (amžinių pakitimų profilaktika ir korekcija). Naudojami preparatai, kurie reguliuoja odos reparacijos procesus, veikia kaip antioksidantai, skatina odos atsinaujinimą, suteikia liftingo efektą, padidina odos stangrumą. Be to, ši programa veiksmingai sprendžia tokias problemas, kaip aknė, rozacea (rožiniai spuogai), dischromija.
2. MESOFAT (celiulito gydymas, riebalinių sankaupų mažinimas, reabilitacija po liposakcijos). Lokalių riebalinių sankaupų korekcija ir celiulito gydymas mezoterapija yra vienas iš efektyviausių būdų šiuolaikinėje kosmetologijoje.
3. MESOHAIR (trichologinių ligų gydymas – alopecija, seborėja). Galvos oda ir plaukai aprūpinami veikliais komponentais, kurių trūksta organizmui (vitaminais, mikroelementais ir kt.), gerina mikrocirkuliaciją.
4. MESOHEALTH (bendras sveikatinimas). Nauja kryptis, kuri leidžia sujungti estetinių problemų sprendimą ir paties organizmo sveikatos būklės gerinimą. Naudojant šią metodiką efektyviai kovojama su stresu.
Mezoterapinių kokteilių sudarymas
Estetikos centro „Kosmedija“ mezoterapijos specialistės naudoja ispanų kompanijos „Aesthetic Dermal“ preparatus. Plataus asortimento dėka galima sudaryti įvairius kokteilius estetiniams trūkumams koreguoti. Kokteilius individualiai sudaro specialistas.
Kokteilis sudaromas iš 2–3, kartais ir daugiau farmacinių preparatų. Tai gali būti ląstelių aktyvatoriai, vitaminai ir vitaminų kompleksai, kraujotakos ir limfotakos stimuliatoriai, lipolitikai, melaninio gamybos reguliatoriai.
Mezoterapijos procedūrų kursas dalinamas į du periodus: intensyvų ir palaikomąjį. Intensyvų periodą dažniausiai sudaro 7–10 seansų, 1–2 kartai per savaitę. Palaikomojo periodo procedūrų dažnumas – 1–2 kartai per mėnesį.
Absoliučių kontraindikacijų nėra, tačiau būtinai praneškite mezoterapijos specialistui apie savo sveikatos būklę, ypač jei yra:
- kraujo krešėjimo sutrikimas; vartojate antikoaguliantų ir antiagregantų;
- kraujagyslių patologija;
- nėštumas;
- tulžies pūslės akmenys;
- alergijos.
Šalutinis mezoterapijos poveikis priklauso nuo individualių organizmo savybių, preparatų, procedūros atlikimo technikos. Tai gali būti paraudimas, ypač veido ir kaklo srityje, kuris dažniausiai praeina per valandą po procedūros; patinimas, mikrohematomos (mėlynės, ekchimozės), kurios gali atsirasti pirmųjų procedūrų metu, ypač atliekant riebalinių sankaupų korekciją.
Veidas. „Aesthetic Dermal“ preparatais galima pašalinti didelę dalį odos estetinių trūkumų: atsikratyti raukšlelių, sukurti liftingą, pagerinti odos ląstelių būklę, veiklą, pašalinti riebalines sankaupas, atjauninti veidą.
Kūnas. Mezoterapijos kursas pagražins siluetą, figūrą, „ištirpdydamas“ nereikalingas riebalų sankaupas ant pilvo, klubų ir kitose vietose; išgydys celiulitą; pagerins kraujotaką ir limfotaką.
Ilgametė patirtis ir darbas padėjo sukurti alternatyvą klasikinei mezoterapijai – ši procedūra atliekama be adatų, į pagalbą pasitelkiant naujausią elektroporacijos metodą.
Šis elektroporacijos įranga (I.M.R.F. – moduliuotas radijo bangų dažnis) atliekamas metodas nenaudoja adatų ir yra neskausmingas. Mesosense yra ypač efektyvi ir patikima, kadangi ji suteikia mums galimybę taikyti efektyvų gydymą vaistais tokiame gylyje, kaip to reikia kiekvienu atvejis. Ji neturi jokio šalutinio poveikio ir gali būti taikoma įvairiose srityse: veido procedūrose, suglebimo, celiulito, strijų terapijoje.
I.M.R.F. yra pažangi technologija, kuri leidžia padidinti ląstelių medžiagų paėmimo gebą, kadangi atveria tranzitines membranų poras (vandens kanalus ir joninius kanalus) ir leidžia pernešti medžiagas per ląstelės membraną.
Mezoterapija – tai ne paprastas injekcijų kursas. Tai – rimtas medicininis metodas, kuris yra paremtas fundamentaliomis medicininėmis žiniomis, skirtas spręsti daugybei estetinių problemų. Ilgalaikis mezoterapijos poveikis priklauso nuo meistriško technikos panaudojimo ir nuo profesionalaus preparatų parinkimo pagal kiekvieno paciento odos ir viso organizmo individualias savybes.
Didysis keliautojas kapitonas Kukas arbatmedį pirmą kartą pastebėjo 1770 metais, kai išsilaipinęs Botaniko paplūdimyje iš jo kvapnių lapelių išvirė arbatos savo jūreiviams. Pastarieji, išvarginti ilgos kelionės bei ligų, išgėrę arbatos, pajuto, kad sveikata labai pagerėjo. Botanikas J.Bankas tyrė šio augalo gydomąsias savybes. O 1920 metais Australijos chemikas dr. Penfordas, atlikęs klinikinius tyrimus su žmonėmis, įrodė unikalias arbatmedžio aliejaus profilaktines bei gydomąsias savybes. 1930 m. Australijoje arbatmedis pradėtas vartoti klinikinėje praktikoje kaip antiseptinė priemonė. 1937 m. buvo aprašyta nemažai ligų, kurios sėkmingai gydomos arbatmedžio aliejumi....
Skaityti daugiauŽmogaus imunitetas – lyg nematomas skydas, apsaugantis organizmą nuo įvairių bakterijų, virusų ir kitų ligų sukėlėjų. Gyvename ne po stikliniu dangčiu, ir kiekvieną dieną mus „puola“ daugybė mikroorganizmų. Tačiau mes nesusergame kasdien ir vis kita liga. Visa tai – stipraus imuniteto dėka. Tačiau drėgni ir šalti orai, trumpos dienos, vitaminų trūkumas, stresas, ilgas buvimas ankštose ir tvankiose patalpose silpnina imuninę sistemą....
Skaityti daugiauArtėjant vasarai, paplūdimių sezonui, prisiminkime, kaip galime šalinti nepageidaujamus plaukelius bikinio srityje namuose. O gal verčiau apsilankyti kosmetikos salone? Kodėl vis populiarėja depiliacija karštu vašku? Kaip apsaugoti odą nuo paraudimo ir sudirginimo po procedūros? Apie tai kalbamės su Grožio instituto “Femina Bona” kosmetike Gerda Gedžiūte....
Skaityti daugiauKo gero, nei vienas žmogus prieš svarbų susitikimą ar pasimatymą nevalgys česnako. Nuomonę apie žmogų formuoti gali ne tik jo išvaizda, kalbėjimo manieros, bet ir kvapas. Nemalonus iš burnos sklindantis kvapas nepatogiai jaustis priverčia ne tik pašnekovą – „savininkui“ tai gali tapti netgi bendravimo nesklandumų priežastimi. ...
Skaityti daugiauJeigu gyvename, vadinasi, ir kvėpuojame – aksioma, atrodytų, nereikalaujanti papildomų aiškinimų ar įrodymų. Bet kvėpuoti galima ne tik instinktyviai, o sąmoningai, kiek skirtingai, priklauso nuo to, kokia veikla užsiimame, kokio tikslo siekiame. Apie kvėpavimo būdus žiniomis dalinasi Kauno klinikų gydytoja pulmonologė dr. Eglė Vaitkaitienė, ilgametė mankštų specialistė Džilda Valaitienė, Kauno jogo studijos vadovas Vytis Zabulėnas ir kineziterapeutas, kvėpavimo specialistas Ignas Zakarauskas....
Skaityti daugiauKodėl atsiranda strijos? Kaip išvengti šių randus primenančių odos pakitimų? Kokie naujausi strijų gydymo metodai nėštumo metu? Apie tai kalbamės su Sabonio sporto klubo grožio salono kosmetologe Jolanta Babravičiene ir 2-osios Kauno klinikinės ligoninės dermatovenerologe Daiva Staniene....
Skaityti daugiauRYKLIO TAUKAI žvejų nuo seno vartojami kaip liaudies medicinos vaistas bendram organizmo išsekimui, virškinamojo trakto opoms gydyti, kvėpavimo infekcijų atvejais, padidėjus limfmazgiams. Rūpestinga vitaminų šeima “GAMTOS NAMAI” rekomenduoja ryklio taukus, gaminamus iš ryklių kepenų, organizmo imunitetui stiprinti bei kaip natūralią profilaktinę priemonę nuo onkologinių ligų....
Skaityti daugiauDaugelis suaugusių žmonių, ypač moterų, skundžiasi kojų tinimu. Kojos vakare po didesnio krūvio gali tinti net visai sveikiems žmonėms, ypač jei karštas oras, nepatogūs batai. Tačiau bet kokie didesni kasdieniniai kojų patinimai yra nenormalus reiškinys, todėl būtina kreiptis į gydytoją, kad nustatytų priežastį ir imtų gydyti. Laiku pasitelkus tinkamas profilaktikos priemones, nemalonių kojų tinimų galima išvengti....
Skaityti daugiauKaip ir daugelis kitų fizikinių gydymo metodų, gydymas šviesa gimė senais laikais iš ryšio tarp žmogaus ir natūralios gamtos. Todėl pradžioje tai buvo gydymas saule (helio terapija). Apie tai, kad saulės spinduliai gali gydyti, galima rasti rašytiniuose šaltiniuose, siekiančiuose „istorijos tėvo“ Herodoto laikus (apie 490–424 pr. Kr.). Pirmasis gydytojas, rekomendavęs gydomąsias saulės vonias, buvo Hipokratas (460–377 pr. Kr.)....
Skaityti daugiauPrie Negyvosios jūros ilsėtis bei gydytis nuolat plūsta turistai ir poilsiautojai iš įvairiausių pasaulio šalių. Sakoma, kad Negyvosios jūros turtai – vanduo, druskos, mineralai bei purvas – daro stebuklus: suteikia kūnui fizinės jėgos, dvasinės atgaivos, sėkmingai gydo odos, sąnarių, nervų ir daugelį kitų ligų bei negalavimų....
Skaityti daugiauApie tai, kaip slopinti prakaitavimą, ką geriau vartoti – dezodorantą ar antiperspirantą, pasakoja KMUK Biomedicininių tyrimo instituto alergologė-pulmonologė Eglė VAITKAITIENĖ....
Skaityti daugiauNors terminai „eteriniai aliejai“, „aromaterapija“ buvo pradėti vartoti tik XX amžiuje, nuo neatmenamų laikų augalų ekstraktai buvo naudojami skausmui mažinti, pirmajai pagalbai, taip pat kaip antibakterinės, aktyvinančios ir savijautą gerinančios medžiagos. „Senovėje žmonės turbūt atsitiktinai sužinojo, kad jų renkami augalų lapai, uogos ir šaknys geba stiprinti sergančiuosius, o šiuolaikinė aromaterapija remiasi naujausiais mokslo pasiekimais bei žiniomis“, – sako vaistininkė provizorė Nijolė Obrikienė....
Skaityti daugiauIššutimais vadinamas odos sudirginimas, dažniausiai sėdmenų, kirkšnių, pažastų, kaklo raukšlių, vidinio šlaunų paviršiaus, užpakaliuko, t.y. tų vietų, kur odą dirgina prakaitas, šlapimas, išmatos, vystyklas ar drabužėliai. Iššutimus atsirasti skatina ir netaisyklinga kūdikio priežiūra, kai jis pernelyg šiltai rengiamas, retai prausiamas, „nekvėpuoja” oda....
Skaityti daugiauInjekcijos dermatologijoje – plačiai paplitusios procedūros, tiek grožio pramonėje, tiek šalinant tam tikras problemas. Viena žinomiausių injekcijų – botulino toksinas. Tačiau šis preparatas ne tik efektyviai lygina raukšles, bet ir gydo padidėjusį prakaitavimą, jis naudojamas ir kitose medicinos srityse (neurologijoje, oftalmologijoje). ...
Skaityti daugiauPurvo, arba keloido, terapija – unikali gamtos dovana mūsų kūnui. Terapinis purvo poveikis pagrįstas ir šilumos, ir mechaniniu efektu, tačiau svarbiausia yra unikali cheminė purvo sudėtis – gydomajame purve gausu biologiškai veiklių medžiagų. Paskyrus gydytojui, gali būti atliktos purvo vonios, aplikacijos, dedami purvo tamponai. Kaip atliekamos purvo procedūros ir ką svarbu žinoti pasirinkusiems šį gydymo būdą?...
Skaityti daugiauPermainingi rudens orai, temperatūrų kaita sumažina organizmo gynybą ir paruošia dirvą virusinėms ligoms rastis. Dažniausia liga, visiems gerai pažįstama savo skausmingu bėrimu – lūpų pūslelinė. Daug rūpesčių rudenį kelia ir lūpų pažeidimai (sausumas, šerpetojimas, įtrūkimai). O kur dar kitos ligos (alerginės kilmės dermatitai, raudonoji kerpligė), galinčios pakenkti lūpų sveikatai ir grožiui? Kaip prižiūrėti lūpas, kad jos ir rudens žvarboje išliktų sveikos? Šia tema kalbamės su Kauno II klinikinės ligoninės Odos ir veneros ligų skyriaus gydytoja dermatologe Daiva STANIENE....
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę