Rytų gamtos dovana imuniteto apsaugai rudenį

 Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų Infekcinių ligų klinikos profesorius Alvydas Laiškonis apie tai, kas silpnina žmogaus imunitetą, aiškina taip: „Stresai organizmui yra labai įvairūs: tai gali būti mikroorganizmai, gali būti bakterijos, virusai, nepakankama mityba, alkoholis, ultravioletinis apšvietimas, cheminės reakcijos. Kai organizmas reaguoja į tokį stresą, jį neigiamai veikia laisvieji radikalai, skatinantys organizmo senėjimą, vėžinių ląstelių vystymąsi ir labai silpninantys imunitetą.“

Pagalba iš gamtos

Kai aplinkoje tyko tiek daug pavojų, kyla klausimas – kaip pasirūpinti savimi, sustiprinti imunitetą ir rudenį bei žiemą praleisti nesusirgus? „Daug metų dirbu Infektologijos klinikoje, domiuosi infekcinėmis ligomis, imunitetu, nuolat ieškau, kokios vaistinės medžiagos padėtų stiprinti žmogaus imunitetą. Paaiškėjo, kad resveratrolis, natūrali medžiaga iš gamtos, gali būti vartojamas gripo A viruso profilaktikai, kas itin aktualu dabar, kai netrukus ateis gripo epidemija. Be to, resveratrolis slopina pūslelinės virusą, kurį nešioja kone kas antras žmogus, taip pat veikia ir žmogaus imunodeficito virusą“, – patirtimi dalijosi prof. A. Laiškonis.

Resveratrolis – natūrali medžiaga iš gamtos Rytų medicinoje jau ilgai naudojama šlakams valyti, imunitetui stiprinti, gripo ar kitų peršalimo ligų profilaktikai. Anot prof. A. Laiškonio, įvairūs tyrimai, kurių pasaulyje atlikta daugiau nei 2000, nustatė, kad visų pirma resveratrolis padeda organizmo imuninei sistemai, nes pasižymi bakterijas slopinančiu, antiseptiniu, antialerginiu poveikiu.

Himalajų kalnų lobis

Atsigręžkime į gamtą – ji sukūrusi pačias tobuliausias apsaugos sistemas, kurių viena – resveratrolis. Resveratrolis – tai biologiškai veikli medžiaga, priklausanti fitoaleksinams. Ją gamina pats augalas, ir šios medžiagos augale daugėja, kai jį veikia stresinės aplinkos sąlygos: šaltis, karštis, grybelinė, virusinė ir bakterinė infekcijos, ultravioletiniai ar radioaktyvieji spinduliai. Resveratrolis ekstrahuojamas iš plačialapės rūgties – HU Zang – šaknies, kuri auga Himalajų kalnuose. Rytų medicinoje ši medžiaga vartojama daugiau nei 2 tūkst. metų organizmui atjauninti, imunitetui stiprinti, šlakams iš organizmo šalinti, cholesteroliui mažinti, taip pat vėžio profilaktikai, odos ir plaučių ligų profilaktikai.

Netikėtas atradimas

Tačiau kaip Vakarų pasaulis atrado šią ypatingą medžiagą resveratrolį? „Buvo pastebėta, kad šalyse, kur žmonės geria raudonojo vyno, mažiau sergama širdies ir kraujagyslių ligomis, – pasakoja prof. A. Laiškonis, – taigi mokslininkai susidomėjo, kodėl taip yra. Paaiškėjo, kad taip yra dėl raudonųjų vynuogių luobelėje esančios medžiagos, kuri veikia laisvuosius radikalus. Ši medžiaga buvo išskirta 1940 m. ir pavadinta resveratroliu. Vėliau buvo nustatyta, kad šis natūraliai atsirandantis augalinės kilmės produktas randamas ir kituose augaluose – eukaliptuose, šilkmedyje, o svarbiausia – kad jo yra japoninės plačialapės rūgties šakniastiebyje. Taigi Rytų medicina apie išskirtines šio augalo savybės žinojo jau prieš 2 tūkst. metų! Rytų medicinoje šis augalas taip pat vartojamas menstruaciniam skausmui malšinti, sąnarių uždegimui mažinti, jis teigiamai veikia sergant odos ligomis ir t.t.“, – apie unikalų atradimą kalba profesorius.

Gripo epidemijai – ne

Apie imuniteto stiprumą, neįveikiamumą svajojame kiekvienas. Prof. A. Laiškonis sako, kad kiekvieno tikslas yra turėti kuo geresnį imunitetą, kadangi jis padeda žmogui kovoti su visomis infekcinėmis ligomis. Šiuo atveju resveratrolis ir yra ta gyvosios gamtos medžiaga, kuri stiprina imunitetą.

Kaip veikia ši medžiaga? „Paaiškėjo, kad medžiaga resveratrolis slopina gripo virusą, žmogaus imunodeficito virusą, herpeso virusą. Jis slopina viruso DNR (dezoksiribonukleino rūgšties) gamybą, per pirmąsias užsikrėtimo valandas skatina makrofagų, t.y. ląstelių, kovojančių su infekcija, atsiradimą ir tarsi sudaro barjerą virusui plisti. Todėl prieš gripo epidemiją ir epidemijos metu ši medžiaga tikrai efektyvi ir padeda mūsų organizmui kovoti su virusine infekcija“, – aiškina medžiagos veikimo mechanizmą profesorius.

Sprendimas – Everol

Taigi, kaip gauti šios ypatingos medžiagos? Paprasčiausias būdas – pavartoti maisto papildo Evelor, į kurio sudėtį įeina resveratrolis.

Preparatą imunitetui stiprinti gali vartoti įvairaus amžiaus žmonės. Jis ypač tinka aktyviai ir įtemptai dirbantiems, intensyviai studijuojantiems – egzaminų, sesijų, atsiskaitymų metu. Taip pat ir sportuojantiems, kadangi padeda atkurti prarastą organizmo energiją.

„Resveratrolio vartoti reikėtų nuolat – viena tabletė imuniteto nesustiprins“, – sako profesorius. Todėl vienoje preparato pakuotėje rasite 3 mėnesių kursą, o kasdien – geriausia ryte – reikėtų išgerti po vieną kapsulę. Prof. A. Laiškonis pataria preparato vartoti visiems suaugusiems šeimos nariams.

 

Remiantis moksline literatūra, nustatyta, kad resveratrolis gali padėti:

·         stiprinti imunitetą,

·         stiprinti ląstelių apsaugines funkcijas,

·         padidinti organizmo apsauginių ląstelių skaičių,

·         kovoti su laisvaisiais radikalais (apsaugoti organizmą nuo neigiamo aplinkos poveikio ir įtempto gyvenimo būdo),

·         sergant virusinėmis bakterinėmis ir grybelinėmis ligomis, nes veikia antiseptiškai, slopina virusų augimą,

·         sumažinti tikimybę susirgti širdies kraujagyslių ligomis (hipertonine liga, insultu, infarktu, ateroskleroze),

·         padėti esant įvairios kilmės alergijoms.

 

Ilgaamžiškumo šaltinis

Harvardo medicinos mokykloje buvo atliktas tyrimas, kuris parodė, kad resveratrolis suaktyvina ilgaamžiškumo geną kai kurių stuburinių gentyse ir gali pailginti gyvenimo trukmę net 70 proc. Jis veikia taip pat, kaip kalorijų apribojimas (vienintelis moksliškai įrodytas būdas padidinti ilgaamžiškumą) aktyvuojant SIR genus. Toks išsamus tyrimas iki šiol buvo atliktas tik su laboratoriniais gyvūnėliais, tačiau žmonės taip pat turi šių genų. 

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai