Kinų medicina ir filosofija. Vandens stichija

Vandens stichija Primename, kad kinų medicinos supratimo pagrindas – savitas supratimas apie žmogų, jo energijas. Kūne vykstančius procesus valdo specialus 5 energijų algoritmas. Šias energijas dar vadina stichijomis.
 

Ilgo gyvenimo paslaptis


Pirminė stichija – vanduo. Vanduo – tai visų procesų katalizatorius. Gyvybė neįmanoma be vandens, vanduo – visa ko pradžia. Vanduo gali įgyti bet kokią indo formą, vanduo turi savyje visą informaciją. Žmogaus organizme vanduo konkretizuojasi, kad kiekvieną kartą turėtų specifinę funkciją, kodą. Tai patvirtina ir šiuolaikiniai mokslo tyrinėjimai. Žmoguje esantis vanduo – sūrus (ašaros, šlapimas). Ši vandens energija generuoja, „gimdo“ kitas energijas. Vandens stichijoje saugomos visos paveldėtos žmogaus energijos. Kai jos išsenka, žmogus miršta. Energiją Či žmogus gauna su maistu (daugiausia žolelėmis), kvėpuodamas, tačiau visada, atlikdamas bet kokį veiksmą, paima jos atsargas ir iš vandens stichijoje saugomo „energijos banko“. Žmogaus ilgaamžiškumo paslaptis – neišeikvoti šios prigimtinės energijos, daugiau jos gauti su žolelėmis ir taisyklingai kvėpuojant. Prigimtinę energiją pažeidžia šaltis, baimė, ilgas sekinantis darbas, ypač naktimis, abortai.
Vandens karalystėje yra 2 svarbūs žmogaus organai ir energiniai kanalai – inkstų ir šlapimo pūslės.

 

Inkstų energinis kanalas


Kinų medicina teigia, kad inkstų kanalas saugo vitalinę žmogaus esmę (energiją), o šlapimo pūslės kanalas skirsto šią energiją visam kūnui. Kai mums trūksta energijos, inkstai atiduoda. Kritiniu atveju atiduoda ne tik tai, ką žmogus sukaupia valgydamas, kvėpuodamas, bet ir savo esminę, pradinę energiją. Jei yra daug „siauros“ atsakomybės (įtampa) už šeimą, vaikus, daug problemų, daug baimės, vandens elementas bus pažeistas. Pati kinų terminologija energiją laiko pirmine, ir kinų medicinoje žodis „inkstai“ dažnai reiškia inkstų kanalo energiją, šios energijos funkcijas.
Inkstai (= kanalo energija) atsako už seksualinę energiją, inkstų energija maitina galvos smegenis ir kaulų smegenis. Visos kaulų ligos priklauso nuo inkstų veiklos. Kariesas – inkstų energijos nepakankamumas. Seksualinis nesaikingumas pažeidžia inkstų energiją. Inkstai turi savo projekciją ausyse, klausos nusilpimas – taip pat inkstų energijos nepakankamumas. Inkstų energija maitina galvos plaukus. Inkstai dalyvauja formuojant kraują. Sergant mažakraujyste (ar kita kraujo liga), inkstai į kaulus išskiria specialią energinę substanciją, tuomet kaulų čiulpai reguliuoja kraujo gamybą. Inkstai duoda galimybę dirbti ilgai ir nepavargstant, protinio darbo metu sutelkti dėmesį. Žmogus, kurio inkstai pažeisti, instinktyviai renkasi juodą spalvą. Inkstų energija – tai mūsų imuniteto pamatai, ši energija ne tik reguliuoja galvos, stuburo smegenų, kaulų čiulpų, paties kaulinio audinio veiklą, sudėtį, bet ir mūsų endokrininę sistemą, ypač antinksčių veiklą.


Energinis kanalas ne tik maitina energija su juo susijusius organus. bet yra tarsi kompiuterinė programa šių organų veiklai, kartu jis susijęs su tam tikromis emocijomis. Jei jaučiame šiuos simptomus (baimė, apatija, kaulų ar sąnarių skausmai, klausos nusilpimas, šaltis, silpni, slenkantys plaukai ir kt.), eikime pas refleksoterapeutą ar patys masažuokime inkstų kanalo taškus.
 

Šlapimo pūslės energinis kanalas


Vakarų medicinoje šlapimo pūslė – tiesiog indas. Kinų medicinoje ji turi išskirtinę reikšmę. Šlapimo pūslėje susirenka visas vanduo, kurio nesugebėjo panaudoti organizmas. Šis vanduo turi visą informaciją apie viso organizmo būklę. Tai Jan energijos kanalas. Šlapimo pūslės energinis kanalas pažeistas (kartu ir visa vandens karalystė bei inkstų kanalas, nes jie susiję), jei žmogui šalta, jį kamuoja baimė, apatija, nuovargis, kaulų ir sąnarių skausmai. Jaučiamas silpnumas, galvos svaigimas.
 

Kaip harmonizuoti vandens stichiją, apsisaugoti nuo daugelio jos sukeltų ligų?


Tam reikia arba prityrusio refleksoterapijos specialisto arba paprasčiausiai žinoti šios gana sudėtingos energinės sistemos ypatumus ir mokėti jais pasinaudoti praktiškai. Kinų medicina moko, kad paveldėta energija (šviesa) saugoma inkstų kanale, o šlapimo pūslės kanalas priverčia šią energiją tekėti ir skirsto ją visam organizmui. Šlapimo pūslės kanalas nugaroje turi 2 atšakas. Šio kanalo taškų veikimas pirštais (refleksoterapija) išilgai stuburo pagerina visų organų funkcijas. Kiekvienas biologiškai veiklus taškas – tai lyg durys, pro kurias paveldėta energija – šviesa – patenka į organą ir jį stiprina. Viena linija, einanti arčiau stuburo, stiprina organų funkcijas, o kita, einanti ties mentimis, teikia energijos mūsų jausmams, psichikai. Todėl visos tautos tiek daug dėmesio skiria nugaros masažui, nes jis atgaivina žmogų, pripildo jį energijos, net jei masažuotojas ir nežino apie šią sudėtingą sistemą. Jūs pats galite pagelbėti masažuotojui, įsivaizduodamas, kad oda yra tarsi dangaus mantija, kurioje lyg žvaigždės žybsi taškai, jungiantys jus su Visatos energijomis. Ir kiekvienas jūsų organas masažisto pirštų dėka priima energiją, tampa sveikas ir harmoningas.
Jei norite, kad inkstų kanalas veiktų harmoningai, masažuokite pirmąjį šio kanalo tašką R1 jun-ciuan, esantį pėdoje. Ir šio masažo metu būtinai mąstykite apie tai, kad jūsų inkstų kanalas ir visa vandens stichija tampa harmoningi, stiprėja jūsų imunitetas, kiekvienoje ląstelėje keičiasi, atsinaujina energetika ir jūs tampate sveiki ir ilgaamžiai.
 

Vandens stichija ir jausmai


Inkstų energiją stiprinsite meditacijos metu atsikratydami baimės jausmo, nes ją pažeidžia baimė, apmaudas, pavydas ir pagieža. Vandens stichijos energija padeda atstovėti save, įsitikinimus sudėtingoje situacijoje, bet ramybės metu. Tada svarbiausia ne aplinkinių nuomonė, o tai, ką jūs vadinate savo sąžine ar dora. Harmoninga vandens stichija ir duoda šią savybę – būti tvirtam savastimi. Vandens stichijos dėka kiekvienas suranda savo identiškumą, atranda pašaukimą ir vykdo misiją, dėl kurios atėjo į Žemę. Tai sudedamoji ir svarbiausia laimės dalis.
 

Žolelės ir maistas


Vandens stichiją stiprina:
• lęšiai, pupos, žirniai;
• jūros kopūstai;
• žuvys ir moliuskai;
• šaltinio vanduo be angliarūgštės.
Jei jaučiate vandens stichijos sutrikimų simptomus, vartokite adaptogenus, apie kurių poveikį rašėme viename iš žurnalo numerių, ir gerkite inkstus stiprinančias žoles.
Šlapimo išsiskyrimą skatinantieji augalai Lietuvių medicinoje: barkūnas geltonžiedis, bruknė, čiužutė dirvinė, gelsvė vaistinė, jonažolė paprastoji, kulkšnė saldžialapė, lakišius triskiautis, meškauogė miltinė, šeivamedis, putinas paprastasis, varnalėša didžioji, žemuogė paprastoji.
Vandens kiekis organizme mažėja senstant, kartu mažėja gyvybinės energijos kiekis, saugomas vandens karalystėje. Gerkite šaltinio vandenį, pagerbdami gamtą ir jos jėgas, masažuokite kūną, ypač nugarą ir šlapimo pūslės kanalo sritį, valgykite daržoves ir daug žuvies, ir vartokite žoleles, kurios stiprina vandens karalystę. Būsite gyvybingi ir žvalūs net gilioje senatvėje.

 

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai