Joga – gyvenimo harmonija

Andrejus Siderskis vaikystėje labai sirgo - vargino stuburo ligos. Gydytojai prognozavo, kad ateityje nefunkcionuos kojos ir jaunuolis turės susitaikyti su gyvenimu invalido vežimėlyje. Šiandien prieš mūsų akis - jaunas, stiprus ir sveikas 40 metų perkopęs vyriškis. Jis nuo 16 metų praktikuoja hatha joga, rašo eiles ir knygas, kuria dokumentinius filmus, muziką, išvertė daug knygų apie jogą, yra psichotropinės tapybos pradininkas. Andrejus Siderskis - Pasaulio jogos asociacijos garbės narys, treniruoja Ukrainos jogos rinktinę, kurios nariai ne kartą yra laimėję pasauliniuose jogos gimnastikos čempionatuose. Veda tarptautinius jogos seminarus Amerikoje, Izraelyje, Rusijoje. Šį kartą A. Siderskis atvyko į Lietuvą, pakviestas Lietuvos jogos asociacijos pirmininko ir Kauno jogos studijos vadovo Vyčio Zabulėno. Tokio lygio jogos meistras mūsų šalyje viešėjo pirmą kartą.
 

[klausimas]Kokia buvo pradžia?[/klausimas]
Atėjo laikas, kai supratau, kad pavargstu, o kūnas manęs neklauso. Tvyrojo psichologinė įtampa, kuri trukdė gyventi, produktyviai mąstyti. Netyčia po ranka pakliuvo knygelė. “Jogos pratimai”. Man pasidarė įdomu, nutariau pabandyti. Tuometinėje Tarybų Sąjungoje joga dar buvo uždrausta, bet Amerikoje ji palaipsniui vis labiau populiarėjo. Netrukus ja susidomėjo Holivudas, jogą pradėjo praktikuoti garsiosios Holivudo žvaigždės.
Pradėjęs praktikuoti jogą, tekstų nesupratau, tiesiog bandžiau padaryti tai, ką matydavau paveikslėliuose. Joga nepakeitė mano minčių, požiūrio, tiesiog padėjo man įtvirtinti tai, kas aš esu. Ji padėjo atlaisvinti protą nuo kasdieninės rutinos ir mąstant išskirti, kas yra svarbiausia. Asanų kompleksai padeda daug racionaliau išnaudoti gaunamą informaciją, o mūsų technologijų amžiuje tai pakankamai svarbu. Manęs dažnai klausia: “Kas yra joga?” Aš atsakau: “Joga padeda valdyti emocijas, sukoncentruoti mintis”. Keičiantis kūnui, palaipsniui pasąmonėje įvyksta stebuklas: pradedi racionaliai, ramiai ir motyvuotai mąstyti bei reikšti mintis.


[klausimas]Kada užsiimate joga?[/klausimas]
Kai jaučiu, kad pavargstu, trūksta energijos, trūksta “kažko”, aš atlieku jogos pratimus. Galiu tai daryti 2-5 valandas, galiu ilgą laiką visai nieko nedaryti, tai priklauso nuo savijautos. Šeši elementarūs pratimai, kuriuos darau kasdien, trunka tik 10 minučių. Tačiau kai dirbu po 16 valandų per parą ir tai tęsiasi 3-4 savaites, “smegenys sėda”. Tuomet darau asanas po dvi, penkias valandas per dieną.
Mėgstu daryti jogos pratimus prie jūros, būdamas vienas.
[klausimas]Kokią įtaką joga turi jūsų gyvenimui?[/klausimas]
Ši treniravimo sistema leido man sustiprinti kūną. O tempimo pratimai stiprina imunitetą.
Apskritai, yra dalykų, apie kuriuos aš nekalbu ir niekada nekalbėsiu. Jie patys atsiskleidžia, ir to nereikia aiškinti, nes kai tik pradedi apie tai kalbėti ir jie užrašomi, jie pakinta.
Aš tiesiog moku gerai įžvelgti perspektyvą, sudėti tam tikrus segmentus ir gauti naują kokybę.
[klausimas]Kaip keičiasi jūsų sveikata per 30 metų?[/klausimas]
Kūrybingų žmonių kūrybiniai ir fiziniai resursai baigiasi greičiau, o joga padeda juos atnaujinti. Mano sveikata gerėjo palaipsniui, kasmet jaučiuosi vis geriau. Tapau stipresnis fiziškai ir dvasiškai, taip pat lankstesnis ir ramesnio būdo.
Vaikystėje buvau ligonis. Dabar, būdamas 44-rių, jaučiuosi geriau nei būdamas 25-rių.
[klausimas]Ką patartumėte žmonėms, kurie norėtų pagerinti savijautą bei sveikatą?[/klausimas]
Nemanau, kad reikia pradėti nuo meditacijos. Svarbiausia - suprasti ir pajusti, kad turi kūną, parinkti tinkamus pratimus. Negalima atlikti jogos pratimų negalvojant, tiesiog vieną po kito, bet kaip. Viena asana gali tikti vienam žmogui ir visiškai netikti kitam. Todėl sudarant asmeninių pratimų kompleksą reikia pasitarti su geru ir patikimu jogos specialistu. Maža trenerio kvalifikacija duoda blogus rezultatus. Tačiau klysta ir patyrę jogai, jei nėra individualiai parenkamas procesas kiekvienam žmogui. Kad ir kaip keista, net Indijoje, kur yra senos jogos mokymo tradicijos, yra pakankamai šarlatanų.
Būkite sveiki, mylėkite savo kūną, ir tuomet jis leis jūsų protui mylėti kitus žmones.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai