Jogos mankšta vandenyje

Jogos pratimai vandenyje mažina statinį krūvį stuburui, teigiamai veikia vidaus organų darbą, suteikia energijos ir harmonizuoja psichiką, sugrąžina žmogų prie gamtos ištakų. Joga vandenyje apima labai platų spektrą. Galimos taikomosios ir terapinės procedūros, gimdymo technikos, jogos žaidimai, jogos pozos (asanos) bei kvėpavimai (pranajama). Taip pat yra net jogos plaukymo ar nardymo stiliai. Šiame straipsnyje supažindinsime su jogos pozomis, kurias galima atlikti vandenyje. Praplėskite savo galimybes, tegul buvimas gamtoje ir jogos žinių panaudojimas tampa nuolatiniais sveikatos pagalbininkais.
 

1. „Karys“ pusiausvyrai lavinti, stovint abiem kojomis
Atlikę įtūpstą, išsitempkite pirmyn, bet neįsitempkite. Kvėpuokite giliai. Atlikite pratimą į kitą pusę. Tai sustiprins nugaros raumenis, paruoš kūną tolimesnėms pozoms. Lavina ištvermę ir psichinę jėgą.
2. „Karys“ pusiausvyrai lavinti, stovint viena koja
Pratimo forma primena raidę ,,T“. Atsistokite ant vienos kojos ir ištempkite kitą koją, liemenį bei rankas taip, kad jie sudarytų horizontalią liniją. Kvėpuokite giliai keletą kartų ir atlikite pratimą į kitą pusę. Sėdmenys tampa stangresni, stiprinama apatinė nugaros dalis, gerėja psichinė koncentracija, gebėjimas susikaupti, lavinamas vestibulinis aparatas. Ši asana padeda išlikti jaunesniam.


3. Pratimas kaklui, pečiams ir rankoms lavinti
Kojos žergtai. Pasitempkite viršugalviu aukštyn. Sukitės į vieną pusę, atlikite keletą gilių, ramių kvėpavimų. Sukitės į kitą. Šį pratimą galima atlikti dinamiškai, lėtai sukantis. Kvėpuokite natūraliai. Tai pagerina deguonies pasisavinimą, masažuojami vidaus organai, gerėja limfos apytaka. Tarpslanksteliniai diskai geriau aprūpinami maistinėmis medžiagomis.
4. „Karys“, ,,atveriantis“ dubens sritį ir krūtinę
Atlikę įtūpstą, ištieskite rankas į šalis, bet neįsitempkite. Kvėpuokite giliai. Fokusuokite žvilgsnį į horizontą, atpalaiduokite veido raumenis. Atlikite pratimą į kitą pusę. Tai padidina kojų ir dubens lankstumą bei jėgą. Stiprina pečius ir lavina krūtinės ląstą. Suteikia pasitikėjimo savo jėgomis.
5. Sukinys, ,,užveriantis“ kūną
Šį pratimą galite atlikti stovėdami arba pasilaikydami už atramos. Nuolatinė praktika suteikia kojoms gražią formą ir mažina skausmus, kuriuos sukelia sėdimojo nervo užspaudimas.
6. ,,Erelis“
Norėdami atlikti pratimą, pirmiausia sukryžiuokite kojas, o tik po to rankas. Kvėpuokite pilnuoju jogos kvėpavimu. Dinaminė forma: galite daryti pritūpimus, pasilenkimus pirmyn, ištiesti rankas aukštyn.
7. Pasilenkimas į šalį
Atsistokite ir pasitempkite aukštyn, iškeldami rankas. Tada pasilenkite pirmiausia į dešinę pusę, tai pagerina suvirškinto maisto pašalinimą iš organizmo. Kvėpuokite taip giliai, kaip galite. Būkite, kol jausite malonumą. Atlikite pratimą į karę. Šie pratimai dar labiau atveria kūno energetinius kanalus, pripildo ir atgaivina.
Vandens stichija mums padovanojo gimimą.
Žmogaus kūno sudėtyje yra apie 80 proc. vandens.
Jogos technikos vandenyje yra paprastos, efektyvios ir saugios.
Vanduo – galingiausias informacijos saugotojas ir laidininkas.
Joga vandenyje – vienas iš fiziologiškai natūraliausių žmogaus būvių.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai