Besikartojanti makšties kandidozė. Gydymas ir profilaktika

Grybeline moters lyties organų liga – makšties kandidoze – bent vieną kartą per gyvenimą serga 50–70 proc. moterų. Dėl įvairiausių priežasčių liga dažnai kartojasi. Apie šios ligos sukėlėjus, rizikos veiksnius, pasireiškiančius simptomus ir tinkamus gydymo principus, norint išvengti ligos pasikartojimo, bei profilaktines priemones kalbamės su KMUK Akušerijos ir ginekologijos klinikos gydytoja docente Daiva VAITKIENE.
 

Makšties kandidozė – grybelinė infekcija. Kas ją sukelia?Ligą sukelia vienas iš daugelio grybelio Candida rūšių. Dažniausiai moters lyties organuose randamas baltasis balkšvagrybis (Candida albicans). Jis nustatomas makšties išskyrose 10–20 proc. sveikų moterų ir iki 40 proc. nėščiųjų. Per pastarąjį dešimtmetį Candida non-albicans sukeltų ligos atveju padaugėjo nuo 9,9 iki 21,3 proc. Dažniausiai aptinkami grybai yra Candida glabrata ir Candida tropicalis. Jų dažniau pasitaiko vyresnėms nei 35 metų amžiaus moterims.
Manoma, kad kandidozinio vaginito sukėlėjų pasikeitimui įtakos galėjo turėti gydymas trumpais kartotiniais imidazolų kursais, kurie veikė C. albicans, tačiau neišnaikindavo atsparesnių gydymui C. non-albicans rūšių.
Grybelių dažnai randama virškinamajame trakte, daugiau nei 50 proc. sveikų moterų jų yra burnoje, tiesiojoje žarnoje ir makštyje. Visose vietose randama net 88 proc. tos pačios rūšies grybelių. Tai rodo, kad žarnynas gali būti šių mikroorganizmų rezervuaras, iš kurio jie, patekę į makštį, vėl sukelia vaginitą net tada, kai sėkmingai išgydoma pirmą kartą.
 

Ar yra veiksnių, skatinančių grybelinės infekcijos šsivystymą?


Taip, ir ne vienas.
• Nėštumas. Nėštumo metu keičiasi hormonų ir makšties glikogeno kiekis.
• Antibiotikų terapija. Plataus veikimo spektro antibiotikai, ypač tetraciklinų grupės, keičia natūralią makšties ir žarnyno mikrofloros sudėtį.
• Nekontroliuojamas cukrinis diabetas.
• Vaistų, slopinančių imunitetą (ypač ląstelinį), vartojimas.
• Didelės estrogenų dozės – kai kuriuose geriamuosiuose kontraceptikuose.
• Sintetinis apatinis trikotažas ir aptempti drabužiai (šis veiksnys padidina riziką susirgti makšties kandidoze net 2 kartus!).
 

Kokie simptomai pasireiškia susirgus makšties kandidoze?


Ryškiausias kandidozės simptomas yra niežulys. Jis gali būti įvairaus intensyvumo ir prasideda dažniausiai savaitę prieš mėnesines. Jei vargina stiprus niežulys, išorinių lytinių organų ir tarpvietės oda dažnai būna nukasyta, paraudusi, patinusi. Moteris skundžiasi graužimu ar deginimu pasišlapinus ar po lytinių santykių, dažnai makšties sausumu. Makšties gleivinė būna paraudusi. Kandidozei būdingos bekvapės „varškinės“ išskyros, prilipusios prie makšties sienelių, kurių dažniau būna nėščioms moterims.
 

Liga diagnozuojama remiantis minėtais simptomais ar atliekami ir laboratoriniai tyrimai?


Galutinei ligos diagnozei patvirtinti tiriamas moters makšties išskyrų pH ir paimamas tepinėlis. Sergant kandidoze makšties išskyrų pH paprastai būna mažiau nei 4,5, o tepinėlyje matyti grybų micelių arba sporų.
 

Nuo ko priklauso vaistų parinkimas, vartojimo būdas, trukmė ir išgijimo tikimybė?


Nėra įrodytas kurios nors vaisto formos privalumas. Gydymo parinkimas priklauso nuo paciento prioritetų ir finansinių galimybių. Vietinio ir sisteminio gydymo būdo efektyvumas iš esmės nesiskiria. Nors gydymo veiksmingumas priklauso nuo suvartotos bendros vaisto dozės, o ne nuo gydymo trukmės, kai kurios ligos formos daro įtaką gydymo trukmės pasirinkimui. Skiriamos dvi makšties kandidozės formos:
Nekomplikuota makšties kandidozė. Ją sukelia grybelis Candida albicans, infekcija kartojasi rečiau nei 3 kartus per metus, kai moters imunitetas normalus, nenusilpęs (dėl ligų, vaistų ir kt.). Ligos klinika nesunki, eiga neaudringa. Šiuo atveju galima gydyti trumpaisiais gydymo kursais (1–3 dienų).
Komplikuota kandidozė. Laikomi tie atvejai, kai to paties sukėlėjo sukeltas vaginitas pasikartoja tris ir daugiau kartų per metus, kai ligą sukelia Candida non-albicans, esant sunkiems simptomams ir audringai ligos eigai. Taip pat visų nėščiųjų ir moterų, kurių imunitetas nusilpęs, kandidoziniai vaginitai, neatsižvelgiant į simptomų sunkumą, ligos eigą ir pasikartojimo dažnį, priskiriami komplikuotos kandidozės kategorijai. Komplikuotai kandidozei gydyti negalima skirti trumpųjų gydymo kursų, gydymas turi tęstis ne trumpiau kaip 7 dienas.
 

Kokie makšties kandidozės gydymo vaistais principai?


Nistatinas buvo pats populiariausias vaistas nuo kandidozės iki 1974 metų, kol klinikinėje praktikoje nebuvo leidžiama skirti imidazolų derivatų. Šio gydymo efektyvumas siekė 80–90 proc., tačiau ilgas gydymo kursas buvo nepatogus, ir ne visos pacientės jį užbaigdavo. Pradėjus vietiškai vartoti imidazolus, jie išpopuliarėjo dėl trumpesnių gydymo kursų, didesnio veiksmingumo (85–95 proc.) ir retesnių ligos atkryčių (21 proc.). Gydymo veiksmingumas labiau priklauso nuo bendros suvartotos vaisto dozės, o ne nuo gydymo trukmės. Sisteminio gydymo preparatai puikiai pasiekia giliuosius makšties gleivinės sluoksnius bei žarnyną – rezervuarus, iš kur dažniausiai makšties kandidozė recidyvuoja.
Makšties kandidozę gydant sisteminio poveikio preparatais, dažniausiai skiriama flukonazolio. Jis yra veiksmingas ir saugus medikamentas. Flukonazolis veikia ne tik visus makšties gleivinės sluoksnius bei grybelio šaltinius kituose organuose, bet išsiskiria ir į makšties sekretą. Patekęs į makšties sekretą, jis veikia kaip vietinio poveikio medikamentai (žvakutės, kremai). Tai, kad pacientė gali suvartoti flukonazolio bet kuriuo paros metu ir jo poveikis pastebimas greitai (kandidozės simptomai sumažėja jau pirmos paros pabaigoje), yra šio preparato privalumas. Gydymas flukonazoliu yra saugus – didžiausia vaisto dalis pasišalina pro inkstus ir tik labai nedidelis jo kiekis metabolizuojamas kepenyse. Jis nesąveikauja su kitais vaistais, gali būti skiriamas net naujagimiams nuo pirmųjų gyvenimo dienų.
Skiriant sisteminį gydymo kursą kitais preparatais, ypač ketokonazoliu, būtina informuoti pacientę apie hepatotoksinį medikamentų poveikį ir visada ištirti kepenų funkciją, kai gydoma keletą mėnesių. Geriamųjų vaistų nuo grybelio negalima skirti nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms motinoms.


Kaip papildoma priemonė lyties organų kandidozei gydyti gali būti vartojamas ir benzidamino hidrochloridas – nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, turintis ne tik uždegimą slopinantį, bet ir nuskausminamąjį bei antiseptinį poveikį. Nedidelėmis koncentracijomis benzidaminas C. albicans veikia fungistatiškai, didesnėmis – fungicidiškai.
Įvertinus vaistų poveikį ir efektyvumą, sisteminiam gydymui dažniausiai skiriama šių triazolų grupės vaistų:
Flukonazolio (Diflucan, Mycosyst, Mycomax) kaps. 150 mg – vieną kartą arba 2 kartus kas 3 dienas.
Itrakonazolio (Orungal) – po 200 mg 2 kartus per dieną, vieną dieną, arba 200 mg kartą per dieną, 3 dienas.
Ketokonazolio (Nizoral) – 200 mg kartą per dieną, 5 dienas.
 

Trumpai apie vietinio gydymo principus


Šiuolaikiniai vietinio poveikio preparatai makšties kandidozei gydyti veikia greitai ir efektyvumu nė kiek nenusileidžia sisteminiams vaistams. Tačiau, jei jie nepadeda, vertėtų nepamiršti ir ilgus dešimtmečius vartoto ir dabar praktiškai užmiršto 1 proc. vandeninio genciano violeto tirpalo. Nors vietinis gydymas šiuo tirpalu nepatogus (nudažo apatinį trikotažą ir odą bei gleivines), bet pakankamai veiksmingas – pasveikstama 2–3 kartus patepus tirpalu makštį ir išorinius lyties organus kas 3–4 dienas. Tačiau pats tirpalas gali sukelti cheminį sudirginimą, todėl turi būti vartojamas gydytojui prižiūrint.
Galima paminėti ir boro rūgšties kapsules. Jos taip pat gali padėti, ypač gydant C. non-albicans sukeltą makšties uždegimą, tačiau jas vartoti nėra patogu, o gydymo kursas ilgas (600 mg makšties kapsulės 2 kartus per dieną, 14 dienų).
Šiandien populiariausi vietinio poveikio preparatai yra azolų grupės medikamentai. Iš šios grupės vaistų Candida non-albicans veikia vienintelis Lomexin.
Vietiniam gydymui gali būti skiriama:
Polieninų antibiotikų. Nistatino vag. tab. po 100 000 TV kartą per dieną, 14 dienų
Sintetinių imidazolų:
Klotrimazolio – 7–14 d. kursas.
Mikonazolio (Gyno-Daktarin) – 1–7 d. kursas.
Isokonazolio (Gyno-Travogen) – 1–3 d. kursas.
Ekonazolio (Gyno-Pevaryl) 1–3 d. kursas.
Fentikonazolio (Lomexin) – 1–3 d. kursas.
 

Bet jei infekcija kartojasi dažniau nei 3 kartus per metus? Kaip gydyti pakartotinę makšties kandidozę?


Dauguma preparatų sėkmingai išgydo šią infekciją, tik gydymo kursas turi būti ilgesnis. Skiriama vietinio poveikio azolų grupės makšties preparatų 7–14 dienų ar geriamojo flukonazolio po 150 mg 2 kartus kas 3 dienas.
Ir trumpalaikiams gydymo kursams skirti vietinio poveikio medikamentai gali būti vartojami kartotinėms infekcijoms gydyti, tik gydymo kursas neturi būti trumpesnis nei 7 dienos (pvz.: Lomexin 2 trijų dienų gydymo kursai su 1 dienos pertrauka tarp jų). Ilgalaikei besikartojančių infekcijų profilaktikai rekomenduojama skirti vietinio poveikio azolų 3 d. kursą prieš kiekvienas mėnesines arba po jų.
Taip pat skirti geriamųjų vaistų:
Flukonazolio – 150 mg gerti mėnesinių metu arba kartą per savaitę.
Ketokonazolio – 100 mg gerti kartą per dieną.
Itrakonazolio – 100 mg gerti kas antrą dieną.
Gydymo trukmė – 6 mėn.
Ilgalaikė infekcija nualina organizmą tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Kaip tinkamai suderinti gydymą su kitomis priemonėmis?
Besikartojančios makšties kandidozės atveju būtina taikyti šiuos gydymo principus:
• Neskirti jokių specifinių antimikrobinių medikamentų, kai nėra indikacijų.
• Vengti bet kokių mechaninių, cheminių dirgiklių, maisto, ir aplinkos alergenų.
• Stiprinti imunitetą, skirti vitaminų, mikroelementų.
• Nutraukti geriamųjų kontraceptikų vartojimą.
• Gydant antibiotikais visada skirti kandidozės profilaktikai vieną iš vietinio ar sisteminio poveikio medikamentų.
• Aktyviuoju ligos periodu gydyti ir partnerį.
• Suteikti psichologinę pagalbą pacientei ir partneriui.
• Pakartotinai ištirti kiekvieno paūmėjimo metu.
• Patarti nedėvėti aptemptų sintetinių drabužių.
• Patarti mažiau vartoti pieno produktų, dirbtinių saldiklių, cukraus.
 

Ar besikartojančiai makšties kandidozei taikomas profilaktinis gydymas ir profilaktinės priemonės?


Taip, pasikartojančių kandidozių profilaktikai skiriamas ir jau minėtas profilaktinis gydymas 6 mėnesius, ir kitos nemedikamentinės profilaktinės priemonės. Rekomenduojama:
• Dėvėti medvilninį apatinį trikotažą.
• Nenaudoti tamponų ir įklotų.
• Gydyti sisteminę ligą (jei yra).
• Neskirti trumpalaikių gydymo kursų.
Ir dar: neracionalus vaistų vartojimas skatina rezistentiškų (atsparių) grybelio formų atsiradimą, todėl tinkamai gydyti yra labai svarbu.
Naudinga nuoroda: [url="http://www.efarma.lt/moteru-sveikata"url]http://www.efarma.lt[/a]  

Ar yra veiksnių, skatinančių grybelinės infekcijos šsivystymą?


Taip, ir ne vienas.
• Nėštumas. Nėštumo metu keičiasi hormonų ir makšties glikogeno kiekis.
• Antibiotikų terapija. Plataus veikimo spektro antibiotikai, ypač tetraciklinų grupės, keičia natūralią makšties ir žarnyno mikrofloros sudėtį.
• Nekontroliuojamas cukrinis diabetas.
• Vaistų, slopinančių imunitetą (ypač ląstelinį), vartojimas.
• Didelės estrogenų dozės – kai kuriuose geriamuosiuose kontraceptikuose.
• Sintetinis apatinis trikotažas ir aptempti drabužiai (šis veiksnys padidina riziką susirgti makšties kandidoze net 2 kartus!).
 

Kokie simptomai pasireiškia susirgus makšties kandidoze?


Ryškiausias kandidozės simptomas yra niežulys. Jis gali būti įvairaus intensyvumo ir prasideda dažniausiai savaitę prieš mėnesines. Jei vargina stiprus niežulys, išorinių lytinių organų ir tarpvietės oda dažnai būna nukasyta, paraudusi, patinusi. Moteris skundžiasi graužimu ar deginimu pasišlapinus ar po lytinių santykių, dažnai makšties sausumu. Makšties gleivinė būna paraudusi. Kandidozei būdingos bekvapės „varškinės“ išskyros, prilipusios prie makšties sienelių, kurių dažniau būna nėščioms moterims.
 

Liga diagnozuojama remiantis minėtais simptomais ar atliekami ir laboratoriniai tyrimai?


Galutinei ligos diagnozei patvirtinti tiriamas moters makšties išskyrų pH ir paimamas tepinėlis. Sergant kandidoze makšties išskyrų pH paprastai būna mažiau nei 4,5, o tepinėlyje matyti grybų micelių arba sporų.
 

Nuo ko priklauso vaistų parinkimas, vartojimo būdas, trukmė ir išgijimo tikimybė?


Nėra įrodytas kurios nors vaisto formos privalumas. Gydymo parinkimas priklauso nuo paciento prioritetų ir finansinių galimybių. Vietinio ir sisteminio gydymo būdo efektyvumas iš esmės nesiskiria. Nors gydymo veiksmingumas priklauso nuo suvartotos bendros vaisto dozės, o ne nuo gydymo trukmės, kai kurios ligos formos daro įtaką gydymo trukmės pasirinkimui. Skiriamos dvi makšties kandidozės formos:
Nekomplikuota makšties kandidozė. Ją sukelia grybelis Candida albicans, infekcija kartojasi rečiau nei 3 kartus per metus, kai moters imunitetas normalus, nenusilpęs (dėl ligų, vaistų ir kt.). Ligos klinika nesunki, eiga neaudringa. Šiuo atveju galima gydyti trumpaisiais gydymo kursais (1–3 dienų).
Komplikuota kandidozė. Laikomi tie atvejai, kai to paties sukėlėjo sukeltas vaginitas pasikartoja tris ir daugiau kartų per metus, kai ligą sukelia Candida non-albicans, esant sunkiems simptomams ir audringai ligos eigai. Taip pat visų nėščiųjų ir moterų, kurių imunitetas nusilpęs, kandidoziniai vaginitai, neatsižvelgiant į simptomų sunkumą, ligos eigą ir pasikartojimo dažnį, priskiriami komplikuotos kandidozės kategorijai. Komplikuotai kandidozei gydyti negalima skirti trumpųjų gydymo kursų, gydymas turi tęstis ne trumpiau kaip 7 dienas.
 

Kokie makšties kandidozės gydymo vaistais principai?


Nistatinas buvo pats populiariausias vaistas nuo kandidozės iki 1974 metų, kol klinikinėje praktikoje nebuvo leidžiama skirti imidazolų derivatų. Šio gydymo efektyvumas siekė 80–90 proc., tačiau ilgas gydymo kursas buvo nepatogus, ir ne visos pacientės jį užbaigdavo. Pradėjus vietiškai vartoti imidazolus, jie išpopuliarėjo dėl trumpesnių gydymo kursų, didesnio veiksmingumo (85–95 proc.) ir retesnių ligos atkryčių (21 proc.). Gydymo veiksmingumas labiau priklauso nuo bendros suvartotos vaisto dozės, o ne nuo gydymo trukmės. Sisteminio gydymo preparatai puikiai pasiekia giliuosius makšties gleivinės sluoksnius bei žarnyną – rezervuarus, iš kur dažniausiai makšties kandidozė recidyvuoja.
Makšties kandidozę gydant sisteminio poveikio preparatais, dažniausiai skiriama flukonazolio. Jis yra veiksmingas ir saugus medikamentas. Flukonazolis veikia ne tik visus makšties gleivinės sluoksnius bei grybelio šaltinius kituose organuose, bet išsiskiria ir į makšties sekretą. Patekęs į makšties sekretą, jis veikia kaip vietinio poveikio medikamentai (žvakutės, kremai). Tai, kad pacientė gali suvartoti flukonazolio bet kuriuo paros metu ir jo poveikis pastebimas greitai (kandidozės simptomai sumažėja jau pirmos paros pabaigoje), yra šio preparato privalumas. Gydymas flukonazoliu yra saugus – didžiausia vaisto dalis pasišalina pro inkstus ir tik labai nedidelis jo kiekis metabolizuojamas kepenyse. Jis nesąveikauja su kitais vaistais, gali būti skiriamas net naujagimiams nuo pirmųjų gyvenimo dienų.
Skiriant sisteminį gydymo kursą kitais preparatais, ypač ketokonazoliu, būtina informuoti pacientę apie hepatotoksinį medikamentų poveikį ir visada ištirti kepenų funkciją, kai gydoma keletą mėnesių. Geriamųjų vaistų nuo grybelio negalima skirti nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms motinoms.
Kaip papildoma priemonė lyties organų kandidozei gydyti gali būti vartojamas ir benzidamino hidrochloridas – nesteroidinis vaistas nuo uždegimo, turintis ne tik uždegimą slopinantį, bet ir nuskausminamąjį bei antiseptinį poveikį. Nedidelėmis koncentracijomis benzidaminas C. albicans veikia fungistatiškai, didesnėmis – fungicidiškai.
Įvertinus vaistų poveikį ir efektyvumą, sisteminiam gydymui dažniausiai skiriama šių triazolų grupės vaistų:
Flukonazolio (Diflucan, Mycosyst, Mycomax) kaps. 150 mg – vieną kartą arba 2 kartus kas 3 dienas.
Itrakonazolio (Orungal) – po 200 mg 2 kartus per dieną, vieną dieną, arba 200 mg kartą per dieną, 3 dienas.
Ketokonazolio (Nizoral) – 200 mg kartą per dieną, 5 dienas.
 

Trumpai apie vietinio gydymo principus


Šiuolaikiniai vietinio poveikio preparatai makšties kandidozei gydyti veikia greitai ir efektyvumu nė kiek nenusileidžia sisteminiams vaistams. Tačiau, jei jie nepadeda, vertėtų nepamiršti ir ilgus dešimtmečius vartoto ir dabar praktiškai užmiršto 1 proc. vandeninio genciano violeto tirpalo. Nors vietinis gydymas šiuo tirpalu nepatogus (nudažo apatinį trikotažą ir odą bei gleivines), bet pakankamai veiksmingas – pasveikstama 2–3 kartus patepus tirpalu makštį ir išorinius lyties organus kas 3–4 dienas. Tačiau pats tirpalas gali sukelti cheminį sudirginimą, todėl turi būti vartojamas gydytojui prižiūrint.
Galima paminėti ir boro rūgšties kapsules. Jos taip pat gali padėti, ypač gydant C. non-albicans sukeltą makšties uždegimą, tačiau jas vartoti nėra patogu, o gydymo kursas ilgas (600 mg makšties kapsulės 2 kartus per dieną, 14 dienų).
Šiandien populiariausi vietinio poveikio preparatai yra azolų grupės medikamentai. Iš šios grupės vaistų Candida non-albicans veikia vienintelis Lomexin.
Vietiniam gydymui gali būti skiriama:
Polieninų antibiotikų. Nistatino vag. tab. po 100 000 TV kartą per dieną, 14 dienų
Sintetinių imidazolų:
Klotrimazolio – 7–14 d. kursas.
Mikonazolio (Gyno-Daktarin) – 1–7 d. kursas.
Isokonazolio (Gyno-Travogen) – 1–3 d. kursas.
Ekonazolio (Gyno-Pevaryl) 1–3 d. kursas.
Fentikonazolio (Lomexin) – 1–3 d. kursas.
 

Bet jei infekcija kartojasi dažniau nei 3 kartus per metus? Kaip gydyti pakartotinę makšties kandidozę?


Dauguma preparatų sėkmingai išgydo šią infekciją, tik gydymo kursas turi būti ilgesnis. Skiriama vietinio poveikio azolų grupės makšties preparatų 7–14 dienų ar geriamojo flukonazolio po 150 mg 2 kartus kas 3 dienas.
Ir trumpalaikiams gydymo kursams skirti vietinio poveikio medikamentai gali būti vartojami kartotinėms infekcijoms gydyti, tik gydymo kursas neturi būti trumpesnis nei 7 dienos (pvz.: Lomexin 2 trijų dienų gydymo kursai su 1 dienos pertrauka tarp jų). Ilgalaikei besikartojančių infekcijų profilaktikai rekomenduojama skirti vietinio poveikio azolų 3 d. kursą prieš kiekvienas mėnesines arba po jų.
Taip pat skirti geriamųjų vaistų:
Flukonazolio – 150 mg gerti mėnesinių metu arba kartą per savaitę.
Ketokonazolio – 100 mg gerti kartą per dieną.
Itrakonazolio – 100 mg gerti kas antrą dieną.
Gydymo trukmė – 6 mėn.
Ilgalaikė infekcija nualina organizmą tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Kaip tinkamai suderinti gydymą su kitomis priemonėmis?
Besikartojančios makšties kandidozės atveju būtina taikyti šiuos gydymo principus:
• Neskirti jokių specifinių antimikrobinių medikamentų, kai nėra indikacijų.
• Vengti bet kokių mechaninių, cheminių dirgiklių, maisto, ir aplinkos alergenų.
• Stiprinti imunitetą, skirti vitaminų, mikroelementų.
• Nutraukti geriamųjų kontraceptikų vartojimą.
• Gydant antibiotikais visada skirti kandidozės profilaktikai vieną iš vietinio ar sisteminio poveikio medikamentų.
• Aktyviuoju ligos periodu gydyti ir partnerį.
• Suteikti psichologinę pagalbą pacientei ir partneriui.
• Pakartotinai ištirti kiekvieno paūmėjimo metu.
• Patarti nedėvėti aptemptų sintetinių drabužių.
• Patarti mažiau vartoti pieno produktų, dirbtinių saldiklių, cukraus.
 

Ar besikartojančiai makšties kandidozei taikomas profilaktinis gydymas ir profilaktinės priemonės?


Taip, pasikartojančių kandidozių profilaktikai skiriamas ir jau minėtas profilaktinis gydymas 6 mėnesius, ir kitos nemedikamentinės profilaktinės priemonės. Rekomenduojama:
• Dėvėti medvilninį apatinį trikotažą.
• Nenaudoti tamponų ir įklotų.
• Gydyti sisteminę ligą (jei yra).
• Neskirti trumpalaikių gydymo kursų.
Ir dar: neracionalus vaistų vartojimas skatina rezistentiškų (atsparių) grybelio formų atsiradimą, todėl tinkamai gydyti yra labai svarbu.
Naudinga nuoroda: [url="http://www.efarma.lt/moteru-sveikata"url]http://www.efarma.lt[/a]

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

digna
2015-09-08 20:24
Sveikos, kadangi šia gydymo metodika naudosiuosi pirmą kartą, norėčiau užduoti tikriausiai daugeliui jūsų labai kvailu pasirodysiantį klausimą, bet vis dėlto - makšties ovulių, šiuo atveju Gyno-Pevaryl 15mg, nereikia pašalinti iš makšties, jos yra pilnai suyrančios?
Paule
2014-12-31 00:06
Kad nekibtu visokie brudai toj vietoj labai svarbu imuniteta palaikyt ir, zinoma, rupintis mikroflora tos vietos. As jau keleta metu naudoju tik specialu prausikli ir karts nuo karto zvakutes atsatancias pH, abu dalykai Floragyn firmos.
ina
2014-10-01 11:17
Sveikos, as taip pat turiu sia problema, bet vienakart paskaiciau forume, kad padeda baltaziedes notreles arbata, ja galima rasti internete, sveiko maisto parduotuvese, pas zolininkus ar net savo kieme, ji panasi i dilgele, bet turi baltus ziedus ir nedilgina. viena saukteli sios arbatzoles uzplikot verdanciu vandeniu ir puse puodelio isgeriat pries miega kita puse ryte atsikelus, palaukiat pusvalandi ir tada galit valgyti. Turejau siaubinga pienlige ir negalejau patiket, kad atsibudus ryte nebejauciau niezulio, mazosios lytines lupos is beprotiskai raudonu tapo sviesios. Dabar jei pajauciu simptomus taip pat geriu arbata, bei dantis valau arbatmedzio aliejumi, valgau daug cesnako, stengiuos vartot kuo maziau saldumynu. Sekmes!
jola
2014-08-20 08:50
Taip ir man yra buvusi si problema pries 5 metus,kazkoks kosmaras buvo.O prasidejo manau pirmiau nuo sintetiniu apat.trikampiniu kelnaciu.Veliau dar atsinaujino nuo didel.streso darbe,tada degino istisus menesius,geriau saujomis tabletes ir kartu naudojau zvakutes kurios ne pigiai kainavo.Ilgai gydziausi.Siuo metu didel.problemu neturiu,nes stengiuosi laikytis tam tikru taisykliu:maziau nervuotis,nedeviu sintetiniu trikampeliu,tik medv.trusikelius,juos keiciu kasdien ir vartoju maziau saldumynu.Taippat nepatariu intensyviai praust maksties sausinanciais muilais ar kt skysciais,as tik po dusu issimaudau ir isoriskai apsiprausiu drekinanciais duso kremais,nes naturali maksties michloflora pati turi apsisaugot ir nereikia jos nuplaut.Dar sergant sia liga reikia daug ilsetis,nepervargti,bei stiprinti imuniteta ka ir pataria dagtarai.Sekmes
jeffery
2014-08-01 15:16
Gauti paskolą vos per 45 minučių Ar jums reikia paskolos sumokėti savo sąskaitas ar pradėti savo verslą?
jei taip susisiekite su manimi capital.loancompany101@gmail.com
David MORIS
2014-07-10 17:39
Mielas gerbiamas klientų,

David MORIS Paskolų investicijų, specializuojasi organizuojant paskolą bet kokias sumas, kad ilgesnis grąžinimo sąlygas. Mes siūlome verslo paskolos, būsto paskolos, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, studentų paskolų, Dept konsolidavimas, paskolos verslui pradėti. Ar turite mažų ar didelių projektą finansuoti? aukštyn ir verslo plėtra, nekilnojamojo turto ir hipotekos visus iš 3% palūkanų norma pareiškėjams visų kredito rūšys.

Paslaugos Mes siūlome greitas ir streso. Mūsų prioritetas yra jūsų bendras pasitenkinimas! Mūsų tikslas yra, kad jums patiks paslaugas mes teikiame nuo pradžios iki sudarymo. Domina Naujas pareiškėjas turi paspausti ant atsakymo susisiekti administracijos direktorius ponia Youngs Lee daugiau informacija: davidmoris523@gmail.com

Pagarbiai,
David MORIS
xxxxx
2014-05-21 00:00
mielos mergaites ir moterys, pabandykite apsiplauti vientik švariu šiltoku vandeniu išoriškai, [ jokiu būdu nedarant vidinių išplovimų, nes visiškai suardysite mikroflorą] įdėjusios į vandenį ant šaukšto galo sodos ir tiek pat valgomos druskos . pabandykite ,sekmės
Kristina
2013-10-03 11:13
Galiu is savo patirties pasakyti, kad neverta laukti ir kankintis. Reikia gydyti. Supratau, kad grybelines maksties infekcijos zvakutes ir apsiplovimai neisgydo, tik kai kuriam laikui padeda nejausti simptomu. Isgydo tik geriamos Fluconazolio kapsules, as renkuosi Diflucan. 2 kapsules kas 3 d. Pirma para dar kazka jauciu, paskui jau viskas gerai.
vika
2013-08-15 22:59
gal kas zinote kada bus israstas skiepas nuo sios bjaurios ligos?
Sergu ja jau daug metu, viskas padeda tik trumpam.
Is pradziu galvojau kad nuo vyro. Gydziau ir ji ir pati gydziausi ir nieko gero.
dee
2013-07-19 18:23
nebezxinau ka daryti. gadina tai gyvenima. nes negali niekur labai aktyviai dalyvauti su nakvyne i zygius , maudynes ar pan., nes jei nebus galimybes nueiti i dusa ryte ir vakare, tai kvapelis bus ne koks. o be ikloto isvis negaliu. dar kai nusiprausi, puse velnio, bet tik iki tol, kol nenueini i tualeta. tada jau viskas. kaip raso atsisakyti iklotu ir pan., bet kaip atsisakyti? tada turui 3 menesius neiseiti is namu, kad be ju vaiksciotum. hjuk jei sergi ta liga, tie iklotai kaip tik isgelbeja nuo kvapo bent jau tokio baisaus.... uzdaras ratas..... higinieniniu iklotu nenaudoti sintetninu. bet tie naturalus, man netinka, man pirmos dvi dienos gana daug kraujo, ir tie naturalus jie nieko man nelaiko, tik tie sintetiniai. ir gaunasi toks uzdaras ratas kad siaubas. kad issigydyti tada tikrai turi 3 menesius turbut pasiimti atostogu ir niekur neiti... bet tai neimanoma. su soda bijau bandyti, sako galima dar labiau pakenkti.
dee
2013-07-19 18:19
as tai net nezinau kas man yra.... gturbut jau nuo 16 metu turiu problemu. nors kiek pamenu ir vaikysteje kazkas buvo. neisivaizduoju savo gyvenimo be iklotu. bet net jie jau nepadeda. gaila darosi rubu. kelnes praktiskai tampa vienkartinemis. viena karta uzsidejai ir plauk. taigi nuo skalbimo net dzinsai ilgai nelaiko. vasar aypac bjauru, vaikstai kaip apsimyzusi. pastovi dregme. aisku, dar kai turi antsvorio, labiau visur prakaituoji. bet beda ta, kad yra isskyros, ir jos su kvapu. ir kelniu tikrai nepanesiosi ilgai, nes kvapelis prades eiti. kiek buvau pas ginekologus, tai viena karta nieko nenustate, kita karta ale kazkoks uzdegimukas, geriamu vaistu israse.... ale dar medetku nuoviruose sedeti. gerti geriau, medetku nuoviruose sudetingiau, dusas tik, kur sedesi.... tai tik kiek apsiprausdavai. bet kol geriau vaistus, buvo siek tiek geriau. bet visai. tu kapsuliu ir zvakuciu kaip supratau as negaliu naudoti, nes dar nekalta. nes ir daktare neisrase kaip supratau delto.
Erika
2013-05-21 16:37
Soda ne gydo pienligės, o palengvina jos simptomus - sukuria šarminę aplinką makštyje. Tačiau sunku reikiamo pH tirpalą užmaišyti - jei per daug šarminis - tik daugiau problemų bus, silpnas - neveiks. Čia man taip gydytoja sakė, kai papasakojau jai apie savo eksperimentus...(red)
Gydytoja patarė su vaistais nusipirkti Floragyn ovulių, kurios atstato makšties florą. Nu ir ką, padėjo, daugiau negrįžo ta problema
Gi
2013-05-11 17:10
Pigiausia ir veiksmingiausia priemonė kovoje su grybelias yra geriama soda po 1,70LT. Apie jos panaudojimo įvairiausius receptus rasite internete. Pienligę burnoje, per kelis vakarus, savo kūdikiui išgydžiau gydytojo Šakalio patarta, nors regioninė buvo užvaikiusi per krūvą kabinetų. Taip kad šaukštelis sodos litrui šilto vandens apsiplauti
Jurate
2013-04-21 08:26
Sveikos , pas mane keleta dienu gelsvos nemalonaus kvapo iskyros gine israse metronidazoles gerti bet as net sirgdama negeriu vaistu tai noreciau kokiu paprastu patarimu kaip gydytis , su vienom koncultavausi patare kalio pramarganatu apsiprausti taip profilaktiskai keles savaites ir praais , poto medetku uzpulu voneles.. kokiu gal jus zinot (think)
beto pas mane tokia situacija menesines 3sav veluoja labai skauda papulius , o BKT matuoju ir antra sav laikos 37.2-4 .. ekoskopu nemate bet apziurejus is pradziu sake ytarenti nestuma, beto 40 cd dariausi testa vaiduokliavo o dabar jau 48 cd. pirmadieny darysiu HCG tyrimus kraujo gal tas ka parodys , (think)
Prasau patarimukus siuskit el pastu , buciau labai dekinga - juratekudzmaityte@gmail.com
Simona
2013-03-06 11:45
Turiu labai didele problema, sergu daugiau kaip metus grebeliu, jau nei vienas vaista ir daktoras nebepadeda, ir atsirado naujos problemos persalimai ir pusles uzdegemas daugiau neimenesi, gimdos uzdegimai kartais atsiranda.... Geriu vaistus nuo pusles uzdegimouvamin retard, geriau antibijotikus jau tris kartus, nezinau jau netikiu jokeis daktorais...Imunitetasnusedes visiskai, o dar israse gerti mycosyst nuo grebelio, mikomasai, gribelis tik pagausejo, nuo tu vaistu...Gal kam panasi situacija buvo, nervai nebeatlaiko, toi vyras mes, pastovei serganciu moteru, niekas-nenori, psihologiskai paluzus.....
Atsiprasiau uz klaidas esu is Rusijos, nesenai ismokau kalbeti....
Gal kas gali ka gero patarti, kaip atstatiti imumiteta, jei pastovei nauduoju vaistus........ Aciu ....A jau ape pinigus tiliu, kiek isleidau....
Diana
2012-09-09 18:27
Geriausias priesnuodis nuo pienliges - cesnakas, bent kas antra diena vartoju, ir pienliges nebebuna (nors anskciau kartodavosi bent 4 kartus per metus). Ir jokiu plovikliu, kur ginekologes rekomenduoja, ph tik sugriauna, o ne padeda islaikyti. Puikiai tinka svelnus muiliukas be sarmu. Na ir dar - butinai kelnaites is medvilnes!
HbATJvII
2012-09-09 10:16
itsrkd
Lina
2012-05-24 19:42
Aš taip pat gydžiausi "Multi Gyn"-yra Aqua Gel (gydymui), o LiquiGel profilaktikai
laima
2012-04-14 12:36
Esu skaiciusi viename forume apie ta pacia beda,viena moteriske rase jog geras vaistas yra cesnakas, teko ir man jy isbandyti. Tuo metu neturejau kur dingti, nes buvau isvykusi i uzsieni ir nei pas daktara nueisi nei pati vaistu nusipirksi. Rase jog uztenka cesnako galvute palaikyti pusvalandi ir taip kartoti keleta dienu, as asmeniskai tai dariau taip- pries miega nusilupdavau cesnako galvute nupjaudavau galiukus is abieju pusiu ir isidedavau nakciai i vidu, tai pakartojau taip keturias naktis ir mano bedos dingo(aisku tuo metu laikiausi nuo imt.santykiu su vyru). Neprireike nei antibijotiku ir atostogos pabaiga praleidau be streso ;)
Nike Requin
2012-03-28 04:55
Tik va deja man sis grybelis kartojasi istisai
qFVQMFzI
2012-03-21 19:46
iyhxigw
Renata
2012-03-09 22:14
Sveiki, pries daugiau, nei 3 metu ir as neradau sau vietos ir isskaitinejau info kiek buvo imanoma rasrti internete.Pastojus prasidejo visos problemos.Tai nuolatiniai uzdegimai, pienlige, o galu gale ir IItipo herpes virusine infekcija. Tada nesuvokiau kaip visa tai baisu.Dare tyrimus ir del citomegalo viruso.Aciu Dievui jis nepasitvirtino.Nes jei nestumo metu nustatomas jis, tai ivyksta persileidimas arba vaikas gimsta neigalus.Ir nestumo metu herpesas pasikartojo 3kartus, paskutinis prie pat gimdyma, todel negalejau gimdyti.Teko atlikti cezario pjuvi, kad vaikelis neuzsikrestu. Kudikis gime sveikas. Bet mano pacios sveikata, nesusitvarke kaip norejau.Kas trecia men herpesas, ir vos ne kas 2 sav grybelis. Istikruju suprantu moteris, kurios per tai perejo.Sutrinka ir seimos lytinis gyvenimas. O kas zvakuciu ir vaistu isbandyta, nors kas men gerk.kas metus ejau daryti tyrimus del gimdos kaklelio vezio.Nes jo sukelejas yra herpesu seimos atmaina Papilomos virusas. Ir As puikiai supratau, kas man gali gresti.Bet atsitiko taip, kad susirgus vaikui, kai teko paguleti ligoninej ir pavartoti ne vienus antibiotikus, viena drauge pasiule Transfer factor.Ir jis pirma padejo mano vaikui, o paskui ir man.Dabar jau daugiau nei puse metu, kaip nebesikartoja herpesas ir maksties grybelis. :-)Jei kam idomu, rasykit ar skambinkit.Pasidalinsiu kaip ir ka dariau.861110712
lina
2012-02-28 09:48
sveikos, daug kas paminėjo, kad negalima jokių mielių, tad noriu paklaust ar sergant šia liga negalima gert ir alaus mielių kapsulių? nuo jų pablogės?
vandene
2012-02-12 13:44
sveikos, gal kas susidure su tokia problema kaip as ir gali man patarti. Kankinuos nuo paberimo ties makstimi, herpiu tyrimas neigiamas ZPV tai pat, Persti kokia savaite kol praeina, tepu visokiais tepalais ir geriu vaistus bet niekas nepadeda, ginekologe sako kad kartais ir medicina negali paaiskinti kas vyksta, As manau kad ji neteisi... pakutiniu metu pastebejau kad po menesiniu parausta vidine mazuju lytyniu lupu puse ir persti.praeina po savaites. gal kas susidure su tokia pacia problema ir gali ka patarti, nes as net nenumanau kas man. trys metai naudoju anion paketus, partneris pastovus.
vakare
2012-01-11 23:15
taigi nuo niezejimo padeda paprastas cesnakas, jis be to ir naikina bakterijas ir grybelius :) o gydantis kazkur maciau yra straipsnis... vienzo negalima valgyt angliavandeniu, kofeino, rugsties, mieliu, pagrinde tik baltymus, riebalus, svogunus, petrazoles, cesnakus ir dar ten kazka. Po poros savaiciu galima naturalu jogurta (ten kur be priemaisu) pradet skanaut, jame yra naturaliu organizmo bakteriju. O ten vaistas, kiek zinau, lb laikinas dalykas... pinigu metimas i bala, gi vaistu pramone ant to ir laikosi, kad pacienta ne isgydytu vaistas, bet, kad gydytusi kuo ilgiau, geriausiu atveju visalaik, taip jie gauna nuolatini pelna is pacientu. Siaip ar taip sekmes.
lina
2011-11-06 19:29
Gal galetumet patarti koki pepaliuka galima butu naudoti vyrasms nuo to bjauraus niezejimo?
Marius
2011-09-21 12:57
Visur ziurejau, bet nelabai randu kur parasyta. Man ir zmonai pradeda niesteti visada, kai pabaigiu i vidu. Siaip kitais atvejais viskas normaliai. Zmonai kiti simtomai sutampa su aprasytais pienliges simptomais. Vyrui pienlige gali sukelti niezejima? Veliau per 3-5 dienas viskas normalizuojasi.
to Vilte
2011-06-20 21:45
Uzjauciu jus,bet galiu pasakyti jog aciclovir yra antibiotikas ir kai jus ji geriat, tai greiciausiai issaukia kandida. Turim panasia situacija ir as tai pastebejau. Abiem atvejais reikia stiprinti imuniteta, nes herpesas pasireiskia kai yra nusilpes. Pirma kandida galima issigyti laikantys grieztos dietos apie menesi,paskui po biski itraukiant maisto produktus ir stebeti ar nesukelia alergijos(pvz.daug skrepliu). Mano manymu pirma reikia adresuoti kandida,herpesas visada liks kune, pasireiskia kai nusilpusi imunine sistema. Kandidos dieta yra griezta pasiskaitykit, negalima jokio cukraus, iskaitant vaisiu ir darzoviu kaip morku, bulviu. Negalima pieno produktu,suriu, konservuotu produktu, padazu kaip sojos,ketcupo irt.t. Taip pat jokiu miltiniu patiekalu, pirmom savaitem negalima pupeliu taip pat. Galimos avizos(man netiko), grikiai, ryziai( neapdoroti),amarath, kamut, darzoves, salotos, rugscios salotos(kaip rugstynes, rabarbarai)ir mesa. Jei tikslingai laikysites susidursit sukandidos ismirimu procesu, savijauta gali pablogeti pries pagerejima aisku:) Tiesiog pajusite tai. Kandida sukelia siek tiek atminties problemu, issiblaskymo, nuotaikos, viskas pageres. Antra savaite reikia pasirupinti geros bakterijos, spauskit svoguno, cesnako sulciu,su truputi nesaldaus obuolio. dar padeda kai kuriems gerti rytais vandens su biski sodos ir obuoliu( organinio) acto. Obuoliu actas vienintelis kuri galima gerti ir padeda.Laikantis tokios dietos, galit pastebet jog viduriai uzkieteja, tada gerai nusipirk psyllium husk(arba panasus yra lepicol). Praplaus ir maistas neusistoves ir nepus, paskleidamas blogu bakteriju. Stenkites nevartot aciclovir nebent tikrai butina.Labai noresis saldaus, bet darykit palaipsniui,kad priprastu prie cukraus trukumo, bet kokiu atveju sekmingas gydymas bus tik kai visiskai atsisakysit menesiu visu minetu produktu grieztai. po menesio tik po biski itraukiat viska.
tati
2011-06-07 23:15
Turiu rimtą problemą,be viso to ką jus išvardinote,man pradėo skaudėti pilvo apačią,atsirado nekoks kvapas...Save prisižiūriu,draugas irgi lb.tvarkingas,ka pasiūlysite?Išanksto dėkoju
vovere
2011-05-27 14:16
kam bandyt kazkokius tipo grozio tepalus, jei yra normaliu vaistu siai problemai gydyti???? MACMORIR COMPLEX pvz., kremas ar zvakutes, tinka nescioms ir zindancioms! pacios gydotes kuo papuola, paskui verkiat, kad neissigydot, kad kartojasi ir t.t. gal vertetu ir pas gydytoja nueiti, ka? o pasakymas "gydausi jau visa menesi ir niekaip" tai irgi zinote... kartais neuztenka menesio, kad normaliai pasveikt. be to, butina ir higienos prisilaikyti.
nescioji
2011-03-29 14:11
na siandien suzinojau, kad ir as turiu sia nemalonę ligą... siptomai prasidejo pries savaitę, nuejau pas ginę, padarė tepinėlį ir siandien ejau suzinot rezultatų. taigi kai ėmė tepinėlį išrašė Lomexin 600mg kapsulę, kuri su nuolaida kainavo virs 25 lt vienas vnt. gydytoja liepė ja isidėti prieš miegą ir ryte nesiprausti, kad susiteptu isbeganciais skysciais ir isorė. patarė dėvėti dieninukus, kad maziau butu nemalonu. tarp kitko nepaminejau, kad turiu 7 men nestuma...pagrindinio bjauriausio simptomo(niezėjimo) nejauciau iki pietų. tada vėl tas pats... ieskojausi "liaudiskų" receptu ir atradau, kad galima plauti su sodos tirpalu, su ramunėliu nuoviru ir su silpnu kalio permanganato tirpalu... bet snd gydytoja liepe to nedaryti.. nes su soda vel isplaunu visas bakterijas, ir lieka laisvas kelias toms blogosiosm grybelio sukelejoms... ar kazkaip pan. taigi snd parekomendavo man gynocaps maksties kapsulių. 7 dienas po vieną zvakutę vakarais. ir dar kurį laiką po 1 kapsulę per savaitę.. kaip tik ruosiuos eit ju priktis :) kol kas neaisku ar padės, bet mano padėtyje negalima spelioti ir eksperimentuoti, o reik klausyt specialysto.
Greta
2011-03-02 16:42
Visi simptomai rodo kad pas mane tikrai yra maksties grybelis.Beda ta kad jau nebezinau ka daryt,nes jo niekaip neissigydau visa menesi.Gyvenu ne Lietuvoj,o cia Anglijos gydytojai man nepadeda.Sese atsiunte vaistu is Lietuvos pavadinimu ’Trichopol’, juos jau baigineju gerti o kai kurie simptomai vis dar rodo kad nesu pasveikusi.Geriu medetku arbata,darausi voneles su soda, plaunu kai prausiuosi tik ramuneliu nuoviru.Nezinau ka dar daugiau galeciau padaryti.Gal jus galetumet man patart?
xxx
2011-02-07 17:47
šaukštelis sodos litrui šilto vandens, apsiplauti. Jokių muilų, jokios sintetikos kol praeis.
edi
2011-02-02 11:42
Mielosios
Visos problemos gyvena jusu zarnyne , kol neisgydysit zarnyno (o tai pasiseka tikrai ne kiekvienam , nes tai yra labai ilgas ir daug pastangu reikalaujantis procesas) , tol jums katosis si bjaurastis vel ir vel.
aleksa
2011-01-03 20:40
Sveikos, sveika ir Vilte, tavo komentaras labai panašus į mano dabartinę situaciją. Man pienligė 2 metus, negaliu išsigydit niekuo. Nebegaliu jau...
vilte
2011-01-03 17:18
man candida kartojasi kas menesi jau 6 metai.Nuleidom rankas su vyru pries metus.Pavargom tirtis,nes gydytojai visi kaip vienas sako tai neimanoma,bet pagelbeti iki siol negali.Prie sios ligos turime dar ir herpesa,tai labai sudetinga gydyti,bet visi specialistai pas kuriuos tyremes ir gydemes niekuom mums padet negali,sako tai apgydoma bent jau tik iki keliu kartu per metus ligai pasikartojant,liepia gydytis.Jau sugerta su ypac dideliu atsakingumu nezinau kiek kilogramu tableciu,maista ziurim,higienos labai laikomes,gydytoju nurodymu grieztai klausem ir klausom.Tyre mus del visu imanomu ligu ir visad budavo randama tik candida.Baisus diskomfortas,viskas ten istine,raudona,zaizdeles.Pas vyra kas menesi taipat kartojas patinimas.Mums labai liudna,palaikom vienas kita ir dar vis bandom gydytis.Kas menesi sugeriu 20 tabl.aciklovir ir kas 2 sav.po tablete flukonazole.Man ir mano vyrui visa tai atrodo nenormalu,visokiu minciu buvo kile apie seimoje esama neistikimybe,taciau taip sergant ir lytiniai santykiai nemalonus tiek jam tiek man jau 6 metai.Nenaudoju jokiu kontraceptiku.Patarimo nelaukiu,nes metu metus lankemes pas klinikos specialistus,tik noriu ispeti merginas,jog pilna visokiu virusu,bukit atsargios
gita
2010-09-21 13:55
idomus komentarai.man tai atsitiko 1 karta,kai gydytoja pasake sia diagnoze.kilo 1 mintis,ji sumaise tepinelius,nes visiskai nieko nejauciu,nera jokiu isskyru,jokio niezejimo,nieko,na manau galbut tikrai reiketu susirupinti savuoju zarnynu,o aptemptus dzinsus,kaip tik nesioju.gerai,kad galima rasti daug info internete.
baisu
2010-09-18 00:13
Paskaiciau ir nusigandau...Jau dvi savaites kai geriu stiprius antibijotikus nuo persalimo.Ir po vienos sueities atsirado baisus niezejimas ir perstejimas lytiniu organu srityje ir baisios isskyros. Jau trys dienos, maniau kad praeis, bet vakar vel turejome santykiu kuriu net sexu negaleciau pavadinti. Skauda baisiai. Todel nusprendziau panarsyti po interneta ir paziureti kas cia gali nutikti ( jau maniau jog maniskis suka i kaire), ir deja nusigandau visa sia informacija radusi. Ryt is ryto skambinsiu ginekologei. Duok dieve galbut ji man skubiai pades ir neteks daugiau sitaip baisiai kankintis. Sekmes ir kitoms pasveikstant
Rita
2010-08-06 02:27
Gydžiausi du metus,niekas nepadėjo.Išbandžiau MultiGyn gel(tepalas alijošiaus pagrindu) ir visos bėdos baigėsi.Jei dabar truputį pajuntu niežuliuką,tuoj tepu šiuo geliu ir sekančią dieną jokio niežėjimo nebėra.Net gydytoja stebisi,klausia kuo išsigydžiau,kad nebepasirodau pas ją.Pabandykite,moterys,gal ir Jums bus veiksmingas.Sėkmės
emcikas
2010-06-05 16:21
ku ku:))) esu isvykus gyvent i uzseny,ir teko susidurt su sia problemele-pienlige:)vaistineje galima rasti gelio ’BIO-FEM active gel’ be recepto,issigydziau per pora dienu:)siulau:)
Jolanta
2010-04-05 18:08
Mielos moterys, taip pat turejau sia nemalonia problema. Bet jau penkerius metus ja pamirsau.Nors liga, kaip uzburtas ratas, vis kartojosi.
Kol netradau Aluros tai L-arginias amino rugstis, ji tvarko visa musu imunine sistema, ginekologines, onkologines ligos ,bei psihologines. L-argininas atranda priezasti ir ja isgydo, o musu naudojamieji vaistai tik apgydo pasekme. Visa pilna info suteikiu, bei pasidalinu savo patirtim Telef.867236423 e mail gyvenimostilius@gmail.com
voveryte
2010-03-26 14:51
sveikutes visos, mane irgi baigia uzkankinti sita liga, prasau patarimu. Gal kas bande Epigen intim ir kaip jo gauti?
Egle
2010-03-15 17:44
Mane isgyde Clion-D,dvi pakuotes.Buvo labai varginanti pienlige.O dabar atsirado vaistnese jogurto kapsiles, jos tinka i maksti.Sekmes
egle1
2010-02-24 17:02
Sveikos likimo drauges.Kai isidejau spirale MIRENA, ji yra hormonine, prasidejo grybelis, kuris tesesi istisai puse metu.Jokie vaistai nepadejo.Issiemiau ir baigesi visos bedos.O gydytojai ginekologai, kuriu daugybe pakeiciau,tvirtino, kad del spirales problemu negali buti.Deja, daro farmacija gera versla.Mano drauge grybeli issigyde prausdamasi pasukom.Isbandziau, patiko, po to nusiprausiu vandeniu.Toks jausmas kad issitepusi kremu.Gydantis pasukomis jokiu prausikliu nenaudoti.Kazkada atsimenu mano mama issivirdavo bulviu, apzergdavo kibira ir kaitindavo savo pupele.Nezinau nuo ko ji gydesi, bet reiketu apie tai pasiklausineti vyresniu moteru ar internete paieskoti.
Yra tokie paketai natracare.Jie parduodami ekologisku prekiu parduotuvese.Yra ir tamponu sios firmos.Paiziurekite internete www.natracare.com Sioje svetaineje parasyta kur rasti ju parduotuves ir apie produkcija yra informacija.As, kai prasideda menesines, plesau palas, sulankstau ir prisegu ziogeliu prie kelnaiciu.Teko pamegti sijonelius, hahaha.Tikiuosi pakeliau nuotaika.
Ir dar,kazkur skaiciau, kad isgauti audiniams balta spalva naudojamas chloras.Tai kelnaites geriausia pirkti ekologisku prekiu parduotuvese.Kazkur buvau radusi internetine parduotuve.Kainos nepradziugino, bet kiek mes sumokam uz vaistus, kurie viena gydo, kitam kenkia.
Mano vyras, kai man prasideda grybelis, isgeria mykomax tablete ir savo pasididziavima tepa lomexino kremu.
Sekmes visoms gydantis.Jei rasiu kokios naujos informacijos butinai su jumis pasidalinsiu.
Renata
2010-02-23 20:54
Sveikos merginos, vargses mes, kankinamos ivairiu tokiu nemaloniu ligu. Man pries metus kas menesi atsirasdavo si beda. Vartodavau visada ta pati - Lomexin, karta gydytoja prirase ilgesni kursa sugerti kazkokiu vaistu, bet ir tai nepadejo. Tik nutaukusi vartoti kontraceptikus baigesi sios bedos. Norejau paklausti, gal kuri susidurete, ar narkoze gali itakoti sios ligos atsiradima? Aciu
rimukty
2010-01-28 14:20
zinau kas tai, 2010-01-07 19:49:56
man taip pat po antiobitu(o ju gavau pakankamai daug)daznai buna toks dalykas kaip grybelis. Mielos moterys, paskutini karta apsilankiau pas ginekologe su asarom ir ji man pasiule nebloga priemone. Sie vaistai yra gaminami Kaune Kalnieciu vaistineje. Tai boroglycerinas. Nezinau kaip bus toliau, taciau dabar padejo. na bent jau su chemija nereikia saves nuodyti. Bukite sveikos, mielos.
ar butinas receptas isigyjant si vaista?
m,
2010-01-21 16:27
Sveikos!man tokia pati problema, o ji dazniausiai mane kankina pries menstruacijas.Gal kas isbandet zvakutes ,kadeFungin 3,siand.uzsienyje vaistineje nusipirkau. ar jos taip pat tokios veiksmingos, kaip Lomexin.aciu.
zinau kas tai
2010-01-07 19:49
man taip pat po antiobitu(o ju gavau pakankamai daug)daznai buna toks dalykas kaip grybelis. Mielos moterys, paskutini karta apsilankiau pas ginekologe su asarom ir ji man pasiule nebloga priemone. Sie vaistai yra gaminami Kaune Kalnieciu vaistineje. Tai boroglycerinas. Nezinau kaip bus toliau, taciau dabar padejo. na bent jau su chemija nereikia saves nuodyti. Bukite sveikos, mielos.
Spinduliux
2010-01-01 16:11
Sveika Sima, nematau tavo adreso, jei dar negavai informacijos parasyk i pasta vigitux@yahoo.com pabandysiu padet ;)
sima
2009-12-27 23:19
sveikutes nesu isitikinusi ar man ta pati liga bet pozimiai panasus tik man neskauda kolkas slapinantis bet labai didelis niezejimas ir paraudusi odele. Man 20 nz ar gali buti tokiame amziuje beto esu uzsienije ir nz ar cia yra kokiu vaistu pirkti tam dalykui.Bijau eiti pas ginekologa cia, nes Anglijoje cia ne daktarai, o sundaktarei bijau, kad dar labiau nugydis.Gal galite parasyti ka daryti i mano pasta aciu.
Saule
2009-12-20 20:34
noriu paklausti ar grybeli galiu išgydyti jeigu plausiu su vandeniu ir soda? girdėjau kad tai padeda, bet išbandyti bijau. Ka patartumėte?
Gerda
2009-12-15 14:38
Ilga laika turiu šią problemą. Daug kas išbandyta, bet ta candida vis grįžta ir grįžta. Noriu padėkoti moterims už veiksmingus patarimus, ypač Nusibodo pienlige, 2009-04-28 12:53:17 – pvz. Multi-gyn man labai tiko !!! Visom linksmų Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų ;)
oksana
2009-11-25 16:54
Sveikos merginos.As taip pat nuo to kenciu,kentejau kai laukiausi po to tik po gimdymo,ir dabar tik isgerus antibijotikus.Naudoju LOMEXIN ir gerasias bakterijas BIFOVAL,man tai puikei padeda.Rekomenduoju ir jums,nes zinau kaip ta prakeikta liga vargina mus.sekmes
saule
2009-11-13 22:02
visiskai sutinku, kad visu pirma reikia gydyti mikroflora. Pati daug skaitau ir randu daug informacijos, kuria bandau taikyti.Po paskutinio sirgimo, nusipirkau zarnyno mikroflora palaikanciu tableciu, ir manau,jos padejo, vartojau nereguliariai, kuri laika pries men ir ju metu. kuri laika nevartojau ir stai vel, tik ka, issigydziau Macmiror (45lt), vel teks pirktis gyvuju zarnyno bakteriju. Man is dalies pikta, kad mes pacios, o ne gydytojas, pataria, ka naujo pabandyti, kad isvengtum sios ligos,israso vaistuku ir viskas, iki kt karto, o priezasciu neiesko.
i
2009-11-12 23:56
viena sena gydytoja patarė: (ypač tinka mažom mergaitėm, kuriom nepatariama gert įvairių vaistų)iš 3 litrų kaimiško (būtinai iš parduotuvės netiks)pieno pasigamint varškės, ją suvalgyt (na čia tarp kitko), o tas skystis, kuris liko yra pats vertingiausias - jame reikia pamirkyti visą tą vietą (pripilamas koks nors dubenelis ir į jį atsisėdi). 3, 4 vakarai grybelio nėr. na po "pasėdėjimo dubenėly", aišku kvapas nekoks, bet jokio vandens nusiprausimui - teks pakentėt. mano mažajai (3 m.) patys geriausi vaistai. pabandykit gal ir jums padės be to brangiai nekainuoja, plius skani varškė.beje kas nežino kaip pasigamint : supilamas pienas į katilą ir kaitinamas kol pradeda trauktis (jei neina - mažą šlakelį kefyro į katilą)ir maišome. sėkmės
mečislovas
2009-10-02 03:55
siūlau pasidomėti apie gydymą ,,transfer faktoriais,,-ieškokite per google.Nuostabus dalykas.daug sveikatos
Jurate
2009-05-12 19:15
del sios ligos kankinausi 14 metu. Nuolatos kiekviena menesi kartodavosi. Nepadejo niekas. Kokiu tik vaistu per ta laika nesu vartojusi. Tik panaudojus kordicepsa ir oligosacharidu pasta viskas baigesi. Net negaliu iki siol patiketi.
Jei kam reikes daugiau info, rasykite juratebb@gmail.com
hmm
2009-05-11 20:25
Mane uzsienyje irgi Gyno-pevarylu gyde (6 zvakutes be pertrauku ir dar Pevarylo 1% losjonas teptis) tai sualergizavo iki zaizdeliu
Ligos drauge
2009-05-08 12:05
Sveikos. Paskaičiau komentarus, nes pačią vėl užtiko ši problema ir nutariau parašyti kas mane prieš kelis metus išgelbėjo nuo tos pačios problemos. Išbandžiau n vaistų, kol nepabandžiau GYNO-PEVARYL 150. Tai žvakutės, super efektyvios. Plius dar naudojau irigatorių išskyroms išplauti su Tantum Rose tirpalu. Deja dabar gyvenu Belgijoje ir šių vaistų čia nėra :(. Vaistinėje čia man davė gyno-myk, bet jam panašu toli iki mano tų aukščiau minėtų vaistų. Jei kas žinote kokie vaistai nuo šios problemos efektyvus, prašau parašykite.
Nusibodo pienlige
2009-04-28 12:53
As su pienlige irgi kovoju jau keli metai. Tiketis ja nugaleti vien zvakutemis ar flukonazolio tabletemis - nesamone. Reikia keisti gyvenimo buda. Visu pirma - mityba. Visai atsisakyti paprastuju angliavandeniu ir produktu su mielemis, nelabai imanoma, bet reikia stengtis sita maista riboti. Maziau saldumynu, miltiniu patiekalu ir tokiu produktu, kur yra mieliu, daugiau sudetiniu angliavandeniu (visos kruopos, rudi ryziai), baltyminio maisto, darzoviu (geriau ne konservuotu, o svieziu, virtu, troskintu). Kasdien vartokite rauginto pieno produktu (rugpienis, kefyras, jogurtas - naturalus, be priedu, dabar gi daug visokiu ”bio”, ”bifido”, ”gyvas”). Svarbu pasirupinti zarnyno mikroflora - valgykite selenis, linu semenis, vartokite specialius maisto papildus su prebiotikais ir probiotikais (pvz Lepicol, Narine, jogurto kapsules), tai ypac svarbu po gydymo antibiotikais, nes butina atstatyti naturalia mikroflora. Vartojant antibiotikus visada patartina profilaktiskai isgerti vaistu nuo grybelio.
Butina daugiau judeti ir sportuoti. Tai sumazina viduriu uzkietejimo rizika, o tai tiesiogiai susije su candida albicans isvesejimu zarnyne.. Merginos ir moterys, pienlige rodo tai, kad candida albicans yra ir zarnyne, taip kad reikia gydytis kompleksiskai.
Nustokite gerti kontraceptikus, nenaudokite prezervatyvu su spermicidais, jei reikia liubrikanto, puiki priemone ”Multi-gyn Liquigel”, mat be visa ko dar ir atstato naturalia mikroflora, kuria sudarkome visokiomis zvakutemis.

Profilaktiskai karta per savaite panaudokite vaginalines zvakutes su pieno bakterijomis (pigiausios - Gynocaps) arba padarykite maksties plovima su Multi-gyn tirpiomis tabletemis (sudetis: pieno bakterijos, alavijo ekstraktas). Tu paciu pieno bakteriju zvakuciu butina pavartoti po pienliges gydymo zvakutemis, kad atstatyti maksties mikroflora.

Jei pienlige atsirado pirma karta ar kartojasi retai, gydant medikamentais tinkamas trumpas kursas (pvz Lomexin 600mg 1 zvakute), bet jei kartojasi 4 ar daugiau kartu per metus (paprastai islenda pries menesines arba po ju), tai jau yra rekurentine pienlige ir ja reikia gydyti ilgesni laiko tarpa. Visu pirma zvakuciu kursas bent 6-12 dienu. Net jei simptomai isnyko, BUTINA suvartoti visas zvakutes. Jusu partneris turi isgerti vienkartine 150mg flukonazolio doze. O paskui bent 6 menesius (kiti gydytojai pataria 9-12men.) likus 3-5 dienoms iki menesiniu (arba pirmaja menesiuniu diena, pas ka ciklas nereguliarus), isgerkite fluconazolio 150mg tablete.

Nepaskutineje vietoje ir asmens higiena. Apriprauskite kasdien 1-2 kartus su specialiais intymios higienos prausikliais (pigiausi - lietuviski ”Margarita” linijos). Ismeskite stringus, devekite medvilninius apatinius, kuriuos keiskite kasdien. Skalbkite juos rankomis, vaikisku arba ukisku muilu, lyginkite karstu lygintuvu. Venkite aptemptu drabuziu (pvz dzinsai). Issimaudziusios juroje butinai pasikeiskite maudymosi kostiumeli i sausa. Zinotina, kad chloruotas baseinu vanduo irgi gali buti susijes su pienliges atsiradimu. Kas liecia lytinius santykius - nekaitaliokite partneriu, oralinis ir analinis seksas - rizikos faktorius atsirasti pienligei. Cia santrauka to, ka perskaiciau per tuos metus, kaip pati gydausi... tikiuosi pades ir jums...
vv
2009-02-19 11:41
Laba diena, turejau atsitiktiniu lytiniu santykiu, kita diena labai skaudejo pilvo apacia, veliau pasirode isskyros baltos kaip pienas be kvapo,retkarciais persti, galejau uzsikresti kokia liga ir kaip issitirti anonimiskai?. Aciu
BIRKA
2009-02-03 14:27
Man pimpi skauda!!!!
Black
2009-01-30 08:38
man menesiniu nera jau koki 3 men, as pasimylejau su draugu diena pries atsirandant menesinems, bet ant rytojaus man jos neatsirado ir nera iki siol.. nejauciu jokiu nestumo pozymiu... ar kas nors buvot susidure su kazkuo panasaus?ka man daryti?
vilte
2009-01-16 13:37
Sveikos mielosios.Labai jus užjaučiu, nes pati turėjau šitą dovanėlę,Niežėjo visą kūną, ne tik lytinius organus.Kai tapau AMWAY konsultante, baigėsi mano vargai.Ši kompanija gamina produktą, kuris vad.GLISTER skalavimo skystis.Į jo sudėtį įeina daugybės žolelių ekstraktai ir gyvačių nuodai.Praskalavus po pirmo karto,niežėjimas išnyko.Dabar skalauju profilaktiškai ir džiaugiuosi gyvenimu.Jokios rizikos,produktas natūralus ir labai veiksmingas.Jo įsigyti galima tik per AMWAY kompanijos konsultantus.Kaina 40lt.Buteliuko pakanka metams laiko.Jei susidomėjot,daugiau informacijos galiu suteikti per el.paštą VILMAMWAY@GMAIL.COM
mama2lai
2008-12-10 12:04
Laba diena visoms. Man irgi buvo problemos su pienlige+šlapimo nelaikymas. Pienligė išnyko per savaitę, šlapimo problemos susitvarkė per mėnesį. Dabar jaučiuosi pilnaverčiu žmogumi. Jeigu kam įdomu parašykite į elektroninį paštą< mama2lai@gmail.com> papasakosiu išsamiau.
Skeira
2008-11-22 16:21
Jei kam reikalinga informacija, rašykite- groziopaslaptis@yahoo.com arba Skype -groziopaslaptis
Skeira
2008-11-22 16:11
Sveikos merginos,
paskaičiau, kaip jūs čia kankinatės.Aš kankinausi du metus, o dabar problemų nebeturiu, nes pradėjau naudoti profilatinius paketukus &rdquo;Winalite&rdquo;su neigiamų jonų juostele.Negalėjau patikėti- praėjo visos kamavusios bėdos per tris dienas.Linkiu visoms kuo greičiau rasti išeitį iš susidariusių nemalonumų.

Pagarbiai,
Asta Skeirienė
Kosmetologė
Salonas &rdquo;Grožio paslaptis&rdquo;
Šiauliai
donata
2008-11-11 17:47
kaip išgyditi šia bjauria liga ? kokie vaistai veiksmingiausi?
Amina
2008-10-29 14:47
Visoms, kurios kenčia nuo pienligės: www.epigen-etika.ru. Sergu daug metu. Išbandyta viskas, kas tik įmanoma, efektas trumpalaikis. Realiai padėjo tik Epigen. Lietuvoje jo nėra pirkti, nežinau kodėl :(, be komentaru.Yra Latvijoj, Baltarusijoj ir aišku Rusijoj. Labai patariu, susigražinsite ne tik sveikata, bet ir sutaupysite daug pinigu, kurios išleidžiate ant Micomax, Lomexin ir pan.
ince
2008-10-23 16:10
Geras straipsnis ir dekui jums visoms uz gerus patarimus. Jau 12 m. vargstu su sia liga, bet stebuklingo vaisto ir gydytojo dar neradau - padeda tik laikinai.
sariuke
2008-10-08 11:43
kas zino ar nuo pieliges vaistai parduodami be recerpto.
dovilė
2008-09-02 19:22
labuka,,, man 16 metu, ir manau kad galiu sirgt sita liga, nes man visi pozymiai atitinka : niezejimas, deginimas slapinantis, tos baltos isskyros vos ne kamuoleliajs tokiajs.ir taj tesias kelias dienas..ir jau dabar nebegaliu to pakest... gal zinot ar ir tokiam amziuj jau galima turet sita problema? :( prasau atsakykit?
Eglė
2008-08-15 21:02
Kelis metus man kartojosi ši liga.Išbandžiau daug rūšių jau išvardintų vaistų,vaistus naudojo ir vyras.Tiesiog praradau viltį.Be dar pabandžiau kas vakarą praplauti sodos tirpalu 1 arb. šaukštelis pusei ltr. vandens.Paskui kartojau kas kelios dienos.Tai padeda sumažinti terpės rūgštingumą.Man asmeniškai ši profilaktinė priemonė padėjo.
Terė
2008-08-09 18:59
Pati susirgau prieš metus po stiprių antibiotikų kurso.Nors kartu vartojau ir jogurto kapsules...Pienligė pasireiškė po 4 mėn nutraukus antibiotikus.Ginekologė išrašė Lomexin tepaliuką ir tikrai po 4 dienų praėjo.Liepė ilgai vartot jogurto kapsules ir vengt streso.Deja,prieš kelias dienas grįžo.Perskaičiau begalybę straipsnių ir patarimų,tad tos,kurios nori natūralių būdų:
1)stiprios juodos arbatos vonelės 2k per parą;
2)makšties ir jos prieangio suvilgymas kefyru nakčiai;
3)jokių sintetikų ir aptemptų džinsų;
4)jokių hig.įklotų,nebent natūralūs,medvilniniai;
5)kuo mažiau cukraus ir mielių;
6)kalio permanganato silpno tirpalo vonelės 1k per parą;
7)gerinkit mitybą;
8)ir patikėkit,kuo mažiau streso...
Visoms,kurioms ligos nepripažino daktarė,patarčiau apsilankyt,juk būna panašių ligų požymių.O kokiais vaistais gydytis,kai jau tikrai žinosit kuo sergat,nuspręst galėsit ir pačios...
Veronika
2008-07-19 10:54
Sveikutes.Rasau, nes noriu pasakyti, kad saugotumetes stipriu antibiotiku. Nuo paauglystes dirbau ligoninese, kur susidurdavau su antibiotiku vartojimu, ju skiedimu ir leidimu, taigi gaudavau ju ir as gera doze. Taip ir prasidejo mano draugyste nuo 15 metu su pienlige. Bjauru. Gal 10 metu nebuvo jos net matyti, o dabar vel apsireiske bjaurioji.Planuojam vaikeli ir bijau gydytis tais vaistais,kad nepakenktu, ir galvoju gal pabadauti ir nezinau ka daryti. Ka merginos patartumete. Nes ginekologe iskarto vaistus israso ir viskas. O as ju jokiu nevartoju. Gal ir juokinga, bet gydausi visokiom liaudiskom priemonem kai susergu. Gal kas skaite, ar girdejo kokiu pan. nuo sios bjaurybes pienliges. Aciu.
Barbara;/
2008-07-13 12:54
oi moterytes....as su sia liga vis susiduriu jau treji metai..kai tik pradejau vartoti kontraceptines piliules;( deginimas,niezulys ir siaubingos isskyros kankina vis karts nuo karto...kartais savaime praeina o kartais turiu vartoti vaistus. Man tikrai padejo Lomexin zvakutes ir tepalas Clotrimazolum. tik nesuprantu,saugausi save priziuriu,tai kokio velnio ne is sio ne is to man tai pasireiskia???;( ir man kaip straipsni raso,kad pasireiskia dazn.savaite pries menesines..visai ne.man pasireiskia kada tik nori :-|
Eluiza
2008-07-05 15:28
Laba diena,
Su grybeliu gyvenau 3 metus. Aplankiau gal 10 gydytoju. Is pradziu po 2 metu kanciu atrado pas mane streptokoka. Gygytoja pasake, kad butent jis sukelia grybeli. Issigydziau, o grybelis neisnyko. Pagaliau kreipiausi i Eugenijos klinika i gydytoja M.Nenarokova. Paskyre man 3 menesiu gydymo kursa (pries menesines 3 zvakute, o menesiniu metu tabletes). Gydymo metu grybelis neatsinaujino. Si menesi jau nebegeriu vaistu. Kol kas viskas gerai:) Tikiuosi tai pabaiga. Patariu ir Jums kreiptis i sia klinika, nes as buvau daug kur, bet niekas nesugebejo man padeti.
Sekmes.
Jūratė
2008-06-08 12:49
Turime patirties kaip gydyti naturaliomis priemonemis.Yra Kaune &rdquo;aromaterapeutu klubas&rdquo;, &rdquo;koralinis klubas&rdquo;.Ten moterys dalyvaujancios mokymuose zino kaip susitvarkyti sveikata pacios gamtos sukurtais vaistais.Jos sitas ligas senai issigyde ir pamirso.Dabar padeda kitoms.Tai komleksinis gydymas. Norincios dalyvauti klubo rengiamuose mokymuose, paskaitose atsiuskite savo emaila arba tel. pranesime apie paskaitas ir konsultacijas. Bustine: Laives al. 51 b, Kaunas.Tel. 8 621 99534
Ruta
2008-05-27 22:45
jauciu niezuli ir skauda slapinantis taciau man tai praeina panasiai per savaite taip kelis kart i metus ar reciau ar man gali buti pienlige? kai blogai jauciuosi geriu medatku arbata
v.v.
2008-05-23 17:19
pasiskaiciau straipsni, jusu komentarus ir issigandau ne juokais...Pusantros savaites gydziausi persalimo ligas antibiotikais..ir va pries pora trejeta dienu prasidejo bedos. Kazkoks ikyrus niezulys, perstejimas..maniau kad gal siaip sudirgo nuo netikusio rubu minkstiklio, skalbimo milteliu..matyt kad ne milteliai ir ne minkstiklis..dabar visiskai laiko neturiu nueiti pa ginekologa.mokslai spaudzia juodai. Gal kas zino budu ir gali patarti kaip pasigydyti sita beda namuose?
isb
2008-05-20 22:33
as kankinausi gerus 4 metus. pinigu ismeciau jau nezinau kiek. ir nuo antibiotiku itariu kepenim i nauda neisejo... kol viena diena nenuejau pas gera daktara Kravcenka. nustebau, ir buvo sunku patiketi kad pades, kai pasake sugerti Nizoralio tableciu. konkreciai kiek ir kaip jas gert jau nepamenu, bet buvo ramu gerus metus. labai palengvejo, ir gyvent smagiau :) buvau sintetiniu apatiniu atsisakius. o kai jau viskas suitvarke, galvojau cia jau pribaigiau candida. vel grizau prie senu iprociu, ir liga sugrizo pries pora dienu. bet macmiroro ar dar kokiu kitu tikrai nebepirksiu. tik nizorali. ir jums patarciau. bet aisku reikia tartis su gydytoju.
sekmes gydantis. labai varginanti ta liga...
garbe
2008-05-19 19:18
tai siaubinga liga, sergu gal kokie 8metai.man padeda nistatino tepalas, lomeksino zvakutes, bet paskutiniu metu kazkaip siaubingai trukdo gyvent...prireikia jau ir geriamu piliuliu, siaubinga
gertrūda
2008-05-08 17:14
Man 16 metų,susirgau šia liga.Baisu,paskaičius jūsų komentarus.Nejaugi tai mane kankins ir kankins?
V.
2008-05-07 10:38
Sergu 5 metus. Jau beveik radau recepta, kaip pasveikti. Vitaminai, jogurto kapsules, naturalus rugpienis, spanguoliu koncentrato kapsules, pakankamai miego, kuo maziau steso, jokiu &rdquo;Allways&rdquo; paketu (tik naturalus medvilniai - vieninteliai, kuriuos radau, &rdquo;Maxima&rdquo; gamybos), jokio cukraus ir mieliu!, reguliariai lankytis pas ginekologa. Kosmaras, ne gyvenimas, kai pradedi laikytis tokios dietos, nes rasti maisto be cukraus ir mieliu praktiskai neimanoma. Bet liga kartojasi reciau (o kartojasi, nes neistveriu be cukraus).
agne
2008-05-06 17:47
jau man sita liga baigia nudet............pavargau! o ka manot? ar galima tapt nevaisingai daznai sirgus kandidozei?...........
star
2008-04-30 23:12
sveikutes sia liga susirgau pries 10 metu kartojosi kikviena menesi pries menesines su visokiom zvakutem gydziausi o tepalus tepiau ne tik sau bet ir vyrui vyras jokiu simtomu niekad nejaute kai tik pajauciu sios ligos simtomus iskar apsiplaunu su sodos tirpalu(1saukstas sodos pusei litro silto vsndens)plaunu po 3-4 kartus per diena apsiplovusi pasitepu su klotrimazolio tepalu ir niekad liga nedaeina kad reiketu kasytis taippat sumazinau saldumynu mieliniu produktu paskutini karta liga buvo pasirodziusi pries kokius 5 menesius bet negaliu tiksliai pasakyti kas padejo siuo metu turejau daug stresu ir antibijotikus vartojau bet pienliges nebuvo nezinau kiek ilgam ji isnyko
Orinta
2008-04-30 22:07
Norejau paklaust,ar esat ka nors girdeje apie zvakutes &rdquo; Klion D&rdquo;,efektyvios ar ne? Man gydytojas ju israse,pirma karta padejo,o kita po 2 zvakuciu kraujuot pradejo...Nebezinau ka daryt,kelis metus vargstu...Sekmes jums besigydant!
ieva
2008-04-23 20:22
nespiritinis jodo tirpalas pades deja jo vaistinese nera
&rsquo;simona&rsquo;
2008-04-05 15:46
Sveikutes, noriu pasiteirauti jau kelinta karta karojasi tas reikalas katik buvau vaistinej man patare FlucoHEXAL tableciu jos yra 2 tik nezinau ar jas man abi gerti ar tik vien ir kada geriau isgerti antra ar po savaites?
ir dar teiravausi del parterio sake jiems tos ligos nelimpa cia moteru liga ar tiesa?o gal geriau man ta antra sugirdyti jam?
samanta
2008-03-27 22:59
na tirai geri patarimai pabandysiu jais pasinaudot nes as pati irgi nemazai esu ko isbandziusi ir ta liga baigia mane is proto isvesti
Jolantele:(
2008-03-18 22:52
Ehh... apsilankiau siandiena pas ginekologe ir pranese man sia baisia naujiena... Nutirpau kai pasake,nes planavau ketvirtadieni vaziuoti medicinine del svajoniu darbo... Israse NYSTATIN ACTAVIS 500000 tv bei zvakuciu CLOTRIMAZOLUM...Gal kas zino ar sie vaistai veiksmingi? perskaiciau straipsni ir suku galva per kiek laiko sis grybelis isgydomas?
Nieko panasaus i niezuli nejutau... neisivaizduoju net nuo ko juo susirgti galejau... koki vaistai tikrai efektyvus?
jj
2008-03-13 21:13
pabandykite kelias dienas iš eilės išsiplauti su kefyru makštį, užsidėjus ant piršto vatos. sėkmės
jolka
2008-03-11 17:50
straipsnis tikrai geras,bet nuo ko viskas prasideda?tokio kaip grybelio man tyrimai nerodo,tik tos nelemtos isskyros kurios baigia mane papjauti.Jau nebezinau kokiu vaistu ir nudoti,israso yvairiu zvakuciu plius geriamu ir niekas nepadeda,jau nezinau ka daryti,ziauriai nepatogu.Buvau pas&rdquo;daktariuka&rdquo;,kuris sake,kad gali buti paveldima ir jokie vaistai neisgydys,bet ginekologas su tuo nesutinka ir vis gydo ir gydo...Gal kas zino kaip tu bjaurybiu atsikratyti? PARASYKIT
I.T.
2008-02-29 18:38
Labas visoms, matau kas visoms su kandidoze sekesi panasiai - ne kaip. O gal galetumete pasidalinti patirtimi, pas kokius gydytojus Vilniuje kreipetes del sios ligos ir kokiu rezimu vartojote Mycomax&rsquo;a?
I.P.
2008-02-28 23:52
Sveikos merginos ir moterys. Man 23metai. Kankina mane sita liga ir viena karta tikrai pribaigs.. Negaliu daugiau as jos kenteti. Jau tris ginekologes pakeiciau, vaistu ivairiausiu naudojau...Floragyn Gee, Lomexin 0,2 , chotrimazol, Myromax, vitaminas E (aliejukas kapsulemis), Excipial su migdolu aliejumi... Nieks nepadeda, nebent palengvina. Praeina ir vel uzeina. Dabar jau pusantro menesio tesiasi. Ir soda naudojau ir sintetiniu apatiniu buvau atsisakius... Neisivaizduoju del ko prasidejo, bet jau ne vieni metai yra. Kartais tyrimai geri, nieko nerodo, kartais nelabai.. Kartais atrodo nuo paketu, kartais nuo streso o viska susumavus, neaisku del ko. Partneris kolkas nusiskundimu neturi. Nors mes dabar mazai matomes, kadangi jis dirba uzsienyje. Apie malonuma mylintis jau tuoj uzmirsiu... Abydna buna tai, kad retai zmogu matai, o ir susitikus negali pajaust malonumo. Ir jam nera malonu ir mane baigia is proto isvest. Tikrai depresija prisimest gali. Seimos daktare pasiule apsilankyti pas dermatologa, tik as galvoju kuo jis pades..Nzn kur eiti, kaip gydytis ka daryti... Kokius tyrimus darytis, ar reikia partneriui profilaktiskai kazka naudoti (nors ir nereguliarus santykiai)? Jei kasnors turite naudingos info ar patarimu, parasykite man. Ar siaip pasidalinti mintimis (irmutuke@gmail.com)
Jolita
2008-02-28 23:00
Labas visos mano likimo drauger. Turiu kandidoze 2 metus ir niekuo negaliu pasiguosti. Taciau noreciau pasiteirauti ar kuri esate isbandziusi ilgalaiki 6 men gydyma flukonazoliu, vaista geriant po 1 tabl kas savaite? Sako efektyvu.O gal kas gydetes pas prof.Ruta Nadisauskiene? Parasykite zinute 868649959, perskambinsiu, pasidalinsime patirtimi.
Nata
2008-02-25 14:29
Mano pienliges &rdquo;stazas&rdquo; virs 12 metu. Tikrai viska isbandzius. Kiekvieno recidivo gydimas kainuoja apie 80 Lt - o tai buna beveik kas antra men. Ir brangu, ir efektas trumpalaikis. Neticia atradau kad nuo niezulio LABAI GERAI padeda arbatmedzio eterinis alejus. Skaiciau apie si aleju In-te, tikrai gerai nuo kandidozes. Dar patartina darytis tamponus is saltalankio ir arbatmedzio al. 50/50. Tamponus dar nebandzius, bet manau verta.
simona
2008-02-24 15:32
sveikos mergaites..buvau jau karta rasius,kad sitoj situacijoj ginekologai nepades..patyriau savo kailiu..:&rsquo;( vienu zodziu baisus dalykas,bet dar karta rasau,eikit pas mokslu daktare,ji daugiau atras,nei ginekol...patikekit..jeigu kas noretu ko paklausti,tai mano pastas: szilinskaite@yahoo.com
Lili
2008-02-06 08:05
Oi moterys, bandžiau tikrai viska ir sodos tirpalus, ir prausiklus gerus visokius Lactocyd, visokias žvakutes + tabletes (kad veiksmingiau), viskas tik tam kartui...;( Reikia išsitirti kokios rusies grybas, gal žinote, kur tuos tyrimus daro. Kad yra grybelis, tai visi ginekologai nustato, man to nereikia. Pati žinau , kad yra. Reikia įstirti koks tas grybas..

simona
2008-02-05 21:59
agne, kokius vaistus???
agne
2008-02-04 16:16
o galima tuos vaistus igyti be recepto? :(
simona
2008-02-01 12:40
Laura,jeigu tau to nepakenciamo niezulio nera ir tu nekenti taip pat kaip daugelis cia kitu moteru,tai manau,kad cia kitas jau reikalas,bet buk gerute,nueik pas ginekologole,nes kaip suprantame,jau ta moteris tokia sudetinga butybe,kad laukt nereikia,kai tik ka pajauciam ne gero...sekmes tvarkykis sita reikala...
laura
2008-01-30 19:51
sveikos. norejau paklausti. man seniai yra ant lytiniu lupu daug baltu isskyru. pastebejau kad nuo ju po lytinio akto issauseja makstis ir oda aplink ją. darosi sudetinga myletis.be to po lytinio akto visada pucia pilva. ar tai irgi kandidozes pozymiai?
ilona
2008-01-23 19:30
Sakoma,dieve padėk. Dievas čia nepadės. Veiksmingų vaistų reikia, bet aš tokių dar neradau. Šita bėda baigia man depresiją įvaryt. Dažniausiai perku mycomax, bet pasikartoja beveik kas trys menesiai. Vyras taip pat susirgo. Pritariu visoms, kad jausmas tikrai nepavydėtinas.
simona
2008-01-17 21:09
mergaites,jeigu tik turit galimybe,neikit pas ginekologes,jos kalba ta pati ir vaistus siulo tuos pacius,o ieskokit &rdquo;mokslo daktares&rdquo;...ji zino daugiau,nes kai as nuejau,man ne tik sia liga surado,nuo kurios cia kenciam,o dar kitu bedu..
Amina
2008-01-17 17:00
Vargstu su pienlyge kelis metus.Dabar jau ir vyras serga :( Micomaxo suvartota kilogramais - efektas trumpalaikis. Itariu kad radikalios priemones siai lygai gydyti dar nera.Straipsnis geras, bet visi sie patarymai geri kai susergi pirma karta.
simona
2008-01-13 20:11
perskaiciau komentarus ir supratau,kad is tiesu yra tuksanciai moteru,kurios kencia juo tu pacios grybelines kaip ir as...bandzius ir as begales vaistu,sergu po siolei...linkiu tik sekmes,o taip noreciau padeti sau ir jums...bet tikriausiai reikia laukti geresniu laiku...
neismananti
2007-12-08 13:22
tuos visokius kremus reikia tik issoriskai maksti pasitepti ar praskleidus didziasias lupas giliau pasitepti?
monika
2007-11-12 16:22
Sveikos, uzjauciu visas labai pati sedziu dabar su sia liga ir nezinau kur detis nuo niezulio, beto as nescia ir man tai prasidejo nuo 7 menesio, o siandiena yra terminas gimdyti, bet aciu dievui negimdau, nes leliuka bijau uzkresti. Nezinau gydytoja sake kai pagimdysiu viskas praeis. Ar kam buvo tos bedos per nestuma ir ar poto baiges? Jei nesibaigs isprotesiu. Naudoju lomexina kai ji isidedu is vis is proto einu kaip griauze iki asaru...
jurga
2007-11-05 08:14
o man lbai puikiai padeda lomexsin.ir tik jis vienintelis.
EWI
2007-10-29 19:53
galėtume susiburti ir bendrauti dažniau: pasidalinti informacija, pasiguosti ir pan. Nes čia žiūriu negreit teatsako į užduotus klausimus, jei išvis atsako...
patareja
2007-10-15 19:59
kas klauset kaip su soda apsiprausinet, ogi - ant saukstelio uzpilti verdancio puse litro vandens, ji nuputoja, ir atsisaldzius apsipraust...as asmeniskai su merliuku graziai ir svelniai, lb nuima ta niezuli, galima is ryto ir vakare, jei lb niezti, prausdavausi ir dazniau...
Nuosirdziai - sekmes
ingute :)
2007-10-15 19:37
Sveiki, as taip pat sirgau sia liga, ilgai. bet kazkaip pagijau, o ko tik negeriau...dabar kai tik pajauciu ka negera, tuoj perku mikosyst ar mikomaks, ir bedu nelieka, o gydziausi labai ilgai. svarbu nenutraukti gydymo per anksti. Jei niesti, reikia tepti su tepalais: imazol, klotrimazol ir pan. gerti tuo paciu ir mykomaks, mykosyst ar ka panasaus. Be to, yra labai daug ir zvakuciu, kurios taip pat veiksmingos. Svarbu nedelsti ir nelaukti, kol savaime praeis. to nebus, nesvarbu, jog kartais atrodys, kad savijauta geresne. Be to, vartoju jau metai toki higieniska muila Femyliane.Jis gana neblogas. kai susirgau sia liga, vartojau ir zvakutes, geriau ir tabletes, tepiausi ir tepala. kai pasveikau, dar puse metu, per menesines geriau po dvi mykosist tabl antra ir penkta sirgimo diena. Tad pasveikau. be to, girdejau, kad yra pirkt trys zvakutes, tik nzn, kaip vadinasi, bet sako, kad lb veiksmingos, kainuoja apie 40lt. Ir dar moterys, nevarkit, nesikankinkit, o nedelsdamos gydykites...o vyrams taip pat yra vaistu, pati gydytoja privalo ir vyrui easyti, nes kitaip gydymas bus neveiksmingas. Sekmes visoms :))
Silvija
2007-10-15 16:32
Puikus straipsnis.O mes jau su partneriu vos ne vienas kita ememe itarinet,kai man visa tai pasikartojo po metu.Neduok tu Dieve tokiu kanciu niekam!
saule
2007-09-22 07:22
moterys brangios, pirkite mikomakso tabletę ir grybai dings....sakau
saule...
2007-09-22 07:16
sonata,tau su galva negerai....apie koki pasitenkinią tu kalbi???ar kai pienlige sergi, ka?nes sia tema snekam, o tau GRAM tai patyliu - lek i polikliniką, ant lektuvo ,kol neužauginai grybo, turek proto tiek laukt, kol gatavai nusikasysi....ir nusipirk vaistinej MIKOmaks tabletę, kaina apie 15litų .taip nejuokauk,nebūk nevala...
Kristina
2007-09-21 23:44
O kaip tai gali atsiliepti vyrui? As taip pat neperseniausiai susiduriau su sia &rdquo;beda&rdquo;. Vyras beveik ta pacia diena pradejo skustis ikyriu niezuliu ir apyvarpe buvo paberta maziukais spuogiukais. Ar taip gali buti nuo pienliges?
Sonata
2007-09-09 23:35
sveikutes uzjauciu visas sergancias,pati zinau ka tai reiskia.norejau paklausti ar jus jauciate pasitenkinima?nes as normaliu santikiu neturiu daugiau kaip metai...taip pat isbandziau daug visokiu budu,bet deje niekas nepadeda...
gram
2007-09-04 11:22
jau, kokios trys savaitės vargina baisus išorinių lytinių organų niežulys, dabar net guzeliai atsirado... ka daryt?
J.
2007-08-01 22:24
norejau paklausti ar tik man vienai ar ir dar kam nors niezti ne tik lytinius organus, bet ir iseinamaja anga...si lyga baigia mane pribaigti..:( jauciuos nekaip..
brone
2007-07-21 21:30
ir as kankinuosi nuo sios ligos.o mano vyras nieko blogo nejaucia .neniesti,tik kartais isunta apie isange.gal nuo sios ligos?kaip giditis vyrui?
kankine
2007-07-18 20:58
Naudingas straipsnis ir dar geresni Jūsų komentarai. Aciu visoms (-iems), kad leidote pasijausti ne vienisa. As jau pradejau galvot, kad mano ginekologe nekompetetinga, skiria gydymus, kurie neatnesa to issvajoto rezultato. Pasirodo gydytoja cia nevisai viska ir gali viena sutvarkyt :(
Astike
2007-07-09 13:37
Cia ne liga o siaubas,suryjantis daug pinigu.prarandu vilti kada nors nuo jos issivaduot.isbandziau daug vaistu,nepadeda net ilgalaikis 6 men gydymas.simptomai apmazeja tik kokiai savaitei.galite rasyti man siuo nr 863620179 pasipergyvensim kartu :)
pupsiukas
2007-06-14 14:28
Sveikos visos, sia liga jau sergu 3 metus, ko tik neisbandziau, pinigu isleidau begale ir niekas nepadeda tik tam kartui, suzinojau kad reikia naudoti tirpala DIMEKSID tik jis parduodamas rusijoj, paprasiau kad atvestu, bet nezinau kaip ji naudoti gal kas susidurete su siuo vaistu??????
Indre
2007-06-04 01:35
MAn grybelis kartojasi pastoviai jau 8 metai, o prasidejo kai dar nekalta buvau. uvau gydyta daug kartu ir visaip. Gydytoja net pasiule partneri pasikeisti. Vienu zodziu biekas nepadeda ilgesniam laikui, rezultatai trumpalaikiai. As irig sergu kiek viena menesi ir bet kada.
vilte
2007-06-03 01:20
paskaiciusi komentarus praradau betkokia vilti.kankinuosi gal jau 10 metu,negana visu tu slyksciu simtomu , dar isberia visa veida,kakla pecius ir nugara skaudziais raudonais spuogeliais kurie puliuoja ir net nesiruosia gyti, atrodau klaikiai jauciuosi dar klaikiau.gal visgi kas nors parašytu imunitetui stiprinti efektyviausius,nes ju tokia galybe
nebeaisku ka ir pirkt.gyditojais visiskai nebepasitikiu. su pagarba ir uzuojauta likimo likimo seses!sekmes besigydan!
lucky
2007-05-01 16:52
atsargiai su flukonazoliais( diflukan ir t.t.) nera jie tokie nekenksmingi kaip cia raso. Jei labai kepenim kenkia ir man nuo ju alergija buvo. dar labiau viskas perstet pradejo ir visos gleivines. Va tada tai jau nezinia kur detis. Ir labai ilgai tas perstejimas nepraejo, nosies vidus sasais apejo irilgai gijo, paliest neimanoma buvo.
sandra
2007-03-28 16:29
per tuos skausmus net myletis negaliu..jau pas ginekologa atsibodo eit,nes ir aip daug bedu su gimda,o dar tai...verkt noris...
vaidulia
2007-03-26 18:05
jau antra diena kankinuosi nuo sios pabaisos ...kazkoks kosmaras eini gatve ir galvoji kaip butu gera i sito namo kampa paitrint!!!!gyvenime tokio niezulio nejutau..ir nebuvo...bet va straipsnis padejo suprasti nuo ko sita bjaurybe atsirado..dvi savaites antibijotikus geriau matyt labai nusilpau...uzuojauta visoms ...kurios patiria si kosmara..
skirma
2007-02-22 01:27
OI ir man ta zaraza pirma kart atsirado pries dvi dienas,net negirdejus buvau apie tokias baisybes.israse vaistu,tepaliuko,zvakuciu na kaip paskaiciau visu bedas supratau kad tai ilgas gydimas oi kaip as jus visus uzjauciu kaskoks kosmaras,bet reikia tiket kad pasveiksim.po savaites vel eisiu pas ginikologa zuresiu ka pasakys,o as dar ne lietuvelej gyvenam su vyru londone o jau paklojau 100 svaru tai kas toliau baisu pagalvot labai visus dar karteli uzjauciu.
saule
2007-02-19 21:05
liabas... mane si beda jau kankina 3 metus,jau isbandziau yvairiausiu vaistu...niekas nebepadeda... ir imuniteta stiprinu,bet toji kvarabra vistiek kartojasi....jau baigiu savu nudraskyt...padekit
sima
2007-02-12 15:25
o gal kas galetu tiksliau paaiskinti apsiplovima su soda? kiek jos naudoti? kaip daznai tai galima daryti? aciu is anksto..
sima
2007-02-12 14:55
negaliu patiketi... o vis dar turejau vilties, kad si beprotybe kadanors baigsis, kaip suprantu, tai gydymas be galo... neisivaizduoju nei nuo ko susirgau! o gydytoja taip pat nebepasitikiu... praeina, bet kokiai porai savaiciu, ir vel is naujo....
pyle
2007-02-06 14:58
sveikos moterys, sakykit gal zinote DIFLUCAN preparatas parduodamas be recepto? kokie jusu nuomone vaistai veiksmingiausi? ar vietinio gydimo ar viso imuniteto?
leila
2007-01-23 15:25
net nežinojau, kad tas niežėjimas tokia išgydymo problema. Visi geriamieji vaistai nuo niežėjimo gali prišaukt papildomų ligų, o ne padėti. Ne tas žodis kap nemalonu, kai užpuola niežulys. Man gydytoja buvo išrašiusi polygynax, jos nieko man nepadėjo. Pabandžiau apsiplauti su soda, po trijų dienų visai praėjo. Ir dar gerai padeda vandenilio peroksidu apsiplaut, tik jį reikia į stklinę vandens 5 lašų. Ir žinoma stiprinti imunitetą, nes kitaip tai kartojasi vis tiek.
rita is kedainiu
2007-01-19 21:38
aciu uz patarimus.tikrai nemalonu sirgtisia liga.man taip pat kartojasi po antibijotiku.siandien nusipirkau lomexin ,gal pades.
rita is kedainiu
2007-01-19 21:36
aciu uz patarimus.tikrai nemalonu sirgtisia liga.man taip pat kartojasi po antibijotiku.siandien nusipirkau lomexin ,gal pades.
eva
2007-01-12 18:24
kankinuosi jau 8 metai nuo pirmo vaiko gimimo. ir visus minetus vaistus isbandziau ir imunine stiprinau... Tik lankiausi pas viena ir ta pacia gydytoja. Gal galetumete parekomenduoti koki gera specialista, kuris paskirtu efektyvu, kaip Jus minite 6 menesiu gydyma, nes jei gydymas savaitei tai ir rezultatas toks koks yra - jokio.
vaingeda
2007-01-07 17:20
o e-mailas toks : vaingeda@one.lt
vaingeda
2007-01-07 17:18
siandien ir mane uzklupo si beda. Jau keli metai kaip nebuvo... Ar Lomexin ir Mycomax parduodami be receptu??? Moterys, turincios tokiu pat bedu, parasykit man i e-maila !!!!!!!!!
olga
2006-12-27 18:15
Sveiki, visiskai sutinku su visomis, pati kankinuosi su grybeliu jau n metu, bet isgeriu pora tableciu flukonozolio, vyra tepu clotrimazolio tepalu ir praeina
L
2006-12-26 21:12
Sveiki, pas mus (pas mano mergyte labai didele beda ir niekaip nerandam tikrai gero gydytojo kuris galetu TIKRAI padeti) norejau uzklausti pono R, ar imanoma kaip nors gauti Jusu profesionalaus gydytojo koordinates. mano e-pastas linas.kr@gmail.com
to jure
2006-12-25 02:24
jai gali parasyk ,kur ta gyditoja randasi,adresa.aciu
jure
2006-12-23 08:35
sia liga susirgau vasara nusimaudzius upeje.is pradziu nesupratau siu simptomu,nes niekada nebuvau sia liga sirgusi.bet nuejusi pas ginekologe ji tikrai man padejo israsiusi siuos vaistus;LOMEXIN vartojau 3dienas,po tu 3dienu isgeriau kapsule FLUCONAZOL NYCOMED ir praejus kelioms dienoms,kad maksties mikroflora atsigautu VAGISAN zvakutes.na jau 4menesiai praejo ir 3kartus per peti nusispjaunu, tikrai nejauciu sios ligos simptomu. sekmes visiems
eima
2006-12-22 18:16
jei geriate antibiotikus, butinai gerti jogurta arba kapsules, trilak,bifolak . tikrai grybo nebus
jav
2006-12-20 06:54
reikia stiprinti imuniteta vitaminais skirti imuninei sistemai,visai cukraus atsisakyti,saldumynu,pasitikrinti nuo visu lyt,plintanciu ligu,kad zinoti,kas sukele gryba.duonos kuo maziau valgyti,ir tik su grudais.2 savaites kiekviena diena isgerti stikline vandens su sauksteliu sodos.apsiplauti i vandeni ipilus vandenilio peroksido truputi,i savaite 2 kartus.reikia labai maista prisiziureti.darzoves,vaisiu irgi saldziu negalima.nes cukrus maitina gryba.pati turejau sistemini gydima,baisu ir prisiminti,labai daug vitaminu naturaliu vartojau ir dabar vartoju,bet maziau
indineta
2006-12-15 00:54
Taip, pritariu R. nuomonei. Tai gryna tiesa!!! Reikia stiprinti imuniteta, maziau saldumynu, atsisakyti mieliniu produktu. Tai reiskia - kardinaliai keisti savo iprocius, kas yra labai sunku. Ne man vienai, turbut... Sunkiausias dalykas - imuniteto stiprinimas. Jis pas mane toks silpnas... Pastoviai puola tokios ligos kaip grybeliai ivairus, herpesas, persalimas ir t.t. Linkiu sekmes visiems ir visoms kovojant su pienlige!
Man
2006-12-11 16:46
irgi labai blogai.Jau net nezinau,kokiu vaistu gerti,deti...Jau nuo visko,atrodo,tik dar didesne reakcija.O savijauta..kam tai yra ar buve,supras.
Iris
2006-12-10 19:57
Pienlige mane vargina mazdaug desimt metu (nuo nestumo pradzios). Kia tik stresas arba gydymas antibiotikais-pienlige jau cia:( Viska ir visaip isbandziau - nelabai tepadeda...Jau net pas gydytoja nebeinu-beviltiska. Karta uzsienyje gydytoja pasiule Gyno-Pevaryl (maksties ovules)- sunaudoji 3, ir dienos tampa sviesesnes. Pabandykit-gal pades ir Jums (kaina apie 30 Lt).
As,
2006-12-07 18:55
Tikrai turbut yra tiesos gerb.R,komentare,kad reikia stiprint imuniteta.Labai vargstu ir as.Issigydau ir vel.Kai pagereja,toks jausmas,kai antra karta gimus.Bet tenka neilgai dziaugtis.O nezinote,ar Diflucan parduoda be recepto?
R.
2006-12-06 07:32
pora zodziu is vyriskos puses. Paprastoji pienlige yra Candida Albicans. Yra dar ir kitos grybeliu rusys - apie jas - atskira kalba. Susirgau pries 3-4m. Kiek sudejau pinigeliu gydymuisi - jau buciau masina nusipirkes ;) Kol nepataikiau pas tikra profesionala (-e) pries pusmeti. Pagrindine mintis, kad grybelis (s.a. C. albicans) gyvena _ir krayjyje_ del NUSILPUSIO IMUNITETO. Straipsnio pabaigoje - 3 principas - stiprinti imuniteta. Kol nesusitvarkysite imuniteto ir mitybos (etc.) iprociu, grybeliui nuolat bus palanki terpe atsigauti. Gydymas gali buti - panaikinantis simptomus ir pacia liga. Siuo atveju man yra svarbu panaikinti liga - gydymo programa man sudare SESIEMS MENESIAMS. Esminiai akcentai - 1 kapitalinis grybelio uzmusimas flukanazoliu - FlukoHEXAL (&rdquo;Diflukan&rdquo; tik gamina kita firma.) Kompleksinis imuniteto STIPRINIMAS, STIPRINIMAS ir dar karta STIPRINIMAS. Mitybos iprociu keitimas - GRYBELIAI labai megsta viska KAS SALDU, ir viska kas su mielemis - parduotuvese visa seima perkame BEMIELE DUONA. Nevalgau pelesiniu suriu. Ir cukraus - tik ta minimuma, kur idetas i kitus produktus. Del partnerio - po pusantru metu santykiu mano grybelis pas mergaite neperejo - reiskia jos labai stiprus imunitetas. Jei sergate abu - jus vienas kitam - uzdegimo zidinys. Neesu gydytojas, bet manau, kad tada - tik saugus sekasas iki pilno pasveikimo. Sekmes visiems ir visoms ir linkiu kuo greiciau pasveikti ir niekada nesirgti !
ieva,2006-12-05
2006-12-05 18:46
Sveikos,as jus uzjauciu,nes pati jau keleta metu tos bjaurybes niekaip neissigydau, kokiu as tik vaistu negeriau ir zvakutes, ir tepaliukai, ir vyras gydesi, niekas nepadeda(si problema mane varo i depresija).
agnee
2006-11-29 11:19
sveikos... oij, ir as pradejau sirgti.kai pasirode pirmi ligos simptomai - nesupratau is kur jie!bet kai paskaiciau si puslapi ir kometarus jusu - supratau!tik niekur nerasoma kaip reikia gydyti partneri? gal padesite? nes man vienai gydantis rezultatu nepasieksiu - gi gyvenu ne viena...
laima
2006-11-28 22:19
man tik 22m ir as turiu ta pienlige. paskaiciau, tai nemazai irgi inete literaturos, tačiau kaip supratau sia liga serga vyresnio amziaus moterys ir nestumo metu, o as nesu nescia ir apskritai neaisku del ko atsirado ta zaraza. man irgi kiekviena menesi pasirodo pozymiai, o jau ginekologais visai pasitikejimas dingo, nes tik tas pacias zvakutes skiria ir dar i akis skelbia kad geresniu nera. hrrrrr. jei galite pasakykite gal kam padejo kokie nors vaistai ar zvakutes ir jeigu nesunku parasykit pavadinimu. aciux ir sekmes kovojant su sia nelaime
laima
2006-11-28 22:18
man tik 22m ir as turiu ta pienlige. paskaiciau, tai nemazai irgi inete literaturos, tačiau kaip supratau sia liga serga vyresnio amziaus moterys ir nestumo metu, o as nesu nescia ir apskritai neaisku del ko atsirado ta zaraza. man irgi kiekviena menesi pasirodo pozymiai, o jau ginekologais visai pasitikejimas dingo, nes tik tas pacias zvakutes skiria ir dar i akis skelbia kad geresniu nera. hrrrrr. jei galite pasakykite gal kam padejo kokie nors vaistai ar zvakutes ir jeigu nesunku parasykit pavadinimu. aciux ir sekmes kovojant su sia nelaime
indineta
2006-11-24 02:40
Pas mane turbūt kaip pas &rdquo;jura&rdquo;, vis kartojasi ir aš įtariu, kad nuo vyro. Gal kas žinote, kaip išgydyti vyrui burnos grybelį? Aš su juo jau penkeri metai - tiek ir kartijasi man pienligė. Tik dabar pagalvojau, kad gali būti nuo vyro burnos grybelio...
K
2006-11-19 17:01
Man labai tinka Lomexinas, kai tik kas negero, tuoj viena ovulyte ir baigta :-), tiesa, vyrui - kremas.
vilma
2006-11-16 22:40
ir as susiduriu su ia problema.mama man pasake liaudiska gydymo buda ir man tikrai padeda.labai paprastas.i stikline vandena idekite arbatini sauksteli sodos,ismaisykite ir su &rdquo;klizmite&rdquo;isipurskite i maksti.pora dienu ryte vakare tai pakartokite.pabandykite,gal ir jums pades.
jura
2006-11-16 20:32
su sia liga susiduriu kelis kartus metuose. jau isitikinau kad ji mane aplanko po meiles nakties, kai vyras lupomis glamoneja lytinius organus ir manau taip patenka is jo burnos pienliges bakterijos.Gydausi polygynax kapsulemis. Man puikiai padeda, taciau jos niekur straipsnyje nepaminetos.Siulau pabandyti.
Zivile
2006-11-09 16:56
Tikrai issamus straipsnis. Ir as turiu sia problema jau keleta metu, o pirma susiduriau po maudyniu suroje vidurzemio juroje pasideginus su slapiu maudomu. Po to atsinaujino po antibiotiku kurso ir dabar kartojasi kas 2-3 menesius. Vartojau lomexin, o po to pasiule difliucan&rsquo;a - jis efektyvus, bet, kaip sake seimos gydytoja - baisiai kepenims kenkia, tiesa, jo reikia ti 1 kapsule isgerti. Siek tiek padeda ecovag kapsules (tai gerosios maksties bakterijos). Taigi kai jau prispiria reikalas - tai imuosi visu priemoniu - ir deviu baltus (!), nes juodi alergizuoja, medvilnius apatinius, ir naudoju pacias geriausias prausimosi priemones, ir ecovag - tai bent kazkiek sumazina simptomus... Ir beveik esu isitikinusi, kad po menesio ar dvieju vel pasikartos :(
sim
2006-11-07 19:05
Geras straipsnis. Tik deja niekuo neraminantis. Turiu sia problema jau kelis metus. Si problema atsirado po organizmo nualinimo stipriais antibiotikais. Situacija tokia, kad bet kada atlikus tyrimus (tepineli) galima rasti siu bakteriju, nors niekada nejauciu niezejimo. Jau isbandziau ivairius gydymo metodus, bet niekas nepadeda net trumpam. Uzjauciu visas susidurusias su sia problema. Jei kas atrasit stebuklinga buda kaip isgyti, parasykit!
agneta
2006-11-05 04:00
labai geras straipsnis, pati siuo metu susiduriau susia probleme pirma karta, tai slykstus jausmas, geriau vaistus , bet nieko nepadeda:(
i.
2006-10-11 19:52
mane jau taip uzkniso tas dalykas.niekas nepadeda
liandra
2006-10-09 15:23
man irgi lygiai tas pats, visai neseniai perksaicius straipsni (ne sita, o kita) supratau kad per metus laiko nebuvau isgijus NEI VIENO karto!!! o sergu kiekviena menesi pries menesines..ir partneris gydesi ir saldumynu nevalgiau, niekas nebepadeda..
ieva
2006-08-22 13:44
Kadangi man paciai yra sita problema, tai as turiu prisirinkusi labai daug informacijos is ivairiu interneto puslapiu ir literaturos. Bet dar nei viename straipsnyje neradau taip aiskiai ir glaustai aprasytos sios ligos kaip siame staripsnyje. Tik va deja man sis grybelis kartojasi istisai, nors gydziausi ir as ir vyras tikrai ne karta.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai

Mūsų draugai