Gražus kaip gulbės kaklas

Senovėje egiptietės, norėdamos išsaugoti kaklo liaunumą ir grakštumą, nešiodavo ant galvos sunkius ąsočius su vandeniu ar dubenis su maistu. Egipto valdovė Kleopatra, garsėjusi nepaprastu grožiu, savo kaklą lepindavo įvairių augalų aliejų kompresais. Ilgas kaklas laikytas grožio etalonu Renesanso epochoje. Šiais laikais ąsočių ant galvos gal nenešiosime, bet norint, kad kaklas kuo ilgiau išliktų gražus, reikia pasirūpinti kompleksine jo priežiūra.
 
Kasdienė priežiūra
Kaklo zonoje beveik nėra riebalinio sluoksnio, todėl oda būna normali arba sausa, o kaklo raumenys silpnėja greičiau negu veido ar kitos kūno dalies. Kaklo oda yra yra labai plona ir jautri, todėl ji blogiau pamaitinama, greičiau praranda drėgmę, elastingumą. Oda raukšlėjasi, greičiau sensta.
Kokia turėtų būti tinkama kaklo priežiūra? Kiekvieną rytą kaklą prauskite šaltu vandeniu, galima su muilu. Arba apšlakstykite šaltu vandeniu – taip pagerinsite kraujo apytaką. Jeigu yra galimybė, po to rekomenduojama perskalauti vandeniu su keliais lašais citrinos sulčių ar patrinti liepžiedžių arba mėtų nuoviro ledo gabalėliu. Tai pamaitins odą, suteiks jai minkštumo.
Jeigu oda sausa ir pradeda vysti, valykite kaklą priemonėmis, kurios yra skirtos labai jautrios odos priežiūrai. Po to patepkite dieniniu kremu, kuriuo tepate ir veidą. Lengvai paskirstę kremą delnuose, atloškite galvą ir dešinės rankos judesiais patepkite kairę kaklo pusę, tada kaire ranka – dešinę kaklo pusę. Įsidėmėkite: kremu tepkite tik iš apačios į viršų – nuo raktikaulio smakro link!
Ir padarykite lengvą masažą: išorine delnų puse lengvai paplekšnokite kaklo šonus, o smakrą, kur daugiausiai kaupiasi riebalai, pastuksenkite pirštais.
Vakare toniku ar specialiu prausikliu valydami veidą, nepamirškite nuvalyti ir kaklo. Paskui patepkite riebiu maitinamuoju kremu (lengvais pirštų judesiais švelniai braukdamos nuo kaklo apačios smakro link). Po kelių minučių, kai kremas įsigers į odą, perteklių švelniai nuvalykite minkšta servetėle.
Kontrastiniai kompresai
Norite išvengti dvigubo pagurklio? Sekite savo svorį, rūpinkitės taisyklinga laikysena (laikysena turi būti tiesi, stuburo linija ir pakaušis turi sudaryti tiesią liniją). Įpraskite, ką nors veikdami ar vaikščiodami galvą laikyti tiesiai, o smakrą ir kaklą – stačiu kampu.
Darykite kontrastinius kompresus. Jie suteiks odai tonizuojamąjį ir gaivinamąjį poveikį, pagerins kraujo apytaką. Tamprų rankšluostį sudrėkinkite tai šaltu, tai karštu vandeniu (galima naudoti ir liepžiedžių, mėtos, šalavijo žolelių ar arbatos nuovirą) ir uždėkite ant kaklo ir smakro, keičiant 5 kartus. Karštą kompresą laikykite 1–2 minutes, o šaltą – 4–5 sekundes. Procedūrą visada reikėtų užbaigti šaltu kompresu. Po to kaklą patepkite kremu arba aliejumi – saulėgrąžų ar alyvuogių.
Kelis kartus per mėnesį tinka aliejaus kaukė, ją laikant 20–30 minučių.
Valgydami vaisių nepamirškite juo palepinti ir savo kaklo zonos: patepkite odą banano, apelsino griežinėliu ar vynuoge.
Apvyniojimai
Odos švelnumą ir lygumą padės išsaugoti vitamininiai vaisių (bananų, mandarinų, arbūzų), uogų (braškių, žemuogių) ar daržovių (agurkų, pomidorų) apvyniojimai. Jie ypač naudingi vystančiai brandžiai odai.
Pavyzdžiui, pasidarykite apvyniojimą iš žalių agurkų. Smulkiai supjaustykite keletą agurkų, išimkite sėklas ir uždėkite agurkų masę ant kaklo, o viršų padenkite marle ar plonu audiniu. Patogiai atsigulę ant sofos atsipalaiduokite. Kaukę ant kaklo laikykite 15–20 minučių, po to patepkite odą maitinamuoju kremu.
Kaklo masažas
Kaklo masažas greitina kraujo apytaką, pagerina lankstumą, sumažina raumenų įtampą. Vakare, nusipraususios ir patepusios kaklą maitinamuoju kremu, galite atlikti lengvą 5–10 minučių masažą. Padarykite keletą glostomųjų judesių iš apačios į viršų abiejų rankų delnais (dešiniuoju delnu – kairiąją kaklo pusę, o kairiuoju delnu – dešinę kaklo pusę). Odą glostykite atsargiai, stenkitės netampyti.
Po to truputį atloškite galvą ir pirštų galiukais padarykite keletą spiralinių judesių.
Suglaustų pirštų galiukais švelniais sukamaisiais judesiais masažuokite kaklo raumenis kryptimi aukštyn – žemyn.
Po to padarykite keletą spiralinių judesių nuo peties ausies spenelio link: dešiniu delnu kairiosios ausies link, po to kairiuoju – dešiniosios ausies link.
Du kartus per savaitę galima atlikti masažą naudojant specialų šepetį. Pirmiausia ištepkite smakrą, kaklą ir pečius riebiu kremu arba aliejumi. Tada šepečiu darykite apvalius judesius nuo kaklo iki ausies, nuo peties iki ausies, nuo krūtinės per petį nugaros link. Masažuokite apie 5 minutes. Toks masažas gerina kraujotaką, bendrą savijautą.
Pastaba: jei ant nugaros ar ant kaklo yra bėrimų, spuogelių ar žaizdelių, masažo daryti negalima.
Gimnastika
Jūsų kaklui stangrumo suteiks nesudėtingi pratimai. Juos galite atlikti prie pusryčių stalo, darbe prie kompiuterio ar vakare ilsėdamiesi prie televizoriaus ekrano.
Atsisėskite prie stalo tiesiai, kad kojos remtųsi į grindis, sudarydamos statų kampą. Alkūnėmis remkitės į stalą, o smakrą paremkite kumščiais. Lėtai lenkite galvą žemyn jausdami rankų pasipriešinimą ir įtempdami kaklo raumenis.
Prie smilkinių pridėję ranką, lenkite galvą į kairę ir dešinę, bandydami ja priešintis.
Atloškite galvą atgal, darydami pasipriešinimą pakaušyje sunertų rankų pirštais.
Lėtai sukite galvą į dešinę, po to į kairę, stengdamiesi pažiūrėti kuo toliau per petį už nugaros.
Stipriai atloškite galvą, atverkite burną. Įtempkite smakro raumenis taip, kad apatinė lūpa lengvai uždengtų viršutiniąją lūpą.
Atpalaiduokite lūpų kampučius ir įtempkite kaklo raumenis.
Stipriai pasukite galvą į kairę, po to į dešinę.
Lūpomis suformuokite „dūdelę“ ir, įtempę kaklo raumenis, stipriai ir garsiai ištarkite garsus „O – U –I –A – O “.
Paimkite dantimis šiaudelį ar pieštuką ir, ištempę smakrą į priekį, rašykite ore skaičius 1, 3, 8,10.
Pečiai tiesūs, galva nuleista ant krūtinės. Lenkite galvą maksimaliai prie dešiniojo peties, atloškite galvą atgal, po to – prie kairiojo peties ir vėl ant krūtinės. Pakartokite tai pradėdami sukti galvą iš priešingos pusės.
Atsisėskite tiesiai. Ištieskite krūtinę, padėkite rankas ant pečių ir, juos spausdami, pasistenkite kaip galite stipriau (lyg tempiant į „viršų“) ištempti kaklą.
Dėmesio: Kiekvieną pratimą kartokite 3–4 kartus. Palaipsniui pratimų pakartojimų skaičių didinkite iki 10–12 kartų. Šie pratimai padės jums išsaugoti elastingą kaklo odą, atitolins raukšlių susidarymą.
Naudingi patarimai
• Kuo dažniau šlakstykite kaklą šaltu vandeniu ar prauskite po dušu.
• Ilgai sėdėdami susilenkę prie knygų ar kompiuterio, nepamirškite kartkartėmis atlošti galvą, kad kaklas pailsėtų.
• Mėtų, liepų, ramunėlių, rožių, beržų pumpurų arbata tinka ir kaklo kompresams.
• Neskaitykite knygos ar žurnalo gulėdami.
• Nemiegokite ant aukštos pagalvės.
• Įvairias kaklo procedūras darykite atsargiai, ypač skydliaukės zonoje (priekinės kaklo dalies centrinė vieta). Čia lieskite, glostykite švelniai, nespausdami, nes stiprūs paspaudimai, masažai gali išprovokuoti skydliaukės hiperfunkciją.
• Negalima masažuoti kaklo miego arterijos, o ypač miego arterijos ančio srityje.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai