Kaip per šventes išlaikyti figūrą?

 

Metuose – tiek daug švenčių: nuo Kalėdų ir Naujųjų metų iki gimtadienių ir vardadienių. Tai reiškia, kad su jomis atkeliaus ir persivalgymas, nes taip knieti paragauti visų ant stalo esančių gėrybių. Juk kuo daugiau vaišių, tuo didesnė šventė, ar ne?

Nutinka ir taip, kad šventė seka šventę, o su jomis atklysta ir papildomi kilogramai. Daugelis šaltinių skelbia, kad žmogus per šventes vidutiniškai priauga nuo 2 iki 4,5 kg. Ir taip aišku, kad svorio priaugti yra kur kas lengviau nei jo atsikratyti, tad per šventes užsiauginti papildomi kilogramai gali tapti tikru galvos skausmu.

Tad kodėl gi nesusidarius šventinio mitybos plano tam, kad galėtumėte mėgautis skaniais patiekalais ir nepriaugtumėte svorio?

 

Švenčių metu valgykite kaip įprasta ir nepamirškite užkandžių

 

Tikriausiai esate pastebėję, kad, artėjant svarbiai šventei, visą dieną nieko nevalgote tam, kad vakare galėtumėte kimšti iki valiai. Tačiau tai mūsų organizmui neduoda jokios naudos. Priešingai, sulėtėja medžiagų apykaita ir, jei atvykstate į vakarėlį išbadėję, veikiausiai suvalgote dvigubai daugiau kaloringo, riebaus ir nesveiko maisto.

 

Pasišalinkite iš virtuvės, kad išvengtumėte persivalgymo

 

Vos tik pripildėte lėkštę, eikite į kitą kambarį ir įsiliekite į pokalbius ar kitokią veiklą, kuri padėtų atitraukti mintis nuo maisto. Jei šventės metu privalote padėti virtuvėje, kramtykite gumos, kad neužkandžiautumėte maisto likučiais. Juk taip lengva suvartoti papildomas 200–300 kcal!

 

Skanaukite sveikais patiekalais

 

Ne visi šventiniai patiekalai turi būti varvantys nuo sviesto, sūrio ar šokolado, kad būtų patrauklūs. Juk galima patiekti šviežių daržovių ar salotų. Arba gamindami pasitelkite fantaziją ir tradiciniuose švenčių patiekaluose sumažinkite kalorijų skaičių, pavyzdžiui, gimtadieniui iškepkite vaisinį, o ne Napoleono tortą. Svečiai tikrai nesupyks!

 {banner-25}

Mankštinkitės, kad papildomai sudegintumėte kalorijų

 

Taip, šventės toks metas, kai, atrodo, nėra laiko kažką nuveikti dėl savęs, tačiau meskite sau iššūkį ir raskite bent 30 minučių sportui. Sudeginę papildomas 300 kcal per dieną, jūs galėsite per šventę suvalgyti 300 kcal daugiau. Galite netgi sugalvoti naują šventinę tradiciją, susijusią su fizine veikla, kuri bent trumpam tiek jus, tiek svečius atitrauktų nuo maisto, pavyzdžiui, visi traukite čiuožinėti arba surenkite orientacines varžybas netoliese esančiame miške, o gal net mieste.

 

Svarbu ne maisto kiekybė, o kokybė

 

Nebūtina ragauti visko, kas patiekta ant stalo. Atidžiai peržvelkite vaišių stalą ir pasirinkite 3–5 patiekalus, kurie jums atrodo patraukliausiai. Jei pasirinktas patiekalas labai kaloringas, įsidėkite mažesnę porciją. Taigi, mėgaukitės skaniausiais patiekalais ir nevalgykite tų, kurių nenorite.

 

Neslampinėkite aplink stalą

 

Ką tik suvalgėte be galo skanų kreminį pyragaitį ir vėl vaikštinėjate aplink stalą, taikydamiesi dar vieno kremu apipurkšto gardėsio? Nesvarbu, ar tai būtų pyragaitis, ar kur kas mažiau kaloringas patiekalas, nevalgykite jo daugiau nei vieną kartą, nes tik taip išvengsite persivalgymo ir papildomų centimetrų pilvo srityje.

 

Stovėkite švediško stalo eilės gale

 

Natūralu, jei šventės metu maisto galima valgyti, kiek telpa, daugelis svečių vaikšto pilnomis lėkštėmis. Ir taip visą vakarą. Tai – tiesus kelias į persivalgymą, tad, laukdami savo eilės įsidėti norimo patiekalo, stovėkite pačiame eilės gale, nes taip teks laukti ilgiau ir mažiau prisivalgysite, o gal net ir nuspręsite, kad valgyti jau nebenorite.

 

Maistas – puiki dovana?

 

Nusprendėte dovanų draugams iškepti sausainių, draugų vaikams dovanoti rankų darbo saldainių, o stalą nuklojote pačių gamintais tortais? Jei dar patys gamindami išlaižome pusę dubenėlių, paskui ragaujame jau pagamintus skanėstus, o dar vėliau kelis paslepiame bufete, nes taip sunkiai dirbome ir nusipelnėme paragauti patys.

O draugai ir jų vaikai, persivalgę dovanotų skanėstų, tikrai priaugs kelis papildomus kilogramus. Maža to, dar ir recepto gali paprašyti, ir taip tęs svorio auginimo programą namuose. Jei norite švenčių proga dovanoti naminius skanėstus, pabandykite pagaminti ką nors sveikesnio, pavyzdžiui, javainių, pilno grūdo duonos, konservuotų vaisių ar daržovių, džemo ir t. t.

Jei dirbate biure, būkite pasiruošę vaišėms darbe. Jos pasitaiko per visas tradicines šventes ir bendradarbių ar firmos gimtadienius. Jei turite galimybę, atsineškite savo sveikų užkandžių bendram stalui. Šitaip atsispirsite pagundai prisikrauti lėkštę skanėstų, užklupus pietų alkiui.

 

Atminkite, kad ir gėrimai turi kalorijų

 

Būkite budrūs, sekdami, kiek išgeriate punšo, įvairių kokteilių, šampano ir kitų alkoholinių ar nealkoholinių gėrimų. Gerdami įvairius gėrimus surenkate papildomai kalorijų, tačiau alkis niekur nedingsta. Jei norite pasilikti papildomų kalorijų maistui, verčiau gerkite gryną vandenį, kuris ne tik neturi kalorijų, bet ir yra naudingas organizmui.

 

Švęskite su protu ir išvengsite papildomų kilogramų

 

Šventės – tai metas, kai džiaugiamasi ir mėgaujamasi draugų ir artimųjų kompanija, šilumą spinduliuojančiomis akimis bei geru maistu. Tad nėra ko būti susikausčiusiems. Verčiau mėgaukitės visais tais skanėstais, apie kuriuos ilgai svajojote, bet darykite tai protingai. Valgykite tik tą maistą, kuris jums patinka, ir nešvaistykite kalorijų saldumynams, kurie iš tiesų nėra tokie geri, kaip atrodo. Laikykitės pateiktų nurodymų ir, galime užtikrinti, galėsite mėgautis šventiniais patiekalais be jokio kaltės jausmo.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Monce
2013-05-27 11:17
Na kaip ir tiesa paseke,kartais ir as taip darau.:)(red)

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Naujausi gydytojų atsakymai

Mūsų draugai