Kuri dieta geriausia?

Atliekant tyrimą buvo sulygintos 4 dietos − Atkinso, Ornish, Svorio stebėtojų ir Zona. 40 antsvorio turinčių suaugusių 27–42 metų asmenų atsitiktiniu būdu buvo suskirstyti į keturias grupes ir jiems skirta viena iš dietų. Gydytojas ir dietologas 2 mėnesius kiekvieną mokė paskirtos mitybos programos. Visi buvo sveriami prieš pradedant laikytis dietos ir tyrimo pabaigoje. Daugiausia kilogramų numetė tie, kurie kruopščiausiai laikėsi dietos nurodymų, nesvarbu, kokio tipo tai buvo dieta. 42 proc. tyrimo dalyvių, kurie nusižengė savo dietos taisyklėms, daug svorio nenumetė.
 

Žurnale „Journal of the American Medical Association“ nurodomi tokie tyrimo rezultatai:
· Tie, kurie laikėsi Atkinso dietos, numetė vidutiniškai po 2 kg. 53 proc. dalyvių dietos laikėsi metus.
· Tie, kurie buvo priskirti Svorio stebėtojų dietos grupei, vidutiniškai numetė po 3 kg. 65 proc. dalyvių šios dietos taip pat laikėsi metus.
· Besilaikiusieji Zonos dietos numetė vidutiniškai po 3,2 kg. Metus šios dietos laikėsi 65 proc. tyrimo dalyvių.
· Priskirtieji Ornish dietos grupei vidutiniškai numetė po 3,3 kg. Metus šios dietos laikėsi 50 proc. tyrimo dalyvių.
Numesto svorio skirtumai tarp skirtingų dietų nebuvo reikšmingi, taigi juos lengvai galima priskirti atsitiktinumui. Ar tai reiškia, kad dietos nėra veiksmingos?
„Ne, − tvirtina tyrimo autorius, Tufts Naujosios Anglijos Medicinos centro (Bostonas, JAV) aterosklerozės tyrimo laboratorijos nutukimo tyrimo padalinio direktorius Michael L.Dansinger. – Tai reiškia, kad ta dieta, kuri jums labiausiai patinka, ir yra veiksmingiausia.“
Sėkmės raktas tas, kad pasirinktos dietos reikia kruopščiai laikytis – tada jis bus veiksminga.
Dansinger nuomone, norint rasti Savo dietą, reikia išbandyti įvairias. Tyrimas parodė, kad veiksmingos gali būti daugelis dietų ir nereikia susikoncentruoti ties ieškojimu tinkamos visiems.
Tyrimo bendraautorius Kolorado (JAV) sveikatos mokslinio centro universiteto profesorius, Amerikos širdies asociacijos išrinktasis prezidentas Robert H. Eckel pažymi, kad svarbu ne tik maisto kiekybė, bet ir kokybė.
Trys svarbiausios svorio metimo arba nutukimo prevencijos rekomendacijos:
*Valgyti daug vaisių ir daržovių, neskaldytų grūdų ir žuvies.
*Reguliariai mankštintis.
*Valgyti mažesnėmis porcijomis.
Eckel priduria, kad numesti svorio nėra paprasta ir nereikia tikėtis greitų rezultatų. „Meskite svorį pamažu. Koreguokite savo mitybą, stengdamiesi kasdien suvalgyti po truputį mažiau. Tai, atrodo, per daug paprasta, bet daugeliui yra per daug sunku“, – pažymi R.H.Eckel.

 

Dietų veiksmingumo įrodymai


Kodėl gydytojai nesutaria dėl to, kuri dieta veiksminga, o kuri − ne? Greičiausiai todėl, kad turimi dietų veiksmingumo įrodymai yra silpni. Tokia yra Pensilvanijos (JAV) universiteto svorio ir mitybos sutrikimų programos direktoriaus Thomas A.Wadden nuomonė. Jis su kolegomis apžvelgė spausdintus įrodymus apie populiariausiųjų dietų veiksmingumą.
Deja, jų rasta nedaug. Tik Svorio stebėtojai buvo paskelbę tris savo dietos veiksmingumo tyrimus. Per 6 mėnesius tyrimo dalyviai numetė 5 proc. svorio. Po dvejų metų numestas svoris vidutiniškai buvo apie pusantro kilogramo.
„Aš manau, kad požiūris į Svorio stebėtojų dietą priklauso nuo to, ar jūs optimistas, ar pesimistas, − pažymi Wadden. – Mano nuomone, daugeliui būtų naudinga numesti apie 5 kg. Tai būtų gera diabeto prevencija. Šios dietos rezultatas kuklus, bet ji nereikalauja daug pastangų.“
Be abejo, tai, kad nėra įrodymų, dar nereiškia, kad kitos dietos neveiksmingos.

 

Skirtingiems žmonėms − skirtingos dietos


Wadden tyrimas dar nereiškia, kad visi turi laikytis Svorio stebėtojų dietos.
Nepaisant nedidelio paskelbtų tyrimų skaičiaus, Wadden sukaupė daug duomenų ir apie kitas svorio metimo programas.
 

Štai kai kurie iš jų:


*Nors daugiau duomenų yra apie Svorio stebėtojų dietą, tačiau kalbant su tais, kurie laikėsi kitų mitybos programų, pasirodė, kad jos taip pat veiksmingos.
*Mažai kalorijų turinti dieta gali būti pavojinga sveikatai. Todėl tie, kurie jos laikosi, turi būti prižiūrimi gydytojo.
*Veiksmingos gali būti visos svorio metimo programos. „Jei jos ir nepadeda numesti daug svorio, jos ir nereikalauja daug išlaidų“, – mano Wadden.
Taigi svarbiausia pasirinkti tai, kas tinka asmeniškai jums. Nėra jokio stebuklo − sumažinkite suvartojamų kalorijų kiekį, ir sumažės svoris.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Toma
2010-04-28 00:24
Kelne, bent adresa normaliai nukopijuotum.. :)P
turi buti http://www.geradieta.lt/dietos-svorio-metimas/levo-chazano-dieta.html
Kelne
2010-04-20 23:52
Man irgi patinka Chazano dieta.
galite daugiau pasiskaityti čia:
http://www.geradieta.lt/dietos-svorio-metimas/levo-chazano-dieta
arunas
2009-07-08 19:30
niekai tos dietos reikia keisti mitybos iprocius ne metam o wisam likusiam gyvenimui
ANGELĖ
2008-03-04 23:42
Geriausia dieta kurios laikydamiesi jaučiame kuo mažesnį diskomfortą,aš daug išbandžiau,dievinu L CHAZANO dietą,teisingai rašote pritariu.

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai