Aplink mus tykantys pavojai

Pro didžiausius teleskopus žvalgomės po paslaptingiausius visatos kampelius, ieškodami naujų pasaulių, gyvybės formų ir vis rečiau atsigręžiame į mus supantį pasaulį. Į pasaulį, pilną keisčiausių ir pavojingiausių padarų. Vieni jų naudingi mums, kiti – grobuonys, sukeliantys baisiausias ligas. Mikrobai nuo neatmenamų laikų gyvena mumyse ir šalia mūsų. Su jais mes taip susigyvenome, kad be jų nebeišgyventume. Virusai ir bakterijos – tai mikroskopiniai „draugai“, pažįstantys mus geriau nei mes patys.
 

Bakterijų pilna visur


Tikriausiai nerastume nei vienos namų kertelės, kurioje nebūtų mikroorganizmų. Jų knibždėte knibžda visur. Daugiausia bakterijų ten, kur šilta ir kaupiasi drėgmė: unitazuose, kriauklėse, plastikiniuose induose, kanalizacijos vamzdžiuose. Idealiausios sąlygos bakterijoms daugintis ir kauptis – virtuvės šluostės, kempinės. Jose apstu maisto medžiagų bei drėgmės, todėl susidaro idealios sąlygos mikroorganizmams veistis ir nerūpestingai gyventi. Vėliau ta pačia šluoste valydami viryklę, stalų paviršius, namų aplinką užteršiate mikroorganizmais. Nešvariausios kambario vietos tos, kurias dažniausiai liečiame: durų rankenos, šviesos jungikliai, kompiuterio klaviatūra. Šios vietos gali būti gausiai užkrėstos ne tik bakterijomis, bet ir virusais, sukeliančiais gripą, viduriavimą ar kitas ligas.
Infekcijas platina ir pelės bei žiurkės. Graužikai, nuolat kontaktuodami su žmonėmis, gali platinti daugelį užkrečiamų ligų: jersiniozę, leptospirozę, trichineliozę, salmoneliozę, hemoraginę karštligę, marą ir kitas ligas. Todėl būtina juos naikinti.


Dažnai ant tualeto durų rankenų ar šviesos jungiklių gali tūnoti ir laukti savo valandos šigeliozė, salmoneliozė, kampilobakterijos. Valgant ar gaminant nešvariomis rankomis, bakterijos patenka į organizmą ir sukelia ligą.
Dažniausiai per užterštą maistą žmonės užsikrečia salmonelėmis ir suserga salmonelioze. Užsikrėtęs žmogus pradeda viduriuoti, vemti, karščiuoti. Kartais netenka tiek skysčių, kad tenka gydyti reanimacijoje.
Nesunku visų šių ligų išvengti, tereikia laikytis higienos, gaminamas maistas turi būti tinkamai ruošiamas ir laikomas.
Besaikio antibiotikų vartojimo padariniai
Dėl besaikio antibiotikų vartojimo ar nuolatinio kontakto su jais atsiranda vis daugiau antibiotikams atsparių bakterijų rūšių. Kiekvienas, net ir pats mažiausias organizmas trokšta gyventi, todėl iš paskutinių jėgų kovoja už išlikimą.
Vienas iš geriausių prisitaikymo išlikti žiauriame antibiotikų amžiuje pavyzdžių – tuberkuliozės lazdelės. Buvo planuota, kad tuberkuliozė 21 amžiuje bus visiškai likviduota. Tačiau ji vis dar klesti. Tuberkuliozės lazdelės sugebėjo prisitaikyti ir įgyti atsparumą ją žudantiems vaistams. Dabar tuberkulioze galima užsikrėsti bet kur: mokyklose, masinio susibūrimo vietose, viešajame transporte. O gydymas pasidarė daug sudėtingesnis, nes jos nebeveikia dauguma anksčiau buvusių veiksmingų vaistų. Tai tik vienas iš pavyzdžių. Vis dažniau stafilokokų, streptokokų sukeltas ligas tenka gydyti stipresniais vaistais. Atsiranda žmonių, kuriems nebepadeda net patys brangiausi ir naujausi antibiotikai. Todėl specialistai rekomenduoja antibiotikus vartoti tik esant reikalui, kai jų paskiria gydytojas, ir pirmiausia pradėti nuo pačių paprasčiausių.
 

Švari aplinka – sveikas žmogus


Kad būtumėme sveiki, neužtenka tinkamai maitintis, sportuoti. Svarbu susikurti sveiką aplinką. Keli patarimai, kaip tai padaryti.
● Nuolat plaukite rankas, laikykitės higienos taisyklių.
● Tvarkydami namus ypatingą dėmesį skirkite šaldytuvui, unitazui, kriauklei, dujinei viryklei, durų rankenoms, šviesos jungikliams. Jų priežiūrai rekomenduojama naudoti dezinfekuojamąsias priemones.
● Reguliariai vėdinkite namus. Geriausia trumpam sukurti skresvėjį, kuris greitai pakeis kambarių orą šviežiu.
● Maistą laikykite tinkamuose induose. Kiaušinius, žalią mėsą ir jau pagamintus maisto produktus reikia laikyti atskirai. Ruošdami maistą naudokite atskirus indus, darbo įrankius.
● Nepirkite ir nekaupkite maisto produktų dideliais kiekiais, greitai gendančius produktus laikykite tik šaldytuvuose.
● Atidarius pakuotę, pienas, grietinė gali būti vartojami 3–4 dienas; juos laikykite šaldytuve kiek galima hermetiškiau uždarę indą.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Monika
2010-08-04 09:26
Mikrobu neisvengti, svarbu stiprus imunitetas. Rekomenduoju imuniteta stiprinti ekologisku produktu BAOBABLIFE Daugiau info www.bioproduktai.com e-mail: bioprekyba@gmail.com
Inceptum
2010-05-20 23:41
Parduodame naujus japoniškus inhaliatorius "OMRON" kaina 188 litai ir itališkus kaina 130 litų. Tai puiki priemonė Jums ar Jūsų vaikui nuo bronchito, laringito, astmos ir kitų ligų, bei sveikų vaikų profilaktikai - eukalipto, mentolio, gebenių, pušų ir kitokios inhaliacijos nuo peršalimo ligų. Komplekte: inhaliatorius, kaniulė, pypkutė, suaugusiojo ir vaikiška kaukutės ir kt.
Pristatome visoje Lietuvoje.
www.inceptum.lt
andrejus 867150870http://kordi
2010-02-19 22:09
Uzvakar farmacininku seminare ,pradzioje lektoriius pradedamas pasake :_ Medikamentinis gydymas -tai pacientu nuodijimas ju paciu interesams .Maniau saleeje visi is juoko numirs.
Neisivaizduojat kokia hemija jums raso "Gyytojai" jusu .musu medicina moka ispjaut.
Todel konsutuoju remiantis Rytu medicinos principais. Nemokamai. mediko konsultacija

O imunitetui atstatyt ,ir nuo gripo per para pasveikt ,rekomenduoju Kordicepsa.visi patenkinti
Apie kordicepsa rasite www.kordicepsas.blogas.lt
www.fohow777.lt

Rytuose nuo amžių kordicepsas buvo laikomas pačiu vertingiausiu iš visų Žemės augalų. Stipriausiu poveikiu pasižymi kininis kordicepsas (Cordyceps sinensis)
Mokslinių tyrimų metu nustatyta, kad kordicepsas veikia kaip stiprus antioksidantas, nes jo sudėtyje yra beta karotino, vitaminų E,C, mineralų – seleno ir cinko, koenzimo Q 10, imunomoduliuojamųjų polisacharidų bei kitų medžiagų. Kordicepse yra 77 mikro ir makroelementai, daugiau kaip 80 rūšių fermentų, nepakeičiamų aminorūgščių, nesočiųjų riebalų rūgščių ir t.t.
Kordicepsas yra natūralus antibiotikas, slopina pneumokokų, stafilokokų, streptokokų bei daugelio kitų mikrobų dauginimąsi. Šis grybas veikia ir įvairius virusus, tarp jų adenovirusus, gripo, hepatito, herpio, atipinės pneumonijos virusus.Jis veikia pirmuonis – chlamidijas, ureaplazmą, trichomonas, kirmėles ir grybelius.
Pastebėta, kad kordicepsas veiksmingas sergant kraujagyslių ligomis. Jis reguliuoja kraujagyslių praeinamumą, jų sienelės tampa elastingesnės, sumažėja jų užsikimšimo pavojus. Kordicepsas atnaujina kepenų ląsteles, normalizuoja odos, nosiaryklės bei kvėpavimo takų mikroflorą. Kordicepso preparatai normalizuoja inkstų funkciją, reguliuoja medžiagų, ypač lipidų, apykaitą.

Labai svarbu vartoti kordicepso preparatus siekiant, kad ūminiai uždegimai nevirstų lėtinėmis ligomis.
As
2009-04-19 02:58
mano draugas pasake,kad viesajame tualete jis visada sedasi,nes,atseit,dabar tualetai tokie svarus.O,siaube,as soke,mane visa gyvenima tevai moke tik niekad nesisesti viesajame tualete,nes ten galybe ligu,galima tik pritupti.O cia zmogus su kuriuo miegu elgiasi priesingai.Man pasidare taip slykstu,kad negaliu i ji ziureti,nes zinau kaip atrodo tie viesi tualetai...Kaip dabar mums gyventi,po mano baisaus nustebimo,jis tik saiposi ir sako,kad taip elgiasi visi.Ka jam atsakyti ir kaip su juo myletis,jei slykstu...
diana
2007-02-07 11:38
niekada nepagalvojau apie visokius mikrobus ant jungtuku ir duru rankenu - unitazas suprantu, bet apie kitus tikrai nepagalvodavau

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai