Plaukimo treniruotė

Plaukimo treniruotė - puikus būdas sudeginti kalorijų, atrodyti puikiai. Tai viena iš geriausių mankštinimosi būdų, kadangi plaukiant lavinama tiek viršutinė, tiek apatinė kūno dalis, be to, sąnariams kliūva mažesnis krūvis. Tačiau plaukimas reikalauja daugiau įgūdžių nei kiti ištvermę stiprinantys fiziniai pratimai. Pradedantieji dažnai puola į neviltį, kadangi stipresnis yrimasis ne visada padeda greičiau plaukti. Vien greitesni rankų judesiai nepadės. Profesionalūs plaukikai gali greitai plaukti ne todėl, kad gali sukti rankas lyg propeleris, bet todėl, kad tiksliu rankos mostu jie užkabina vandenį toliau nei kiti. Jų plaukimas grakštus ir “ekonomiškas”. Kitaip tariant, tam pačiam atstumui nuplaukti jiems prireikia mažiau yrių. Tinkamai treniruojantis galima išmokti plaukti greičiau, bet pirmiausia plaukimą reikia įvaldyti kaip meną ir tik po to kaip sportą. Norint plaukti greitai, visų pirma reikia išmokti plaukti lėtai, tiksliai ir grakščiai. Reikia išmokti nekovoti su vandeniu. Pastangos irtis stipriau dar neįvaldžius plaukimo technikos, - tai tik klaidų tobulinimas ir bereikalingas jėgų eikvojimas. Vadinasi, reikalingos kelios kokybiškos treniruotės - ir pirmyn!

 

BŪKITE KANTRŪS, IR ŽUVIS JUMYSE TIKRAI ATGIS !


Šie patarimai padės išmokti tiksliau ir greičiau plaukti. Tobulinant techniką, patartina rinktis neilgus atstumus (pvz., 25 m) ir kiekvienam pratimui skirti ne daugiau kaip 10 min., kad užtektų jėgų kitiems pratimams.
 

Technika


 

YPAČ LĖTAS PLAUKIMAS.

Lėtas plaukimas gali pasirodyti nepriimtinas jūsų instinktams, bet tai greičiausias būdas išmokti plaukti grakščiau. Apgalvokite kiekvieną rankos judesį, irkitės tarsi sulėtintame kadre.
 

TYLUS PLAUKIMAS.

Kuo mostas “šlapesnis”, tuo jis garsesnis. Įsiklausykite, kaip iriatės, tuomet stenkitės mažiau pliauškėti ir taškytis. Pamėginkite plaukti mažesniais, bet švelnesniais mostais. Vietoj kovingų atakų vandenį lengvai raikykite.


 

SLIDUS PLAUKIMAS.

Geriau paklusti vandeniui per jį slystant nei stengiantis nugalėti vandens pasipriešinimą. Tyliu plaukimu jūs sutelkiat dėmesį į tai, kas vyksta vandens paviršiuje, o slidžiu - susikoncentruojate į tai, kas vyksta po vandeniu.
 

NUOŽULNUS PLAUKIMAS.

Pasistenkite perkelti svorį į priekinę kūno dalį. Turite pajausti, kad tarytum atsirėmėte į krūtinę. Tokioje pozoje kūnas atsiduria horizontalesnėje padėtyje. Jūsų klubai ir kojos jaučiasi lengvesni, nebeskęsta, sumažėja poreikis spirtis. Galvos netieskite į priekį, nuleiskite žemiau, kad ji nekyšotų aukščiau nei nugara. Paprašykite draugo, kad kai jūs plaukiate, jis patikrintų jūsų galvos padėtį.
 

“TOLESNIS” PLAUKIMAS.

Kiekvienu rankos mostu stenkitės pasiekti kaskart vis toliau. Ilgesnis “kablys” leis kūnui slysti lengviau. Tegu rankos darbuojasi kuo mažiau atmetant į šonus, tuomet bus mažesnė pasipriešinimo jėga vandeniui.
 

YRIŲ SKAIČIAUS MAŽINIMAS.

Plaukdami vienodus atstumus skaičiuokite yrius. Stenkitės, kad jų būtų vis mažiau. Jei treniruositės pagal nurodymus - tai pavyks.
 

TRENIRUOTĖ PRADEDANČIAJAM


45 min. treniruotė turi būti paskirta vien technikai. Nesirūpinkite plaukimo greičiu ar nuplauktu atstumu.Kiekvienam pratimui skirkite po 6-8 minutes.
1. (Apšilimas) 200 m “tyliojo” plaukimo: į vieną pusę laisvu stiliumi, į kitą - nugara.
2. 10 min. plaukiokite 25 m atstumą “nuožulniuoju” plaukimu, darydami 10-15 sek. pertraukėles.
3. Vis dar sutelkę dėmesį į “nuožulnųjį” plaukimą, plaukiokite po 50 m, darydami 20 - 30 sek. pertraukėles. Suskaičiuokite, kiek yrių prireikė nuplaukti pirmiems 50 m, stenkitės, kad šis skaičius nepadidėtų. Leistina 2 yrių paklaida.
4. 10 min. plaukiokite 25 m distancijas “tolesniuoju” plaukimu, darydami 10-15 sek. pertraukėles.
5. Pakartokite tai, kas pasakyta 3 nurodyme, sujunkite su “tolesnio“ plaukimo technika. Palyginkite dabartinį yrių skaičių su apskaičiuotu trečiajame nurodyme.
 

TOBULĖJANČIO PLAUKIKO TRENIRUOTĖ


Ši treniruotė skirta geriems plaukikams. Jos metu nuplaukiama maždaug 2000 m, svarbu tiek technika, tiek greitis. Treniruotė turėtų užtrukti valandą ar trumpiau.
1. (Apšilimas) Nuplaukite 300 m: į vieną pusę laisvu stiliumi, į kitą - ant nugaros. Skaičiuokite kiekvieno nuplaukto atstumo yrių skaičių, stenkitės išlaikyti jį pastovų.
2. Nuplaukite 8 kartus po 50 m, pailsėdami po 20-30 sek. Kiekvieną kartą stenkitės nuplaukti vienu yriu mažiau. Paskutinį kartą turi būti trim yriais mažiau.
3. Nuplaukite 4 kartus “tyliuoju” plaukimu po 100 m, pailsėdami po 30-40 sek.
4. Nuplaukite 8 kartus po 50 m, pailsėdami po 20-30 sek. Nelyginį kartą plaukite “tolesnio” plaukimo technika, o lyginį matuokite laiką, stenkitės plaukti vis greičiau.
5. Nuplaukite 10 kartų po 25 m, pailsėdami po 10-15 sek. Nelyginį kartą plaukite “nuožulniojo” plaukimo technika, o lyginį plaukite šiek tiek greičiau ir skaičiuokite yrius.
6. (Atvėskite) Nuplaukite 300 m kaitaliodami laisvą stilių su brasu. Plaukdami laisvą stilių derinkite su “tyliuoju” plaukimu, o plaukdami brasu skaičiuokite yrių skaičių.

 

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

nzn
2013-06-24 16:36
:D nesamone
laimis
2011-08-10 09:45
net 3 reklaminiai komentarai - liudesys.
Straipsnis nieko truksta vizualizacijos.
algirdas
2010-02-12 16:17
pora ampoliu ir viskas atsistato ir rezai geri!
arte
2009-07-08 11:25
kaip reikiai ismokti plaukti
fiesta
2009-05-13 18:06
Nesuprantu kodėl visi taip tuo Tonusan ir fastum gel susižavėję???mada tokia ar ką?taigi pailsi pamiegi bent penkiolika min ir gerai jautiesi, kam tie dirbtiniai stimuliatoriai..o po to mąstome kad sveikai gyvename, kai be sintetikos nei žingsnio..Pamąstykite..
karakumas
2009-04-16 21:53
man plaukimas tai kazkaip labai gerai raumenims, bet energingumui - neeee.. Tai tenka Tonussan. Nezinau, gal kas zino jau apie ji, bet man tai labai super suveikai visad kai pritruksta energijos, ar siaip nuovargis apima
Adonas
2009-04-14 15:47
man tik plaukimas ir fastum gelis padejo atsikratyti nugaros skausmu. seniau labai kankindavausi, bet kai pradejau lankyti baseina pagerejo. ir fastum gelis labai greit skausmo zidini sumazina, efektyviai veikia, tai rezultatas isejo puikus
Sviesa
2009-04-09 20:23
kaip tik zadu padet lankyti baseina, pratimai pradedancijam man pagelbes. Dar isimesiu kokio fastum, naujovisko, su dozatorium, toks patogesnis naudoti, del visa ko, nes sporto klube be jo ir neissiversdavau
karolis
2008-10-22 22:56
negi butina taip daug ilsetis tarp pratimu tobulejamciam plaukikui
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai