1. Geriausias jūsų draugas pasakoja apie tokį darbą, kuris būtų kaip tik jums. Jūsų reakcija:
B Tą pačią dieną nusiunčiate dokumentus, prašydamas priimti į darbą.
C Pasinaudojate pažintimis ir aplinkiniais keliais bandote išsiaiškinti užkulisius.
A Laukiate, kol sužinosite, ar tai tikrai tiesa.
D Patikrinate, ar galėsite suderinti darbą su asmeniniu gyvenimu.
2. Pirmadienį dalyvausite pasitariame, kuriame bus kalbama apie didelį užsakymą. Ką darote savaitgalį prieš pasitarimą:
D Ilsitės, nes pirmadienį norite būti žvalus.
C Apgalvojate strategiją, kaip geriausia gauti šitą užsakymą.
B Bandote įgyti kiek galima daugiau specialybės žinių.
A Savaitgaliais niekada negalvojate apie savo darbą.
3. Galėtumėte pigiai gauti nuostabų bevielį telefoną:
D Užsisakote jį, bet įjungsite tik kada, kai norėsite, kad jus rastų.
C Užsakote jį. Turėsite vienu naudingu daiktu daugiau.
B Būtų neblogai, bet pagalvojate, kad galite išsiversti ir be jo.
A Bevielis telefonas jums atrodo paikai ir pasiūlymą atmetate.
4. Jūsų žvilgsnis užkliūva už skelbimo apie seminarą „Kaip įveikti stresus“. Jūs pagalvojate:
A ...kad jums to nereikia.
B ...kad neturite tam laiko.
D ...ar priimtinos jums sąlygos.
C ...kad kursai kaip tik tai, ko jums reikia.
5. Dalykinės kelionės metu susipažįstate su įdomiu kolega iš gimtojo miesto. Jis nuoširdžiai jus kviečia netrukus jį aplankyti. Jūs:
B Tuojau pat svarstote, ką galėtumėte nuvežti jam dovanų.
A Pagalvojate: jis tikriausiai kviečia tik iš mandagumo.
D Laukiate, kol kolega paskambins ir pakartos kvietimą.
C Sugrįžęs iš kelionės, tuojau pat susitariate dėl susitikimo.
6. Savo darbe jūs kreipiate ypatingą dėmesį į tai, kad:
B ...viskas būtų atlikta kiek įmanoma geriau.
A ...viskas vyktų tvarkingai.
D ...kiek galima daugiau darbų būtų perduota bendradarbiams.
C ...viršininkas pastebėtų jūsų pasiekimus.
7. Organizuojamas svarbus renginys jūsų darbo kvalifikacijai kelti. Deja, jau beveik nėra laisvų vietų. Jūs mėginate:
B Visomis įmanomomis priemonėmis iškaulyti sau vietą.
D Gauti vietą į tolesnį renginį.
C Išvilioti vietą iš kolegos.
A Po seminaro iš vieno dalyvio gauti renginio medžiagą.
8. Po sveikatos patikrinimo sužinote, jog stresai darbe gerokai kenkia jūsų organizmui ir nuo šiol turite mažiau dirbti. Jūs:
C Pamažu keičiate mitybą ir gyvenimo būdą.
B Vienu ypu pakeičiate gyvenimo būdą.
D Sakote sau: tai tik testas.
A Bandote pamiršti rezultatą, kad negestų nuotaika.
9. Jūsų viršininkas rengia priėmimą verslo parteriams. Jūs pasiūlote:
A Padėti virtuvėje.
B Patiekti valgius ir gėrimus.
C Pabūti administratoriumi.
D Kaip nors padėti, bet iš tikrųjų neturite tam jokio noro ir bandote išsisukti.
10. Rengdamas naują kompiuterio programą, pastebite, jog instrukcijos vietomis sunkiai suprantamo ir sudėtingos. Ką darote:
A Atidedate į šalį instrukciją ir naudojatės jums žinomomis programos funkcijomis.
B Be niekieno pagalbos susidorojate su nauju dalyku, kad ir kiek viršvalandžių tenka dirbti.
D Kreipiatės į patyrusį kolegą, jis paaiškina jums programą ir aiškiai išdėsto svarbiausias funkcijas.
C Ką reikia išsiaiškinate su programos sudarytoju, o paskui pamažu dirbate toliau vienas.
11. Jūsų parteris dėl darbo privalo keltis į kitą vietą. Jūs:
C Kelsitės drauge tik tuo atveju, jei gausite ten lygiavertį darbą.
A Reikalo spiriamas keliatės, bet jums labai gaila savo darbovietės.
D Susitaikote su galimybe matytis tik savaitgaliais.
B Kelsitės drauge, nors ir negausite tokio gero darbo.
Lentelėje prie kiekvieno klausimo pažymėkite savo atsakymo raidę. Suskaičiuokite, kiek surinkote A, B, C ir D raidžių. Dažniausiai pažymėta raidė parodys jūsų karjeros tipą. Jei surinkote po vienodą dviejų raidžių skaičių – jums tiks abiejų tipų charakteristikos.
Jums patinka darbas, tačiau, nenorėdamas gadinti santykių su kolegomis, savo sugebėjimų nepabrėžiate. Tiesa, sunkias užduotis kartais atidėliojate. Darbo grupėje jus laiko patikimu, bet ne garbėtroška.
Patarimai: geriau panaudokite savo sugebėjimus, nuoširdžiau imkitės darbo ir išvengsite stresų dėl terminų. Ir dar: išdrįskite imtis ko nors naujo ir sudėtingo. Galėsite mėgautis ne tokia dažna sėkme ir kolegų pagyrimais.
Visi jus mėgsta, nes imatės net pačių nemaloniausių darbų. Jums svarbiausia būti naudingu viršininkui ir kolektyvui. Aukojate savo laiką ir energiją. Nepaisant to, dažnai blaškotės ir jaučiatės nevisavertis.
Patarimai: net jei būtų nelengva, išmokite sakyti „ne“, kitaip gresia pavojus nuolat patirti stresą ir būti išnaudojamu. Labai svarbu, kad būtumėt organizuotesnis ir nevengtumėte perduoti kietiems įprastų ir skubių darbų. Tada galėtumėte savo energiją skirti svarbesniems dalykams.
Jūs siekiate didelio tikslo ir esate pasirengęs dėl karjeros aukoti asmeninį gyvenimą. Viršininkas negali nepastebėti jūsų puikių pasiekimų. Tačiau jums atrodo, jog kolektyvas jus tarsi stabdo.
Patarimai: nedarykite visko vienas, paprašykite bendradarbių patarimo. Atskleiskite kolegoms savo žmogiškąją pusę, kalbėkite ne vien tik apie darbą. Viršininkui pabrėžkite ne tik savo, bet ir kitų laimėjimus.
Darbas jums yra tik priemonė vienam tikslui – užsidirbti laisvalaikio malonumams. Todėl kiek galėdamas vengiate stresų, ypatingesnes užduotis paliekate kitam. Darbe nelabai mėgstate bendrauti asmeniškai.
Patarimai: neatimikite iš savęs darbo teikiamo malonumo. Jūs galite daug daugiau negu parodote. Imkitės sudėtingesnių užduočių – savaime atsiras susidomėjimas darbu. Ir dar. Pabandykite nebūti visada toks abejingas. Pamatysite – kolektyve daug malonių žmonių.
Dauguma žmonių neretai pernelyg smarkiai jaudinasi ir kai kuriais gyvenimo atvejais patiria itin stipraus streso būseną. Kartais nerimas suaktyvėja ir nedingsta, o galiausiai netgi tampa labai stiprus ir jaučiamas visada. Tuomet diagnozuojamas nerimo sutrikimas. Kartu pasireiškia įvairių vidaus organų nervinės reguliacijos sutrikimo simptomų. Nustatyta, kad nerimo sutrikimais serga 3–5 proc. visų žmonių....
Skaityti daugiauRankose laikote žurnalą „Sveikas žmogus“, kuriame įprasta rasti daugybę informacijos apie įvairias ligas bei jų gydymą, sveiką gyvenseną, sportą, liaudies mediciną, psichologiją. Visa tai logiška, tačiau ar nevertėtų savęs paklausti, ar viso to užtenka, kad žmogus būtų visavertis ir sveikas plačiąja prasme? Kad gerai jaustųsi ne tik dėl to, kad neserga, bet ir todėl, kad gali laisvai bendrauti, pasitiki savimi, nejaučia jokių barjerų. Viena iš sričių, kurios neišmanydamas joks žmogus nesijaus laisvai bet kurioje situacijoje, – etiketas. Taigi apie etiketą, jo prasmę, esmę ir dar daugiau kalbamės su etiketo protokolo specialistu Seimo nariu Arminu LYDEKA...
Skaityti daugiauar ilgai reikia gydyti depresiją? paskutiniųjų dvidešimties metų tyrimai...
Skaityti daugiauyra daug būdų, padedančių kovoti su depresija: • prisiminkite, kad...
Skaityti daugiauEglę ir Darių Kauneckus dauguma žino kaip Ajurvedos pradininkus Lietuvoje. Jau prieš daugelį metų jie susidomėjo ezoterika, pradėjo ieškoti atsakymų į klausimus, kas aš esu, iš kur atėjau ir kokia mano paskirtis šiame gyvenime. Tačiau svarbiausia priežastis, paskatinusi ieškoti Ajurvedos žinių, – šeimos sukūrimas. Eglė pasakoja, kad jiems buvo labai svarbu palanki dvasinė ir fizinė aplinka, norėjosi švariai pradėti, nešioti, auginti savo atžalas, rūpintis jų sveikata ir dvasiniu gyvenimu. Kai susikaupė tikrai nemažai žinių ir patirties, atėjo ir natūralus noras dalinti. Taip atsirado Ajurvedos centras SPA Shanti, vienijantis norinčiuosius eiti savęs pažinimo, tobulėjimo, fizinės ir dvasinės sveikatos stiprinimo keliu. ...
Skaityti daugiauLytinis brendimas – sudėtingas ir labai svarbus kiekvieno žmogaus gyvenimo periodas. Šį keletą metų besitęsianti procesą galima apžvelgti ir iš fiziologinės, ir iš psichologinės pusės. Fiziologija veikia bręstančio vaiko psichologiją. O psichinė bręstančio žmogaus būsena dažnai keičiasi ir jam pačiam net kartais būna sunku su savimi, jau nekalbant apie aplinkinius. Lytinis brendimas – periodas, kuris gali turėti įtakos ir tolimesniam žmogaus gyvenimui. Tad verta žinoti, ką apie šį nelengvą laikotarpį mano gydytojas psichoterapeutas-seksologas bei lytinio brendimo fiziologiją stebinti vaikų endokrinologė. ...
Skaityti daugiauGyvenimas lieka gyvenimu, ir norime to ar ne, kartais atsiduriame meilės trikampyje. Gana dažnai moterys draugauja su vedusiais vyrais. Kartais tai tęsiasi ne metus ar dvejus, o dešimtmečius. Kodėl tai vyksta? Mūsų pašnekovė gydytoja ginekologė Ingrida Kravčenkienė sako: „Esu moteris, sukaupusi nemažą gyvenimo patirtį. Bėgant metams jaunatvišką maksimalizmą iškeičiau į maksimalią toleranciją.“ Taigi laisvos moters ir vedusio vyro santykių peripetijos ir perspektyvos moterų gydytojos akimis....
Skaityti daugiauNieko neveikdamas žmogus gali susirgti. Nes jis nerealizuoja savęs, jaučiasi nelaimingas. Tas nieko neveikimas gali parodyti, kad žmogus turi gilesnių psichologinių problemų. Kaip teigia psichologė-psichoterapeutė Loreta DIELIAUTIENĖ, kartais prie tinginystės priveda neišspręsti vidiniai konfliktai. Kai jie išsprendžiami (jei žmogus dirba su savimi), pajudama pirmyn. ...
Skaityti daugiauKaip bet kuri kita emocija, pyktis sukelia tam tikrus fiziologinius pokyčius: supykus į kraują plūsteli adrenalinas, padažnėja širdies susitraukimų dažnis, kvėpavimas, įsitempia raumenys, padidėja prakaitavimas, keičiasi mąstymas, nuslopsta virškinimo ir medžiagų pasisavinimo procesai. Vis daugiau mokslinių tyrimų įrodo ryšį tarp pykčio ir ligų. ...
Skaityti daugiauManipuliacija – tai slaptas psichologinis poveikis kitam žmogui, siekiant naudos sau. Iš tikrųjų manipuliacija yra visur, kur nėra logikos, ir tai yra tiek įprastas bendravimo būdas, kad dažniausiai jo net nepastebime. Kai sakome „Kaip man pasisekė“ ir kartu tikimės pagyrimo, – tai jau manipuliacija. Jei žmogus norės būti mandagus ir pasirodyti geranoriškai nusiteikęs mūsų atžvilgiu, – jis bus priverstas pagirti. Manipuliatorius visada apeliuoja į jausmus, o ne į proto argumentus....
Skaityti daugiauŽmonės (dažniau moterys, nors pasitaiko ir vyrų) teiraujasi, kaip padėti šeimos nariui ar partneriui išmokti kontroliuoti pyktį arba kaip padėti jį išsklaidyti. Tokie asmenys paprastai sako, kad myli savo žmoną (vyrą), kad tai puikus žmogus, turintis tik vieną trūkumą – pykčio priepuolius. Tokius pykčio priepuolius sunkiai išgyvena vaikai, dažnai tampantys pykčio objektu, kaip silpnesni ir nemokantys apsiginti. ...
Skaityti daugiauKairiarankystė — ne liga, ne įprotis ir ne defektas. Manoma, kad tai įgimtas dalies žmonių organizmo požymis, už kurį nuolat buvo baudžiama ir šaipomasi. Mokslininkų teigimu, dešiniarankiai ir kairiarankiai – visiškai skirtingi žmonių tipai, turintys skirtingą sąmonę ir pasaulio suvokimą. Kairiarankiams sunkiau gyventi ne pagal savo įpročius sutvarkytame pasaulyje, tačiau jie puikiai sugeba prisitaikyti ir naudotis savo unikalumu....
Skaityti daugiauSkonį vadina penktuoju jausmu. Dažniausiai net nesusimąstome, kaip praturtina mūsų gyvenimą gebėjimas jausti skonį. Valgydami skanų patiekalą jaučiame malonumą vien dėl to, kad galime pajusti ir įvertinti jo skonį, ir neprisiliečiame prie jo, jei skonis pasirodo įtartinas. ...
Skaityti daugiauNiekas negali išvengti streso - tai yra neatskiriama šiuolaikinio gyvenimo dalis. Prie to prisideda įtampa darbe, šeimoje ir netaisyklingi mitybos įpročiai. Tačiau jūs stresą galite valdyti. Šie patarimai padės jums apmąstyti savo gyvenimo būdą ir valdyti įtampą bet kurioje situacijoje....
Skaityti daugiauKartais sakoma, kad „visos ligos dėl nervų“. Ir čia yra nemažai tiesos – nervų įtampa gali sukelti ne vieną ligą. Sirgti nenorime nė vienas, bet kaip šios įtampos išvengti? Apie tai kalbamės su medicinos centro „Neuromeda“ neurologe dr. Vanda LIESIENE....
Skaityti daugiauGydytojo duris dažnai praveria pacientai, skųsdamiesi, jog jų galvos smegenų funkcijos suprastėjo: sunku susikaupti, mąstymas sulėtėjo, tapo išsiblaškę, lieka daug neatliktų darbų. Ar tai su amžiumi susiję pokyčiai? Bei jei pacientui tik 30? Ar gali tokių sutrikimų atsirasti dėl nuovargio?...
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę