Imunitetas

Žodis “imunitetas” kilo iš lotyniško immunitas, išvertus tai reiškia “išsilaisvinimas”. Tai apsauginė organizmo reakcija, kuri leidžia organizmui kovoti su jį veikiančiu veiksniu ir išlaikyti savo biologinį individualumą. Nusilpus imunitetui, padažnėja kvėpavimo takų, virškinamojo trakto infekcijos, ligą gydyti būna sudėtinga ir trunka ilgesnį laiką, be to, pasireiškia grybelinės odos ligos, herpesas ir t.t. Nusilpęs imunitetas sukelia be galo daug problemų, pradedant bloga savijauta ir baigiant problemomis darbe...
 

Norint sustiprinti imunitetą, neretai reikia keisti gyvenimą iš pagrindų, t.y. pradėti sportuoti, vėsesniu oru tinkamai apsirengti, vartoti vitaminų bei mikroelementų kompleksus. Be jokios abejonės, imunitetui sustiprinti itin didelę reikšmę turi vaistiniai augalai, kurių galima vartoti tiek profilaktiškai, tiek ir susirgus.
Išgirdę žodį “bakterija”, dažniausiai įsivaizduojame mikroskopinį gyvį, su kuriuo nuolat kovoja mūsų organizmas. Yra bent keletas bakterijų, kurios ne tik pačios nesukelia ligos, bet ir padeda apsisaugoti nuo kitų sukėlėjų. Vienomis stipriausių imunitetą stiprinančių savybių pasireiškia probiotikai. Probiotinės pieno rūgšties ir bifido bakterijos stimuliuoja imunitetą ne tik bakterinėms, bet ir virusinėms infekcijoms.
Pastaruoju metu, stiprinant imunitetą bei kovojant su infekcinėmis ligomis, deramą vietą išsikovoja aromaterapija. Teigiama, kad tam tikri kvapai stimuliuoja konkrečias organizmo savybes. Pasirodo, imunitetą stiprinančiomis savybėmis pasižymi levandų, citrinos, bergamotės, ramunėlių, sandalmedžio, ananasų ir mirtų kvapas. Šių augalų aliejaus galima užlašinti ant lemputės, kaisdama ji skleis kvapą kambaryje. Siekdami sustiprinti imunitetą, alopatai siūlo aliejų mišinį vartoti maudantis (žr. 3 lentelę).
Yra begalės priemonių, padedančių išvengti ligos, reikia tik jomis pasinaudoti.


 

Imunitetą stiprinantys augalai


Ežiuolė
Tai natūralus antibiotikas. Ežiuolės preparatų rekomenduojama vartoti 7-10 dienas, vos tik pajutus peršalimo ligos simptomus ar profilaktiškai. Jei simptomų išlieka, po 5-6 dienų pertraukos rekomenduojama vartoti ežiuolę dar 7-10 dienų.
Česnakas
Pasižymi antimikrobiniu, antivirusiniu poveikiu ir poveikiu grybeliams. Tai stiprus gamtinis antiseptikas ir antibiotikas. Imunitetui stiprinti rekomenduojama kasdien suvalgyti po 1-2 česnako skilteles.
Kiviai
Šiuose vaisiuose vitamino C yra daugiau nei apelsinuose. Suvalgę 1-2 kivius per dieną, papildysite organizmo vitamino C poreikį ir sustiprinsite atsparumą virusinėms bei bakterinėms infekcijoms.
Alijošius
Augalas, turintis daug aminorūgščių, vitaminų, mineralų, antioksidatorių. Rekomenduojama kasdien išgerti po - stiklinės alijošiaus sulčių. Toks gydymas rekomenduojamas net esant lėtiniam nuovargio sindromui.
Ženšenis ir cinamonas
Papildo vienas kito imunitetą stiprinantį poveikį. Rekomenduojama į verdantį vandenį įmesti 4 griežinėlius ženšenio ir žiupsnelį cinamono. Palaikyti uždengtą apie 15 minučių ir išgerti.
Saldymedis
Saldymedžio šaknų ekstraktas labai veiksmingai stiprina imunitetą grybelinėms bei bakterinėms ligoms.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Enrija
2010-05-14 21:45
Labiai issamiai atsakyta.
jurga
2010-01-05 10:35
pritariu,kad imunitetas vaidina dideli vaidmeni musu ,ypac dabartiniame gyvenime.
Tianshi sveikatos filosofija
2009-05-05 11:20
http://www.tiens.projektas.lt/imunitetas.htm -
tai projektas apie sveiką gyvenseną ir nuostabią galimybę susigrąžinti sveikatą Tiens produkcijos pagalba.
destinas
2009-04-20 03:12
imunitetas labai trapus dalykelis, kuri ypatingai saugoti reikia, o tai padaryti man geriausiai padeda tonussan. stiprina imuniteta , dar niekada nenuvyle
extra
2009-03-12 15:33
manau, imunitetą stiprinti yra tikrai būtina kiekvienam iš mūsų! Juk tai esminis mūsų darbas, kuriuo turime nuolat ”užsiimti”. Taigi, savo organizmo stiporinimui aš taip pat naudoju Tonussan. Jis ne tik energizuoja, žvalina, vaiko mieguistumą, bet ir puikiai palaiko bendrą organizmo būklę, stiprina imuninetą! Kas gali būti geriau, norint gerai jaustis?!
Studentas
2009-03-01 14:27
man maito papildas tonussan labai padejo sustiprinti imuniteta, dar nesirgau jokia persalimo liga
lape
2009-02-25 23:36
imunitetas yra slidus reikalas. jei nori nesirgti ir gerai gyventi, reikia jį nuolatos prižiūrėti, saugoti. maisto papildą pasiūlė draugė gydytoja. gan neblogas pasiūlymas, nes dabar ir imunitetas sugeba atlaikyti šlabdribas ir slogos jokios. dar plius, mieguistumo rytais anksti keliantis nebejauęiu. ne, nedainuoju lipdama iš lovos, tačiau bent žvali ir nenuvargus darbe jaučiuosi.
krista
2008-10-08 08:06
Parasyta graziai ir sklandziai. Kitokia nuomoen apie imuniteta paskaitykit cia www.homosanitus.lt. Is savo gyvenimo ir vaiku patirties manau, kad tame yra daug teisybes.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai