Jei sirgti nenorime – stiprinkime imunitetą

Jau galime pastebėti, kaip už lango bunda gamta, tad skubiname pavasarį, kiek per anksti kabindami kailinius į spintą ir šiltus nertinius keisdami lengvesniais. O tai gali būti pavojinga, ypač dabar, kai natūrali mūsų organizmo apsauga nualinta žiemos. Didžiausias garantas nesusirgti – stiprus imunitetas.
 

Imunitetas ir jo priešai


Natūralus organizmo atsparumas, arba imunitetas, – tai organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo mikrobų, virusų, svetimų baltymų ir kitų medžiagų. Protinis ir fizinis nuovargis, psichologinės problemos, stresas, taip pat rūkymas ir alkoholio vartojimas – visa tai silpnina organizmo apsaugos mechanizmą.
Imuninė sistema ypač nusilpsta sergant lėtinėmis ligomis, po operacijų, netekus didelio kiekio kraujo. Tačiau imunitetas gali susilpnėti ir sveikiems žmonėms. Tam įtaką daro ir metų laikas. „Pastebėta, kad žmonių imuninė sistema ypač susilpnėja pavasarį, – sako gydytoja terapeutė Rita Kauliuvienė. – Pirmiausia dėl vitaminų stokos. Tiesa, dabar vaisių ir daržovių galima nusipirkti ištisus metus, tačiau jie toli gražu nebe tokie, kaip ką tik nuskinti. Juose dalis vitaminų jau būna žuvę.“ Dabar gausu atvežtinių vaisių ir daržovių, kurias žmonės renkasi dažniausiai, užuot valgę savus raugintus agurkus ar kopūstus.
Ne mažesnis pavojus, kurį ypač pabrėžia gydytoja, yra ir nuolatinis buvimas uždarose patalpose, ir ne tik darbo metu. Visada rasime pasiteisinimą, kodėl žiemą rečiau išeiname pasivaikščioti – tai sninga, tai slidu, tai šalta. Kiek labiau pasisekė šunų mylėtojams, nes bet kokiu oru savo augintinius tenka nors trumpam pavedžioti.
Mažiau saulės šviesos ir nuolatinis buvimas uždarose patalpose kolektyvuose lemia tai, kad didesnė tikimybė užsikrėsti nuo susirgusiųjų.
Paklausta, kokie požymiai rodo, kad imuninė sistema nusilpo, gydytoja pamini tokius veiksnius, kaip energijos stoka, silpnumas, greitesnis nuovargis. „Pastebėjus šiuos požymius, reikia kuo greičiau ieškoti pagalbos priemonių savo imuninei sistemai, “ – sako gyd. R.Kauliuvienė.
 

Neįveikiama organizmo apsauga


Svarbu atsiminti pagrindinę taisyklę – imunitetą būtina stiprinti. Tad pirmiausia – daugiau gryno oro. Tai grūdina, stimuliuojamos imuninės sistemos funkcijos. Ypač svarbu organizmui gauti visų reikalingų medžiagų, tokių kaip baltymai, angliavandeniai, riebalai, vitaminai.
Labai svarbūs mikroelementai. Vienas jų, antioksidantas selenas, yra būtinas glutationo peroksidazės – enzimo, kovojančio su laisvaisiais radikalais ir stiprinančio imunitetą, funkcionavimui. Cinkas mažina peršalimo simptomus, padeda gyti žaizdoms, atgauti jėgas. Antikūnų sintezei būtinai reikalingas cisteinas. Natūralūs bioflavonoidai stiprina vitamino C, kuris silpnina simptomus ir skatina baltųjų kraujo kūnelių ir antikūnų gamybą, poveikį.
 

Pakanka tabletės per dieną


Populiarėja natūralūs imuniteto stiprintojai, tokie kaip ženšenis, eleuterokokas, iš kurių gaminami spiritiniai antpilai, tabletės, arbatos.
Tyrimais įrodyta, kad ypač veiksminga yra ežiuolė. Ji priverčia žmogaus imunines ląsteles savo jėgomis kovoti su bakterijomis, virusais, malšina uždegimą ir veikia kaip stiprus antioksidantas.
Ežiuolės ir visų kitų imuniteto stiprumui palaikyti reikalingų medžiagų yra Jungtinėje Karalystėje pagamintame kompanijos „Vitabiotics“ preparate Immunace su ežiuole. Daugelis šio preparato sudėtinių medžiagų veikia sinergiškai, t.y. papildo ir sustiprina viena kitos veikimą, todėl, vartojant šį preparatą, galima pasiekti maksimalų rezultatą. Be to, Immunace – vienintelis kompleksas, kuris, kaip įrodyta klinikiniais tyrimais, pagerina išgyvenamumą esant imunodeficito sindromui.
Londono Tropinės medicinos institute atlikto dvigubai aklo placebu kontroliuojamo tyrimo metu ištirta, kad, vartojant Immunace, AIDS sergantiems pacientams išgyvenamumo laikas padidėjo net du kartus. Tai pats tvirčiausias įrodymas, kad Immunace palaiko stiprų imunitetą!
Tad jį patartina vartoti norintiesiems apsisaugoti nuo infekcijų, žmonėms, dėl silpno imuniteto linkusiems sirgti infekcinėmis ligomis, dirbantiems užterštoje aplinkoje, rūkantiems, intensyviai sportuojantiems. Taip pat jis tinka jau susirgusiems peršalimo ligomis vitamino C ir kitų būtiniausių medžiagų kiekiui normalizuoti.
Šis kliniškai patikrintas preparatas pagamintas pagal geros gamybos praktikos standartus. Beje, vartoti Immunace reikia tik kartą per dieną, to užtenka stipriam imunitetui palaikyti.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai