Šeimos medicinos centre – gydymas be stresų

Šeimos medicinos centrai – ne toks senas reiškinys Lietuvoje. Žmonės dar turi priprasti, kad sveikata rūpintis gali būti labai patogu. Esame pripratę grumdytis poliklinikose ir valandų valandas laukti prie gydytojo kabineto durų. Būtent dėl nesibaigiančių eilių poliklinikose Lietuvoje itin sparčiai ėmė populiarėti medicinos centrai, kur pirmiausia dėmesys skiriamas gydytojo pagalbos ar tiesiog konsultacijos ieškančiam žmogui.
 

Derėtų nepamiršti, kad šeimos gydytojas gydo apie 80 proc. visų ligų ir tik jis nusprendžia, pas kokius konsultantus reikia siųsti pacientą. Tad geras šeimos gydytojas kone garantuota sveikata visai šeimai: nuo kūdikių ir senolių.
GK klinikos Šeimos medicinos centre medikai profesionalai dirba su pačia moderniausia gydymo įranga ir pasiruošę gydyti ir konsultuoti kiekvieną. Tad kiekvienas, pacientas pasirinkęs GK Šeimos centre dirbantį gydytoją nenusivils. Dėmesys pacientams ir begalinis noras padėti nusikratyti ligų, konsultacijos ir profesionalumas yra GK šeimos centro prioritetai.
 

Kaip užbėgti odos vėžiui už akių


Į dermatologo kabinetą, pirmiausia pasikonsultavę su šeimos gydytoju, žmonės užsuka dažniausiai sunerimę dėl kūną nusėjusių apgamų GK klinikos šeimos centre dirbanti dermatologė Nadežda Jarušina džiaugiasi, kad Lietuvoje žmonės pagaliau suvokė profilaktinio pasitikrinimo esmę. Juk medikas tam ir yra, kad padėtų užbėgti ligai už akių, o ne gydytų jau ligos padarytas pasekmes.
„Odos navikai pastaruoju metu itin dažnas reiškinys”, – pripažįsta medikė.
Jie paprastai išsivysto iš apgamų. Apgamas – tai rusvas, juodas ar melsvas odos darinys, kuris turi odos pigmento. Apsilankę GK klinikos centre žmonės yra ištiriami, atliekama dermatoskopija, sinoskopija, kai reikia, apgamai šalinami. „Beje, norėčiau priminti, kad būtent šiuo metu mūsų klinikoje visiems, nusprendusiems pašalinti apgamą, konsultacija ir ištyrimas yra nemokami”, – prasitaria dermatologė.
Anot jos, norint išvengti odos vėžio – melanomos – pirmiausia kiekvienam reikia save stebėti. Aišku, nereikia iš karto išsigąsti, jei ant kūno esantis apgamas keičia savo formą ar spalvą, tačiau pasikonsultuoti su mediku būtina. Juk gali būti, kad iki itin piktybinio odos vėžio – vos vienas žingsnis.
GK klinikos dermatologė pasakojo, kad į kliniką kreipiasi nemažai pacientų, kuriuos kamuoja lėtinės, ūmios odos ligos, įvairūs dermatitai, infekcinės odos ligos.
 

Net nemokamai per mažai rūpinamės savimi


GK klinikos ginekologė Rūta Kurtinaitienė pastebi, kad Lietuvoje moteris dar sunku įtikinti, jog ginekologo kabinete derėtų apsilankyti reguliariai.
„Kiekvienos moters sveikata yra susijusi su jos seksualiniu gyvenimu, darbo krūviu, gimdymų ar nutrauktų nėštumų skaičiumi. Todėl profilaktinis pasitikrinimas pas ginekologą yra itin svarbus. Moderniame ir naujame GK Klinikos šeimos centre mes galime pasiūlyti šiuolaikinę gimdos, gimdos kaklelio, makšties, tarpvietės ligų diagnostiką bei gydymą”, – sako GK klinikos ginekologė.
Ji primena, kad kiekviena 25–60 metų moteris, apsilankiusi šiame medicinos centre, taip pat galės nemokamai pasitikrinti, ar neserga gimdos kaklelio vėžiu.
„Liūdniausia, tai, kad moterys nereaguoja į šią valstybės finansuojamą programą ir neina tikrintis. Gal tik pusė Lietuvos moterų, kurios gali dalyvauti programoje, randa laiko ateiti pasitikrinti. Juk apčiuopti vėžio požymius pačioje pradžioje reiškia, kad yra daug šansų pasveikti. Antraip laukia ilgas ir intensyvus gydymas.“

Susiję straipsniai

Mūsų draugai