Tai gali padėti išvengti vėžio

 

Naujų tyrimų duomenimis, krūtų spaudimas gali užkirsti kelią vėžio ląstelių vystymuisi. Imkitės iniciatyvos ir neleiskite atsirasti krūties vėžiui.
Gautham Venugopalan, vyriausiasis Barkley universiteto mokslininkas, tvirtina, kad fizinė jėga gali priversti ląsteles sugrįžti į normalią augimo stadiją ir neleisti virsti vėžinėmis.
Tyrimo metu mokslininkai tokias ląsteles įterpė į silicio pagrindo medžiagą. Kai pirmoje stadijoje silicis buvo spaudžiamas, vėžinės ląstelės grįžo į normalią padėtį.
Ilgainiui suspaustos ląstelės ėmė vystytis į labiau organizuotas, sveikai atrodančias grupes, panašias į normalios struktūros ląsteles, palyginti su tomis naviko ląstelėmis, kurios nebuvo suspaustos. Kad pamatytų šiuos rezultatus, mokslininkai keletą dienų naudojosi pagreitinto judesio mikroskopija.


„Ištisus šimtmečius žmonės žinojo, kad fizinė jėga veikia mūsų kūnus, – teigia Venugopalan. – Kai kilnojame svorius, didėja raumenys. Gravitacijos jėga yra svarbiausia norint išlaikyti kaulus stiprius. Savo tyrimu parodėme, kad fizinė jėga gali atlikti svarbų vaidmenį vystantis vėžinėms ląstelėms ar grįžtant joms į ankstesnę padėtį.“

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai