Nugara yra jautriausia kūno dalis, kuri pirmoji praneša apie atsiradusius organizmo sutrikimus. Nugaros skausmus sąlyginai galima suskirstyti į dvi rūšis: nugaros skausmai kaip traumos rezultatas ir nugaros skausmai, atsiradę dėl neteisingo stuburo apkrovų paskirstymo. Tarp priežasčių, sukeliančių nugaros skausmus, galima išskirti ilgą buvimą vienoje padėtyje.
Ne paslaptis, kad daugelio iš mūsų gyvenimo būdas yra mažai judrus, arba, kaip jį vadina - „sėdimas“: iš pradžių – pamokos mokykloje, po to – paskaitos aukštojoje mokykloje, darbas kompiuteriu, automobilio vairavimas, ilgos kelionės į komandiruotes. Ilgas buvimas vienoje padėtyje gali sukelti stuburo iškrypimą, laikysenos pasikeitimą ir, žinoma, nugaros skausmus.
Dar viena stuburo skausmų priežastis – nepakankamas fizinis akyvumas. Juk laiko sporto klubo lankymui, na, ką jau ten, tiesiog paprasčiausiai mankštai šiuolaikinis žmogus dažniausiai neturi. Nebent savaitgaliais pavyksta ištrūkti iš miesto į mėgstamiausią poilsio vietą – sodybą. Keletas darbo valandų darže ir... stiprus nugaros skausmas, išsitiesti pavyksta sunkiai, jau nekalbant apie vaikščiojimą.
Nugaros skausmai, kurių nepavyksta nugalėti parankinėmis – „tradicinėmis“ priemonėmis, priverčia kreiptis į gydytoją. Atlikus tyrimus, bevardžiai stuburo skausmai įgauna pavadinimus. Radikulitas, osteochondrozė, skoliozė, osteoporozė, tarpslankstelinės diskų išvaržos – tai tik nedidelė nugaros skausmus sukeliančių stuburo ligų dalis. Beje, dėl nugaros skausmų kaltas ne tik stuburas – raumenų pertempimas gali sukelti labai stiprų spazmą ir, kaip pasekmę, nugaros skausmus.
Masažai, preparatai, gydomosios mankštos seansai...tam, kad būtų ne tik atsikratyta nugaros skausmo, bet ir pašalinta jo priežastis, būtina sugaišti daug laiko ir panaudoti daug priemonių. O juk pagal sveikatos priežiūros specialistų statistiką, varginančius nugaros skausmus kenčia žmonės nuo trisdešimties iki penkiasdešimties metų. Jie aktyviai dirba, todėl gaišti laiką gydomosioms procedūroms tiesiog negali.
Gaunamas uždaras ratas – nugaros skausmai, signalizuojantys apie stuburo ligas ar raumenų spazmus šalinami nuskausminamaisiais preparatais. Tačiau pamiršti juos pavyksta tik laikinai: užleisti stuburo skausmai gali stipriai pakenkti sveikatai, lemdami įvairių ligų atsiradimą. Tačiau išsiveržti iš šio uždaro nuolatinių stuburo skausmų rato yra įmanoma. Dar daugiau – galima ne tik pašalinti nugaros skausmus, bet ir neleisti jiems atsirasti.
Jau 5000 metų Kinijoje žmonės gydomi masažuojant jų bioaktyvius taškus stuburo srityje. Ne veltui Kinijoje stuburą vadina sveikatos šerdimi. Kiekvienas stuburo slankstelis susijęs su tam tikru žmogaus organu. Kinijoje tai plačiai taikoma diagnozuojant ligas. Kinų medicina įrodė, kad gydant savo stuburą, galima pasveikti nuo daugumos mus varginančių negalavimų ir susirgimų.
Šiuolaikinis mokslas leido Kinijos mokslininkams sukurti unikalią termomasažinę įrangą Navasan, kuri savyje jungia tūkstantmečių gydymo patirtį ir XXI amžiaus technologijas.
· chiropraktika - labiausiai pažengęs alternatyvios medicinos gydymo būdas, plačiai naudojamas Kinijoje. Pagrindinė šios technikos idėja - jei žmogaus stuburas yra taisyklingos formos, o nervų sistema tinkamai funkcionuoja, tuomet žmogaus organizmas turi užtektinai galių išsigydyti pats. Chiropraktikos procedūrų metu yra atliekama stuburo korekcija, atlaisvinanti stuburo slankstelių užspaustus nervus. Tokiu būdu atstatoma žmogaus organų sveikata. Fiziologiniai išlinkimai esantys Navasan termasažinėje lovoje masažo metu atstato taisyklingą stuburo formą.
· masažas - tai gydymo metodas, kurio metu fiziškai stimuliuojamos tam tikros žmogaus kūno vietos. Įrodyta, kad teisingai atlikti masažo judesiai gali keisti žmogaus fizinę bei psichinę būseną. Navasan terminio masažo metu atliekama stuburo tempimo procedūra, sumažinama stuburo apkrova, atpalaiduojami nugarkaulio srityje esantys raumenys, didėja stuburo lankstumas.
· akupresūra - žmogaus aktyvių taškų paspaudimo metodas. Akupresūra padeda sureguliuoti kraujospūdį, veikia endokrininę sistemą, suaktyvina limfos apykaitą, malšina skausmą, ramina ir padeda atsipalaiduoti, pagerina bendrą savijautą, suteikia energijos. Terminė masažo lova Navasan pagal specialiai sukurtą programą atlieka akupresūros judesius.
· akupunktūra - tai gydymo metodas, plačiai taikomas Kinijoje.Pagrindinis jos principas - nervo aktyvumo stimuliavimas plonomis adatėlėmis. Akupunktūros pagalba yra aktyvuojamos natūralios žmogaus organizmo apsaugos funkcijos, mažinama centrinės nervų sistemos įtampa, didinamas nervinių impulsų perdavimas.Šiuolaikinės technologijos įgalino išvengti nemalonios adatų intervencijos į kūną tai patikint infraraudoniesiams spinduliams. Taip sukurta moderni Navasan akupunktūros versija padeda atstatyuti gyvybinės energijos srautą.
· infraraudonieji spinduliai – terapija, kurios pagrindinis tikslas yra didinti kraujo mikrocirkuliaciją probleminėse stuburo srities vietose, pašalinti iš lastelių toksinus, pagerinti kraujo apytaką, atpalaiduoti raumenis bei sumažinti skausmą. Navasan terminėje masažo lovoje esantis infraraudonųjų spindulių srautas į žmogaus organizmą prasikverbia iki 7 cm. Tuo būdu pasiekiami pagrindiniai organai bei giliai eantys raumenys.
· nefritas - kinų medicinoje vertinamas už stimuliojamąjį poveikį gyvybinei organizmo energijai. Termineje masažo lovoje Navasan šiluma bei infraraudonieji spinduliai skleidžiami per nefrito akmens ritinėlius.
Kasdien naudodamiesi termomasažine lova Navasan, mes galime įveikti nugaros ir galvos skausmą, išvengti blogos savijautos, atsisveikinti su radikulitu, osteohondroze ir kitomis ligomis. Termomasažas ne tik labai naudingas, bet ir malonus procesas.
Kviečiame išbandyti Navasan termomasažą nemokamai!
Sužinok daugiau >>>
pranešimas žiniasklaidai, 2023 m. balandžio x d. beveik dveji metai – tiek...
Skaityti daugiauraumenų skausmas – viena dažniausių priežasčių, dėl kurių kreipiamasi...
Skaityti daugiauTai gali atrodyti šiek tiek netikėta, bet nugaros skausmo priežasčių gali būti iš tiesų labai daug. Mes dalinamės dešimtimi dažniausiai pasitaikančių nugaros skausmo priežasčių ir faktorių. Galbūt kai kurios iš jų būdingos ir Jums? ...
Skaityti daugiauPodagra neretai vadinama „karalių liga“ arba „ponų liga“. Pasirodo, kad toks ligos sinonimas atkeliavęs iš senų laikų, kai skausmingais sąnarių uždegimais dažniausiai susirgdavo papuotauti mėgstantys kilmingieji, ant kurių stalo tikrai netrūkdavo riebios mėsos ar prašmatnių jūros gėrybių. Vis dėlto šios lėtinės ligos aktualumas šiandien tikrai nesumažėjęs. Kas yra podagra ir kokie jos klinikiniai požymiai? Kokie šios lėtinio medžiagų apykaitos sutrikimo gydymo principai? ...
Skaityti daugiauRaumenų skausmas - vienas iš dažniausių pacientų skundų, dėl kurių kreipiamasi į bendrosios praktikos gydytojus. Paprastai raumenų skausmas nėra pavojingas ir praeina arba savaime, arba gydant jį nesudėtingomis priemonėmis. Šiandien pamėginsime atsakyti į du klausimus: dėl kokių dažniausių priežasčių kamuoja raumenų skausmas? Kokie trys būdai padeda raumenų skausmą gydyti tiesiog namuose? ...
Skaityti daugiauPodagra – nemaloni, tačiau gana dažna liga. Paprastai pažeidžiamas kojos nykščio sąnarys, tačiau ši liga gali apimti ir kitus sąnarius. Jei liga negydoma, podagros priepuoliai pasireiškia vis dažniau, jie trunka ilgiau ir yra skausmingesni. Jei liga ignoruojama ir toliau, tai skausmas gali tapti lėtiniu, pažeidžiama vis daugiau sąnarių, be to, gali išsivystyti ir kitų komplikacijų. Kas yra podagra ir kodėl ją būtina gydyti? ...
Skaityti daugiauPodagros atvejų tik daugėja ir ši liga vis labiau jaunėja. Kodėl? Todėl, kad šiuolaikinis gyvenimo būdas jos vystymuisi labai palankus – daugybė asmenų nevengia skaniai ir sočiai pavalgyti ir dar užgerti visa tai alkoholiu. Tyrimais įrodyta, kad podagra neretai išsivysto kartu su kitomis lėtinėmis ligomis, kurių pagrindinis rizikos faktorius – nesveika, riebi ir nereguliari mityba. Galima galvoti, kad viską išspręs vaistai, pavyzdžiui, gana seniai sukurtas alopurinolis arba naujesnė vaistinė medžiaga, vadinama febuksostatu, tačiau jei nebus laikomasi rekomenduojamos dietos, labai mažai tikėtina, kad vaistų poveikis bus toks pats geras. Taigi mitybos reikšmė sergant podagra yra labai didelė. Pakalbėkime apie tokią dietą plačiau. ...
Skaityti daugiauRaumenų skausmas paprastai praeina savaime, per kelias paras, tačiau šio skausmo lengvėjimas ir išnykimas labai priklauso nuo to, kokia priežastis tą skausmą sukėlė. Jei tai nesunkus sumušimas ar lengvas patempimas, tai papildomų gydymo priemonių dažniausiai neprireikia – pakanka ramybės, šalčio ir stebėjimo. Jei tai sunkesnė trauma, pavyzdžiui, plyšimas, tuomet gali tekti tą raumenį siūti, o vėliau lankyti reabilitaciją. Ūminio raumenų skausmo priežastys dažniausiai žinomos, nes jis paprastai atsiranda didesnio fizinio krūvio metu ar po traumų, tačiau gali būti neaišku, kodėl ilgiau vargina lėtinis raumenų skausmas. Dėl labai stipraus ir (arba) ilgalaikio skausmo patartina kreiptis į gydytoją, nes toks skausmas apsunkina ne tik fizinę, bet ir emocinę paciento būklę. Pakalbėkime apie dažniausias raumenų skausmo priežastis ir būdus, padedančius sumažinti raumenų skausmo pasireiškimo tikimybę. ...
Skaityti daugiauPasirodo, kad nugaros skausmo priežasčių gali būti iš tiesų labai daug. Mes dalinamės 20 dažniausiai pasitaikančių priežasčių ir faktorių, kurie nulemia ūminį ir lėtinį nugaros skausmus. Pasirodo, kad nugaros skausmų priežastys žinomos būna ne visuomet. Jei ūminis nugaros skausmas paprastai trunka iki 6 savaičių, tai lėtinis nugaros skausmas gali trukti ir visą gyvenimą. Taigi kokios tos priežastys? ...
Skaityti daugiauPodagra – tai gana plačiai paplitusi lėtinė liga, kuriai būdingas šlapimo rūgšties apykaitos sutrikimas. Jos metu kraujyje ir kituose organizmo skysčiuose reikšmingai padaugėja šlapimo rūgšties. Taip įvyksta dėl dviejų pagrindinių priežasčių – padidėjusios šlapimo rūgšties gamybos ir sumažėjusio jos išskyrimo iš organizmo. Vaistiniai preparatai, vartojami podagrai gydyti, padeda mažinti šlapimo rūgšties gamybą arba gerinti jos pašalinimą iš organizmo. Vis dėlto itin didelį vaidmenį vaidina ir mityba – jei bus valgoma bet kas ir po bet kiek, tuomet net ir patys geriausi vaistiniai preparatai vargiai bepadės. Kita didelė blogybė – piktnaudžiavimas alkoholiu, ypatingai alumi. Ką dar verta žinoti apie šią ligą? Kodėl taip svarbu į gydytojus kreiptis kuo greičiau ir nenumoti ranka į praeinančius, tačiau vis atsinaujinančius podagros priepuolius, pasireiškiančius sąnarių uždegiminiais procesais? ...
Skaityti daugiauKiekvienų metų spalio 12 dieną minima pasaulinė artrito diena, tačiau su šiuo medicininiu terminu susijusias ligas reikėtų prisiminti ne tik vieną dieną per metus. Nors pacientai dėl reumatinių kaulų ir raumenų ligų miršta itin retai, šie sutrikimai yra labai dažni ir ypatingai apsunkina gyvenimą. Jaučiami lėtiniai skausmai ženkliai pablogina judėjimo funkciją, o dėl to gali kilti ne tik judrumo, bet ir sunkių psichologinių problemų....
Skaityti daugiaunvnu farmakokinetikos ir pasiskirstymo ypatumai visiems nvnu kaip silpnoms...
Skaityti daugiau2015 metų pabaigoje JAMA tarptautiniame žurnale paskelbti tyrimo apie nugaros skausmo gydymą rezultatai. Nustatyta, kad gydymas skiriant vien nesteroidinį vaistą nuo uždegimo (NVNU) yra tiek pat efektyvus, kiek kombinuotas gydymas: NVNU kartu su papildomu vaistu (raumenis atpalaiduojančiu ar opioidiniu analgetiku). Todėl daroma išvada, kad nėra prasmės skirti papildomų vaistų ūmaus nugaros skausmo metu, užtenka vien NVNU....
Skaityti daugiauPečių lanką sudaro: krūtinkaulinis raktikaulio, petinis raktikaulio, mentės ir krūtinės ląstos jungtis, žastikaulio ir mentės jungtis (peties sąnarys). Peties sąnarys yra vienas judriausių sąnarių žmogaus kūne. ...
Skaityti daugiauŽmogaus stuburas – tai sudėtinga sistema sudaryta iš daugybės dalių: kaulų, sąnarių, raumenų, fascijų, raiščių. Stubure priskaičiuojama daugiau nei 70 sąnarių, daugybė raumenų, 32 (33) slanksteliai: 7 kaklo srityje, 12 krūtininėje, 5 juosmeninėje dalyse, 5 suaugę į kryžkaulį ir 4 – 5 suaugę į uodegikaulį (1 pav.). ...
Skaityti daugiauOsteoporozė – didelė sveikatos problema visame pasaulyje. Pasaulio sveikatos organizacija yra paskelbusi šią ligą antra didžiąja liga pasaulyje. Anot Tarptautinio osteoporozės fondo (TOF), dėl osteoporozės hospitalizacijų būna daugiau nei dėl daugumos kitų ligų, tokių kaip krūties vėžys ar širdies miokardo infarktas. Kaulų lūžius dėl osteoporozės patiria kas antra moteris ir vienas iš penkių vyrų, vyresnių nei 50 metų amžiaus. Per metus gydant tokių lūžių pasekmes sveikatos apsaugos sistema Jungtinėje Karalystėje išleidžia apie 2,7 bilijono eurų, o visoje Europoje tam išleidžiama apie 30 bilijonų eurų....
Skaityti daugiau„Pasilenkiau, o atsitiesti negaliu“. Tokį pasakymą esame girdėję ne kartą, dar dažniau jį išgirstame pavasarį, soduose prasidėjus darbams. Deja, bet nugaros skausmas gali surakinti net tik lysvę darže sumaniusiam kasti žmogui – neseniai dėl šios priežasties vieno mačų nebaigė ir geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis. Kas yra nugaros skausmas, žino 9 iš 10 suaugusių žmonių. Kaip elgtis suskaudus nugarai?...
Skaityti daugiauDegeneracines sąnarių ligas atsirasti skatina metams bėgant vykstantys senėjimo procesai. Dažniausia tokio pobūdžio liga yra osteoartrozė. Ši liga atsiranda dėl pamažu progresuojančių degeneracinių sąnario kremzlės pažeidimų ir dėl to atsirandančių nemalonių pojūčių – sąnario skausmingumo, judesių ribotumo, sąnario traškėjimo judant, sąnario deformacijos ir vietinio uždegimo. Liga gali pažeisti bet kurį sąnarį, tačiau dažniausiai nukenčia stuburo, klubų, kelių ir plaštakų sąnariai. Šios ligos pasekmės – sutrikusi judėjimo funkcija, skausmas ir pablogėjusi gyvenimo kokybė. Apie sąnarių osteoartrozę kalbamės su Kauno medicinos universiteto klinikų bendrosios ortopedijos sektoriaus vadovu doc. Linu VITKUMI. ...
Skaityti daugiauStuburas sudarytas iš slankstelių ir tarp jų įsiterpusių tarpslankstelinių diskų, kurie yra svarbūs stuburo veiklai, jo funkcijoms. Kuo ypatingi tarpslanksteliniai diskai, kokia jų funkcija ir kokie galimi simptomai, kai juose atsiranda pakitimų....
Skaityti daugiauKodėl vis kalbama apie artritą? Todėl, kad ligos mastas nepaprastai didelis. Daugiau nei 100 milijonų žmonių visoje Europoje serga artritu, reumatizmu ar kitomis reumatinėmis ligomis, Lietuvoje – apie 250 tūkst. gyventojų. Tai pagrindinė nuolatinio neįgalumo priežastis pasaulyje ir antroji Lietuvoje. Dėl nuolatinio skausmo ir funkcinių sutrikimų stipriai nukenčia milijonų žmonių gyvenimo kokybė. Senstant visuomenei ir ilgėjant gyvenimo trukmei, reumatinių ligų našta tik didės, šioms ligoms gydyti prireiks vis daugiau lėšų. Tad šį kartą plačiau apie ligą ir jos gydymo galimybes kalbamės su Panevėžio apskrities ligoninės gydytoja reumatologe Violeta SMILGIENE....
Skaityti daugiauViena mūsų skaitytoja rašo: „Man 48. Jau kurį laiką aptirpę ir dilgčioja kairės rankos pirštai (pirmąkart tai pasireiškė vasarą, paskui praėjo, o dabar vėl aptirpę, tik stipriau). Kas tai galėtų būti ir ką daryti?“. ...
Skaityti daugiauIntensyvus sportas, sunkus fizinis darbas, antsvoris sąnariams sukelia didelį krūvį. Sąnarių kremzlės tampa neelastingos, sąnariai pasidaro nelankstūs, sustingę, skausmingi, gali deformuotis. Todėl labiausiai rizikuoja sąnarių kremzles pažeisti dirbantieji sunkų fizinį darbą, intensyviai besitreniruojantys tiek sportininkai, tiek žmonės, norintys numesti svorio. Taigi svarbu atpažinti pirmuosius sąnario kremzlės pažeidimo simptomus ir tam užkirsti kelią....
Skaityti daugiauSlankstelių plastika, arba vertebroplastika, – tai minimaliai invazinė nechirurginė procedūra, kurios metu sustiprinamas osteoporozės ar navikinio proceso pažeistas stuburo slankstelis. Slankstelių plastika padidina pacientų funkcines galimybes, užkerta kelią galimiems slankstelio irimo procesams. Ši procedūra sėkmingai sumažina slankstelio lūžio sukeltą skausmą. Vertebroplastika dažniausiai gali būti atliekama ambulatoriškai, įdūrus adatą į pažeistą slankstelį ir suleidus ortopedinio cemento mišinio....
Skaityti daugiauPavasarį, kai, atšilus orams, išsiruošiame pasikapstyti darže ar griebiamės sodo darbų, dažnai persistengus ima stipriai mausti nugarą. Persistengiame? Perpučia? O gal per daug aptingome per žiemą? Kodėl po žiemos pradėjus darbuotis sode ar darže daug kam pradeda skaudėti nugarą, kaip šio skausmo išvengti, o, jei nepavyko, – jį numalšinti, konsultuoja „Ortopedijos technikos“ gydytoja neurologė Laima ŠPAKAUSKIENĖ. ...
Skaityti daugiau„Osteoporozė kaip liga buvo įvardinta ne taip seniai. Iki tol buvo manoma, kad, metams bėgant, žmogus turi lenktis ir mažėti. Paaiškėjo, kad šie pokyčiai yra patologinė būsena, kuri smarkiai pablogina gyvenimo kokybę, gali būti invalidumo, o kartais net ir mirties priežastis,“ – taip pokalbį apie gyvenimą sergant osteoporoze pradėjo profesorius Gintautas Kazanavičius. Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos klinikos profesorius sakė, kad ši liga negailestingesnė moterims, nes osteoporoze jos serga šešis kartus dažniau nei vyrai. ...
Skaityti daugiau