Kai pavasaris tampa nebemielas. Visa tiesa apie alergijas

<...Dangus sudarė foną lapų,

Žiedų, ir paukščių, ir šakų,

Ir parke vėjas krūmą kvapų

Pagavęs purtė už plaukų, ...>

 

Lietuvių poeto Henriko Radausko eilėraščio „Pavasaris“ pirmasis stulpelis puikiai iliustruoja tą atgimstančios gamtos laiką, kuomet gamtoje ima kaltis pirmoji žolė, lapai žaliuoja, viskas aplinkui žydi, o tas nelemtas vėjas parke ima ir pradeda nešioti pačius nuostabiausius pavasario kvapus -  žiedadulkes. Tuomet tiems, kas kenčia nuo pavasarinių alergijų, pavasaris tampa nebemielas...

 

Kai vargina ne tik sloga, bet ir ašarojančios akys

 

Balandžio mėnesis daugeliui žmonių, kurie turi polinkį į pavasarines alergijas, tampa pačiu baisiausiu metų mėnesiu. Būtent tuo metu gamtoje yra daug žiedadulkių, kurios tampa pagrindiniu alergenu sukeliančiu daugybę nemalonių simptomų.

Sergant pavasarine alergija vargina ne tik sloga, bet ir ašarojančios akys. Akių alergijos požymiai pasireiškia tokiais simptomais kaip ašarojimas, perštėjimas, akių paraudimas, svetimkūnio jausmas akyse, paraudimas, o taip pat ir oda aplink akis gali paburkti. Šalia varvančios nosies, ašarojančių akių alergija sergančiam žmogui gali atsirasti ir čiaudulys ar net kosulys.

 

Kodėl pavasarinę alergiją yra būtina gydyti?

 

Alergija – tai neįprastas organizmo atsakas į aplinkoje esančias įvairias medžiagas. Alergeną, pavyzdžiui, žiedadulkes, imuninė sistema ima klaidingai atpažinti, reaguoja į jas kaip į kenksmingą medžiagą ir dėl to pradeda gaminti prieš jį antikūną.

Pavasarinė alergija yra lėtinė ir neišgydoma, tačiau vos tik pastebėjus pirmuosius alergijos sukeliamus simptomus – slogą, ašarojančias akis – privaloma imtis gydymo priemonių. Pavasarinę alergiją būtina gydyti dėl to, jog jos negydant gali pradėti vystytis daugybinė alergija - žmogus gali tapti alergiškas ne tik žiedadulkėms, bet ir tam tikriems maisto produktams, pavyzdžiui, riešutams ar kitiems alergenams.

Be to, negydoma pavasarinė alergija progresuoja: jei dabar esate alergiškas tik alksniams, tai kitą pavasarį gali būti taip, kad alergiją kels ir beržai, lazdynai... Jei pavasarinę alergiją pradėsite gydyti tada, kai tik pastebėsite pirmuosius jos simptomus, tuomet ankstyvas medikamentinis gydymas padės veiksmingiau kovoti su alergija. Atsiminkite, jog alergija retai kada praeina savaime, o negydoma ji gali komplikuotis į bronchinę astmą, atopinį dermatitą ar sinusitą.

 

Trys būdai, kurie padės išvengti pavasarinės alergijos

 

I būdas: Venkite alergiją keliančių veiksnių.

 

Įvairios alergijos žmogų gali varginti ne tik pavasarį, bet ir ištisus metus. Pavyzdžiui, alergijos dulkių erkutėmis ar naminiams gyvūnams gali varginti nepriklausomai nuo metų laiko, tačiau šią alergiją nesunkiai galima pašalinti tiesiog vengiant pačio alergeno – dulkių erkučių ar naminių gyvūnų. O štai jei žmogų kamuoja alergija žiedadulkėms, tuomet pašalinti alergeno beveik neįmanoma, tenka arba pabėgti iš alergizuojančios aplinkos arba imtis gydymo priemonių.

 

II būdas: Naudokite vaistus.

 

Jei jus vargina alerginė sloga, tuomet vaistai nuo slogos padės lengviau pašalinti alergenus, sumažins nemalonius, alergijos keliamus simptomus. Pavyzdžiui, jei vargina alerginė sloga rekomenduojama naudoti natūralų vandenyno vandens nosies purškalą „QUIXX“. Šis nosies purškalas visiškai natūraliai – ne cheminiu, o mechaniniu būdu valo nosies gleivinę, išplauna alergenus ir dulkes, palengvina nosies užgulimą ir mažina sąveiką su alergenais ir dulkų dalelėmis. Be to,  „QUIXX“ nesąveikauja su kitais medikamentais, tad drąsiai gali būti naudojamas kartu su kitais gydytojo paskirtais alergiją slopinančiais vaistais.

 

III būdas: Imunoterapija.

 

Šis gydymo būdas veikia alergijos atsiradimo priežastis. Alergenų specifinės imunoterapijos tikslas yra sumažinti žmogaus jautrumą tam tikram alergenui, keičiant imuninį atsaką ir užtikrinant alergeno toleravimą. Verta paminėti, jog šis gydymo būdas yra gan brangus ir ilgas, tačiau jo poveikis išlieka ilgą laiką.

L. Rimgailė

 

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai