Organizmo gynybinės pajėgos turi būti stiprinamos

Ne paslaptis, kad bet kuri šalis liūto dalį savo biudžeto skiria gynybai, nes privalo būti pasiruošusi įvairioms grėsmėms. Žmogų taip pat nuolat supa įvairūs priešai: žalingi aplinkos veiksniai, infekcijos, bakterijos ir pan., kurie, patekę į organizmą, sukelia įvairias ligas. Tačiau ne visiems žmonėms tas pats žalingas veiksnys sukelia ligą, o ir tos pačios ligos eiga kiekvienam skirtinga. To priežastis – imunitetas. Kai jis stiprus, daugelio ligų pavojus išnyksta. Tačiau, kaip gynybinės pajėgos, taip ir imunitetas turi būti nuolat stiprinamas.

 

Gina savą, puola svetimą

 

Imuninė sistema – tai ląstelių, audinių ir organų apsaugos sistema, kuri atskiria „savą“ nuo „svetimo“ ir neutralizuoja potencialius ligos sukėlėjus. Ir nors pati imuninė sistema – gana sudėtinga, jos esminė strategija labai paprasta: ji atpažįsta svetimas kenksmingas organizmui medžiagas ir organizuoja imuninį atsaką šioms infekuotoms ar pakitusioms ląstelėms sunaikinti.

Imuninė reakcija padaro įsibrovėlį nekenksmingą. Jei žmogus neturėtų imuninės sistemos, jis negyventų, nes paprasčiausias peršalimas galėtų tapti mirtinas.

Imunitetas skirstomas į įgimtą ir įgytą. Įgimtą imunitetą paveldime, todėl kai kurie žmonės būna atsparūs kokiai nors ligai, nes šį atsparumą jie gavo iš ta liga persirgusių tėvų. O įgytas imunitetas susiformuoja patiems persirgus arba įgyjamas pasiskiepijus.

 

Kada reikia stiprinti

 

Kiekvieną akimirką imuninė sistema saugo mus. Tačiau yra daug situacijų, kai ji pažeidžiama. Tai:

Nevisavertė mityba. Reikia nepamiršti, kad visi kūno organai, įskaitant imuninę sistemą, turi gauti pakankamai maisto medžiagų. Nesubalansuota mityba, vitaminų, mineralų stoka silpnina imunitetą.

Ligos, traumos, operacijos, imunitetą slopinantys vaistai. Imuninei sistemai kenkia net ir lėtinių infekcijų židiniai. Deja, bet tonzilitas, sinusitas, ėduonies pažeisti dantys kamuoja daugelį. Dėl šių infekcijų imuninė sistema priversta nuolat įtemptai dirbti ir savo jėgas sutelkti kovai su vidinėmis infekcijomis, užuot tinkamai gynus organizmą nuo išorės pavojų. Dėl tų pačių priežasčių imunitetas silpsta sergant bet kokiomis ligomis, taip pat sveikstant po traumų, operacijų.

 

Užteršta aplinka. Oro užterštumas, elektromagnetinė spinduliuotė, jonizuojamoji radiacija silpnina imunitetą.

 

Natūralus ir priešlaikinis senėjimas. Metams bėgant imunitetas silpnėja, ir tai nulemia didesnį vyresnio amžiaus žmonių sergamumą.

 

Laisvieji radikalai. Tai kone svarbiausias imuninę sistemą veikiantis faktorius ir pagrindinė daugybės ligų priežastis. Juk kai sutrinka pusiausvyra tarp laisvųjų radikalų gamybos ir jų neutralizavimo, pasireiškia oksidacinis stresas, kuris ir lemia daugumą lėtinių ligų, taip pat ir senėjimo procesą. Taigi oksidacinis stresas yra vienas svarbiausių veiksnių, sukeliančių audinių ląstelių pokyčius ir mirtį. Iš tiesų, sunku rasti ligą, kurios metu nevyktų oksidaciniai procesai, dėl kurių organizmui reikėtų vartoti antioksidantų. Oksidacinis stresas vyksta sergant širdies ir kraujagyslių, onkologinėmis ir visomis kitomis ligomis.

 

Imunitetą stiprinančios priemonės

 

Norėdami sustiprinti imunitetą, turėtume išsimiegoti, daug judėti, grūdintis. O visų svarbiausia – tinkamai maitintis. Valgyti turėtume daug vaisių ir daržovių, grūdinių kultūrų, nes imunitetas mėgsta vitaminus ir mikroelementus. Su maistu būtina pakankamai gauti antioksidantų.

Įvairių rūšių antioksidantai veikia kaip tinklas, tad vien vitamino C nepakaks. Tam, kad būtų gautas efektyvus antioksidacinis poveikis ir organizmo ląstelės būtų apsaugotos nuo laisvųjų radikalų, rekomenduojama naudoti maisto papildus imunitetui stiprinti, pakankamai vartoti ir vitamino E, seleno, vario, mangano, cinko, riboflavino. Visos išvardintos medžiagos papildo viena kitos veikimą, todėl efektyvumas daug geresnis.

Įrodyta, kad imuninės sistemos veiklai svarbūs ir foliatai, geležis, vitaminai A, B6, D.

Iš augalų kaip vieną geriausiai žinomų imunomoduliatorių galima paminėti ežiuolę. Nuo seno yra žinoma, kad ji efektyviai palaiko žmogaus imuninę sistemą ir gali būti naudinga tiek sveikiems, tiek susirgusiems peršalimo ligomis.


Tad renkantis vitaminus, arba maisto papildus svarbu atkreipti dėmesį į jo sudėtį: veiksmingo preparato sudėtyje yra visas antioksidantų ir kitų imunitetą palaikančių medžiagų kompleksas, toks, pvz., yra „Vitabiotics Immunace“. Be to, šis poveikis įrodytas mokslo.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai