Puikūs pagalbininkai peršalus

Vis daugiau rudens kas dieną, sinoptikai skaičiuoja krentančius oro laipsnius, medikai – gausėjančias ligas. Nepastebi, kaip vieną dieną ir sloga, ir gerklė, o jei dar ir kosulys... Ko griebtis, kai vaistų – visas milijonas?
 

Veiksminga primiršta priemonė


„Mes įpratę tuoj pat ieškoti stiprių vaistų, antibiotikų, bet kartais paprasti ir lengvesni būdai gali būti naudingesni ir nesukelti šalutinių poveikių,“ – pastebi liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius.
Kad ir senas geras Pertusinas *, **– skanusis vaikystės sirupas nuo kosulio. Mamos visada jo turėdavo po ranka, jis natūralus, kvapnus, saldus. Kas gali būti geriau, kai sergi?
„Kai kas mano, kad tai labai vaikiškas pagalbininkas, tačiau jis tikrai tinka ir suaugusiesiems. Tyrimų rezultatai patvirtino, kad čiobrelis skatina bronchų virpamojo epitelio darbą, t.y. padeda išstumti gleives, kurių taip gausiai susikaupia, kai žmogus kosėja ir sloguoja. Taip pat jis turi antivirusinių, antibakterinių ir priešgrybelinių savybių. Beje, ši vaistažolė turi ir daug kitų teigiamų savybių žmogaus organizmui. Liaudies medicinoje čiobrelis vartojamas: dėl spazmolitinio poveikio - virškinimui gerinti ir dujų išsiskyrimui žarnyne mažinti, dėl antimikrobinių savybių - esant virškinamojo trakto infekcijoms, taip pat šlapimo išsiskyrimui skatinti, kirmėlėms varyti .
Suaugusiems ir vyresniems kaip 12 metų vaikams gerti po desertinį šaukštą (10 ml) tris – penkis kartus per dieną.
Taigi, kai tik pajuntame, kad prasideda kosulys, kad jau daugiau kaupiasi gleivių, reiktų neprovokuoti negalavimo, kad problema negilėtų. Tokiu atveju tiesiog reikėtų pavartoti Pertusino. Tai yra saldus, skanus ir kartu iš tikrųjų veiksmingas tradicinis augalinis vaistinis preparatas,“ – pataria V. Skirkevičius.
 

Nepamainomas purškalas


Sunku patikėti, kad tinkamai suderintos vaistažolės gali būti tokios galingos. Štai Miramile *– burnos gleivinės purškalas. Nepamainomas, kai skauda gerklę, sunku ryti, natūralus, tik iš augalų ir dar kokių ypatingų!
„Į preparato sudėtį įeina dviejų nemūsiškų augalų tinktūros ir du mums gerai žinomi augalai – šalavijas ir ramunėlės, – su veiksmingo preparato sudėtimi supažindina V. Skirkevičius. – Mira yra miramedžio sakai. Beje, kalbant apie mirą, reikia pastebėti, kad tai labai stiprus augalas. Įvairiose kultūrose ji vartota nuo seno. Dar Biblijoje pasakojama, kaip Trys karaliai keliavo pagerbti gimusio Jėzaus, ir viena iš dovanų, kurias jie atnešė, buvo mira. Miros vertė prilygo auksui, o graikai ją iki šiol laiko šventa.
Egipte mira buvo naudojama balzamavimui: pašalindavo mirusiojo vidurius ir pilvaplėvės ertmę užpildydavo mira ir prieskoniais. Taip pat ji buvo naudojama gydant žaizdas, žarnyno parazitus, viduriavimą, nuolatinį kosulį ir peršalimą ar karščiavimą. Arabai teigia, kad tai senėjimą stabdantis, kūną ir protą atjauninantis augalas. Kadangi mira slopina uždegimą, veikia bakterijas, virusus ir grybelius, vertėtų ją pavartoti, kai žmogus serga parodontoze, kada kraujuoja dantenos, – apie stiprias gydomąsias miros savybes pasakoja liaudies medicinos ekspertas. – Tai štai, sujungus mirą su eukaliptu, ramunėlėmis ir šalaviju, gautas veiksmingas mišinys. Jis dezinfekuoja gerklę, slopina skausmą ir gerklės perštėjimą. Pajutus gerklės simptomus, Miramile galima purkšti po kelis papurškimus, keturis šešis kartus per dieną.“
 

Tikras gamtos lobis


Gamta turi ne tiktai gerų priemonių gydytis, ji gali pasiūlyti ir gudrybių apskritai nesirgti. Štai bičių pikis, moksliškai vadinamas propoliu. Jo yra ir maisto papilde Propodezas – kartu su vitaminu C ir mentoliu, imbieru, o naujausias – su cinamonu.
„Propolis kartais dar vadinamas juoduoju vašku. Jei jo nebūtų, tai bičių aviliai vasarą supelytų. Taip galėtų atsitikti todėl, kad niekas taip stipriai avilių nedezinfekuotų.
Beje, katalikų bažnyčia bičių pikį yra paskelbusi šventuoju produktu, o tokių šventaisiais paskelbtų produktų yra labai nedaug. Kuo gi jis nusipelnė tokios garbės? Taip buvo įvertinta jo nauda žmonijai. Ypač jis padėjo karų, maro metu, kai reikėjo dezinfekuoti žaizdas, gydyti ir kartu apsaugoti nuo užkrėtimų.
Bičių pikis laikomas viena veiksmingiausių natūralių medžiagų, kurios naikina ne tik bakterijas, bet ir virusus.
Azijos ir kai kurių Rytų Europos šalių dantų gydytojai jau seniai įrodė, kad bičių pikis turi uždegimą slopinančių savybių, ir gali padėti esant uždegimo procesams gerklės srityje.
Šiuolaikinis mokslas bičių pikį vertina kaip sugebantį apsaugoti produktą, – toliau vardija bičių pikio privalumus V. Skirkevičius. – Mes turim bėdų su antibiotikais ir su kai kuriais kitais stipriais preparatais, prie kurių bakterijos pripranta ir tampa jiems atsparios. Bičių pikis yra sudėtinis produktas, ir bakterijų atsparumas jam nesivysto.
Imbieras ar cinamonas, padėdami išsaugoti atsparumą sveikatai pavojingiems mikroorganizmams, šias propolio savybes dar papildo“ – produkto savybes pabrėžia liaudies medicinos ekspertas.
„Propodezo sudėtyje esantis propolis turi antimikrobinių ir uždegimą slopinančių savybių, todėl padeda nuraminti gerklę, o imbierai ir cinamonas padeda išsaugoti atsparumą sveikatai pavojingiems mikroorganizmams“.
Kai chemijos pramonė siūlo tiek daug ir nuo visko, natūralios gamtos dovanos – tikras lobis: veiksmingas ne mažiau, o kainuoja kur kas pigiau.
* - Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį ir vaistą vartoti kaip nurodytą
** - Tradicinis augalinis vaistas, kurio indikacijos pagrįstos tik ilgalaikiu vartojimu.

 

Miramile


Miramile purškalas vartojamas, kai yra burnos ir gerklės gleivinių uždegimai (tonzilitas, faringitas, laringitas, stomatitas, gingivitas), taip pat burnos ir gerklės infekcijų profilaktikai, burnos higienai.
Vartoti į burną ir ryklę. Reikia purkšti 4 – 6 kartus per dieną po kelias vienu purkštuvo galvutės paspaudimu išpurškiamas dozes. Purškimo metu patariama sulaikyti kvėpavimą.
Miramile vartoti negalima:
- jeigu yra alergija vaistinėms ramunėms arba graižažiedžių šeimos augalams;
- kūdikiams ir mažiems vaikams;
- vaisto sudėtyje yra ne mažiau kaip 45 % (V/V) etanolio.

 

Pertusinas


Tradicinis augalinis vaistinis preparatas, vartojamas peršalus, kaip atsikosėjimą lengvinanti priemonė.
Vartoti per burną.Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų paaugliams gerti 3 - 5 kartus per parą po vieną desertinį šaukštą (10 ml).
Vaistinio preparato nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.
Sirupo PERTUSINAS vartoti negalima:
• jeigu yra padidėjęs jautrumas čiobreliams ar kitiems notrelinių (lūpažiedžių) šeimos (Lamiaceae, s. Labiatae) augalams.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai