Gydomųjų augalų galia esant menstruaciniams sutrikimams

Mėnesinių ciklas – tai endokrininių sistemų reguliuojami taisyklingi cikliniai pokyčiai moters organizme. Taisyklingas mėnesinių ciklas vadinamas eumenorėja. Tai reguliarūs ir ovuliaciniai kraujavimai iš gimdos, kai ciklo trukmė nuo 21 iki 35 dienų ir kraujavimas trunka nuo 2 iki 6 dienų, fiziologinis kraujo netekimas 30–70 ml. Mėnesinių ciklo sutrikimai pasireiškia įvairiai: mėnesinių išnykimu, trumpomis ir retomis, nereguliariomis, ilgomis, pernelyg gausiomis ar skausmingomis mėnesinėmis. Daugelis moterų, norėdamos išvengti šių negalavimų, griebiasi sintetinių vaistų, tačiau pamiršta, kad fitoterapiniai preparatai taip pat gali būti veiksmingi, jie lengvai pasisavinami, jais galima gydytis ilgą laiką.
 

Vienas mėnesinių sutrikimų – amenorėja. Ji gali būti pirminė ir antrinė. Pirminė yra tokia būklė, kai mėnesinės neatsiranda mergaitėms iki 16 metų amžiaus, o antrinė – kai mėnesinių nėra per laikotarpį, ilgesnį kaip 6 mėnesiai. Dažniausiai antrinė amenorėja gydoma kontraceptinėmis tabletėmis, tačiau jos turi begales šalutinių poveikių, taigi amenorėjos gydymą galima pradėti vaistiniais augalais, pavyzdžiui, rausvąja radiole (Rhodiola rosea). Tradicinėje medicinoje radiolės buvo naudojamos fizinei ištvermei, fiziniam pajėgumui, ilgaamžiškumui didinti, nuovargiui mažinti, depresijai, anemijai, impotencijai, infekcinėms ligoms, virškinamojo trakto negalavimams, nervų sistemos sutrikimams, galvos skausmui malšinti. Neseniai įrodyta, kad radiolės veikia endokrininę sistemą. Tiriant augalo ekstrakto poveikį kiaušidžių aktyvumui, buvo atliktas klinikinis eksperimentas su 40 moterų, kurioms buvo pogumburio-hipofizės disfunkcija, pasireiškianti amenorėja. Šios moterys vartojo radiolės preparatus ir 25 iš jų dingo menstruacijų ciklo sutrikimai. Prieš tris dešimtmečius paprastosios avietės (Rubus idaeus) lapuose aptikta hormonų savybėmis pasižyminčių medžiagų, veikiančių hipofizę. Taip pat amenorėjai gydyti gali būti naudojama trispalvė našlaitė (Viola tricolor), didžioji ugniažolė (Chelidonium majus).
Dismenorėja – simptomų kompleksas, pasireiškiantis spazminiais gimdos skausmais mėnesinių metu ir jų sukeltais somatiniais simptomais (pykinimu, viduriavimu, vidurių pūtimu, galvos skausmu, irzlumu). Įvairių šaltinių duomenimis, ji vargina nuo 30 iki 50 proc. 14–44 metų amžiaus moterų. Šis negalavimas sumažina darbingumą. Dismenorėja skirstoma į pirminę ir antrinę. Pirminė dismenorėja – funkcinis gimdos skausmas be organinės patologijos. Nors ir nepasireiškia jokios medicininės komplikacijos, tačiau šis negalavimas labai veikia moterų gyvenimo kokybę. Paprastai ji gydoma nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo, pavyzdžiui, ibuprofenu, deksketoprofenu ar kitais, tačiau šie vaistai turi daug šalutinių poveikių (dažniausiai jie susiję su virškinamuoju traktu – gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, viduriavimas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas, dispepsija, pilvo skausmas ir net kraujavimas iš virškinamojo trakto bei opos). Taigi prisiminkime gamtos sukurtus vaistus. Esant dismenorėjiniams negalavimams, labai tinka vaistinių ramunių (Matricaria recutita) arbata. Ji malšina skausmus, veikia spazmolitiškai, ramina, mažina dujų susidarymą virškinamajame trakte. Paprastųjų pankolių (Foeniculum vulgare) vaisiai taip pat ramina, mažina spazmus ir vidurių pūtimą. Paprastųjų kraujažolių (Achillea millefolium) žolė ir žiedynai ne tik malšina spazmus ir uždegimą, bet ir stabdo kraujavimą, o tai labai aktualu esant gausioms mėnesinėms. Paprastojo putino (Viburnum opulus) žievės preparatai gali būti vartojami nuo gausių ir skausmingų menstruacijų, kadangi jie didina gimdos raumenų tonusą. Paprastojo raugerškio (Berberis vulgaris) lapų, žievės, stiebų ir šaknų preparatai sutraukia gimdos raumenis ir gimdos kraujagysles, stiprina kraujagyslių sieneles, taigi puikiai tinka esant gausiam kraujavimui. Taip pat gimdos raumenų tonusą didina sėjamoji petražolė (Petroselinum sativum). Pipirmėtės (Mentha piperita) lapų arbata ir nuoviras gerina savijautą, ramina nervus, mažina pilvo pūtimą, reguliuoja žarnyno veiklą. Kininio ženšenio (Panax ginseng) sudėtyje yra triterpeninių saponinų (ginsenozidų), kurie normalizuoja hormonų kiekį, jų poveikį ir taip sumažina mėnesinių negalavimus. Taip pat pirminei dismenorėjai gydyti puikiai tinka didžiosios dilgėlės (Urtica dioica), paprastosios avietės (Rubus idaeus), paprastosios bitkrėslės (Tanacetum vulgare), karčiojo šventadagio (Cnicus benedictus), vaistinės verbenos (Verbena officinalis) ir vaistinio šalavijo (Salvia officinalis) preparatai. Antrinė dismenorėja pasireiškia dėl organinės moters lytinių organų patologijos, taigi gydoma šalinant ją sukėlusią priežastį.


Menoragija – kraujavimas iš gimdos nereguliariais intervalais. Kraujavimą slopina trikertė žvaginė (Capsella bursa-pastoris), kartusis rūgtis (Polygonum hydropiper) ir jau anksčiau minėti augalai: paprastasis putinas, paprastoji kraujažolė, didžioji dilgėlė. Šie augalai kaupia gana daug vitamino K, o jis stabdo kraujavimą, palaiko normalų kraujo krešėjimą. Esant per gausioms mėnesinėms gali pagelbėti paprastosios rasakilos (Alchemilla vulgaris) žolės arbata. Rasakila kaupia gana daug raugų (elagitaninų, alchemilino dimero), o jie pasižymi stipriu sutraukiamuoju, kraujo krešėjimą skatinančiu, uždegimą mažinančiu veikimu, taigi jos preparatai stabdo kraujavimą, veikia sutraukiamai, antiseptiškai ir net turi silpną raminantį poveikį.
Sutrikus menstruacijų ciklui, fitoterapija siūlo gydytis vaistinio ožiarūčio (Galega officinalis) žole, balinio ajero (Acorus calamus) šakniastiebiais, šliaužiančiosios tramažolės (Glechoma hederacea) žole, paprastojo kmyno (Carum carvi) vaisiais.

Premenstruacinis sindromas pasižymi simptomų gausa (skiriama apie 150 simptomų). Tai visuma emocinių, elgesio, psichologinių, neuropsichinių, medžiagų apykaitos, endokrininių ir fizinių simptomų, atsirandančių 2–10 dienų iki mėnesinių ir išnykstančių joms prasidėjus ar po mėnesinių. Sindromas gali pasireikšti atsiradus pirmosioms mėnesinėms, bet paprastai vėliau ir gali būti siejamas su emociniu stresu, fizine ir protine įtampa, persirgtomis ligomis. Augalai PMS gydyti gali būti skirstomi į kelias grupes:
· Pasižymintys sedaciniu (raminamuoju) poveikiu (paprastasis apynys (Humulus lupulus), vaistinė melisa (Melissa officinalis), paprastoji jonažolė (Hypericum perforatum), mažalapė liepa (Tilia cordata) ir kiti).
· Spazmus atpalaiduojantys (jau anksčiau minėtos vaistinė ramunė ir vaistinė melisa turi spazmus atpalaiduojančių savybių).
· Šlapimo išsiskyrimą skatinantys (dirvinis asiūklis (Equisetum arvense), bruknė (Vaccinium vitis-idaea), didysis debesylas (Inula helenium), didžioji dilgėlė (Urtica dioica), triskiautis lakišius (Bidens tripartita), didžioji varnalėša (Arctium lappa) ir kiti).
· Hormonų balansą normalizuojantys (anksčiau minėti rausvoji radiola, kininis ženšenis ir taip pat tikrasis skaistminys (Vitex agnus - castus).
Apibendrinant būtina pažymėti, kad vaistažolių preparatai gali būti vartojami ilgą laiką be jokio nepageidaujamo poveikio, jie veikia švelniau nei sintetiniai preparatai, augalai kaupia daug biologiškai veiklių medžiagų, taigi veikiamas iš karto ne vienas organas, o keli. Vis dėlto, prieš pradedant gydytis vaistažolių arbatomis, patariama pasikonsultuoti su gydytoju ginekologu, siekiant išsiaiškinti, ar mėnesinių sutrikimas nėra organinės kilmės.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

julija
2012-03-22 10:40
Tamponai, tinkami mylėjimuisi ir aktyviam sportui: http://www.intymu.com/gynotex-wet-tampons.html

Nukopijuokite šią nuorodą į nuorodų laukelį: http://www.intymu.com/gynotex-wet-tampons.html
Agnė
2011-04-11 15:07
Tokiame staipsnyje norėtųsi sužinoti ir dismenorėjos, menoragijos,amenorėjos galimas priežastis bei kaip vartoti išvardintus vaistinius augalus. "...fitoterapija siūlo gydytis [...] (Glechoma hederacea) paprastojo kmyno (Carum carvi) vaisiais", ar reikėtų suprasti, kad arbatos pavidalu?
ruta
2010-05-09 14:58
mane daug metų kankina skausmingos mėnesinės.Ko aš tik nebandžiau.Stiprūs nuskausminamieji sunkiai tepadeda,o ką jau bekalbėti apie vaistažoles.Jos visiškai nenumalšina to baisaus skausmo
raimonda
2010-03-25 18:50
ANION PRODUKCIJA (HIGIENINIAI PAKETAI, IKLOTAI)."BIOMAGNETINIAI ANIJONINIAI"


BIOMAGNETINIAI ANIONINIAI ĮKLOTAI

Biomagnetines anionines higienines serveteles su aniono juotele yra pagamintos iš biomagnetinio pluošto ir aniono baktereostatines medžiagos.Jos netik naikina įvairiausias bakterijas,ber ir,savo magnetinio lauko dėka,puikiai palaiko organizmo mikro cirkuliacija.Susiformaves mikromagnetinis laukas žymiai padidina sterilizacija,malšina skausma,naikina kvapa bei daugelį ginekologinių ligų židinius.Menstuaciniu periodu susilpnėja,tampa labiau pažeidžiama organizmo apsauginės sistemos,tampa jautresnė oda.Šie įklotai palengvins daugelį Jūsų negalavimųir suteiks Jums fizinį pasitikėjimą.Kinijos kokybės priežiūros centro bandymo ataiskaita rodo,kad anionu koncentracija 1cm2 yra nuo 5900 iki 6520.Sterilizacijos norma biomagnetinės Nano anioninės higieninės servetėlės siekia iki 99,99%.Jos t.p reguliuoja kraujo spaudimą ir mažina kraujo klampumą.Subalansuota pH vertė atitinka organizmo reprodukcinius sveikatos poreikius.Atitinka aukščiausią kokybės standartą pagal ISO 9000 kokybės kontrolės sistemą.


Kiekvieno unikalaus sluoksnio funkcionalumo apibūdinimas:
1.Geriausios kokybės minkštas medvilnės sluoksnis. 2 .Biomagnetinis sluoksnis su aniono juostele. 3.Labai minkštas medvilninis sluoksnis.Suteikia švelnumo,patogumo jausmą
4.Geriausios kokybės sugeriamasis sluoksnis.Sulaiko savyje drėgmę,todėl paviršiu sausas 5.Minkštas medvilninis sluoksnis. 6.Orui pralaidus sluoksnis.Greitai praleidžia drėgmę ir šilumą.Todėl visada jaučiatės gaiviai.
7.Unikali lipni juosta, atitinkanti žmogaus ergonomikai.

Biomagnetinių anioninių higieninių iklotu apibudinimas:

1.Antibakterinės ir priešuždegiminės .
2.Pašalina kvapą ir nuovargį
3.Skatina mikrocirkuliacija.
4.Gerina medžiagų apykaitą ir sekreciją
5.Didina įmuniteta
6.Mažina psihologinę įtampą
7.Pralaidžios orui
8.Labai gerai sulaiko skystį savyje

Kiekviename pakelyje yra testas pH lygiui nustatyti.
Iklotu ir paketu kaina- žymiai mažesnė nei rinkoje!!!!Taikomos įvairios nuolaidos.el.p
anionpaketai@gmail.com
http://public.fotki.com/kajraj/

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai