Vilna – nuo šalčio ir ligų

Vilna – natūralus, ypač seniai naudojamas pluoštas. Kadaise jai buvo suteikiamos net magiškos savybės. Pasakojama, kad supykusi vyriausioji ragana, sukvietusi savo pagalbininkes, liepdavo joms sunešti po gabalą iškirptos avino vilnos iš kiekvieno gaspadoriaus sodybos, tada tas vilnas degindavo ant Šatrijos kalno, ir į kurią pusę vėjas papūdavęs, ten esą žmones ar gyvulius galėdavęs ištikti maras.
 

Seniausias pluoštas


Bet svarbiausia, kad vilna ne tik bene geriausiai saugo nuo žvarbaus oro, bet ir padeda slopinti skausmą, įveikti negalavimus. Ne veltui jau nuo Antikos laikų žmonės ieškojo aukso vilnos, kuri turėjo juos apsaugoti nuo visų negandų! Prisiminkim kad ir auksavilnį aviną, kurio vilnos plaukė argonautai.
Daugiau nei pusė pasaulio vilnos gaunama Pietų pusrutulyje, tačiau beveik visą ją sunaudoja Šiaurės šalių gyventojai. Taip yra tiek dėl vėsaus klimato, tiek dėl ilgainiui susiklosčiusių papročių. Nuo seniausių laikų ir mūsų krašto žmonės rengėsi vilnoniais rūbais. Linas ir vilna buvo pagrindiniai pluoštai, iš kurių austi audiniai ir siūti drabužiai. Beje, šie pluoštai yra ir sveikiausi.
 

Gilios Flokati tradicijos


Daugeliui yra puikiai žinomi kokybiški iš Graikijos mus pasiekę Flokati gaminiai, o nemaža dalis jau yra patys įsitikinę puikiomis jų savybėmis.
Flokati gamybos tradicija prasidėjo prieš du tūkstančius metų Graikijos kalnuose. Pasakojama, kad kartą Samarinos kaimo piemenys pamiršo savo vilnonius apklotus kalnuose prie upelio. Po poros dienų grįžę jie pamatė, kad sudrėkusi vilna pabrinko, tapo dar tankesnė ir geriau saugojo nuo vėjo. Iki šių dienų išliko į apeigas panaši Flokati gaminių baigimo procedūra, kai audiniai gabenami į kalnus ir skalaujami kalnų upių vandenyje. Tai juos užgrūdina, suteikia tvirtumo ir purumo.
Iš pradžių flokati dirbiniai graikų namuose buvo naudojami kaip grindų dangos ir lovatiesės. Ilgainiui tokiu būdu imti gaminti pledai, patalynė, kilimai ir net drabužiai.
Laikui bėgant puikūs kokybiški Flokati gaminiai imti eksportuoti po visą pasaulį, ypač juos pamėgo Graikijos turistai, ir taip Flokati greitai paplito po visą Europą. 1970-aisiais Flokati kilimai, kaip stilinga interjero dalis, tapo labai paklausūs kiekvienuose namuose Jungtinėse Amerikos Valstijose.
Taigi Flokati gaminiai gimė Graikijoje, bet išpopuliarėjo ir tapo nepakeičiami visame pasaulyje.
 

Flokati kokybė – ir Lietuvoje


Šių senas tradicijas išlaikiusių ir ypač aukštos kokybės gaminių savybes galime įvertinti ir mes. Puriausios vilnos pasaulį mums atveria Flokati parduotuvių lentynos. Čia gausus pasirinkimas ekologiškų gaminių iš aukščiausios kokybės ėriukų, kupranugarių, kašmyro ožkų, avių merinosų ir lamų vilnos. Beje, jie ne tik šilti ir gražūs, bet ir nekelia alergijos.
Flokati gaminiai pirmiausia išskirtiniai tuo, kad pagaminti iš aukštos kokybės vilnos. O apie teigiamas vilnos savybės girdėjome ne tik iš mamų ar senelių. Jos įrodytos ir tyrimais. Švelnūs vilnos gaminiai puikiai apsaugo tiek nuo šalčio, tiek nuo karščio, jie yra natūralus izoliatorius, išlaikantis vienodą mūsų kūno temperatūrą.
Ypač nepakeičiamos purios ir lengvos vilnonės antklodės, nes dėl savybės sugerti net iki 30 proc. savo svorio drėgmės vilnonė patalynė padeda išlikti kūnui sausam. Viršutinis vilnos sluoksnis susideda iš mažyčių mikroporų, leidžiančių audiniui kvėpuoti. Šios poros yra tokios mažos, kad nei prakaitas, nei vanduo negali prasiskverbti į audinio paviršių. Tad miegodami po tokia antklode, atsikelsime gerai pailsėję.
Kadangi vilna yra elastinga ir beveik nesiglamžo, ši patalynė gali būti veiksminga ilgai gulintiems ligoniams. Ji padeda išvengti pragulų susidarymo, kadangi yra lanksti ir nesusidaro kietų raukšlių, trinančių kūną.
 

Pravers sunegalavus


O gydomąsias vilnos savybes sunku ir išvardinti. Be abejo, pirmiausia – tai puiki pagalbininkė paūmėjus uždegimams. Vilnos riebalai lanolinas padeda malšinant skausmą, todėl vilnonė Flokati patalynė itin tinka sergantiems sąnarių ligomis ir reumatu. Vilna naudinga mažinant nugaros ir stuburo skausmus.
Minkštus vilnos rūbus patariama dėvėti žmonėms, sergantiems inkstų ligomis. O vaikams miegant vilnonėje patalynėje, mažesnė tikimybė sirgti alerginėmis, kvėpavimo takų ligomis. Ji naudinga norint išvengti alerginių slogų, bronchitų.
Vilnos pluoštas atlieka puikų natūralų masažą, kuris gerina kraujotaką. Teigiama, kad vilnos poveikis panašus į akupunktūrą.
Jeigu kamuoja migrena, taip pat padės vilna – skausmas atlėgs galvą apsirišus vilnoniu šaliku.
Žmonėms, kenčiantiems dėl vegetacinės kraujagyslių sistemos distonijos, rekomenduojami natūralios vilnos gaminiai, ypač patalynė.
Vėsiuoju metų laiku itin praverčia purios ir lengvos Flokati siūlomos vilnonės smulkmenos – kojas šildančios šlepetės, gydomosios juostos skaudamai nugarai ar sąnariams pašildyti, kaklajuostės, padedančios malšinti gerklės skausmą, peties juostos. Šiems produktams Flokati parduotuvėse populiarumu nenusileidžia minkštučiai patalynės komplektai, kilimai, chalatai, liemenės, šlepetės, voleliai po galva ar itin praktiškos kelioninės pagalvėlės.
 

Nepamiršti ir mažyliai


Sakoma, kad senovėje mažiems kūdikėliams ant bambutės dėdavo juodų vilnų, kad kuo greičiau dieglius numalšintų. Kiek palaikius, vilna visus skausmus į save sutraukdavusi, o vaikai nurimdavo ir užmigdavo.
Ir šiandien gydytojai nepamiršta teigiamų vilnos savybių. Vos gimusiems kūdikėliams patariama užmauti vilnos kojinaites, kad skatintų mažylio kraujotaką ir neleistų sušalti kojytėms.
Atvėsus orams, kūdikius ir vaikus geriausia rengti vilnoniais drabužėliais, ypač kepurytėmis, kojinėmis ir pirštinėmis. Flokati parduotuvių lentynose ypač gausu vaikiškų prekių – žaismingų vilnonių antklodžių, rūbelių, švelnių paklotėlių į lovytę, miegmaišių į vežimėlį. Natūralios vilnos gaminiuose kūdikio odelė neprakaituoja, tad neatsiranda erzinančių pašutimų. Ir vaikas tikrai nesušals. Net jeigu lakstydamas lauke ir suprakaituos, vilnoniai drabužėliai jį vis tiek šildys.
 

Išskirtiniai kupranugario vilnos gaminiai


Flokati parduotuvės siūlo ir ypač aukštos kokybės antklodes, pagalves, paklotus, chalatus iš kupranugario vilnos audinio.
Kupranugario vilna – ypač pralaidi orui, šildo, kai šalta, ir neleidžia sukaisti, kai karšta. Taigi šie gaminiai todėl puikiai tinka ir vasarą. Tai neturėtų stebinti – juk ir kupranugarį storas kailis puikiausiai apsaugo tiek nuo kaitriosios Sacharos saulės dieną, tiek naktį – nuo šalčio.
Švelnūs kupranugario vilnos pūkeliai stimuliuoja kraujotaką, padeda malšinant nervinius skausmus ir net atlieka mikromasažą.
Kupranugario vilnos gaminiai tik natūralių atspalvių, todėl jie puikiai dera bet kokiame interjere. Ir dar vienas svarbus jų kokybės garantas – šie gaminiai lengvai prižiūrimi, taigi tarnauja ilgą laiką.
Beje, neradus Flokati parduotuvėse reikiamo dydžio antklodės, ją galima užsisakyti, ir patalynė bus pasiūta pagal jūsų poreikius.
Po puriu vilnos patalu per naktį atsigauna ne tik kūnas, bet ir siela.

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Gedvilė
2017-02-06 14:42
Mano šeima visą žiemą vaikšto su merino vilnos drabužėliais! Esu labai patenkinta

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai