Mylėtis kiek nori ir kada nori – misija įvykdoma

Visus metus nekantriai laukiame vasaros ir atostogų, poilsio ir pačių geriausių įspūdžių. Ir ne tik dėl pamatytų naujų kraštų ar sugaudytų saulės spindulių. Per atostogas tikimės ir gausesnių, įvairesnių intymių malonumų – juk laiko turėsime daug, nereiks niekur skubėti – tik mėgaukis, manome mes. Bet, deja, dažnai pasitaiko, kad tos viltys ima ir neišsipildo, nors, atrodo, ir abipusio noro daug, ir sąlygos – geresnių nesugalvosi. Rezultatas – išsvajotosios atostogos – gerokai sugadintos. Kodėl taip atsitinka, kas kaltas ir ką daryti? Apie visa tai papasakojo gydytojas urologas medicinos daktaras Vytautas Kamarauskas.
 

Problemos mastai - dideli

Pasaulyje nuo erekcijos sutrikimų kenčia apie 152 mln. vyrų. Tarp 40-75 metų vyrų tokių yra apie 52 procentai. Manoma, kad Lietuvoje vyrų, turinčių lytinių problemų, yra daugiau nei 350 tūkstančių, nors retas apie tai ryžtasi prabilti garsiai. Tik apie 10 proc. vyrų, kuriems pasireiškia erekcijos sutrikimų, iškart kreipiasi į medikus. Kiti drovisi praverti gydytojo kabineto duris. Delsiant traumuojama psichika, komplikuojasi seksualinis gyvenimas, iškyla grėsmė šeimyninei santarvei. Erekcijos sutrikimai - dviejų žmonių problema. Šiuo atveju moters vaidmuo ypač svarbus - jei vyrui yra erekcijos sutrikimų, ji gali tiek padėti, tiek pakenkti. Taigi, ar galima sugrąžinti intymaus gyvenimo harmoniją ir kaip padėti partneriui? 

 
Pirmiausia - kodėl taip atsitinka? 
 
Erekcijos sutrikimų priežastys gali būti psichogeninės kilmės (kilusios dėl psichologinių sutrikimų) ir organinės kilmės (sukeltos urologinių ar kitų ligų, vartojamų vaistų ar žalingų įpročių). Psichologinės priežastys būdingesnės jauniems žmonėms. Įtakos gali turėti vaikystėje patirtos psichologinės traumos, auklėjimas, atsitiktinės nesėkmės, prastos seksualinio gyvenimo sąlygos ar nesusiklostęs seksualinis gyvenimas su partnere. Beveik viskas, kas sukelia įtampą, gali tapti erekcijos sutrikimų priežastimi: stresas, rūpesčiai, liūdesys, depresija, nuolatinė baimė. Kūno negalavimai aktualesni brandaus amžiaus vyrams. Svarbiausi veiksniai, sukeliantys erekcijos sutrikimus: lėtinės prostatos, sėklidžių, varpos ligos ar kitos persirgtos ligos (aukštas kraujospūdis, cukrinis diabetas, kraujagyslių ligos, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje ir kt.). Svarbią reikšmę lytinės sveikatos problemų atsiradimui turi kai kurių vaistų vartojimas - dažniausiai kraujospūdį mažinančių, migdomųjų, raminamųjų preparatų, šlapimo išsiskyrimą skatinančių; patirtos traumos, žalingi įpročiai (rūkymas, alkoholis, narkotikai). Jei 2-3 kartus, esant palankioms sąlygoms, pakankamiems erotiniams dirgikliams, nepasiekiama pakankamai tvirta erekcija, reikėtų nedelsti ir ieškoti specializuotos pagalbos. 
 
Erekcijos sutrikimus galima efektyviai gydyti vaistais 
 
Potenciją gerina geriamieji medikamentai, fosfodiesterazės inhibitoriai (tadalafilis, sildenafilis, vardenafilis, udenafilis ir kt.). Skiriasi jų veikimo pobūdis, veikliosios medžiagos.Tai dažniausiai prieš lytinius santykius vartojami preparatai, pasižymintys veiksmingumu (padeda apie 80 proc.), bet, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti nepageidaujamą poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nepageidaujamas poveikis paprastai būna lengvas arba vidutinio sunkumo ir trumpalaikis. Šie vaistai priklausomybės nesukelia. Visų fosfidiesterazės inhibitorių veikimas panašus. Sudėtingų biocheminių reakcijų metu juose esančios veikliosios medžiagos atpalaiduoja kraujagyslių lygiuosius raumenis, varpos kraujagyslės išsiplečia, todėl jos akytkūniuose susikaupia daugiau kraujo - įvyksta erekcija. 
 
Tačiau preparatai turi ir esminių skirtumų - tai veikimo trukmė ir vartojimo būdas. Pavyzdžiui, sildenafilis ir vardenafilis veikia maždaug tiek laiko, kiek reikia lytiniam aktui atlikti, ilgiausiai iki 5val., o tadalafilis - net iki 36 val. Ar tai reiškia, kad vyrui tiek laiko trunka erekcija? Ne, tai reiškia, kad vaistas 36 val. yra veiksmingas ir pora turi galimybę spontaniškai ir natūraliai pasirinkti, kada ir kiek kartų mylėtis. Svarbu žinoti, jog norint, kad vyras patirtų erekciją, būtinas seksualinis stimuliavimas. Tadalafilio veiksmingumas nesumažėja, jeigu vyras yra pavalgęs ir netgi išgėręs alkoholio. Vartodamas tadalafilį vyras gali laisvai pasirinkti lytinio akto laiką, jam nereikia nepatogiai jaustis prieš partnerę dėl vaistų vartojimo, jis gali atlikti keletą lytinių aktų iš eilės, tuo geriau patenkindamas partnerę. Preparatas rečiausiai iš kitų sukelia nosies užgulimą, veido paraudimą. 
 
Vyrai nori būti tikri 100 proc. 
 
Tarptautinio tyrimo MALES (angl. Men’s Attitudes to Life Events and Sexuality) duomenimis, erekcijos sutrikimams gydyti skirtiems vaistams vyrai teikia didelius reikalavimus. Apklausoje dalyvavo apie 27,8 tūkst. 20-75 metų amžiaus vyrų iš aštuonių skirtingų pasaulio šalių. Net kas antras apklaustas vyras pabrėžė vaisto patikimumą vartojant jį kiekvieną kartą. Pasak gydytojo dr. V. Kamarausko, kiekvienas vyras nori būti užtikrintas šimtu procentų, kad išgerta tabletė suveiks ir jam nereiks kaskart nerimauti dėl galimos nesėkmės. „Nusivylimas vaisto poveikiu tik dar labiau paaštrintų neigiamas emocijas, sukeltų įtampą. Juk kiekvienam svarbu meilės guolyje jaustis patogiai ir pasitikėti savimi", - aiškino gydytojas. Be to, stipriosios lyties atstovams svarbu, kad organizmas nepriprastų prie vaisto poveikio, t.y. priemonės veiksmingumas išliktų ją vartojant ilgesnį laiką. Medicinos daktaras V. Kamarauskas taip pat pažymi, kad konsultuotis atėjusiems vyrams reikšmingiausi keletas kriterijų: jiems reikia, kad tabletė veiktų greitai, ji būtų patikima ir kad ji turėtų kuo mažiau šalutinių poveikių. 
 
Svarbu žinoti ir nedelsti 
 
Kompleksinei pagalbai rekomenduojama aktyvus poilsis, turiningos atostogos, geros emocijos. Jei erekcijos sutrikimus sukėlė liga, daugeliu atvejų problemą taip pat įveikia vaistai. Svarbu gydyti lytinės funkcijos sutrikimą sukėlusią ligą, atsisakyti žalingų įpročių, jeigu įmanoma - keisti sutrikimą sukėlusius vartojamus vaistus. Lytiniai sutrikimai kelia ypatingą diskomfortą. Nukenčia ne tik vyro, bet ir partnerės gyvenimo kokybė, menkėja savigarba, atsiranda nevisavertiškumo kompleksas. Atsiranda nuolatinis nerimas, kuris savo ruožtu blogina erekciją. Dėl nuolatinės įtampos žmogus tampa nervingas, jį vargina nuolatinės įkyrios mintys apie seksualinį gyvenimą, kurio realizuoti neturi jokios galimybės. Galimybių patenkinti paciento lūkesčius ir sugrąžinti jam visavertį seksualinį gyvenimą yra ne viena. Svarbu, kad jis apie tai žinotų ir nedelstų kreiptis į gydytoją.    

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

xexe
2015-06-02 17:18
beje, del tinkamumo 18+. Visi sios grupes vaistai parduodami tik pilnameciams. O seksas su nepilnameciais dar gali turet nepageidaujamu pasekmiu, todel pries uzdavinedami tokius klausimus truputi pakrutinkit smegenis :) i visus jums kylancius klausimus geriausiai atsakys seimos gydytojas arba urologas
xexe
2015-06-02 17:14
zmones, juk nesunku tos info ir patiems susirast. Viskas, ka reikia zinot apie spedra (plius minus) yra cia www .goo. gl/NKPhbP ir cia www .goo. gl/j5JG2H :) o skaitantiems uzsienio kalbomis info yra ir dar daugiau.
Deivydas
2014-11-16 15:17
vaisto informaciniame lapelyje rašoma, kad Spedra nuo 18 metų jau galima vartot.
Dima
2014-11-16 12:53
o nuo kiek metų jau galima vaistą vartot? ar jis skirtas tik vyresnio amžiaus vyrams?
Valdas
2014-10-20 17:22
tyrimus gydytojas turi parinkti kiekvienam pacientui pagal jo būklę ir rizikos veiksnius. Visų pirma tiriama prostata, hormonų lygis.
Vidas
2014-10-20 10:55
gal žinot kokius tyrimus atliekama siekiant išsiaiškinti erekcijos sutrikimų priežastis?
Valdas
2014-10-11 16:28
jei savaime per pora mėn nepraeina, tai jau gali būti rimta priežastis ir kuo skubiau reikia kreiptis pas gydytoją.
Vidas
2014-10-11 15:22
ar savaime gali erekcijos sutrikimas praeit, ar būtinai reikia kreiptis pas gydytoją?
Deivydas
2014-09-19 14:34
Spedra veikia tik esant seksualinei stimuliacijai. Vis tiek reikės pradėti nuo glamonių lygiai taip pat, kaip elgtumeis, jei vaisto nevartotum.
Dainius
2014-09-19 12:07
ar būtina seksualinė stimuliacija, kad vaistas būtų veiksmingas?
Valdas
2014-09-10 14:25
nerekomenduojama vartoti daugiau kaip vienos šio vaisto dozės per parą.
nusivylęs
2014-09-10 12:08
o kiek kartų vaistą galima vartot per parą?
Deivydas
2014-09-05 17:25
aišku, kad nesuderinami, nes geriant alkoholį ir vartojant vaistą gali padidėti širdies plakimo dažnis ir sumažėti kraujospūdis. Be to ir erekciją gali nepavykti pasiekti.
nusivylęs
2014-09-05 10:28
niekada nebūčiau pagalvojęs, kad vaistai su sultimis kartu netinka vartot, o kaip tada su alkoholiu turbūt irgi nesuderinami?
Valdas
2014-08-29 19:31
o dėl gėrimų tai greipfrutų sulčių reiktų vengt 24 val iki vartojant vaistą.
Valdas
2014-08-29 19:27
Spedra galima vartoti ir nevalgius, ir valgio metu, bet jei vaistas vartojamas valgant, tada jo poveikis gali pasireikšti šiek tiek vėliau.
nusivylęs
2014-08-29 18:13
ar maistas ir gėrimai turi įtakos vaisto veiksmingumui?
Valdas
2014-08-21 14:48
Spera reikėtų išgert likus maždaug 30 min iki lytinių santykių.
nusivylęs
2014-08-21 10:56
prieš kiek laiko iki lytinių santykių pradžios reikia išgert tabletę?
Deivydas
2014-08-13 15:36
pradeda veikti jau po 15 min ir veikia ilgiau nei 6 val...neblogai ar ne? per tą laiką gali suplanuoti kada ir kiek kartų...:D
nusivylęs
2014-08-13 12:06
kiek valandų vaistas būna veiksmingas?
Deivydas
2014-07-30 13:59
tai naujų laikų "viagra" tik geresnė, tobulesnė, turinti mažiau šalutinių poveikių ir kas be abejo svarbu, daugiau pranašumų tarp savo pirmtakų.(super)
nusivylęs
2014-07-29 12:41
ar čia koks naujas vaistas, kad pavadinimas negirdėtas? kuo jis geresnis už ankstesnius?
Deivydas
2014-07-28 18:16
man urologas išrašė spedra- vaistas veiksmingas ir gerai toleruojamas.(super)
Marius
2014-07-26 21:50
pirmiausia pas terapeutą, kad išrašytų siuntimą pas urologą.
nusivylęs
2014-07-26 17:04
o pas kokį gydytoją reikia kreiptis, kad nustatytų kokia priežastis?
Marius
2014-07-23 13:15
priežastys gali būti labai įvairios: cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, aterosklerozė ir t. t .lytinį pajėgumą mažina alkoholis, narkotikai, vaistai, stresai, pervargimas, rūkymas.
Povilas
2014-07-20 16:00
man 45 m, jau metai laiko kai varpa nebestovi, turiu problemą su kraujo spaudimu aukštas gal tai čia problema?
Marius
2014-07-18 13:46
teisybę rašo man tas sutrikimas pasireiškė kaip tik per atostogas.Išvykom ilsėtis ir še tau tokia nemaloni staigmena.
juliuss
2014-06-05 14:20
dėkui už nuorodą radau daug atsakymų į savo klausimus.Rekomenduoju ir kitiems pasiskaityt kuriems tai aktualu.
Petras
2014-06-04 15:22
Vakar radau neblogą puslapiuką tiems, kas susiduria su šia problema.Gal kam pravers http://www.netikakimirka.lt/
Vilius
2014-06-04 15:01
Pats nenusistatysi dėl kokios priežasties tas greitas baigimas pas tave.Galima PEDP testa atlikt bus nuo ko pradėt su gydytoju kalbėtis.
Vilius
2014-06-04 14:54
Klastočiu galima įsigyt be recepto, bet padirbtuose vaistuose gali būt labai pavojingų medžiagų nuo kurių gali pablogėt sveikata.
Nikas
2014-06-02 14:45
Na kažkaip nesinori aptarinėt savo bėdas su visai nepažįstamu žmogum.Gal internetu galima be recepto vaistų įsigyt?
Petras
2014-05-21 09:56
Jei jau per 1-2 mėn nepraeina tai jau reikia eit pas gydytoją, gali būt rimta priežastis.
Nikas
2014-05-16 14:22
O iš kur man žinot, kad čia pas mane ištikrųjų tas sutrikimas, o gal palaukt ir kaip užėjo taip ir praeis?
extra
2014-05-13 09:47
Mūsų šeimoj ta pati problema.Nespėju patirt orgazmo, o vyrelis- minutė ir viskas.Pas gydytoją kol kas nenutempiu tikiuosi, paskaitęs apie vaistą, pakeis savo nuomonę.
Nikas
2014-05-09 13:02
Jo geras straipsnio pavadinimas ir aš norėčiau mylėtis kiek nori , deja ištempiu vos puse min.
Petras
2014-04-26 21:22
Viena iš dviejų arba psichologija kalta arba turi sveikatos problemų.bet kokiu atveju apsilankyt pas gydytoją nepamaišys.
Nojus
2014-04-25 12:32
O kokios gali būti šio sutrikimo priežastys?
Ervis
2014-04-18 13:38
Kad ne.Kreiptis pas gydytoją reikia ne tik dėl recepto, bet ir dėl to, kad tyrimus padarytų, juk neaišku kokia ta sutrikimo priežastis.
kostas
2014-04-16 11:13
O be recepto vaistą galima įsigyt vaistinėj?
Petras
2014-03-28 12:08
Jo su alkoholiu aišku nesuderinamas, kaip ir dauguma vaistų.
Edvinas
2014-03-26 01:12
Supratau dėl maisto, o kaip su alkoholiu? Tikriausiai nesuderinama kaip ir kiti vaistai?
Ervis
2014-03-25 16:02
Maistas poveikiui jokios įtakos neturi.Galima gert prieš valgį ar po.
Edvinas
2014-03-25 02:02
Ir smalsu, kaip su gėrimais, khem, ne vandeniu :)
Edvinas
2014-03-25 02:00
Hmmm, aiškuma. O su maistu įtakos turi?
Ervis
2014-03-24 16:52
Na kai pajunti, kad reikalai krypsta "ta linkme" ar susitari tada ir geri tik prieš 1-3 val iki sexo.
Edvinas
2014-03-23 23:17
Turiu omeny išgert piliulę prieš 5 minutes, pusvalandį ar valandą? žodžiu esmę pagavot?
Edvinas
2014-03-23 23:14
Klausykit vyrai, prieš kiek laiko prieš griūnant lovon reikia vaistą sunaudot?
Linas
2014-03-23 18:23
Ir aš naudoju jau apie mėnesį.Pagerėjimas jaučiasi iškart, nes vaistas veikia greitai ir trumpai.Naudoju dažniausiai pora kartų per savaitę.
Nusivylęs
2014-03-20 16:43
O smulkiau gali parašyt kiek kartų naudoji na per savaitę?
Mantas
2014-03-20 15:01
Pagerėjo iškart , kai pradėjau naudot. Svarbiausia, kad dabar galiu kontroliuot kiek lyt aktas tęsis.Be to nenaudoju kasdien, o tik pagal poreikį.
mongolas
2014-03-18 15:59
Na ir kada pasijautė pagerėjimas: iškart ar po kažkiek laiko? Klausiu, nes turiu ir aš tokią pat bėdą.
Mantas
2014-03-06 09:22
Aš tai naudoju greito baigimo sutrikimui gydyti skirtą vaistą priligy.Kreipiausi pas urologą, kuris išrašė receptą.Naudoju jau apie pora mėn ir jo poveikiu labai patenkintas.
Dainius
2014-02-13 15:23
Laba diena, straipsnis pateikia informacija, kurios gan ilgai ieskojau.
Tad noreciau paklausti kiek man tai kainuotu, ir kaip ar kur tai galeciau isigyti?
Aciu
jonas
2013-10-16 16:46
kiek kainuotu tie vaistai? Ir kaip butu galima juos gauti? Per kiek laiko?

Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Mūsų draugai

Mūsų draugai