Su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria vyrai?
Moterims dažniau kyla plaukų priežiūros problemų, kadangi juos dažniau dažo, šukuoseną formuoja karštomis žnyplėmis ar fenu. Vyrams būdingesnės galvos odos priežiūros problemos. Jie daugiau laiko praleidžia treniruoklių salėse, baseinuose, dažniau nei moterys nešioja kepures. Aktualiausias vyrams yra plaukų slinkimas. Vyrų plaukai rečiau nei moterų riebaluojasi, mažiau būna pleiskanų.
Pakalbėkime apie vyrų plaukų kokybę. Kas ją lemia?
Sakoma: „plaukai – sveikatos veidrodis“. Viskas, kas blogai veikia organizmą, neigiamai veikia ir plaukus. Pavyzdžiui, jei plaukai lūžinėja, slenka, neretai būna susilpnėjęs organizmo imunitetas. Jei plaukai praranda blizgesį, vadinasi, mūsų racione per mažai riešutų, kokybiško aliejaus, žuvies produktų. Jokia paslaptis, kad ligos, kai kurie ilgiau vartojami vaistai, vitaminų ir mikroelementų trūkumas, pagaliau genetiniai dalykai gana labai paskatinti plaukų slinkimą. Rūkymas, alkoholis, nereguliari mityba, nesubalansuotas, nekokybiškas greitas maistas (bulvių traškučiai, spalvoti gėrimai su dažikliais) skatina plaukų riebalavimąsi, jie tampa trapesni, lengviau pažeidžiami. Nesaikingas plaukų formavimo priemonių vartojimas – dar viena priežastis, kodėl vyrų plaukai kartais atrodo negražiai.
Kad taip neatsitiktų, visų pirma reikia kruopščiai trinkti galvą. Vyrai dažnai nesaikingai naudoja įvairias plaukų formavimo priemones, jų gerai neišplauna ir vėl ant jų purškia laką, tepa putas. Produktai sluoksniuojasi, palikdami apnašas, trukdančias normaliai kraujo ir deguonies apytakai.
Svarbu rinktis kokybiškus priežiūros produktus. Prieš įsigydami prekę, pasidomėkite, kas ją pagamino, ar nesibaigęs galiojimo laikas. Tie dalykai yra svarbūs. Juk, pavyzdžiui, plaukų želė ar formavimo putos neretai ant plaukų išbūna visą dieną, kartais – ištisą savaitgalį. Tad juos reikėtų rinktis itin atidžiai, kad geros kokybės produktas tausotų plaukus, suteiktų jiems drėgmės, saugotų nuo karščio, šalčio, dulkių ir pan.
Kokias pastebite vyrų plaukų priežiūros klaidas?
Nepasakyčiau, kad vyrai mažiau dėmesio skiria plaukams nei moterys. Nors... Kitas dalykas, kad, deja, mūsų vyrai dažnai plaukus plauna tuo, ką randa vonios kambario lentynėlėje (šypsosi). Tačiau tai, kas tinka žmonai, mamai ar dukrai, ne visada tiks vyrams! Kadangi jų plaukai dažniausiai yra natūralūs, reikėtų naudoti švelnų arba drėkinamąjį šampūną. Jei plaukai trumpi, nereikėtų naudoti balzamų ar kaukių. Jei plaukai ilgesni, galima naudoti drėkinamąjį balzamą, bet tepti jį tik ant plaukų per visą ilgį iki pat galiukų.
Šalia tinkamai parinktų plaukų priežiūros priemonių svarbu ir tinkamai maitintis, kad plaukai būtų aprūpinti reikalingais mikroelementais ir vitaminais.
Ką daryti, jei plaukai slenka?
Slinkimas labiausiai paplitusi ir skaudžiausia vyrų problema. Kaip minėjau, tai lemia sveikatos sutrikimai, vartojami vaistai, genetika, klimato sąlygų pakeitimas, sezoniškumas ir daugelis kitų veiksnių. Plaukų slinkimą gali paskatinti ir pleiskanos, riebalavimasis. Bet kuriuo atveju reikėtų išsiaiškinti priežastis ir tik tuomet imtis priemonių.
Jei slinkimo priežastys nėra genetinės, reikėtų naudoti šampūną nuo slinkimo, kuris švelniai plauna plaukus, atkuria fiziologinį oksidų-redukcijos procesų balansą, tinkamai sureguliuoja plaukų ir jų šaknų kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Tačiau šampūnas tik paruošia plauką. Norint efektyviai stabdyti slinkimą, reikia paveikti plauko svogūnėlį. Tam reikalingas nenuplaunamas losjonas, jis paliekamas ilgesnį laiką. Toks losjonas plaukus maitina, juos tonizuoja, stimuliuoja ląstelių metabolizmą ir kraujo apytaką plaukų folikuluose.
Dar vienas patarimas: atkreipkite dėmesį, ar slinko plaukai jūsų tėvams, seneliams. Jei taip, vos pastebėjus pirmuosius slinkimo požymius, reikėtų kas antrą trečią plovimą naudoti vyrų plaukų priežiūrai skirtus losjonus. Jų sudėtyje esantys mentolis ramina, eukaliptas ir specialūs aliejai skatina plaukų augimą, imbieras veikia kaip antiseptikas, ciberžolė nuolat stimuliuoja svogūnėlį ir neleidžia jam ilgam užsilikti miego fazėje.
Dažnai vyrai domisi, ar tiesa, kad nuplikus plaukai gali ataugti?
Plaukai turi kelias augimo fazes: jie auga, po to iškrenta, tada naujas plaukas 1–2 mėnesius svogūnėlyje yra miego fazės. Plikimas atsiranda tuomet, jei plaukai miego fazės lieka per ilgai. Jeigu plaukai nuslinko ne daugiau kaip prieš 2–3 mėnesius, yra tikimybė, kad svogūnėlis dar yra gilaus miego fazės, todėl, sistemingai naudojant minėtus losjonus (ne mažiau kaip tris mėnesius iš eilės), yra galimybė, kad bent dalis plaukų po truputį pradės augti. Tačiau dar kartą noriu pabrėžti, kad susirūpinti plaukais reikėtų vos pastebėjus, kad jie pradėjo slinkti.
Kaip dažnai ir kuo plauti riebius plaukus?
Dažnai vyrai ignoruoja plaukų riebalavimąsi. Reikėtų susirūpinti ne tik dėl estetikos (susiriebalavę plaukai ne tik negražiai atrodo ir skleidžia nemalonų kvapą), – riebūs plaukai gali paskatinti ir plaukų slinkimą ar pleiskanų atsiradimą.
Jei plaukai riebaluojasi ne dėl endokrininės sistemos sutrikimų ar genetinių veiksnių, padėti gana lengva. Naudokite šampūną nuo riebalavimosi, kuris dezinfekuoja ir reguliuoja riebalinių liaukų veiklą. Atkreipkite dėmesį į produkto sudėtį. Varnalėšų ekstraktas detoksikuoja, valo odą, eteriniai citrusinių, šalavijų ir baziliko aliejai reguliuoja riebalų išsiskyrimą.
Plaukai gali riebaluotis ir nuo pernelyg gausaus ir netinkamų fiksavimo priemonių naudojimo.
Kaip kovoti su pleiskanomis?
Jei pleiskanoja galvos oda, plaukai negali būti sveiki. Pleiskanos – tai pagreitėjęs odos atsinaujinimas. Tai nėra tik estetinė problema, nes, atsiradus odos įtrūkimams, gali atsirasti ir infekcijos židinių. Smulkių sausų pleiskanų gali atsirasti prasidėjus šildymo sezonui, pasikeitus klimato sąlygoms, pasirinkus netinkamas plaukų priežiūros priemones. Jei pleiskanos yra didelės ir riebios, jos gali skleisti nemalonų kvapą.
Reikėtų rinktis dezinfekuojamuosius, galvos odą raminančius šampūnus, losjonus. Šukuosenų fiksavimo priemones naudoti vidutinio stiprumo (venkite labai stiprių), nesausinančias odos, o svarbiausia tepti saikingai, netepti prie šaknų.
Kokias klaidas daro vyrai, norėdami paslėpti žilus plaukus?
Vis dažniau tenka matyti vyrus, bandančius maskuoti žilus plaukus. Deja, tai padaryti ne visada pasiseka, todėl kartais atrodo juokingai. Nors pasaulyje tai labai populiaru ir dažnai vyrus atjaunina, vis dėlto, prieš atliekant šią procedūrą, reikėtų pasikonsultuoti su specialistu. Neretai parduotuvėje ant pakuotės spalva atrodo vienokia, o, užtepus ant plaukų, atsiranda nepageidaujami (raudoni, violetiniai) atspalviai. Vyrams patarčiau plaukus dažyti pusiau permanentiniais natūralių spalvų dažais, kadangi jie per mėnesį apsiplauna ir ne taip matyti riba tarp ataugusių šaknų ir dažytų plaukų. Natūrali plaukų spalva parenkama per vidurį tarp žilų ir nepražilusių plaukų.
Kokie šį sezoną madingi vyriški kirpimai?
Šiuolaikinė vyrų mada labai plati – nuo visiškai trumpų (sportinių) kirpimų iki gerokai ilgesnių. Kai kurie jaunuoliai išdrįsta net chemiškai sugarbanoti plaukus!
Ypač madingas penkiasdešimtųjų metų plaukų kirpimo stilius: nugaroje ir šonuose plaukai visiškai trumpi, pakaušio srityje – šiek tiek ilgesni ir ilgi kirpčiai. Labai madingi ir klasikiniai vidutinio ilgio kirpimai su sklastymu ant šono. Vyrišką šukuoseną visada reikia derinti prie stiliaus, drabužių ir aplinkos. Jei vakarėlyje galima eksperimentuoti, t.y. pasirodyti pasipuošus drąsesniu kirpimu ar įmantresne šukuosena, tai dalykinėje darbo aplinkoje patraukliai atrodys klasikinis kirpimas. Visuomet bus madingi švarūs, sveiki ir tvarkingi apkirpti bei sušukuoti plaukai.
Kokia sėkminga vyriškų plaukų priežiūros formulė?
Kiekvienas save gerbiantis vyras turėtų laikytis higienos normų, rūpintis, kad galvos oda būtų sveika, reikalui esant pasikonsultuoti su savo kirpėju apie šukuosenos formavimo priemones.
Miegas užima trečdalį mūsų gyvenimo, tačiau atnaujina jėgas ir padeda pasiruošti kitai dienai. Žinoma, tik ne tada, kai vartaisi lovoje negalėdamas užmigti. Apie tai, kaip žinoti, ar kelios bemiegės naktys – tik laikina, ar tai jau nemiga, ir kaip pagerinti miego kokybę, kalbėjomės su Vilniaus Sapiegos ligoninės miego sutrikimų laboratorijos konsultantu gydytoju neurologu Olegu ROUDA. ...
Skaityti daugiauPrižiūrėti ausis ne mažiau svarbu nei reguliariai valyti dantis, plauti plaukus ar karpyti nagus. Daugiausia ausų priežiūros sunkumų sukelia joje besikaupiančios tąsios, geltonos išskyros - ausies siera. Šių išskyrų kiekis yra individualus: vieniems jos gaminasi tiek mažai, kad ji niekada nesikaupia, tuo tarpu kitų ausyse kamščiai susidaro kas du trys mėnesiai. Nepamanykite, jog ausies siera tik teikia rūpesčių - ji yra labai svarbi bei naudinga, nes apsaugo ausų landas (nuo būgnelio iki išorinės ausies) nuo dulkių, bakterijų ir kitų nešvarumų. Taigi jos ausyje turi būti, tik, žinoma, ne per daug....
Skaityti daugiauPlaukų struktūros pakeisti negalima, ji yra paveldima, tačiau plaukų kokybė priklauso ir nuo mūsų pačių požiūrio į juos....
Skaityti daugiauGausus prakaitavimas, atrodo, vargina daugelį. Ir ne tik karštą vasarą, kaip būtų galima tikėtis. Ir dabar sulaukiame nerimastingų skaitytojų klausimų – kodėl aš taip gausiai prakaituoju? gal tai kokios nors ligos požymis? kaip sumažinti prakaitavimą? kokia turėtų būti kasdieninė higiena? kokias kosmetikos priemones pasirinkti? Norėdami atsakyti į visus šiuos ir panašius klausimus, kalbėjome su Kauno 2-osios klinikinės ligoninės Odos ir veneros ligų poliklinikos vedėja Daiva STANIENE ir Kauno Dainavos poliklinikos gydytoja endokrinologe Lina RADZEVIČIENE. ...
Skaityti daugiauKalbiname profesionalią kirpėją-modeliuotoją Sigitą BILINSKIENĘ, kad primintų, ką būtina žinoti norint, kad plaukų dažymas būtų sėkmingas....
Skaityti daugiau„Kuo tik negydome spuogų: vaistažolėmis, jūros druskomis, kvapais, akupunktūra, tačiau svarbiausias dalykas buvo ir bus – kruopšti kasdieninė odos priežiūra, kuri užkerta kelią bakterijų plitimui“, – sako kosmetologė Loreta JOVARAUSKIENĖ....
Skaityti daugiauJie turi neįtikėtiną sugebėjimą sugadinti nuotaiką iš pat ryto ir išdygsta visada prieš svarbų susitikimą ir prieš šventes. Be to – jaunatviniai spuogai dažniausiai pradeda pulti pačiu problemiškiausiu periodu – paauglystėje. Bus ir tokių, kurie pasakys, kad su jaunatviniais spuogais nereikia kovoti: savaime atsiradę, po kelerių metų jie savaime ir apleis, tačiau tokia nuomonė neteisinga. Būna atvejų, kai spuogai savaime ir neišnyksta, be to, didėja randų tikimybė. Spuogų liesti negalima (tiesiogine prasme), bet padėti sau ir savo odai – būtina. ...
Skaityti daugiauDidysis keliautojas kapitonas Kukas arbatmedį pirmą kartą pastebėjo 1770 metais, kai išsilaipinęs Botaniko paplūdimyje iš jo kvapnių lapelių išvirė arbatos savo jūreiviams. Pastarieji, išvarginti ilgos kelionės bei ligų, išgėrę arbatos, pajuto, kad sveikata labai pagerėjo. Botanikas J.Bankas tyrė šio augalo gydomąsias savybes. O 1920 metais Australijos chemikas dr. Penfordas, atlikęs klinikinius tyrimus su žmonėmis, įrodė unikalias arbatmedžio aliejaus profilaktines bei gydomąsias savybes. 1930 m. Australijoje arbatmedis pradėtas vartoti klinikinėje praktikoje kaip antiseptinė priemonė. 1937 m. buvo aprašyta nemažai ligų, kurios sėkmingai gydomos arbatmedžio aliejumi....
Skaityti daugiauMūsų šalyje iš šimto tūkstančio gyventojų net 9 proc. nustatomas augimo hormono trūkumas. Kas daro įtaką vaiko augimui? Koks ūgis yra normalus? Kada mažas ūgis informuoja apie ligos priežastį? Daugiau nei trisdešimt metų šiai problemai - žmogaus augimo hormono ištyrimui, gamybai, gydymo metodams paskyrė Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto Vaikų endokrinologijos laboratorijos vadovė, profesorė, habilituota daktarė Danutė Lašienė ir Kauno medicinos universiteto Endokrinologijos instituto bei Respublikinio endokrinologijos centro direktorius, Hormonologijos laboratorijos vadovas, profesorius, habilituotas daktaras Liudvikas Lašas. Tad žodis specialistams. ...
Skaityti daugiauDrįsčiau nesuabejoti, kad jūs ir jūsų artimieji norite turėti sveiką ir gražią odą. Daugiau ar mažiau, bet vis dėlto stengiatės pasirūpinti tuo, kad į veidrodį pasižiūrėti būtų malonu. Taigi, kaip žarnyno būklė gali paveikti odos sveikatą ir kokios paprastos priemonės gali padėti?...
Skaityti daugiauĮsipjovėte, patekote į avariją, susižeidėte krisdami, nusideginote ar esate po operacijos – dažniausiai visais šiais atvejais apie traumą primena ne tik atmintyje išlikusi nelaimė, bet ir likęs randas. Ant kūno jis ne visada matomas, slepiame po drabužiais, ant veido jis pastebimas kasdien ir yra didelė kosmetinė problema. Ką daryti? Kaip panaikinti ar bent kiek sumažinti šį odos darinį? Tam yra keletas būdų. ...
Skaityti daugiauKūdikių oda – švelni ir neatspari infekcijoms, labai greitai atsiranda įvairių jos pažeidimų. Todėl labai svarbu nuo pat pirmųjų gyvenimo dienų ją tinkamai prižiūrėti. Apžvelgsime, kokie kūdikių odos pažeidimai dažniausi ir kaip elgtis kiekvienu atveju....
Skaityti daugiauSveiki ir normalūs nagai leidžia rankoms bei kojoms atlikti daugybę funkcijų. Nagai apsaugo pirštus, svarbūs mūsų pojūčiams. Egzistuoja įvairiausios nagų pakitimų formos. Ką rodo nagų pokyčiai klausiame gydytojos dermatovenerologės Eglės AUKŠTUOLIENĖS....
Skaityti daugiauApipjaustymas, arba cirkumcizija (lot. Circumcisio – apskritas pjūvis), – apyvarpės pašalinimas chirurginiu būdu. Išgirdę šį žodį, didžioji dalis vyrų nusipurto, susiraukia, o kartais netgi pradeda tyliai mintyse keiksnoti. Na, šiuo atveju jų storžieviškumu kaltinti nereikėtų, kadangi – sutikime – procedūra ne iš maloniausiųjų. Tačiau, nepaisant jos atgrasumo, apipjaustymas vykdomas visame pasaulyje. Dažniausiai – dėl religinių sumetimų, tačiau yra nemažai atvejų, kai jis grindžiamas higienos ar estetikos sumetimais. Dar visai neseniai JAV apipjaustomi buvo net apie 90 proc. vyrų, kadangi didžiojoje šalyje buvo manoma, kada tai – būtina higienos priemonė. ...
Skaityti daugiauNet jei moteris nesiskundžia stipriais klimakso nulemtais negalavimais ir atlikus tyrimus nenustatyta jokių rimtesnių organizmo sutrikimų, gydytojas gali rekomenduoti išbandyti balneoterapiją, fizioterapiją, nurodyti tam tikrus maisto papildus bei vitaminus. Beje, šios gydymo formos puikiai papildo medikamentinį gydymą. Daugumą jų galima pasirinkti savo nuožiūra, tačiau visuomet pravartu pasitarti su specialistu. Todėl kalbiname gydytoją akušerę-ginekologę Violetą JONAITIENĘ....
Skaityti daugiauArtėjant vasarai, paplūdimių sezonui, prisiminkime, kaip galime šalinti nepageidaujamus plaukelius bikinio srityje namuose. O gal verčiau apsilankyti kosmetikos salone? Kodėl vis populiarėja depiliacija karštu vašku? Kaip apsaugoti odą nuo paraudimo ir sudirginimo po procedūros? Apie tai kalbamės su Grožio instituto “Femina Bona” kosmetike Gerda Gedžiūte....
Skaityti daugiau
Parašykite savo nuomonę