Gražūs plaukai puošia ir vyrą

Pakalbėkime apie vyrų plaukų priežiūrą. Kokios problemos vargina labiausiai? Kaip jas spręsti? Apie tai pasakoja „G style studio“ grožio salono vadovė kirpėja-modeliuotoja Gitana Kaminskienė.
 

Su kokiomis problemomis dažniausiai susiduria vyrai?
Moterims dažniau kyla plaukų priežiūros problemų, kadangi juos dažniau dažo, šukuoseną formuoja karštomis žnyplėmis ar fenu. Vyrams būdingesnės galvos odos priežiūros problemos. Jie daugiau laiko praleidžia treniruoklių salėse, baseinuose, dažniau nei moterys nešioja kepures. Aktualiausias vyrams yra plaukų slinkimas. Vyrų plaukai rečiau nei moterų riebaluojasi, mažiau būna pleiskanų.
Pakalbėkime apie vyrų plaukų kokybę. Kas ją lemia?
Sakoma: „plaukai – sveikatos veidrodis“. Viskas, kas blogai veikia organizmą, neigiamai veikia ir plaukus. Pavyzdžiui, jei plaukai lūžinėja, slenka, neretai būna susilpnėjęs organizmo imunitetas. Jei plaukai praranda blizgesį, vadinasi, mūsų racione per mažai riešutų, kokybiško aliejaus, žuvies produktų. Jokia paslaptis, kad ligos, kai kurie ilgiau vartojami vaistai, vitaminų ir mikroelementų trūkumas, pagaliau genetiniai dalykai gana labai paskatinti plaukų slinkimą. Rūkymas, alkoholis, nereguliari mityba, nesubalansuotas, nekokybiškas greitas maistas (bulvių traškučiai, spalvoti gėrimai su dažikliais) skatina plaukų riebalavimąsi, jie tampa trapesni, lengviau pažeidžiami. Nesaikingas plaukų formavimo priemonių vartojimas – dar viena priežastis, kodėl vyrų plaukai kartais atrodo negražiai.
Kad taip neatsitiktų, visų pirma reikia kruopščiai trinkti galvą. Vyrai dažnai nesaikingai naudoja įvairias plaukų formavimo priemones, jų gerai neišplauna ir vėl ant jų purškia laką, tepa putas. Produktai sluoksniuojasi, palikdami apnašas, trukdančias normaliai kraujo ir deguonies apytakai.
Svarbu rinktis kokybiškus priežiūros produktus. Prieš įsigydami prekę, pasidomėkite, kas ją pagamino, ar nesibaigęs galiojimo laikas. Tie dalykai yra svarbūs. Juk, pavyzdžiui, plaukų želė ar formavimo putos neretai ant plaukų išbūna visą dieną, kartais – ištisą savaitgalį. Tad juos reikėtų rinktis itin atidžiai, kad geros kokybės produktas tausotų plaukus, suteiktų jiems drėgmės, saugotų nuo karščio, šalčio, dulkių ir pan.
Kokias pastebite vyrų plaukų priežiūros klaidas?
Nepasakyčiau, kad vyrai mažiau dėmesio skiria plaukams nei moterys. Nors... Kitas dalykas, kad, deja, mūsų vyrai dažnai plaukus plauna tuo, ką randa vonios kambario lentynėlėje (šypsosi). Tačiau tai, kas tinka žmonai, mamai ar dukrai, ne visada tiks vyrams! Kadangi jų plaukai dažniausiai yra natūralūs, reikėtų naudoti švelnų arba drėkinamąjį šampūną. Jei plaukai trumpi, nereikėtų naudoti balzamų ar kaukių. Jei plaukai ilgesni, galima naudoti drėkinamąjį balzamą, bet tepti jį tik ant plaukų per visą ilgį iki pat galiukų.
Šalia tinkamai parinktų plaukų priežiūros priemonių svarbu ir tinkamai maitintis, kad plaukai būtų aprūpinti reikalingais mikroelementais ir vitaminais.

 

Žiemą, ypač esant didesniems šalčiams, reikėtų nešioti galvos apdangalus. Priešingu atveju šaltis neigiamai veiks ne tik plaukus, bet ir jų svogūnėlį. Jeigu vyksite atostogauti į šiltuosius kraštus, nepamirškite specialių šampūnų, apsaugojančių plaukus nuo saulės.


Ką daryti, jei plaukai slenka?
Slinkimas labiausiai paplitusi ir skaudžiausia vyrų problema. Kaip minėjau, tai lemia sveikatos sutrikimai, vartojami vaistai, genetika, klimato sąlygų pakeitimas, sezoniškumas ir daugelis kitų veiksnių. Plaukų slinkimą gali paskatinti ir pleiskanos, riebalavimasis. Bet kuriuo atveju reikėtų išsiaiškinti priežastis ir tik tuomet imtis priemonių.
Jei slinkimo priežastys nėra genetinės, reikėtų naudoti šampūną nuo slinkimo, kuris švelniai plauna plaukus, atkuria fiziologinį oksidų-redukcijos procesų balansą, tinkamai sureguliuoja plaukų ir jų šaknų kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Tačiau šampūnas tik paruošia plauką. Norint efektyviai stabdyti slinkimą, reikia paveikti plauko svogūnėlį. Tam reikalingas nenuplaunamas losjonas, jis paliekamas ilgesnį laiką. Toks losjonas plaukus maitina, juos tonizuoja, stimuliuoja ląstelių metabolizmą ir kraujo apytaką plaukų folikuluose.
Dar vienas patarimas: atkreipkite dėmesį, ar slinko plaukai jūsų tėvams, seneliams. Jei taip, vos pastebėjus pirmuosius slinkimo požymius, reikėtų kas antrą trečią plovimą naudoti vyrų plaukų priežiūrai skirtus losjonus. Jų sudėtyje esantys mentolis ramina, eukaliptas ir specialūs aliejai skatina plaukų augimą, imbieras veikia kaip antiseptikas, ciberžolė nuolat stimuliuoja svogūnėlį ir neleidžia jam ilgam užsilikti miego fazėje.


Dažnai vyrai domisi, ar tiesa, kad nuplikus plaukai gali ataugti?
Plaukai turi kelias augimo fazes: jie auga, po to iškrenta, tada naujas plaukas 1–2 mėnesius svogūnėlyje yra miego fazės. Plikimas atsiranda tuomet, jei plaukai miego fazės lieka per ilgai. Jeigu plaukai nuslinko ne daugiau kaip prieš 2–3 mėnesius, yra tikimybė, kad svogūnėlis dar yra gilaus miego fazės, todėl, sistemingai naudojant minėtus losjonus (ne mažiau kaip tris mėnesius iš eilės), yra galimybė, kad bent dalis plaukų po truputį pradės augti. Tačiau dar kartą noriu pabrėžti, kad susirūpinti plaukais reikėtų vos pastebėjus, kad jie pradėjo slinkti.
Kaip dažnai ir kuo plauti riebius plaukus?
Dažnai vyrai ignoruoja plaukų riebalavimąsi. Reikėtų susirūpinti ne tik dėl estetikos (susiriebalavę plaukai ne tik negražiai atrodo ir skleidžia nemalonų kvapą), – riebūs plaukai gali paskatinti ir plaukų slinkimą ar pleiskanų atsiradimą.
Jei plaukai riebaluojasi ne dėl endokrininės sistemos sutrikimų ar genetinių veiksnių, padėti gana lengva. Naudokite šampūną nuo riebalavimosi, kuris dezinfekuoja ir reguliuoja riebalinių liaukų veiklą. Atkreipkite dėmesį į produkto sudėtį. Varnalėšų ekstraktas detoksikuoja, valo odą, eteriniai citrusinių, šalavijų ir baziliko aliejai reguliuoja riebalų išsiskyrimą.
Plaukai gali riebaluotis ir nuo pernelyg gausaus ir netinkamų fiksavimo priemonių naudojimo.
 

Plaukus plaukite tuomet, kai tik jie susiriebaluoja, kad ir kas dieną, kadangi pilni riebalų maišeliai, esantys po oda, trukdo normaliai kraujotakai, o plauko svogūnėlis nepakankamai aprūpinamas deguonimi. Neplaukite plaukų karštu vandeniu, tai greitina plaukų riebalavimąsi.


Kaip kovoti su pleiskanomis?
Jei pleiskanoja galvos oda, plaukai negali būti sveiki. Pleiskanos – tai pagreitėjęs odos atsinaujinimas. Tai nėra tik estetinė problema, nes, atsiradus odos įtrūkimams, gali atsirasti ir infekcijos židinių. Smulkių sausų pleiskanų gali atsirasti prasidėjus šildymo sezonui, pasikeitus klimato sąlygoms, pasirinkus netinkamas plaukų priežiūros priemones. Jei pleiskanos yra didelės ir riebios, jos gali skleisti nemalonų kvapą.
Reikėtų rinktis dezinfekuojamuosius, galvos odą raminančius šampūnus, losjonus. Šukuosenų fiksavimo priemones naudoti vidutinio stiprumo (venkite labai stiprių), nesausinančias odos, o svarbiausia tepti saikingai, netepti prie šaknų.
Kokias klaidas daro vyrai, norėdami paslėpti žilus plaukus?
Vis dažniau tenka matyti vyrus, bandančius maskuoti žilus plaukus. Deja, tai padaryti ne visada pasiseka, todėl kartais atrodo juokingai. Nors pasaulyje tai labai populiaru ir dažnai vyrus atjaunina, vis dėlto, prieš atliekant šią procedūrą, reikėtų pasikonsultuoti su specialistu. Neretai parduotuvėje ant pakuotės spalva atrodo vienokia, o, užtepus ant plaukų, atsiranda nepageidaujami (raudoni, violetiniai) atspalviai. Vyrams patarčiau plaukus dažyti pusiau permanentiniais natūralių spalvų dažais, kadangi jie per mėnesį apsiplauna ir ne taip matyti riba tarp ataugusių šaknų ir dažytų plaukų. Natūrali plaukų spalva parenkama per vidurį tarp žilų ir nepražilusių plaukų.
Kokie šį sezoną madingi vyriški kirpimai?
Šiuolaikinė vyrų mada labai plati – nuo visiškai trumpų (sportinių) kirpimų iki gerokai ilgesnių. Kai kurie jaunuoliai išdrįsta net chemiškai sugarbanoti plaukus!
Ypač madingas penkiasdešimtųjų metų plaukų kirpimo stilius: nugaroje ir šonuose plaukai visiškai trumpi, pakaušio srityje – šiek tiek ilgesni ir ilgi kirpčiai. Labai madingi ir klasikiniai vidutinio ilgio kirpimai su sklastymu ant šono. Vyrišką šukuoseną visada reikia derinti prie stiliaus, drabužių ir aplinkos. Jei vakarėlyje galima eksperimentuoti, t.y. pasirodyti pasipuošus drąsesniu kirpimu ar įmantresne šukuosena, tai dalykinėje darbo aplinkoje patraukliai atrodys klasikinis kirpimas. Visuomet bus madingi švarūs, sveiki ir tvarkingi apkirpti bei sušukuoti plaukai.
Kokia sėkminga vyriškų plaukų priežiūros formulė?
Kiekvienas save gerbiantis vyras turėtų laikytis higienos normų, rūpintis, kad galvos oda būtų sveika, reikalui esant pasikonsultuoti su savo kirpėju apie šukuosenos formavimo priemones.

Populiariausi straipsniai

Parašykite savo nuomonę

  • :)
  • (happy)
  • :D
  • (super)
  • (hi)
  • (red)
  • (fu)
  • (fool)
  • (weird)
  • :P
  • :(
  • (hooray)
  • (bad)
  • (think)
  • 8|
  • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai