Vyriško grožio kaina

Sintetiniai anaboliniai steroidai pirmąkart pagaminti 1935 m. Juos Antrojo pasaulinio karo metais vartojo vokiečiai (padidėdavo kareivių jėga ir agresyvumas), po karo jais buvo gydomi koncentracijos stovyklų kaliniai. Penktajame dešimtmetyje medicinoje steroidai buvo vartojami raumenims po traumų, išsekimo atkurti. 1985 metais Tarptautinė kultūristų federacija (IFBB) anabolinius steroidus pripažino draudžiamu vartoti preparatu. Šiais laikais gydymo tikslais anaboliniai steroidai kartais vartojami anemijai, osteoporozei, ginekologinėms ligoms ir augimo sutrikimams gydyti. Iki šiol „iš po prekystalio“ (interneto platybėse) galima įsigyti uždraustųjų preparatų ir pradėti eksperimentuoti su savo kūnu. Tokiems eksperimentams dažniausiai potraukį turi vyrai.
 

„Reikėjo berniukams...“


Anaboliniai (androgeniniai) steroidai – natūralūs ar sintetiniai steroidiniai hormonai, spartinantys anabolinius procesus (ląstelių augimą, dalijimąsi, baltymų sintezę); jie ypač veikia raumenį ir kaulinį audinius.
Kodėl sportininkai vartoja anabolinius steroidus, jeigu tai yra draudžiama ir, ne paslaptis, – kenkia sveikatai? „Jėgos sporto atstovai nori greičiau atgauti jėgas po treniruočių. Kultūristai nori įspūdingiau atrodyti,” – sako Paulius Stefanovičius, „Maistas sportui“ konsultantas.
Paulius Stefanovičius sportuoja nuo vaikystės: žaidė futbolą, kultivavo baidarių irklavimą, porą metų užsiima kultūrizmu. „Mano nuomone, nei vienas profesionalus sportas neapsieina be steroidų. Yra ilgi pasiruošimo varžyboms periodai, tuomet vartojami steroidai, kurie prideda ištvermės, jėgos. Vėliau prieš varžybas geriami kiti preparatai, kurie padeda tuos steroidus pašalinti iš organizmo. Organizmas pripranta prie krūvių, tad steroidų poveikis lieka net ir nutraukus jų vartojimą. Kalbant apie kultūrizmą, nerasite nei vieno profesionalaus šios sporto srities sportininko, kuris nebūtų vartojęs steroidų. Neįmanoma tokių kūno apimčių pasiekti vien su maisto papildais.“
Vartojantys anabolinius steroidus gali sportuoti kasdien kelias valandas. Jie pakelia didesnius krūvius negu maisto papildus vartojantis žmogus.
Paulius yra girdėjęs ne vieną istoriją apie anabolinių steroidų vartojimo pasekmes. Todėl vartoja tik leistinus maisto papildus. Pasak jo, maisto papildai būtini bet kuriam intensyviai sportuojančiam. „Esu nuolatinis Lietuvos kultūrizmo ir fizinės parengties federacijos rengiamų seminarų dalyvis, jose įgyju žinių apie maisto papildais, jų reikšmę žmogaus sveikatai ir savijautai, žmogaus atsinaujinimo ir reabilitacijos priemones. Ne visuomet dirbantis, veiklus žmogus gali susiplanuoti savo mitybą taip, kad nustatytu laiku gautų reikiamą kiekį baltymų. Todėl geriami baltymų kokteiliai. Nors yra sportininkų, kurie tobulai perpranta mitybos principus. O tie, kas pasirenka anabolinius steroidus?.. Kartais kažkam atrodyti gerai svarbiau negu tai, kiek metų jis gyvens. Deja, ne visuomet vyrai priima protingus sprendimus,“ – sako „Maistas sportui“ konsultantas.


 

Vyrai nori būti „supermenais“


Vyrai nori būti panašūs į kovinių filmų herojus ar vaikinus iš reklamų su geležiniais raumenimis. Po kelių mėnesių sporto klube dažnas numoja ranka, nes, norint gerai atrodyti, reikia daug sportuoti, gyventi sveikai, atsakingai maitintis, paisyti darbo ir poilsio režimo, atsisakyti žalingų įpročių. Daug paprasčiau pavartoti anabolinių steroidų ir greitai „išsipūsti“. Kai kurie, pernelyg smarkiai užvaldyti troškimo pasiekti norimo rezultato, ima vartoti įvairius cheminius preparatus, vadinamąjį dopingą. Dopingas – atgyvenęs terminas. „Dope“ – kokaino, kofeino ir strichnino mišinys – padidindavo fizinį pajėgumą. „Dope“ terminą pakeitė anaboliniai steroidai – vyriško hormono testosterono sintetiniai analogai.
„Apsilankius sporto klube galima matyti skirtingai besielgiančius, skirtingai sportuojančius vaikinus. Power lifting šaka (ją kultivuoja Žydrūnas Savickas) „augina“ jėgą, kultūrizmas didina apimtis. Kai sportuojama dėl didesnės jėgos, sportuojantysis stengiasi pakelti kuo didesnį svorį. O tas, kuris didina apimtis, jam svarbu „užpumpuoti“ raumenį, vadinasi, jis kelia mažesnius svorius, bet daugiau kartų atlieka tą patį judesį,“ – aiškino Paulius Stefanovičius. Turintys skirtingas užduotis vyrai ne tik kitaip sportuoja, bet ir maitintis turi vadovaudamiesi skirtingais principais bei vartoti atitinkamus maisto papildus. Bet kokiu atveju išlieka viena bendrybė – raumenims reikia baltymų.

Baltymų molekulės susidaro ribosomose. Ląstelės branduolys nurodo, kokius baltymus ribosomoms kurti. Ribosomos sujungia aminorūgštis. Sujungtos į grandinę aminorūgštys ir yra baltymas. Branduolys „įsako“ ribosomoms gaminti baltymus, o kas „įsako“ branduoliui? Kai receptoriai yra stimuliuojami, branduolys ima teikti informaciją ląstelei, ką jai daryti. Anaboliniai steroidai stimuliuoja receptorius.
Kiekviena ląstelė turi daug skirtingų receptorių, tuos receptorius geba „išjudinti“ tik tam tikros molekulės (hormonai). Pavyzdžiui, susileidus testosterono, jis atsiduria kraujyje ir „plaukioja“ jame tol, kol suranda testosterono receptorių, „užsirakina“ jame ir jį stimuliuoja. Kol receptorius stimuliuojamas – jis siunčia informaciją branduoliui gaminti daugiau raumenų baltymo. Testosteronas būna prisijungęs prie receptoriaus, kol enzimai jo nesuardo. Neradęs laisvų receptorių, steroidas keliauja per organizmą nebūdamas naudingas raumenų auginimui, tik sukeldamas šalutinius poveikius.
 

Tyrimai parodė, jog 18 proc. JAV 13–18 metų moksleivių vartoja anabolinius steroidus.


· 60 proc. JAV moksleivių mano, kad anabolikai yra būtini rezultatams pagerinti.
· Steroidus vartoja ir 7 proc. nesportuojančiųjų.
· 48 proc. iš jų anabolikai reikalingi kūno išvaizdai patobulinti.
 

Neigiamos steroidų vartojimo pasekmės


· Kepenyse atsiranda šlakų nuosėdų, pažeidžiamos molekulių struktūros, atsiranda vidinių navikų, sutrinka kraujo apytaka, pagrindinės kepenų funkcijos, apsinuodijama, gali netgi išsivystyti vėžys arba ištikti mirtis.
· Lytinėje sistemoje sumažėja spermos produktyvumas, gali išsivystyti impotencija, sutrinka šlapinimasis, lytinių hormonų gamybos sutrikimai, padidėja prostata.
· Kraujo apykaitos sistemoje padidėja kraujo spaudimas, cholesterolio kiekis, atsiranda elektrolitų balanso kraujyje sutrikimų, širdies raumens pažeidimų, gali ištikti infarktas.
· Oda tampa dirgli, padidėja jos infekcijos galimybė (taip pat – grybelinės), padidėja prakaito išsiskyrimas, raumenų skausmai ir mikrospazmai, jungiamojo audinio išvešėjimas (nosies, ausų, pirštų slankstelių jungiamosios dalies padidėjimas).
· Psichikos pažeidimai: agresija be priežasties, irzlumas, neurastenija, pereinanti į psichozės būseną, miego sutrikimai, galvos skausmai, prislėgta nuotaika.
· Susilpnėja organizmo imuninė sistema. Gali susiformuoti imunodeficitas (simptomai primena AIDS). Net silpnas peršalimas gali tapti mirties priežastimi.
„Impotencija – lemtis savęs mylinčių idiotų, kurie negali susitaikyti su tuo, ką jiems davė gamta, ir, vartodami steroidus, nori tapti pranašesni už kitus. Jeigu toks pranašumas, vietoj sveikatos ir šeimyninio gyvenimo džiaugsmų, jums būtinas, tada galite pabandyti.
Interneto vartotojo pasisakymas
 

Viktoras Šapurovas, gydytojas psichoterapeutas-seksologas: „Ne į sporto klubą, o pas psichologą“


„Anaboliniai steroidai – tai yra klystkelis, labai pavojingas klystkelis. Vieni hormoniniai preparatai yra saugūs, kaip, pavyzdžiui, kontracepcija. Mūsų organizme yra tam tikras kiekis anabolinių steroidų. Vartojant papildomai, jie darys neigiamą įtaką savojo testosterono gamybai. Čia yra didžiausias pavojus. Todėl dažnai nuo anabolinių steroidų nukenčia seksualumas, lytinė funkcija.
Vyrai save vertina pagal galėjimą atlikti lytinį aktą. Jeigu kartą jam nepavyksta jo atlikti dėl erekcijos nebuvimo (varpos kietumo), vyro pasitikėjimo savimi jausmas labai smarkiai nukenčia.
Aš siūlyčiau nevartoti nei vienos dozės. Manau, taip yra saugiau. Siūlau visai neiti tuo keliu. Hormonai paprastai yra ilgesnio veikimo, jie gali veikti ir keletą mėnesių. Mes nežinome ir negalime prognozuoti, koks bus tos vienintelės ampulės poveikis.
Kas tų vyrų galvoje? Jiems svarbi išvaizda, nes jie nori atrodyti grėsmingesni, agresyvesni, stipresni. Vadinasi, jie turi stiprų nepasitikėjimo savimi jausmą. Jeigu kiekvieną kartą savo išvaizda ar veiksmais žmogus pabrėžia savo agresyvumą – jis nepasitiki savimi. Tokiems vyrams reikia ne į sporto salę, o pas psichologą.
Labai svarbu priimti save tokį, koks esi, ir surasti savo vietą pasaulyje. Išvaizda – ne pagrindinis dalykas. Net ir ne atletas gali būti labai vyriškas vyras. Jis gali būti puikus tėvas, rūpestingas sutuoktinis ir dėl to nebūtina atrodyti kaip Švarcenegeris. Kad viduje būtų vyriškumo pojūtis, nereikia būti raumenų kalnu.
Jeigu dar galima pateisinti paauglio susidomėjimą savo išvaizdą, tai suaugusiojo perdėtas dėmesys savo kūnui yra nenormalu. Suaugęs žmogus turi galvoti apie savo vidinę brandą, augimą, savęs įtvirtinimą, aplinkinių gerovę. Jeigu vietoj to nuolat galvojama tik apie savo kūno apimtis, kenčia tokio žmogaus asmenybė.“

Populiariausi straipsniai

Lankytojų komentarai

Valdas
2014-11-03 16:47
vis tiek reikės pradėt nuo glamonių lygiai taip pat , kaip elgtumeis, jei vaisto nevartotum, nes Spedra veikia tik esant seksualinei stimuliacijai.
Kipras
2014-11-03 11:41
ar būtina seksualinė stimuliacija, kad vaistas būtų veiksmingas?
Deivydas
2014-10-20 10:41
Spedra reikia išgert likus maždaug pusvalandžiui iki lytinių santykių.(super)
Kipras
2014-10-16 11:51
prieš kiek laiko iki lytinių santykių pradžios reikia išgert tabletę?
Valdas
2014-10-07 17:58
tyrimus gydytojas turi parinkti kiekvienam individualiai - pagal sveikatos būklę ir rizikos veisnius. Visų pirma tiriama prostata, hormonų lygis.
Kipras
2014-10-07 11:10
kokie tyrimai atliekami siekiant išsiaiškinti erekcijos sutrikimų priežastis?
Valdas
2014-09-19 11:00
jei savaime per pora mėn nepraeina, tai jau gali būti rimta priežastis ir kuo skubiau reikia kreiptis pas gydytojus.
Vaidas
2014-09-18 23:22
ar gali erekcijos sutrikimai praeit savaime, ar būtinai reikia kreiptis pas gydytojus?
Deivydas
2014-09-14 20:31
na taip- kalta psichologija arba ligos: cukrinis diabetas, širdies ir kraujagyslių ligos, aterosklerozė ir t. t. ...be to lytinį pajėgumą mažina alkoholis, narkotikai, vaistai, stresai, pervargimas ir rūkymas.
Kipras
2014-09-14 19:52
turbūt čia kalta bus psichologija? ar dar kokios ligos?
Valdas
2014-09-08 09:34
pirmiausia reiktų apsilankyti pas gydytoją, juk neaišku kokia priežastis galėjo sukelti šį sutrikimą.
Kipras
2014-09-05 20:04
man 24 m draugauju su panele, jau kuris laikas mums nieko nesigauna, jinai man pasiūlė kreiptis į gydytojus. Gal yra kokia kita išeitis? vaistų pagalba?
HENRIKAS
2012-12-05 22:15
"Lytinėje sistemoje sumažėja spermos produktyvumas, gali išsivystyti impotencija" as esu daug sportuojantis, ir is tiesu turejau problemu del erekcijos. Bet turiu be galo supratinga zmona kuri sia problema isprende, nezinauis kur gavo "Clavin Ultra" papilda sake man turi tikti kaip sportininkui ir is tikruju i sudeti ieina argininas, tas mane labai nustebino ir vartojau nebijodamas, ir tikrai veiksmingas.http://www.vaistai.lt/preke/clavin-ultra-kapsul%C4%97s-n8.html va taip jis atrodo
dovydas
2011-06-29 11:20
sutinku su concept man taip pat labai padejo buvau beveik nusprendes naudot bet dabar tikrai nenaudosiu. sjp man jau ta sake ir sporto mokytojas ir kiti bet netikejau dar esu tvirtai isitikines apie ta visa S...
dovydas
2011-06-29 11:17
kaip as myliu ta pasakyma apie apie neigema poveiki steroidu viskas teisingai parasyta taip patkaip man pasakojo sporto mokytojas. paklausykit to kas parase apie neigema steroidu poveiki...
Odorex - issivadavimas is varg
2010-03-21 15:24
Daug žmonių kenčia nuo pernelyg gausaus prakaitavimo. Bet ne visi
žinome šios problemos sprendimo būdą – ODOREX. ODOREX tai apsauga
nuo prakaitavimo ir nemalonaus prakaito kvapo darbo ar interviu metu,
naktimis ar papraščiausiai karštą dieną..
Unikali ODOREX formulė – kad prakaitas Jūsų niekada nebevargintų.

Norėdami įsigyti šio losjono, skambinkite telefonu:
+370 607 33897.
El. paštas:losijonas@gmail.com

Prekės originalios ir vežamos tiesiogiai iš gamintojo!


1 buteliukas - 50 Lt
2 buteliukai - 2x40 Lt
3 buteliukai - 3x35 LtGaliu atsiusti i bet kuri miesta. Pasto islaidos i kaina iskaiciuotos.
Concept
2010-02-04 23:19
Labai idomus , ir daug pamastymu suteikiantis straipsnis. Esu 19-metis, labai pergyvenau del savo kuno sudejimo , kitaip sakant "kudutis".

Buvo net ir kilusi mintis, apie anabolikus.

Sis straipsnis tikari man padejo , ir ikrete proto.

Aciu.
Rodyti daugiau komentarų

Parašykite savo nuomonę

 • :)
 • (happy)
 • :D
 • (super)
 • (hi)
 • (red)
 • (fu)
 • (fool)
 • (weird)
 • :P
 • :(
 • (hooray)
 • (bad)
 • (think)
 • 8|
 • (ok)

Straipsniai šioje grupėje

Video

Mūsų draugai