Jei šlapimo nelaikymas vargina aktyvų žmogų

Šlapimo nelaikymas – tai būklė, pasireiškianti nevalingu šlapinimusi dėl šlapimo pūslės funkcijų sutrikimo. Šaltiniai teigia, jog dėl šios problemos kenčia apie 5 proc. vyrų ir 25 proc. moterų, nuo 15 iki 64 metų amžiaus. Manoma, jog šlapimo nelaikymas visam pasaulyje vargina apie 200 mln. suaugusių žmonių... Šią negailestingą statistiką būtų galima tęsti toliau, tačiau tai neturi jokios prasmės, nes jokie skaičiai negali atskleisti, kaip jaučiasi, gyvena, su kokiomis problemomis susiduria žmogus, negalintis valingai sulaikyti šlapimo. Šiuo atveju mes kalbame ne apie gulinčius ligonius, bet apie socialiai aktyvius, savimi pasirūpinti galinčius žmones.
 

Išeitį visuomet galima rasti


Nevalingas šlapinimasis visiems be išimties sukelia didžiulį nepatogumą, dauguma taip nugyvena visą gyvenimą. Labai svarbu, kad toks nemalonus sveikatos sutrikimas netaptų izoliacijos, nevisavertiškumo priežastimi.
Kiekvienas iš mūsų turime žinoti, jog XXI amžiuje šlapimo nelaikymas yra sėkmingai kontroliuojamas. Rinkose gausu įvairių specialių šlapimą sugeriančių priemonių (pvz.: standartinių, juostinių sauskelnių, sauskelnių – kelnaičių). Tačiau ne visi šlapimą sugeriantys gaminiai tinka aktyviems žmonėms, kadangi jie gali sukelti tam tikrų nepatogumų.
Aktyviai gyvenančiam žmogui nuolatos dėvint šlapimą sugeriančius gaminius (pvz., standartines sauskelnes), ypač šiltuoju metų laiku, gali atsirasti įvairių odos pažeidimų. Dėl gaminio viduje susidariusio šiluminio efekto oda gali parausti, iššusti, pradėti šlapiuoti – labai padidėja infekcinių odos ligų rizika. Tokiais atvejais rekomenduojama naudoti atviros sistemos gaminius (tai gaminiai, kurie minimaliai dengia odos paviršių, tvirtinami specialiomis elastinėmis kelnaitėmis).
 

 

Anatominiai įklotai yra puiki alternatyva sauskelnėms


Anatominiai įklotai yra specialiai sukurti savarankiškiems, aktyviems žmonėms, kuriems tam tikru gyvenimo laikotarpiu gali prireikti šlapimą sugeriančių gaminių, pavyzdžiui, kai vidutinio ir sunkaus laipsnio šlapimo nelaikymas išsivysto po stuburo smegenų traumos, operacijos, vyrams po prostatos pašalinimo operacijos, savarankiškai gyvenantiems senyvo amžiaus žmonėms.
Anatominius įklotus gali naudoti ne tik šlapimo nelaikantys žmonės. Dėl išskirtinės kokybės, patogumo, didelio skysčių sugėrimo laipsnio ir anatominės formos įklotai puikiai tinka moterims pirmosiomis paromis po gimdymo.
Anatominiai įklotai savo savybėmis beveik nesiskiria nuo klasikinių sauskelnių. Tai vienintelė išeitis žmonėms, kurie dėl tam tikrų figūros ypatumų niekaip negali prisitaikyti tinkamų sauskelnių. Be to, juos yra kur kas lengviau pasirinkti – reikia tik įvertinti šlapimo sugėrimo laipsnį. Tuo tarpu, pasirenkant tradicines sauskelnes, reikia įvertinti gerokai daugiau parametrų – liemens ir klubų apimtį, sugėrimą, tvirtinimo būdą.
 

Ką reikėtų žinoti apie anatominius įklotus?


Dėl išskirtinių savybių anatominiai įklotai itin vertinami. Tai visas įprastų sauskelnių savybes turintis maksimaliai patogus, saugus ir aplinkiniams beveik nepastebimas gaminys. Anatominiai įklotai beveik 40 procentų pigesni už standartines sauskelnes. Maža to, šių įklotų, kaip ir sauskelnių, kaina jau yra kompensuojama iš privalomojo sveikatos draudimo lėšų, todėl žmonėms atsirado daugiau galimybių šlapimą sugeriančius gaminius pasirinkti atsižvelgiant į individualius poreikius.
 

Kaip teisingai pasirinkti anatominius įklotus?


TZMO SA kompanija, gaminanti higienos ir slaugos gaminius, siūlo anatominius įklotus San Seni, sukurtus specialiai aktyviems, savarankiškiems žmonėms.
Šie anatominiai įklotai gaminami keturių skirtingų sugėrimo laipsnių. Įklotų viršutinis (apsauginis) sluoksnis pagamintas iš ypatingos orui laidžios medžiagos, kuri padeda palaikyti fiziologinį, odos nežalojantį mikroklimatą. Oda mažiau šunta, gali laisvai kvėpuoti, mažiau dirginama. Tuomet žmogus jaučiasi patogiau ir šiuos įklotus gali naudoti tiek ilgai, kiek reikia. Įdomu tai, jog būtent tokia medžiaga daugelį metų naudojama vaikiškų sauskelnių gamyboje.

Dėl išorinio savo struktūra panašaus į audinį orui laidaus sluoksnio į paviršių negali prasisunkti drėgmė. Šiuo požiūriu – tai maksimaliai saugus gaminys, nes San Seni turi dvigubą skystį sugeriantį sluoksnį su superabsorbentu, pasižyminčiu antibakteriniu poveikiu. Skystį ir nemalonų kvapą patikimai „užrakinantis” superabsorbento sluoksnis nesiliečia tiesiogiai su oda. Vidinis šių įklotų paviršius padengtas odos nedirginančiu natūralaus audinio vidiniu sluoksniu. Nuo galimo skysčio pratekėjimo į išorę papildomai saugo prie kūno priglundantis apsauginis kraštelis. Todėl San Seni anatominius įklotus dėvintis žmogus gali visuomet jaustis saugiai ir užtikrintai.
Svarbu ir tai, jog viršutinis San Seni sluoksnis yra baltos spalvos. Todėl įklotas beveik nepastebimos po apatiniu trikotažu ar šviesiais viršutiniais drabužiais. Be to, naudojant šiuos įklotus, dirbtinai nesudarkoma išorinė išvaizda ir figūra. Aplinkiniai negali net įtarti apie tai, jog žmogų vargina šlapinimosi sutrikimas.

Dar vienas svarbus pastebėjimas: San Seni anatominius įklotus prilaiko specialios fiksuojamosios tinklinės kelnaitės arba įprastas apatinis trikotažas. Todėl, prireikus, juos labai paprasta pakeisti ne tik namuose, bet ir kitoje vietoje.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai