Šlapimo nelaikymas: sprendimai, užtikrinantys visavertį gyvenimą

Šlapimo nelaikymas Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, deja, vis dar tebelaikomas „gėdinga“ tema, kuria kalbėti lyg ir nepatogu. Apklausus šios problemos kamuojamus asmenis, nustatyta, kad tik penktadalis jų apie tai pasisako savo gydytojui. Kiti geriausiu atveju pamini lyg tarp kitko. Daugelis nežino, ką daryti, o klausti bijo. Tai rodo kad ir toks pavyzdys. Danijoje įkurta šlapimo nelaikymo klinika, į kurią žmonės gali kreiptis anonimiškai. Sulaukiama apie 2000–3000 skambučių per dieną.
 

Šlapimo nelaiko apie 10 proc. žmonių – vadinasi, Lietuvoje su šia problema susiduria apie 350 000 žmonių, ir ne tik vyresnio amžiaus. Oficialios statistikos duomenimis, manoma, kad išties jų yra daugiau.
 

Patikimų ir patogiųpriemonių yra


Daugelis šlapimą nelaikančiųjų nenaudoja šlapimą sugeriančių priemonių dėl to, kad abejoja jų patikimumu, patogumu – tuo, kad netrukdys įprastam gyvenimui. Tačiau yra priemonių, kurios tai garantuoja, tik svarbu tinkamai pasirinkti. Tai „Abena“ šlapimą sugeriančios priemonės – įklotai, sauskelnės ir kūno priežiūros priemonės.
„Kiek įmanoma mažas, kiek reikia didelis“ – vienas iš svarbiausių kompanijos šūkių, tiksliai nusakantis, kaip reiktų pasirinkti. Tiek įklotai, tiek sauskelnės gaminami įvairaus dydžio ir sugėrimo laipsnio. Jei yra lengvas šlapimo nelaikymas, užtenka mažų įklotų (2–3 dydžio). Jei forma sunkesnė, reikia didesnių (4–9 dydžių). Produktus galima pasirinkti ir atsižvelgiant į kūno apimtį – jų yra įvairių dydžių – nuo XS iki XL.
Gaminiuose yra drėgmės indikatoriai – panaudojus produktą, pasikeičia juostelės spalva.
Tiek sauskelnės, tiek įklotai gaminami kelių sluoksnių pagal vieną iš naujausių technologijų. Daugiasluoksnis homogeniškas produktas skysčio sugeria 20 proc. daugiau nei įprastas. Unikalios struktūros dėka produktas labai plonas, suteikia sausumo pojūtį. Tik „Abena“ gamina tokį vidinį sluoksnį ir tuo labai didžiuojasi.
Gaminiais lengva naudotis. Lipukai iš popieriaus užsegami kelis kartus, juos lengva nuplėšti.
 

Lietuvoje –naujausi gaminiai


„Abena“ skiria didelį dėmesį ir mūsų šaliai. Kad primintų vaistinių ir slaugos darbuotojams šlapimo nelaikymo problemą, supažindintų su jos sprendimo būdais, lapkričio pradžioje trijuose miestuose surengė konferencijas „Šlapimo nelaikymas: sprendimo būdai, siekiant užtikrinti sergančiajam visavertį gyvenimą“. Jose pranešimus apie šlapimo nelaikymą ir pagalbą sergančiajam, tinkamą produktų parinkimą, naudojimą, paciento priežiūrą ir higieną skaitė svečiai iš Danijos – profesionali slaugytojų konsultantė Marianne Q.Kjaergaard ir regiono pardavimų vadovas Bjarne S. Jorgenesen.
Renginių metu buvo pristatyta ir naujiena Lietuvoje – orui laidžios sauskelnės „Abri-form Air Plus“. Naudojant jas oda gali kvėpuoti, skystis ir šiluma neutralizuojami, greitai susigeria ir išvengiama odos pažeidimų.


„Abena“ produkcija tiekiama visoms Europos šalims, parduodama Australijoje, Amerikoje, smarkiai plečiasi į Azijos šalis. Pastebėtas įdomus dalykas – vienose šalyse daugiau naudojamos sauskelnės, kitose – įklotai. Kuo piečiau, tuo daugiau naudojamos sauskelnės, o, pavyzdžiui, Skandinavijoje, – tik įklotai. Lietuvoje naudojama daug daugiau sauskelnių. Vokietijoje dar prieš keletą metų taip pat buvo naudojamos beveik vien sauskelnės, o šiuo metu „Abena“ konsultantės p. Marianne Q.Kjaergaard dėka situacija pasikeitė kardinaliai – naudojami beveik vien įklotai su specialiomis kelnaitėmis. Mažesnis produktas ne tik patogiau, bet ir ekonomiškiau. Pastebėta, kad dideli įklotai dažnai panaudojami ne iki galo ir be reikalo išmetami. Be to, kuo mažesnis produktas, tuo didesnis komfortas.
Ne veltui sakoma, kad neišsprendžiamų problemų nėra, yra tik neišspręstos. Jei vargina šlapimo nelaikymas, nekentėkite, nesusitaikykite, manydami, kad taip ir turi būti. Taip neturi būti. Sprendimai, kurie palengvintų jūsų gyvenimą, yra, tereikia jas pasinaudoti.
Danijos pietuose esanti šeimos kompanija „Abena“, įkurta 1953 metais, šiandien turi 17 padalinių ir 1200 darbuotojų visame pasaulyje, jos produktai parduodami 68 šalyse. Šiuo metu „Abena“ – ketvirta pagal dydį kompanija Europoje. Jos apyvarta nuolat auga.
Kompanija kasdien pagamina apie 2 mln. vienetų šlapimą sugeriančių produktų: įklotų, sauskelnių, paklotų ir kt. Be to, laikydamasi vieno iš savo darbo principų – teikti vartotojui paslaugą, kompanija siūlo ir visapusišką kūno priežiūros priemonių asortimentą: prausimosi želė, intymiosios higienos prausiklį, valomąjį losjoną, sausas servetėles, purškiamąjį aliejų, gydomąjį tepalą. Jie sukurti konsultuojantis su specialistais bei vartotojais ir tinka individualiems poreikiams.

Susiję straipsniai

Video

Mūsų draugai

Mūsų draugai