Ar gali atgimti šypsena?

„Man labai sunku. Net nesinori peržengti namų slenksčio. O, vos išėjus į gatvę, persekioja nuolatinė baimė, kad „tai“ vėl pasikartos ne vietoje ir ne laiku“, – taip apie šlapimo nelaikymą (enurezę) pasakojo vos trečią dešimtį perkopusi ponia Aurelija, kurią sutikau poliklinikoje nedrąsiai lūkuriuojančią prie ginekologo kabineto durų. „Viskas prasidėjo po pirmojo gimdymo. Ir taip jau ketveri metai... Teko atsisakyti mėgstamų rytinių pabėgiojimų parke, viešuoju transportu išdrįstu naudotis tik tuomet, kai jis pustuštis, net pamiršau, ką reiškia nuoširdžiai kvatoti“, – tęsė moteris.
 

Tradiciškai manoma, kad enurezės problema kamuoja tik senyvo amžiaus žmones. Iš tikrųjų šlapimo nelaiko net kas šešta gimdžiusi trisdešimtmetė ir kas antra gimdžiusi penkiasdešimtmetė. Metams bėgant šie skaičiai dramatiškai didėja, ir menopauzės laikotarpiu šlapinimosi sutrikimais skundžiasi beveik dvi moterys iš trijų. Toje pačioje „nevilties valtyje“ ir 3–5 proc. pagyvenusių vyrų.
Statistikos duomenys gali būti net kiek didesni, nes enurezės kamuojami žmonės apie „gėdingą bėdą“ linkę nutylėti. Daugelis, bijodami nesupratimo ar pašaipų, varžosi apie tai prasitarti ne tik gydytojui, bet net savo artimiesiems. Nemaža dalis užsisklendę kenčia, manydami, jog šio nemalonumo apskritai neįmanoma atsikratyti, kiti pagalbos pasiryžta ieškoti paslapčia. Būtent todėl Londone, Mičigane bei viename Danijos mieste buvo įkurtos specialios enurezės klinikos, kuriose tokie pacientai konsultuojami laiškais bei telefonu. Pasirodo, daugelis jų išgyvena nuolatinę depresiją, baiminasi dėl trupančių santuokos pamatų ar net praranda motyvaciją toliau gyventi.
 

 

Išeitis visada yra


Istorija rodo, jog enurezė žmoniją kamavo šimtmečių šimtmečius. Dar senovės graikai 1550 m. prieš mūsų erą aprašė begalę gydymo būdų „stebuklingaisiais gėrimais“, egiptiečiai tikėjo paslaptingomis lotoso šaknelių savybėmis, o Kinijoje buvo plačiai paplitęs gydymas imbieru. Nors daug vandens nutekėjo – panacėjos vis dar neatrasta.
Kad ir kaip būtų, mokslas sparčiai žingsniuoja pirmyn. Nors vieno vienintelio vaisto nėra, drąsiai galima teigti, kad jau yra patikimų priemonių, galinčių padėti šlapimo nelaikantiems žmonėms. Tai įvairūs įklotai, sauskelnės, paklotai ir kelnaitės. Šios šlapimą sugeriančios priemonės enurezės neišgydo, tačiau leidžia bent užmiršti esamą sutrikimą, visada jaustis saugiai ir patogiai, iš naujo pajusti gyvenimo pilnatvę.
Vieni, išbandę minėtus produktus, džiaugiasi vėl atradę komfortą, kiti dvejoja: „ar patogu?“, „kiek tai veiksminga?“, „nejaugi jie tikrai gali sulaikyti tiek skysčio?“... Ir jums kirba panašūs klausimai...
 

Atsakymai – trumpi ir paprasti!


Sauskelnės bei įklotai gaminami iš specialių odos nedirginančių medžiagų, todėl išvengiama įvairių alergijų arba jų pasitaiko labai retai. Švelnus, į audinį panašus vidinis paviršius lengvai praleidžia skystį ir išlieka sausas, o ypatinga absorbuojamoji sistema drėgmę tolygiai paskirsto, leisdama sugerti pakartotines skysčio porcijas. Net ir ilgesnį laiką dėvint sauskelnes neverta baimintis dėl nepatogumų, nes apsauginiai krašteliai neleis nė vienam nereikalingam lašui pratekėti.
Kalbant su žmonėmis paaiškėja, kad daugelį bene labiausiai vargina nuolatinis nemalonus kvapas. Gaminant produktus pagalvota ir apie tai – sauskelnių bei įklotų top-dry, kitur vadinamas dry-plus, sluoksnis „užrakina“ drėgmę ir kvapą, kad jie daugiau nekeltų jokių rūpesčių. Tokį sluoksnį turinčios, pavyzdžiui, „Hartmann“ firmos sauskelnės „Molicare Premium“ tokios patikimos, kad tinka net esant labai sunkiam šlapimo nelaikymui, taip pat neramiems, nuo kitų pagalbos priklausomiems ligoniams ir judriems asmenims.
...O kada laikas keisti? Tai „nusprendžia“ drėgmės indikatorius – speciali spalvą keičianti juostelė. Paprasta!
 

Norint gerai jaustis, būtina teisingai pasirikti


Tai labai nesudėtinga. Tiesiog perkant reikia atkreipti dėmesį, kokia spalva pažymėta pakuotė. Sakykime, perkate „Hartmann“ šlapimą sugeriančius gaminius. Jei šlapimo nelaikymas lengvas, rinkitės geltona, jei vidutinis – žalia, jei sunkus – mėlyna, jei labai sunkus – violetine spalva pažymėtus gaminius.
Kad būtų dar tiksliau – ant sauskelnių yra daugkartiniai lipukai, jie leidžia ne tik nustatyti patogiausią dydį, bet ir lengviau jas pakeisti. Taigi kiekvienas žmogus – tiek liesas, tiek kresnas – gali surasti būtent jam tinkamiausią gaminį.
Išeitis yra, net jei esate jauna moteris ir jums ypač svarbus slaptumas šiuo klausimus. Jūs turite galimybę įsigyti ypač plonus įklotus, kurie turėdami visas minėtąsias gerąsias savybes, tuo pat metu yra nepastebimi netgi dėvint aptemptus drabužius. Tokie yra, pavyzdžiui, „Hartmann“ „Molimed Premium“, įklotai (jie, beje, gali būti net 5 dydžių – nuo ultra micro iki maxi – pagal kiekvienos poreikį).
O specialiai vyrams skirti gaminiai, tokie kaip „Molimed for men“ netgi suformuoti taip, kad atitinka kapšelio formą. Slaptumas – garantuotas!
 

Nepamirškite asmens higienos!


Ji labai svarbi esant šlapimo nelaikymui. Geriausia
išeitis – naudoti specialias valomąsias priemones. Jomis nuo odos greitai nuvalomas ir pašalinamas šlapimas bei kiti nešvarumai.
Kasdienai rekomenduojamos priemonės, kurių pH neutralus, tokios, kaip „Menalind professional“. Be to, jos gaivaus kvapo. Tai irgi prisideda prie geros savijautos.
Pabaigoje patepkite odą „Menalind professional“ apsauginiu kremu. Tai apsaugos pažeistą intymios srities odą nuo dirginamųjų medžiagų poveikio.
 

Pajusti laimę iš naujo


Iš tikrųjų gal kiek ir keista... Sauskelnės... Lyg sugrįžti atgal į kūdikystę. Įdomiausia, jog kai kurie žmonės taip ir pasijunta:
„Ši bėda ištiko mane po autoavarijos. Iš pradžių dėkojau visam pasauliui, kad likau gyvas. Bėgo dienos, o mano bėda vis su manimi, kol pagaliau suvokiau, jog teks prie to priprasti. Šešerius metus ieškodamas pagalbos aplankiau daugybę gydytojų. Teko išbandyti net akupunktūrą... Veltui... Ir kai sykį žmona pasiūlė išbandyti sauskelnes, ne juokais įsižeidžiau, tačiau rinktis nebuvo iš ko. Dabar galiu tik pasakyti – tą dieną aš lyg iš naujo gimiau. Nebebijau nueiti į parduotuvę, neraudonuoju lankydamas kaimynus... Aš vėl gyvenu“, – atvirai džiaugėsi ponas Petras.

Susiję straipsniai

Mūsų draugai